نماد سایت تیپس سنتر

پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینمای جهان

پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینمای جهان

آخرین بروز رسانی اردیبهشت ۲۴ام, ۱۴۰۰

جالب است بدانید که سه مورد از پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینمای جهان در سال (۲۰۱۹) اکران شد. انتقام جویان Endgame اکنون در صدر لیست باکس آفیس ها در سراسر جهان قرار دارد و بازسازی شیرشاه (The lion King) در لیست ۱۰ فیلم پرفروش دنیا قرار گرفت.

این آمار البته با توجه به افزایش قیمت بلیط و بیشتر شدن جمعیت جهان بدست آمده است. برخی از موارد این لیست در میان پرهزینه ترین فیلم های هالیوود قرار گرفته اند.

جالبه بدونید که با احتساب تورم، هیچ اثری نمی تواند با (Gone With the Wind’s) که در سال ۱۹۳۹ فروش باکس آفیس ۳۸۰ میلیونی با ارزش دلار امروز حدود ۳.۷ میلیارد دلار می شود، رقابت کند. اما در این مطلب، ما نگاهی به اکران های موفق و دریافت دلارهای انبوه خواهیم داشت.

به زبان ساده تر فیلم های پرفروش جهان را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

۲۰ پرفروش ترین فیلم های جهان تا به امروز

به استثنای تایتانیک و دو فیلم دیزنی، پرفروش ترین فیلم های جهان تا به امروز بخشی از تولیدات بهترین کمپانی های فیلم سازی (پارامونت و قرن بیستم فاکس هستند). پس از موفقیت چشمگیر آواتار، افراد بسیاری سعی در متقاعد کردن جیمز کامرون داشتند که او دنباله آواتار را انجام دهد. کامرون این کار را انجام داده و چند قسمت برای آواتار خواهد ساخت.

او در مصاحبه اخیر گفته است که آواتار ۲ بدون تاخیر اکران می شود و در موعد مقرر تقریبا پایان سال ۲۰۲۱ به روی پرده سینما خواهد رفت.

لیست ۲۰ فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان شامل شاهکارهای بسیار لذت بخش و اثر هایی است که فقط می توانیم با دیدن آنها متعجب شویم و در دنیای سینمایی مارول شگفت زده شویم.

۲۰. مرد آهنین ۳ (۲۰۱۳) Iron Man 3

این فیلم ترکیبی مناسب از اکشن، کلاهبرداری و طرح نسبتا قابل فهم را ارائه می دهد. مرد آهنین تقریبا در هفته اول مشخص کرد که به یکی از پرفروش ترین فیلم های جهان تبدیل خواهد شد.

در سینماهای آمریکا بیش از ۱۷۵ میلیون دلار درآمد زایی داشت که در سال ۲۰۱۳ یک رکورد فوق العاده به شمار می رود. موضوع اصلی فیلم حمله یک خلاف کار حرفه ای است که به خانه مرد آهنین حمله می کند و طی این عملیات لباس ها و خانه Iron man را نابود می کند.

پس از آن رابرت داونی جونیور (نقش اول) به خود می آید و برای نابودی این تبهکار آماده می شود. همانطور که انتظار می رود شاید دیگر قسمت جدیدی از یکی از پرفروش ترین فیلم های جهان تا به امروز ساخته نشود.

در دنیای کامیک به Iron Woman اشاره شده و شاید استودیو ماورل تصمیم بگیرد که این فیلم را با شخصیت ابرقهرمانی زن آغاز کند.

۱۹. سریع و خشن ۸ (۲۰۱۷) The Fate of The Furious

یکی از پرفروش ترین فیلم های دنیا، هشتمین قسمت از مجموعه سریع و خشن است. موضوع اصلی ملاقات دام با یک زن است که او را با یک دلیل متقاعد کننده تهدید می کند و می خواهد که کارهایش را انجام دهد.

دامنیک مجبور می شود که با آن زن همکاری کند و به گروه خود خیانت می کند و یک اسلحه بیولوژیکی بسیار خطرناک را دزدیده و تحویل رئیس جدید خود می دهد. جدیدترین قسمت سریع و خشن در بین بهترین فیلم های ۲۰۲۱ قرار گرفته است.

در این بین هابز و شاو که با یکدیگر مشکل دارند توسط فردی به نام Mr Nobody از زندان آزاد می شوند و مجبور می شوند که برای دستگیری دام با هم همکاری کنند. علاوه بر آنها گروه دامنیک نیز اضافه شده و تلاش می کنند بهترین راننده مجموعه سریع و خشن را شکست دهند. “سوال اینجاست: آیا می توانند این کار را انجام دهند؟”

این داستان فوق العاده جذاب باعث شده یکی از پرفروش ترین فیلم های جهان تا به امروز شکل بگیرد. تریلر آن را از دست ندهید.

۱۸. شگفت انگیزان ۲ (۲۰۱۸) Incredibles 2

شگفت انگیزان یکی از پرفروش ترین انیمیشن های سینمای جهان است و موضوع آن مربوط به یک خانواده شگفت انگیز است. در دومین قسمت، آنها با یک خبیث درگیر می شوند که به طور مرموز در انیمشین با آن آشنا می شوید.

آقا و خانم شگفت انگیز دیگر مشغول کارهای ابرقهرمانانه نیستند و هر کدام شغل های متفاوتی را انجام می دهند. شخصیت شرور این انیمیشن تلاش می کند که ذهن افراد را دستکاری کند تا موفق شود کارهای خود را به اتمام برساند.

در این قسمت با شخصیت جدید خانواده شگفت انگیزان (کودک تازه به دنیا آمده) آشنا می شویم که قابلیت های بسیار جذاب و شگفت انگیزی دارد. این انیمیشن پرفروش با موضوع جالب ساخته شده، اما خیلی از منتقدان سینما عقیده دارند که نباید فروش آن از یک میلیارد دلار می گذشت.

این انیمه توسط دیزنی و پیکسار ساخته شده که هردو آنها در بین بهترین کمپانی های انیمیشن سازی جهان قرار گرفته اند.

۱۷. دیو و دلبر (۲۰۱۷) Beauty and the Beast

دیو و دلبر یک فیلم تخیلی رمانتیک است که سال ها قبل انیمیشن آن نیز توسط کشور آمریکا ساخته شده بود. رتبه ۱۷ پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینمای جهان به دیو و دلبر اختصاص داده شده است. داستان آن مرتبط به یک پرنس زیبا و جذاب است که در کاخ خود همراه با افراد مشهور مهمانی های بسیاری می گیرد.

یک شب، پیرزنی وارد قصر این پرنس می شود و شاخه گلی را به او هدیه می دهد. پرنس زیبا که کاملا مغرور است، پیر زن را پس می زند و شاخ گل او را قبول نمی کند.

سپس مشخص می شود که پیر زن یک جادوگر بسیار زیبا بوده و او پرنس و تمامی افرادی که در قصر هستند را طلسم می کند. پرنس به یک دیو بزرگ و ترسناک تبدیل می شود و طلسم جادوگر این است که قبل از خشک شدن کامل گل رز، باید یک نفر عاشق دیو شود. “چه کسی می تواند عاشق یک دیو شود!

این داستان جذاب از کمپانی دیزنی باعث شد دیو و دلبر در بین پرفروش ترین فیلم های هالیوود قرار بگیرد.

۱۶. یخ زده ۱ (۲۰۱۳) Frozen

انیمیشن یخ زده با هزینه ساخت بسیار کم موفقیت فوق العاده ای کسب کرده و برای دوستاران سینما این اتفاق واقعا تعجب بر انگیز بود.

فیلم های معروف پس از دو ماه اکران جهانی دیگر مورد بازدید افراد قرار نمی گیرند، اما فروزن پس از گذشت چندین ماه از اکران جهانی، در یک دوره ای دوباره فروش بالایی را ثبت کرد که تقریبا اتفاقی نادر در سینمای هالیوود به شمار می رود.

موضوع انیمیشن درباره دو پرنسس (السا و آنا) است که خواهر بزرگتر السا قدرت جادویی داشته و می تواند یخ و برف تولید کند. در یک اتفاق او باعث می شود که آنا صدمه ببیند و پس از آن این دو خواهر با توصیه های پدر و مادرشان جدا از هم زندگی می کنند.

فروزن یکی از اولین انیمیشن هایی است که موفق شد به فروش میلیاردی دست یابد و به یکی از پرفروش ترین انیمیشن های هالیوود تبدیل شود.

۱۵. دنیای ژوراسیک ۲ (۲۰۱۸) Jurassic World: Fallen Kingdom

یکی از جذاب ترین ۲۰ فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان دنیای ژوراسیک ۲ است. گرافیک آن فوق العاده است، اما داستان آن به جذابیت قسمت اول نیست!

دنیای ژوراسیک ۲ درباره نابودی سرزمین دایناسور ها بوده و انسان ها آنها را اسیر می کنند تا با قیمت بالا و در یک مزایده با افراد قدرتمند و ثروتمند به فروش برسند. قسمت دوم دنیای ژوراسیک یکی از پرفروش ترین فیلم های ۲۰۱۸ به شمار می رود.

اما اوضاع طبق انتظار انسان ها پیش نمی رود و اتفاقاتی در این میان می افتد که باعث ایجاد هرج و مرج و آزادی دایناسور ها می شود. علاوه بر آن یک دانیاسور فوق العاده خطرناک به نمایش گذاشته می شود و باید بگویم که این فیلم پرفروش سینمای هالیوود ادامه دار بوده و قسمت سوم آن نیز ساخته می شود.

۱۴. جنگ ستارگان: آخرین جِدای (۲۰۱۷) Star Wars: The Last Jedi

آخرین جدای همانطور که پیش بینی میشد، خیلی زود به جمع فیلم های پرفروش سینمای جهان پیوست. داستان آن درباره اتفاقات زیادی است؛ از جمله برتری از داشتن آزادی. برخاستن نیرو تقریبا شروعی دوباره از مجموعه جنگ ستارگان بود و آخرین جدای، طرفداران این فیلم پرفروش را با چالش ها و افسانه ها آشنا کرد.

آخرین جدای تقریبا زمینه درگیری نیروهای تاریکی و نیروهای مقاومت را به نمایش گذاشت و رِن شخصیت منفی جنگ ستارگان با رِی نقش اول ملاقات می کند.

در پی این اتفاق، رن استاد خبیث خود را می کشد و سعی می کند که خود را به عنوان رهبر تمام نیروهای تاریکی اعلام کند. لست جدای یکی از پرفروش ترین فیلم های دنیا است و از انرژی استفاده می کند تا شما را به یک اتفاق بزرگتر متصل کند!

مردم آمریکا واقعا عاشق این فیلم هستند و بسیار تاثیر گذار بودند تا این قسمت از جنگ ستارگان نیز به یکی از پرفروش ترین فیلم های سینمای هالیوود تبدیل شود. آخرین جدای خیلی اثر کاملی نبود و طرفداران این مجموعه را به طور کامل راضی نکرد. اما اتفاق هایی در این قسمت افتاد که مجموعه جنگ ستارگان را در مسیر جدیدی قرار داد.

۱۳. هری پاتر و جایزه های کشنده ۲ (۲۰۱۱) Harry potter and the Deathly Hallows: Part 2

آخرین فیلم ساخته شده از مجموعه هری پاتر در بین پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینما قرار گرفته است. در انتهای آخرین قسمت از یکی از پرفروش ترین فرانچایز های جهان (هری پاتر) مشخص می شود که داستان به پایان رسیده. و این بهترین پایانی بوده که می توان برای چنین فیلمی در نظر گرفت.

قسمت دوم هری پاتر و جایزه های کشنده را چیزی کمتر از حماسه نمی توان نام گذاری کرد. دقیقا پس از پایان قسمت اول شروع می شود. پس از ساخته شدن ۸ فیلم، مجموعه هری پاتر ۴ کارگردان، دو نویسنده و موفقیت ها و شکست های متعددی را به خود دید.

این اثر هنری با داشتن چنین داستان فوق العاده ای شایسته قرار گرفتن در بین ۲۰ فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان را دارد.

۱۲. پلنگ سیاه (۲۰۱۸) Black Panther

می توان از بلک پانتر به عنوان یک فیلم کلیشه ای در دنیای سینمایی مارول یاد کنیم. با درگیری های اندک و البته داستان عالی و شگفت انگیز به جمع پرفروش ترین فیلم های مارول پیوست.

نکته ای که در پلنگ سیاه باید به آن اشاره کرد، بیشتر اعضای فیلم سیاه پوست هستند که کاری ستودنی است. یکی از اثرهای به یاد ماندنی استودیو مارول که در قسمت اول به فروش میلیاردی دست یافت. پلنگ سیاه با داستان عالی در بین پرفروش ترین فیلم های ۲۰۱۸ قرار گیرد.

انتظار می رود که همین اتفاق برای فیلم بیوه سیاه نیز اتفاق بیفتد. هنگامی که بلک پانتر شروع می شود توضیحاتی درباره سرزمین واکاندا می بینیم و اینکه چگونه پلنگ های سیاه به چنین قدرتی دست پیدا می کنند.

اما موضوع اصلی فیلم حضور اریک کیلمونگر (پسر عموی بلک پانتر) و بازگشت او به سرزمین واکاندا بوده و او اعلام می کند که پادشاه حقیقی واکاندا است. یکی از پرفروش ترین فیلم های جهان تا به امروز است و به نظر نمی‌رسد جایگاه آن به زودی تغییر کند.

۱۱. انتقام جویان ۲ عصر اولتران (۲۰۱۵) Avengers 2: Age of Ultron

انتقام جویان ۲ و به وجود آمدن اولتران با چند اتفاق کلیشه ای اتفاق می افتد. قسمت دوم نتوانست فروشی همانند قسمت اول داشته باشد، اما باز هم جزو پرفروش ترین فیلم های سینمای جهان قرار دارد.

اشتباه تونی استارک (مرد آهنین)، اطلاعات جارویس (هوش مصنوعی استارک)، عصای لوکی و برنامه ریزی هایی که توسط تونی و بروس بنر (هالک) روی یک ربات آهنی انجام می شود. آنها فکر می کنند که پروژه با شکست مواجه شده، اما ناگهان اولتران فعال می شود و توسط جارویس اطلاعات کاملی از جهان دریافت می کند.

سپس او وارد دورهمی انتقام جویان می شود و درگیری سختی برای آنها به وجود می آورد. اولتران به راحتی می تواند خود را تقویت کند و او به دنبال خرید ویبرانیوم از Ulysses Klaw (شخصیت منفی فیلم پلنگ سیاه) می رود که با مقابله انتقام جویان مواجه می شود.

از سه شخصیت جدید در این فیلم پرفروش دنیا تا به امروز رونمایی می شود. البته می توان مهم ترین صحنه آن را در بخش پایانی که “تنوس” یکی از شخصیت های قدرتمند و خبیث دنیای سینمایی مارول شخصا قصد حمله به گروه انتقام جویان را دارد، نام برد.

۱۰. یخ زده ۲ (۲۰۱۹) Frozen 2

یخ زده ۲ همانند قسمت اول به فروش میلیاردی دست یافت و حتی از آن قسمت نیز فراتر رفت و بین ۱۰ فیلم پرفروش دنیا قرار گرفت. موضوع این قسمت نیز جذاب است و بازهم مربوط به السا است که حس می کند صدایی را می شنود. او تلاش می کند منبع صدا را پیدا کند و به همین ترتیب به یک جنگل محسور می رسد.

در آنجا موارد مهمی را متوجه شده و تلاش می کند که از به وجود آمدن هر اتفاق ناگواری جلوگیری کند. این انیمیشن توسط شرکت دیزنی ساخته شده و به نظر می رسد که ادامه دار باشد و قسمت سوم آن نیز ساخته شود.

فروزن تنها انیمیشنی است که هر دو قسمت آن در بین پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینمای جهان قرار گرفته است. اگر قسمت سوم این کارتن محبوب نیز به چنین موفقیتی دست یابد، رکورد انیمیشن یخ زده به این زودی ها شکسته نمی شود.

۹. سریع و خشن ۷ (۲۰۱۵) Furious 7

زمانی که صحبت از سریع و خشن ۷ می شود، نمی توان به تصادف وحشتناک هنر پیشه معروف سریع و خشن “پاول واکر” فکر نکرد. هنوز فیلمبرداری تمام نشده بوده که متاسفانه دنیای سینما خبر بدی را دریافت کرد. هنر پیشه مجموعه فیلم های سریع و خشن در یک صانحه رانندگی جان خود را از دست داد.

همین موضوع تاثیر بسزایی در استقبال علاقه مندان به وجود آورد. این اتفاق باعث شد که شاهد ظهور یکی از پرفروش ترین فیلم های هالیوود باشیم. می توان به جرات گفت که جذاب ترین سریع و خشن همین قسمت هفت بود.

موضوع هفتمین قسمت از سریع و خشن یک فلش بک به قسمت سوم دارد، آنجایی که “هان” در ژاپن دچار یک تصادف با یک خودرو می شود. در قسمت ۷ مشخص شد که این یک سوء قصد بوده است. دکارد شاو (Jason statham) با دامنیک تورتو تماس می گیرد و می گوید که تو مرا نمیشناسی، اما خواهی شناخت.

صحنه پایانی این فیلم پرفروش تاریخ سینما به خداحافظی پاول واکر معروف است. او را به طور کامپیوتری ایجاد کردند و در پایان این قسمت دیدیم که راه پاول از دیگر هم تیمی ها جدا شد. تیتراژ پایانی نیز درباره مرگ غم انگیز پاول بود و آهنگ معروف (See You Again توسط ویز خلیفه و چارلی پوت) برای آن اجرا شد.

۸. انتقام جویان ۱ (۲۰۱۲) The Avengers

تقریبا می توان گفت که از انتقام جویان ۱ استارت فیلم های مرتبط استودیو مارول زده شد. البته از مرد آهنین ۱ این اتفاقات برنامه ریزی شده بود. اما بسیاری از علاقه مندان به فیلم های ابرقهرمانی به وسیله این اثر با دنیای سینمایی مارول آشنا شدند.

بعد از اینکه با شخصیت هایی همچون کاپیتان آمریکا و تور در سال ۲۰۱۱ آشنا شدیم، یک سال بعد انتقام جویان به سینما آمد و از آن زمان توانست به یکی از ۲۰ فیلم پرفروش سینمای جهان تبدیل شود.

موضوع شکل گیری انتقام جویان دور هم از حمله لوکی (برادر تور) به یک مخفیگاه شیلد می باشد که در آنجا نیک فیوری رئیس شیلد را شکست می دهد. و “تساراکت” را برای تنوس می رباید.

فیل کولسون مامور شیلد وظیفه دارد که شخصیت های بیوه سیاه، مرد آهنین و هالک را متقاعد کند تا برای شیلد کار کنند. این در حالی است که نیک فیوری به ملاقات کاپیتان آمریکا (کسی که تساراکت را از دست یک خبیث دیگر نجات داده) می رود. و به او پیشنهاد می دهد تا در گروه انتقام جویان شرکت کند.

تور نیز به دنبال برادر خود است و او نیز با چکش معروف خود به زمین می آید تا لوکی را برای محاکمه به ازگارد برگرداند. اولین قسمت انتقام جویان در سال ۲۰۱۲ بهترین فیلم سال شناخته شد و به خوبی توانست بین پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینمای جهان قرار بگیرد.

در همان سال رکورد افتتاحیه اولین هفته اکران سینماهای آمریکا به دست انتقام جویان شکسته شد. پس از آن فیلم های بسیاری این رکورد را جابه جا کردند.

۷. فیلم شیر شاه (۲۰۱۹) The lion King

داستان فیلم تقریبا شبیه به انیمیشن شیر شاه بوده که در سال ۱۹۹۴ ساخته شده که موفاسو پادشاه بخش بزرگی از جنگل، صاحب فرزندی به نام سیمبا می شود.

در زمان به دنیا آمدن سیمبا تمامی حیوانات جنگل جمع می شوند و در حضور او زانو می زنند. در این میان “اسکار” برارد موفاسو در این جشن شرکت نمی کند و همین باعث خشم شاه می شود. یکی از پرفروش ترین فیلم های سینمای جهان محسوب می شود.

سیمبای کوچک که رویای پادشاهی در سر دارد به همراه دوست خود نالا وارد منطقه ممنوعه می شود و توسط کفتار ها محاصره می شوند. در حالی که دیگر امیدی به زنده ماندن سیمبا نیست، موفاسو با نعره ای بلند وارد شده و او را نجات می دهد.

باید بدانید که شیر شاه فیلمی است که هیچ صحنه واقعی نداشته و تمامی صحنه های آن با استفاده از تکنولوژی های ویژه هالیوود ساخته شده است. واقعا که شیر شاه مستحق است که بین فیلم های پرفروش سینمای هالیوود قرار بگیرید. هرچه قدر این فیلم را ببینید، خسته نمی شوید.

۶. دنیای ژوراسیک ۱ (۲۰۱۵) Jurassic World

دنیای ژوراسیک یک فیلم تخیلی بسیار جذاب بوده که موضوع آن درباره یک پارک ساخته شده به دست بشر می باشد. در کشور آمریکا استقبال خوبی از این فیلم به عمل آمد و در بین ۱۰ فیلم پرفروش سینماهای آمریکا قرار گرفت.

دایناسور های این پارک همواره افراد بسیاری را دور هم جمع می کند تا بتوانند باغ وحشی متفاوت را تجربه کنند. یک کوسه بسیار بزرگ در این پارک قرار گرفته که وعده های غذایی آن کوسه های بسیار بزرگ است!

در همان هفته اول اکران دنیای ژوراسیک مشخص شد که در بین پرفروش ترین فیلم های جهان قرار می گیرد. این فیلم توانست رکورد ۲۰۷ میلیون دلاری انتقام جویان ۱ در هفته اول اکران را پشت سر بگذارد.

نقطه عطف اولین قسمت دنیای ژوراسیک آنجایی است که (Owen Grady) در حال تمرین با چهار رَپتور است و به آنها آموزش می دهد تا به دستورات او گوش دهند. اما همه چیز به خوبی پیش نمی رود و مشکلی در پارک به وجود می آید. بهتر است که خلاصه این فیلم را در تریلر آن مشاهده کنید.

۵. انتقام جویان ۳ جنگ بی نهایت (۲۰۱۸) Avengers: Infinity War

سال ۲۰۱۸ کاملا تحت تسخیر تنوس و نیروهایش قرار گرفت. تمامی رکوردهای فروش هفته اول با اکران این فیلم شکسته شد. با انتشار اولین تریلر انتقام جویان ۳ جنگ بی نهایت، انتظار ۶ ساله هواداران مارول (پس از خنده شیطانی تنوس در پایان قسمت اول انتقام جویان) به پایان رسید.

بالاخره تایتان دیوانه از صندلی خود بلند شد و دست به کار شد. یکی از بهترین موضوعاتی که در جهان سینمایی مارول نوشته شده مربوط به انتقام جویان جنگ بینهایت است. آغاز فیلم بیانگر همه چیز است! بعد از گذشت چند هفته از اکران به یکی از پرفروش ترین فیلم های هالیوود تبدیل شد. البته دور از انتظار نبود.

مشاهده می کنیم که ازگاردی ها توسط سفینه تنوس مورد حمله قرار گرفته اند. تور و همراهانش توسط تنوس و Black Order (خدمتگذاران ارشد تنوس) شکست بدی را متحمل شده اند. یکی دیگر از ۲۰ فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان به هیجانی ترین شکل ممکن شروع شد. در همان چند دقیقه اول دو شخصیت مهم فیلم به دست تنوس کشته شدند!

میبینیم که دستکش بی نهایت در دست تنوس بوده و سنگ قدرت را در اختیار دارد. در فیلم های مارول تنها کسی که موفق شده قدرت یک سنگ بی نهایت را کنترل کند، “رونان” بوده. او این کار را جلوی تنوس انجام داده و برای او نیز خط و نشان می کشد!

با تمام ویژگی هایی که این فیلم داشت و هر چقدر توانست در سینماهای جهان موفقیت کسب کند، اما بازهم نتوانست پرفروش ترین فیلم جهان (Avatar) را شکست دهد.

تنوس به دنبال هر شش سنگ ابدیت است تا بتواند به راحتی با بشکن زدن نیمی از جمعیت دنیا را نابود کند. اما به نظر شما بهترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول اجازه این کار را می دهند؟ تریلر یکی از پرفروش ترین فیلم های دنیا را ببینید؛ البته اگه تا حالا این فیلم رو ندیده باشید.

۴. جنگ ستارگان: برخواست نیرو (۲۰۱۵) Star Wars: The Force Awakens

پس از گذشت مدت طولانی از پخش نشدن جنگ ستارگان، می توان گفت که ۲۰۱۵ بهترین سال برای اکران این فیلم معروف بود. این یکی از پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینما است و جالب است بدانید در آمریکا تا به امروز بیشترین فروش را ثبت کرده است.

اکران جنگ ستارگان در سال ۲۰۱۵ رکورد های مهمی را جابه جا کرد و در یک هفته توانست ۵۲۹ میلیون دلار درآمد به دیزنی اضافه کند. تمامی قسمت هایی که در گذشته از جنگ ستارگان دیدید را فراموش کنید. و برخواست نیرو را با افکت های جدید و جلوه های ویژه ای که هالیوود در طول سالها کسب کرده مشاهده کنید.

برخواست نیرو شروعی دوباره برای مجموعه جنگ ستارگان محسوب می شود و پس از آن چند فیلم نیز منتشر شد. کمپانی دیزنی مجددا این مجموعه پرطرفدار را احیا کرد و هواداران را به وجد آورد.

از سال ۲۰۱۵ هیچ فیلمی موفق نشده که رکورد برخواست نیرو را در سینماهای آمریکا شکست دهد. یکی دیگر از عناوین جذاب پرفروش ترین فیلم های جهان تا به امروز محسوب می‌شود.

۳. تایتانیک (۱۹۹۷) Titanic

هنوز هم نمی توان باور کرد تایتانیک که در سال ۱۹۹۷ ساخته شده، با قیمت بلیط های آن زمان به چنین فروش فوق العاده ای دست یافته است.

حتی شاهکار های سینمای هالیوود مانند جنگ ستارگان برخواست نیرو و انتقام جویان جنگ بی نهایت نتوانستند این فیلم رمانتیک را شکست دهند. به نظر می‌رسد یکی از پرفروش ترین فیلم های سینمای جهان است که هر عنوانی نمی‌تواند جایگاه آن را تغییر دهد!

موضوع تایتانیک نیازی به توضیح ندارد و تمامی علاقه مندان به سینما حتما آن را نه تنها یک بار بلکه چندین بار دیده اند یا درباره آن شنیده اند. یکی از ۲۰ فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان است که بیش از ۲۰ سال در بین سه فیلم برتر قرار دارد!

چند سال است که زمزمه ای برای ساخت قسمت جدید تایتانیک به گوش می رسد، اما هنوز خبر رسمی درباره آن اعلام نشده است. اگر این فیلم را ندیده اید، حتما توصیه می کنم که آن را تهیه کرده و از تماشای آن لذت ببرید. هیچ کس غیر از لئوناردو دیکاپریو نمی تواند چنین نقشی را ایفا کند. (حتی در زمان جوانی)

۲- انتقام جویان ۴: پایان بازی (۲۰۱۹) Avengers: Endgame

انتقام جویان ۴ پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای جهان بود. تا زمانی که آواتار در سال ۲۰۲۱ در سینمای چین مجددا اکران شد و توانست ۱۰ میلیون دلار دیگر بفروشد. فقط یک سال طول کشید که پایان بازی به عنوان پرفروش ترین فیلم دست یافت و مجددا آواتار به جای خود رسید. تنها فیلمی که پس از اکران هفته اول به فروش باورنکردنی ۱.۲ میلیارد دلار (تقریبا کل فروش پلنگ سیاه) رسید!

افتتاحیه پایان بازی در هفته اول اکران کشور آمریکا ۳۵۰ میلیون دلار بود. اتفاقات این قسمت از انتقام جویان، ۵ سال بعد از جنگ بینهایت بوده و گروهی از قهرمانان به سراغ تنوس می روند. مدت زمان این شاهکار سینما تقریبا ۳ ساعت است، اما برادران روسو آن را طوری ساخته اند که حتی نمی توانید یک لحظه آن را از دست بدهید.

تمام افرادی که انتقام جویان جنگ بی نهایت را دیدند، تقریبا یک سال صبر کردند تا بتوانند ادامه داستان را در پایان بازی مشاهده کنند.

۱. آواتار ۱ (۲۰۰۹) Avatar

آپدیت جدید: تعجب نکنید، آواتار ۱ مجددا به عنوان پرفروش ترین فیلم سینمای جهان شناخته می‌شود. به این دلیل است که این فیلم در سال ۲۰۲۱ در سینماهای چین اکران شد و بیش از ۱۰ میلیون دلار فروش ثبت کرد.

جیمز کامرون پس از ساخت تایتانیک که با فروش بسیار خوبی همراه بود، دست به ساخت پروژه ای علمی تخیلی و جذاب به نام آواتار زد. این فیلم در اواخر سال ۲۰۰۹ اکران شد و استقبال فوق العاده ای از آن شد.

تا تابستان سال ۲۰۱۹ آواتار پرفروش ترین فیلم تاریخ بود و بالاخره پس از گذشت ۱۰ سال رکورد فوق العاده آن شکسته شد. البته این فیلم دوباره عنوان خود را پس گرفت و یکه تاز در رتبه اول فیلم های جهان بر اساس فروش قرار گرفته است. موضوع اصلی مربوط به فرد فلج است که به دلیل مرگ برادر نخبه اش توسط سازمان احضار می شود تا بتواند کار او را ادامه دهد.

انسان ها می خواهند که وارد سرزمینی شوند و موادی را از زیر یک درخت مقدس خارج کنند و از جیک سولی به عنوان نیروی نفوذی استفاده می کنند.

اتفاقات مطابق انتظارات انسان ها پیش نمی رود و جیک سولی دیگر به فرمان آنها اعتنا نکرده و سعی می کند کار خود را انجام دهد. اگر طرفردار ژانر های علمی تخیلی هستید، آواتار بهترین گزینه برای شماست.

حرف آخر

چه مقاله طولانی شد! فکر می‌کنم به خوبی با پرفروش ترین فیلم های سینمای جهان آشنا شدید. امیدوارم که از خوندن این مطلب تیپس سنتر لذت برده باشید. فراموش نکنید که نظرات خودتون رو در انتهای همین صفحه اعلام کنید.

مطلب جالبی بود؟ با رای خود ما را مطلع کنید!
[کل: ۶ میانگین: ۴.۸]

علی کریمی

به عنوان یک نویسنده همیشه تلاشم این بوده که با ایجاد محتوا بتونم ارزش بالایی به کاربران عزیز ارائه کنم. هدفم در تیپس سنتر هم همین بوده و اطلاعاتم رو بیشتر می‌کنم تا تجربه مناسبی برای خوانندگان ایجاد کنم.

خروج از نسخه موبایل