فضاهای سبز لندن - 15 مرکز توریستی معروف شهر لندن

فضاهای سبز لندن – ۱۵ مرکز توریستی معروف لندن

آخرین بروز رسانی مرداد ۷ام, ۱۴۰۰

جالب است بدانید که ۴۰ درصد فضاهای سبز لندن در واقع به پارک ها و فضای سبز اختصاص داده شده است. از این رو می توان گفت که بخشی از جاذبه های گردشگری لندن به همین مراکز طبیعی مربوط می شود.

مسئولین لندن این شهر را به یکی از سرسبزترین پایتخت های جهان تبدیل کرده اند. در این مطلب به شما ۱۵ مرکز توریستی معروف لندن معرفی می‌کنم. با من همراه باشید.

۱- پارک الکساندرا – فضاهای سبز معروف لندن

پارک الکساندرا - فضاهای سبز معروف لندن

پارک الکساندرا در شمال لندن قرار گرفته و برنده جایزه پارک های شمالی بوده است. این مکان بیشتر به عنوان قصر الکساندرا شناخته می شود.

مسیر های پیچ در پیچ و منظره آن از بالای شهر به این معنی است که از هر نظر آب و هوایی زیبا می باشد. مخصوصا اگر خوش شانس باشید که طلوع یا غروب خورشید را در یکی از معروف ترین فضاهای سبز لندن مشاهده کنید.

۲- گورستان ابنی پارک، منطقه استوک نوینگتون

گورستان ابنی پارک - 15 مرکز توریستی معروف لندن

این گورستان باغ یکی از هفت نمونه مربوط به زمان سلطنت ملکه ویکتوریا در لندن است. به عنوان مجموعه هفت بزرگوار معروف هستند. در این فضای سبز لندن یک پارک یادبود جنگلی طبیعی ساخته شده است. شما می توانید در این پارک همراه با یک راهنما پیاده روی کنید؛ یا اینکه نقش و نگارهایی روی چوب ها بکشید.

۳- باغ جامعه Culpeper، منطقه ایسیلینگتون

باغ جامع Culpeper

یک منطقه صلح آمیز و بسیار زیبا در میان شلوغی های شهر، باغ جامعه Culpeper است. این مرکز توریستی معروف لندن توسط همان جامعه برای مردم محلی اداره می شود. این باغ در هفت روز هفته برای بازدید کنندگان باز است و از ایستگاه مترو آنجل فاصله کمی دارد. فقط نیاز است تا این مکان کمی پیاده روی کنید.

۴- باغ هیل و پرگولا، منطقه همستد – فضاهای سبز لندن

باغ هیل و پرگولا - فضاهای سبز لندن

این باغ زیبایی های بسیاری داشته و یکی از بهترین فضاهای سبز شهر لندن به شمار می رود. باغ هیل به عنوان یک اشتباه ویکتوریایی ساخته شد، اما از آن زمان به بعد به مکان محبوبی در لندن تبدیل شده است. صادقانه می‌گویم، این پارک بسیار زیباست.

۵- منطقه مزرعه ای ایزابلا، منطقه ریچموند

منطقه مزرعه ای ایزابلا - فضاهای معروف و توریستی لندن

منطقه مزرعه ای ایزابلا پر از درختان و درختچه های نادر و غیر معمول است. یکی از معروف ترین فضاهای توریستی لندن بوده که در اعماق پارک ریچموند قرار دارد. این محل یک فضای سبز عالی برای هر زمانی از سال است. اما در ماه آپریل و ماه مِی، شکوفه های گیاه آزالیا و گیاهان ایزابلا آن را به یک بهشت کاملا صورتی تبدیل می کنند.

۶- تپه پریمروس – مراکز توریستی معروف لندن

تپه پریمروس - مراکز توریستی معروف لندن

تپه پریمروس برای دیدن مناظر شهر عالی است و علاوه بر آن مکانی فوق العاده برای آرام شدن است. یکی از بهترین مراکز توریستی معروف لندن است و مکان فوق العاده ای برای دورهمی دوستانه. اما اگر ویروس کرونا اجازه بدهد! در فصل زمستان تپه پریمروس با شبنم های برف پوشیده شده و واقعا زیبا است.

۷- خانه و باغ های هَم، منطقه تویکنهام

باغ و خانه هم در شهر لندن

اگر می خواهید برای مدتی از شهر و شلوغی های آن دور باشید، خانه و باغ های هَم یک مکان رویایی برای شما است. باغ های جادویی آن را کشف کنید و خود را در قرن هفدهم میلادی غوطه ور کنید. مکان بزرگی بوده و می توانید مدت طولانی را در این باغ گذرانده و از زیبایی های آن لذت ببرید.

۸- پارک هاید – فضاهای سبز لندن

پارک هاید - فضاهای سبز لندن

آیا تا به حال درباره پارک هاید شنیده اید؟ شاید این پارک یک انتخاب بدیهی برای مردم لندن باشد، اما باید بدانید که یک مکان خیره کننده است. این فضای سبز شهر لندن برای قدم زدن مناسب بوده و نیمکت های زیادی برای استراحت بازدیدکنندگان در بخش های مختلف پارک قرار گرفته است.

یکی از مراکز توریستی شهر لندن بوده که همواره گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

۹- باغ صلیب سرخ، منطقه ساتوارک

باغ صلیب سرخ

باغ صلیب سرخ واقعا قلب شهر لندن بوده و بخشی از فضای بَنکساید است. شما می توانید با آرامش به مکان های شهر خیره شوید و لحظات خوشی را سپری کنید.

این باغ یکی از ۱۵ مرکز توریستی معروف لندن است و در سال ۲۰۰۵ به طرح اولیه ملکه ویکتوریا بازگردانده شد. قسمت های مختلفی برای بازدید از این باغ وجود دارد که گردشگران می توانند به صورت رایگان همه آنها را مشاهده نمایند.

۱۰- باغ اسکیپ، منطقه پادشاهی لندن

باغ اسکیپ - فضاهای سبز معروف شهر لندن

این باغ در شهر لندن به باغ شهری با پیچ و تاب معروف است. این فضای سبز دارای قسمت های مختلفی از جمله شکوفه ها، گل های وحشی، گیاهان، سبزیجات، زنبور ها و مرغ های داخل قفس می باشد. همه چیز در این مکان با مواد بازیافتی ساخته شده و این کار کاملا به دست جامعه انجام شده است.

۱۱- پارک سَنت جیمز – فضاهای سبز لندن

پارک سنت جیمز - فضاهای سبز لندن

در مکان اصلی این پارک، می توانید از نماهای زیبای کاخ باکینگهام، بیگ بن، چشم لندن و اسب نگهبانان از قسمت پل آبی لذت ببرید.

علاوه بر آن، می توانید از حیات وحش این پارک لذت ببرید و پلیکان های معروف یکی از بهترین فضاهای سبز لندن را مشاهده کنید. طبیعت بکر آن باعث شده که هر ساله بازدید کنندگان بسیاری برای بازدید در این مکان توریستی حاضر شوند.

۱۲- خانه و باغ های Chiswick – مکان های توریستی معروف لندن

خانه و باغ Chiswick - مکان های توریستی لندن

خانه و باغ های Chiswick با مسیر های پنهان و گل های زیبا، الهام بخش برخی از پارک ها و باغ های زیبا از جمله کاخ Blenheim و پارک مرکزی نیویورک است. در ماه ژانویه هر سال، این باغ میزبان جشنواره جادوئی فانوس، نمایش فوق العاده ای از نور و رنگ بوده که علاقه مندان بسیاری در انگلستان دارد.

۱۳- باغ منحنی دالستون

باغ دالستون

این باغ در خط قدیمی راه آهن قرار گرفته و یکی دیگر از تلاش های جامعه شهر لندن می باشد. پر از درختان، درختچه ها، بوته های پروانه ای بوده و برای پرورش مواد غذایی نیز مناسب است. شما می توانید از گل ها و قسمت های مختلف باغ بازدید کرده و از زیبایی های این فضای سبز لندن لذت ببرید.

۱۴- باغ سرپوشیده کراس ریل، منطقه کندی وارف

باغ سرپوشیده کراس ریل - فضاهای سبز لندن

امروزه باغ ها در عجیب ترین مکان ها ایجاد می شوند. از جمله این باغ که در بالای ایستگاه راه آهن ساخته شده است. باغ کراس ریل در نزدیکی منطقه وارف است و مکانی مناسب برای بازدید گردشگران به حساب می آید.

یکی از فضاهای سبز لندن به شمار می‌رود و درختان بزرگ و کوچک با تنوع بالایی در این مکان قرار گرفته است. درختان و بوته های زیبا به جذابیت های آن می افزاید. علاوه بر آن مسیر قدم زدن زیبایی در این باغ ایجاد شده است.

۱۵- کلیسای St Dunstan – یکی از قدیمی ترین مراکز توریستی لندن

15 مراکز توریستی معروف لندن - کلیسای st Dunstan

ویرانه های بمباران شده این کلیسا باعث زیبایی بیشتر آن شده و گل های درختی و درختانی که روی دیوار های آن رشد کرده اند جذابیت خاصی را به این مکان بخشیده اند. این کلیسا، یکی از مراکز توریستی معروف لندن برای تمامی مردم شهر بوده و خانواده های زیادی برای صرف ناهار وارد این مکان می‌شوند.

امیدوارم که از خواندن مقاله فضاهای سبز لندن لذت برده باشید. در صورتی که به دیدنی های این شهر جذاب علاقه مند هستید، توصیه می کنم معروف ترین شهر بازی لندن را بشناسید.

خواندن مقالات زیر را به شما توصیه می‌کنم:

جاهای دیدنی کرج را بشناسید

پارک های کرج

مطلب جالبی بود؟ با رای خود ما را مطلع کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

به عنوان یک نویسنده همیشه تلاشم این بوده که با ایجاد محتوا بتونم ارزش بالایی به کاربران عزیز ارائه کنم. هدفم در تیپس سنتر هم همین بوده و اطلاعاتم رو بیشتر می‌کنم تا تجربه مناسبی برای خوانندگان ایجاد کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *