10 فیلم پرهزینه سینمای هالیوود

۱۰ فیلم پرهزینه سینمای هالیوود

آخرین بروز رسانی مهر ۲ام, ۱۳۹۹

به نظر می رسد که کمپانی های بزرگ سینمای هالیوود این روزها به بازده مالی بزرگ علاقه دارند و دانش مشترک آنها این است که برای برنده شدن بزرگ، باید هزینه های بزرگی انجام داد. اینگونه فیلم های پرهزینه هالیوود به یک اتفاق معمول در سینما تبدیل می شود.

در برخی موارد مشخص شد که این تلاش ها موثر بوده، اما فیلم های پرهزینه هالیوود همیشه موفق نبوده اند و برخی از آنها در گیشه شکست خورده اند. در اینجا ما پرهزینه ترین فیلم های سینمای هالیوود را بررسی می کنیم که تا کنون ساخته شده اند.

باید بدانید که فیلم های بلک باستر با هزینه های ارزان ساخته نمی شوند؛ فیلم هایی که به طور خاص برای صفحه های بزرگ ساخته می شوند، دارای بیشترین بودجه های نجومی هستند.

هزینه های زیاد لزوما باعث نمی شوند که آنها بهترین فیلم های ساخته شده باشند و گاهی اوقات کیفیت فیلم با ارزش واقعی آن متناسب است. ممکن است که شما حداقل نیمی از فیلم های این لیست را دیده باشید. در اینجا ۱۰ فیلم پرهزینه سینمای هالیوود را معرفی می کنیم.

۱۰- بتمن در مقابل سوپرمن ۲۰۱۶ (Batman vs Superman)

کارگردان: زک اسنایدر (فیلم های Man of Steel – Watchmen – ۳۰۰)

بودجه ساخت: ۲۶۳ میلیون دلار

کمپانی سازنده: برادران وارنر WB

فیلم بتمن در مقابل سوپرمن

موضوع فیلم درباره اتفاقاتی است که در فیلم سوپرمن (Man of Steel) رخ می دهد. بتمن به دلایلی سوپرمن را مقصر از دست رفتن عزیزانش می داند و می خواهد که از او به سختی انتقام بگیرد. یکی از پرهزینه ترین فیلم های هالیوود و البته دی‌سی است.

همانطور که می دانید بتمن به هیچ عنوان نمی تواند در مقابل حتی یک ضربه سوپرمن مقاومت داشته باشد، اما داستان طوری ایجاد شده تا این دو ابرقهرمان دنیای سینمایی دی سی DC با یکدیگر مبارزه کنند.

یکی از پرهزینه ترین فیلم های کمپانی برادران وارنر به شمار رفته و پس از اکران جهانی خود موفق شد تا ۸۷۳ میلیون دلار فروش داشته باشد. تقابل بتمن در مقابل سوپرمن باعث شد تا یکی از پرفروش ترین فیلم های سینمایی دی سی رقم بخورد.

۹- جان کارتر ۲۰۱۲ (John Carter)

کارگردان: اندرو سانتون (انیمیشن های پیدا کردن نمو – پیدا کردن دوری – Wall-E)

بودجه ساخت: ۲۶۴ میلیون دلار

کمپانی سازنده: دیزنی Disney

فیلم سینمایی جان کارتر

یکی از معدود فیلم های کمپانی دیزنی که هزینه ای بالاتر از ۲۰۰ میلیون دلار داشته، اما در زمان اکران خود در سینماهای جهان ۲۸۴ میلیون دلار فروش داشت.

فیلم جان کارتر باعث شد که کمپانی سازنده نه تنها هیچ سودی نداشته باشد، بلکه با توجه به هزینه تبلیغات و سایر هزینه ها حتی ضرر کند.

تمامی هزینه های فیلم به ۳۰۶ میلیون دلار رسید و علاقه مندان به سینما از جان کارتر استقبال خوبی به عمل نیاوردند تا یکی از شگفتی های سینمای هالیوود رقم بخورد.

این یک فیلم پرهزینه سینما، ماجراجویی های جان کارتر را نشان می دهد. برخی معتقدند که زمان اکران این فیلم به درستی انتخاب نشده بود و به همین دلیل بود که فروش خوبی نداشت.

۸- جنگ ستارگان: سولو ۲۰۱۸ (Solo: A Star Wars Story)

کارگردان: ران هاوارد (فیلم های Rush – Inferno – In the Hear of the Sea)

بودجه ساخت: ۲۷۵ میلیون دلار

کمپانی سازنده: دیزنی Disney

جنگ ستارگان سولو

فیلم جنگ ستارگان به دلیل داشتن جلوه های ویژه بسیار هزینه زیادی را هم برای کمپانی سازنده متقبل می شود. سولو یکی از غیر مرتبط ترین فیلم های جنگ ستارگان بود و فروش ضعیفی را در گیشه کسب کرد.

تلاش این فیلم در سینماهای جهان ۳۹۲ میلیون دلار فروش داشت که به لطف استقبال علاقه مندان آمریکا این اتفاق رخ داد.

فروش این فیلم در آمریکای شمالی بیش از سایر کشورهای جهان بود و ۲۱۳ میلیون دلار تنها در کشور آمریکا و کانادا ثبت شد. سولو فیلمی بود که نقص های بسیاری در مقابل عظمت جنگ ستارگان داشت و هیچ گونه خلاقیت خاصی در ساخت آن مشاهده نمیشد.

اما لازم است بدانید که این اتفاق باعث نمی شود که فیلم باعث خسته شدن مخاطب شود.

۷- جنگ ستارگان: برخواست اسکای والکر ۲۰۱۹ (Star Wars: The Rise of Skywalker)

کارگردان: J.J. Abrams (فیلم های Star Trek – Star Wars The Force Awakens – Super 8 – Mission Impossible)

بودجه ساخت: ۲۷۵ میلیون دلار

کمپانی سازنده: دیزنی – لوکاس فیلم – Bad Robot Productions

جنگ ستارگان: برخواست اسکای والکر

داستان فیلم جنگ ستارگان برخواست اسکای والکر بسیار هیجان انگیز و جذاب دنبال می شود. در زمان شروع فیلم خلاصه ای از اتفاقات افتاده را در قالب نوشته مشاهده می کنید.

رِن به دنبال امپراطور پالپاتین رفته و مشخص می شود که او به دست دارک وِدر کشته نشده است. رن فرماندهی نیروهای امپراطور را بر عهده می گیرد و وظیفه دارد که رِی (نقش اول فیلم) را تحویل او دهد.

توصیه می کنم که حتما این قسمت از جنگ ستارگان را مشاهده کنید، چون جنگ گسترده ای که سال ها انتظارش را داشتید به وقوع می انجامد.

برخواست اسکای والکر با هزینه زیادی ساخته شد که برابر با سولو بود، اما فروش این قسمت قابل مقایسه با قسمت گذشته نیست و در اکران جهانی موفق شد که خود را وارد باشگاه فیلم های میلیاردی کند.

نیمی از فروش ۱ میلیارد و ۷۴ میلیونی این فیلم، در آمریکای شمالی ثبت شد و مشخص می شود که مردم آمریکا بسیار به فیلم های مجموعه ای جنگ ستارگان علاقه مند هستند. یکی از فیلم های پرهزینه هالیوود است که موفقیت خوبی در گیشه ثبت کرده است.

۶- دزدان دریایی کارائیب: آخر دنیا ۲۰۰۷ (Pirates of the Caribbean: At World’s End)

کارگردان: Gore Verbinski (فیلم های The Lone Ranger – Rango – Pirates of the Caribbean)

بودجه ساخت: ۳۰۰ میلیون دلار

کمپانی سازنده: دیزنی Disney

فیلم دزدان دریایی 3

سومین قسمت از دزدان دریایی طولانی ترین فیلم این مجموعه است، اما با صحنه های اکشن و جلوه های ویژه زیبا، بینندگان را در صندلی شان میخکوب می کند.

در پایان قسمت دوم، جک اسپارو برای نجات افراد خود با کراکن می جنگد و همه فکر می کنند که او کشته شده است. اما مشخص می شود که جک زنده است و با کمک هزاران خرچنگ، کشتی خود را از خشکی به ساحل دریا می رساند.

یکی از ۱۰ فیلم پرهزینه سینمای هالیوود است که بیشتر بودجه آن مربوط به جلوه های ویژه آن بوده است. البته از دستمزد سنگین بازیگران نیز نباید غافل شد، چون جانی دپ نقش اول این فیلم حداقل ۳۰ میلیون دلار برای بازی نقش جک اسپارو دریافت کرده است.

البته این رقم هیچگاه فاش نشد، اما با توجه به دستمزد های قسمت اول و دوم که به ترتیب ۱۰ و ۲۰ میلیون دلار بود، می تواند حدس زد که برای این قسمت مبلغ بیشتری به نقش اول پرداخت کرده اند.

۵- لیگ عدالت ۲۰۱۷ (Justice League)

کارگردانان: زک اسنایدر (فیلم های ۳۰۰ – Batman vs Superman) و جاش ویدون (فیلم های انتقام جویان ۱ و ۲)

بودجه ساخت: ۳۰۰ میلیون دلار

کمپانی سازنده: برادران وارنر WB – DC

فیلم سینمایی لیگ عدالت

لیگ عدالت از جمله فیلم های DC است که با جمع شدن ابرقهرمان های بتمن، واندروومن، فلش، آکوامن، سایبورگ و البته سوپر من ایجاد شده تا با خبیث قدرتمند “استفن ولف” مقابله کنند.

او می خواهد که تمامی دنیا را برای خود و سایر اهالی سرزمینش قابل سکونت کند، اما با مقابله لیگ عدالت مواجه می شود. این خبیث، بسیار قدرتمند است و توانایی مقابله با تمام ابرقهرمان های این فیلم (البته به غیر از سوپر من) را دارد.

داستان این فیلم پرهزینه هالیوود خیلی قوی نبود و همین موضوع باعث شد تا شکست لیگ عدالت را در گیشه جهانی مشاهده کنیم. اکران این فیلم تنها ۶۵۷ میلیون دلار فروش داشت که این فروش حتی از بتمن در مقابل سوپرمن نیز کمتر بود!

بسیاری از منتقدین معتقدند که کمپانی وارنر و دی سی عجله کردند که تمامی قهرمان ها را بدون هیچگونه معرفی در یک فیلم پرهزینه قرار دادند، و برخی دیگر معتقدند که قدرت بیش از حد سوپرمن باعث شد تا ضد قهرمان این فیلم ناتوان شود.

۴- انتقام جویان ۳: جنگ بی نهایت ۲۰۱۸ (Avengers: Infinity War)

کارگردانان: آنتونی و جو روسو (فیلم های Captain America The Winter Soldier – Captain America Civil War – Avengers Endgame)

بودجه ساخت: ۳۱۶ میلیون دلار

کمپانی سازنده: دیزنی – استودیو مارول

انتقام جویان 3: جنگ بی نهایت

بر خلاف کمپانی برادران وارنر و دی سی، استودیو مارول و کمپانی دیزنی داستان های فوق العاده و هیجان انگیز، البته با چاشنی صبر برای بینندگان خود می سازند.

اولین قسمت از انتقام جویان در سال ۲۰۱۲ ساخته شد و در بخش پایانی آن دیدیم که “تنوس” خبیث معروف MCU (دنیای سینمایی مارول)، پس از شکست لوکی لبخند شیطانی زد.

در سال ۲۰۱۵ نیز پس از پایان انتقام جویان ۲، باز هم او را مشاهده کردیم که در حال آماده شدن برای جنگ با گروه انتقام جویان بود. جمله معروف او این است: “باشه، خودم انجامش میدم“.

در سومین قسمت انتقام جویان، هواداران مارول با چهره ای متفاوت از تنوس آشنا شدند و تازه قدرت فوق العاده او را شناختند. هر چقدر که از کتاب های کامیک درباره تنوس بخوانید، اما با چیزی که در عمل می بینید قابل مقایسه نیست.

فروش این فیلم پرهزینه سینمای هالیوود فوق العاده بود و پس از یک هفته ۶۴۰ میلیون دلار در سینماهای جهان درآمد زایی داشت. علاوه بر آن، این فیلم پس از گذشت ۱۱ روز به جمع فیلم های میلیاردی اضافه شد. کل فروش آن به ۲ میلیارد و ۴۸ میلیون دلار رسید. انتقام جویان جنگ بی نهایت به دومین فیلم پرفروش مارول تبدیل شده است.

۳- انتقام جویان ۴: پایان بازی ۲۰۱۹ (Avengers: Endgame)

کارگردانان: آنتونی و جو روسو (فیلم های Avengers Infinity War – Captain America The Winter Soldier – Captain America Civil War)

بودجه ساخت: ۳۵۶ میلیون دلار

کمپانی سازنده: دیزنی – استودیو مارول

انتقام جویان 4: پایان بازی

انتقام جویان ۴، ادامه قسمت قبلی (جنگ بی نهایت) است و در حال حاضر پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای جهان می باشد. این فیلم  پرهزینه سینما موفق شد که به سلطنت ۱۰ ساله آواتار پایان دهد و با فروش ۲.۷۹۷ میلیارد دلار رتبه اول را کسب کرد.

فروش این فیلم در سینماهای جهان دیوانه کننده است و تنها پس از گذشت یک هفته، بیش از ۱.۲ میلیارد دلار فروش داشت.

هیچ فیلمی در تاریخ سینما تا به حال به چنین موفقیتی دست نیافته است. داستان فیلم باز هم مربوط به کارهای تنوس – یکی از قوی ترین شخصیت های شرور مارول بوده و انتقام جویان می خواهند او را پیدا کرده تا اتفاقات به وجود آمده را جبران کنند.

موضوع این فیلم پرهزینه هالیوود مربوط به سال ۲۰۲۳، پنج سال بعد از جنگ بی نهایت بوده و مرد مورچه ای که در دنیای کوانتوم گیر کرده بود، به کمک انتقام جویان می آید.

۲- انتقام جویان ۲: عصر اولتران ۲۰۱۵ (Avengers: Age of Ultron)

کارگردان: جاش ویدون (فیلم های Marvel’s The Avengers – Justice League – The Cabin in the Woods)

بودجه ساخت: ۳۶۵ میلیون دلار

کمپانی سازنده: دیزنی – استودیو مارول

انتقام جویان 2: عصر اولتران

اولتران یکی از ربات های تونی استارک است که تونی قصد دارد او را به طور ویژه برای کمک به مردم جهان بسازد. تونی به همراه بروس بنر (هالک) تلاش می کنند که این ربات را بسازند، اما اشکالی در کار به وجود می آید و بدون اطلاع آنها، اولتران فعال می شود.

پس از آن اولتران تمامی اطلاعات لازم را از جارویس (مغز هوشمند تونی استارک) دریافت می کند و مهمانی گروه انتقام جویان را با حمله خود و ربات هایش خراب می کند. انتقام جویان مجبور می شوند که اولتران را که قصد آسیب زدن به مردم جهان را دارد، متوقف کنند؛ اما انجام دادن این کار خیلی ساده نیست.

او بسیار قدرتمند است و حتی سازنده او استارک نیز نمی تواند به راحتی در مقابل اولتران از خود دفاع کند. در این فیلم شخصیت های جدیدی به نام “ویژِن” – “واندا ماکسیموف” (یکی از برترین ابرقهرمانان مارول) و برادر او “کوئیکسیلور” معرفی می شوند.

این فیلم پرهزینه سینمای جهان در اکران جهانی خود فروش ۱.۴ میلیارد دلار را ثبت کرد که بین چهار فیلم انتقام جویان، این کمترین میزان فروش می باشد.

۱- دزدان دریایی کارائیب ۴: جزر و مد غریب ۲۰۱۱ (Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides)

کارگردان: راب مارشال (فیلم های درون جنگل و Mary Poppins Returns)

بودجه ساخت: ۳۷۹ میلیون دلار

کمپانی سازنده: دیزنی Disney

دزدان دریایی کارائیب 4

پرهزینه ترین فیلم هالیوود که تا کنون ساخته شده، قسمت چهارم دزدان دریایی کارائیب می باشد. جک اسپارو در این فیلم با آنجلیکا (زنی که زمانی عاشقش بوده) به طور اتفاقی ملاقات می کند.

آنجلیکا از جک می خواهد که او را در کشتی نفرین شده همراهی کند؛ کشتی نفرین شده توسط ناخدا ریش سیاه اداره می شود. خدمه آن برای پیدا کردن چشمه افسانه ای تلاش می کنند. کسی که آب این چمشه را بنوشد، برای همیشه جوان می ماند.

علاوه بر آن، رقیب جک گنجشکه، (ناخدا باربوسا) و چند کشتی دیگر از اسپانیا نیز به دنبال این چشمه می گردند. این فیلم پرهزینه سینمای هالیوود در اکران جهانی خود موفق شد که فروش ۱.۰۴۵ میلیارد دلاری را بدست آورد که فروش آن کمی از قسمت سوم دزدان دریایی کارائیب کمتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *