لیست 10 ابر قهرمان برتر مارول

۱۰ ابر قهرمان برتر مارول – برترین قهرمان های مارول کدامند

آخرین بروز رسانی خرداد ۱۷ام, ۱۴۰۰

ابر قهرمان های بسیاری تاکنون توسط استودیو مارول معرفی شده اند و تقریبا تمامی آنها توانسته اند رضایت تماشاچیان را کسب کنند. فیلم انتقام جویان پایان بازی نمونه ای موفق از هماهنگی قوی ترین قهرمان های مارول است که هم اکنون در رتبه اول پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینمای جهان قرار گرفته است. در ادامه ۱۰ قهرمان مارول را به شما معرفی می‌کنم.

شخصیت های قدرتمندی در سال های گذشته توسط استودیو معرفی شده اند و در این مطلب، لیست ده ابر قهرمان مارول را برای شما علاقه مندان تهیه نموده ایم. این لیست بر اساس فیلم ها و قابلیت های این شخصیت ها ساخته شده و نسبت به کتاب های کامیک تهیه نشده است.

برخی از این شخصیت ها با قابلیت های شگفت انگیزی که در اختیار دارند، در بین قهرمان های مارول و دی سی قرار گرفته اند. در صورتی که می خواهید نقاط ضعف و قوت این قهرمانان را بدانید، توصیه می کنیم آن مطلب را مطالعه نمائید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید

با ۱۰ ابر قهرمان مارول آشنا شوید

۱۰- سرباز زمستانی The Winter Soldier

شخصیت خبیث دومین قسمت فیلم کاپیتان آمریکا که ذهن او کاملا در اختیار هایدرا قرار گرفته بود و او را کنترل می کردند، اکنون یکی از ۱۰ ابر قهرمان برتر مارول است.

زمانی که سرباز زمستانی برای کشتن نیک فیوری (یکی از رئیس های شیلد) فرستاده شد، هیچکس فکر نمی‌کرد که این همان “باکی بارنز” دوست صمیمی کاپیتان آمریکا باشد؛ چون طرفداران فکر می‌کردند که او در قسمت اول کشته شده است.

سرباز زمستانی - 10 ابر قهرمان برتر مارول

استیو راجرز پس از شناختن باکی، از کمک به او دست نمی‌کشد و تلاش ‌می‌کند تا باکی کارهای گذشته خود (که کنترلی روی آنها نداشته) را فراموش کرده و به یک قهرمان واقعی تبدیل شود.

قدرت فوق العاده او مربوط به بازوی آهنی است که باکی را تقریبا به یک ربات شکست ناپذیر تبدیل کرده است.

او وقتی از بازویش استفاده می‌کند، دیگر هیچ قدرتی جلودارش نیست و قهرمان هایی مانند مرد آهنین و کاپیتان آمریکا به سختی می‌توانند در مقابل باکی از خود دفاع کنند.

۹- مرد عنکبوتی Spider-Man

نوجوانی با تارهای عنکبوتی که می‌تواند در سرتاسر شهر نیویورک پرواز کند و قابلیت های آن آرزوی هر کودکی است.

فکر می‌کنم که این قهرمان مارول نیاز به معرفی ندارد و در حال حاضر کمتر کسی پیدا می‌شود که مرد عنکبوتی را نشناسد. بدون شک او یکی از محبوب ترین شخصیت در بین ۱۰ قهرمان مارول است.

اما شخصیت او در طول سالها تغییر کرده و از زمانی که کمپانی دیزنی و استودیو مارول با همکاری یکدیگر از این ابر قهرمان استفاده کردند، قابلیت های فوق العاده ای از مرد عنکبوتی مشاهده کردیم.

مرد عنکبوتی یکی از قوی ترین و محبوب ترین ابرقهرمان های مارول

هواداران مارول پس از گذشت ۹ سال (از آخرین فیلم پخش شده این شخصیت)، دوباره مرد عنکبوتی را در قسمت سوم فیلم کاپیتان آمریکا دیدند که سپر استیو راجرز را از دستانش می‌دزدد تا او را متوقف کند.

پس از آن، با لباس فوق العاده ای که تونی استارک برای او ساخته بود، قابلیت های منحصر بفردی بدست می‌آورد.

لباس جدید، قدرت ویژه ای به مرد عنکبوتی می‌دهد و الهام گرفته از لباس مرد آهنین است. بنابراین می‌توان این شخصیت مرد عنکبوتی را به عنوان یکی از ابرقهرمانان مارول در نظر گرفت.

۸- پلنگ سیاه Black Panther

پلنگ سیاه در سال ۲۰۱۶ در فیلم کاپیتان آمریکا ۳ جنگ داخلی معرفی شد. بلک پنتر یکی از محبوب ترین ۱۰ ابر قهرمان برتر مارول است.

متاسفانه در سال ۲۰۲۰ و بعد از خبر مردن “چادویک بوزمن” ممکن است این شخصیت را به شکل دیگری ببینیم.

لباس یکدست از ویبرانیوم (ماده استفاده شده در سپر کاپیتان آمریکا) را به تن می‌کند، که خود او نیز یکی از قوی ترین قهرمانان دنیای سینمایی مارول است.

پس از به قتل رسیدن پدر او در یک کنفرانس، تچالا (بلک پانتر) تلاش می‌کند تا انتقام پدر خود را از سرباز زمستانی بگیرد. قدرت این قهرمان مارول در لباس ضد ضربه اش است که در هر شرایطی می تواند از پلنگ سیاه مراقبت کند.

پلنگ سیاه - 10 ابر قهرمان برتر مارول

پلنگ سیاه که پس از کشته شدن پدرش، خود را پادشاه واکاندا می‌داند، مجبور می‌شود که با “اریک کیلمونگِر” برای پادشاهی مبارزه کند.

اریک که پسر عموی تچالا است و ادعا می‌کند که پادشاه راستین واکاندا بوده و حریف سر سخت و قدرتمند برای بلک پانتر محسوب می‌شود.

۷- کاپیتان آمریکا Captain America – سریع ترین ابرقهرمان مارول

اگر شما اولین فیلم این قهرمان را دیده باشید، حتما می‌دانید که استیو راجرز (کاپیتان آمریکا) یک جوان کوتاه قد و بسیار ضعیف بوده که قلدرها همیشه به او زور می‌گفتند.

او داوطلب می شود تا در آزمایش ارتش برای ساخت نیروهای قدرتمند شرکت کند که هاوارد استارک (پدر مرد آهنین)، مدیریت آن را بر عهده داشت. سرنگ های مخصوصی به استیو زده شده و عضلات او به یکباره محکم و خوش استایل می‌شود.

کاپیتان آمریکا یکی از اولین ابرقهرمانان برتر مارول

استیو یکی از اولین ابر قهرمانان برتر مارول به شمار می‌رود. در ابتدای شروع کارش به عنوان کاپیتان، به عنوان یک رقصنده و روحیه دهنده برای نیروهای اعزام شده در جنگ به کار گرفته می‌شود؛ اما چیزی نمی گذرد که او با قدرت فوق العاده خود رهبری جنگ را بر عهده می‌گیرد.

استیو در سال ۲۰۱۹ با حضور در فیلم انتقام جویان، طرفداران مارول را به وجد آورد و توانست چکش تور را (که حتی هالک شگفت انگیز قدرت تکان دادن آن را ندارد)، بلند کند و به تنهایی به جنگ “تنوس” (یکی از قوی ترین شخصیت های شرور مارول) برود.

با اینکه کاپیتان آمریکا جثه بزرگی دارد، اما یکی از سریع ترین قهرمانان مارول محسوب می‌شود.

۶- مرد آهنین Iron Man

تونی استارک یا همان مرد آهنین، اولین ابر قهرمان پایه گذار فیلم های مجموعه ای مارول است. یک لباس کاملا آهنی داشته و به همین دلیل به راحتی می‌تواند با دشمنان خود مقابله کند.

حتما می‌پرسید که او از کاپیتان آمریکا قوی تر است؟! بله، همینطور است.

آیرون من در فیلم انتقام جویان جنگ بی نهایت تا حدودی توانست تنوس را متوقف کند و کاری کرد تا هواداران مارول مطمئن شوند که تایتان دیوانه خون ریزی هم می‌کند! فیلم مرد آهنین، یکی از پرفروش ترین فیلم های استودیو مارول به شمار می‌رود.

مرد آهنین - لیست 10 ابرقهرمان برتر مارول

علاوه بر آن، در قسمت سوم فیلم کاپیتان آمریکا که اختلافاتی با استیو راجرز داشت، توانست به تنهایی با کاپیتان آمریکا و سرباز زمستانی مبارزه کند.

اما همه اینها اوج قهرمان بودن تونی را نشان نمی‌دهد و کار نهایی او تحمل کردن هر ۶ سنگ ابدیت بود. البته با تمامی فشاری که تحمل می‌کرد توانست صحبت کند که همین امر باعث تعجب هواداران مارول شد.

البته باید بدانید که این کار عاقبت خوشی برای آیرون من نداشت. شاید دیگر این قهرمان را در فیلم های آینده نبینیم، اما امیدوارم که حرف من درست نباشد.

۵- هالک The Hulk

شاید شما فکر کنید که هالک، قوی ترین قهرمان مارول باشد، اما این فقط برای مدتی درست بود. البته در دنیای کامیک، هالک از همه قدرتمند تر است.

دنیای واقعی فیلم های استودیو مارول که چنین چیزی را نشان نمی‌دهد. هالک در فیلم انتقام جویان ۱ خود را قوی ترین قهرمان می‌دانست و به همین دلیل با تور مبارزه کوتاهی انجام داد که برنده آن جنگ مشخص نشد.

اما پرونده این جنگ در قسمت سوم فیلم تور بسته شد و مشخص شد که هالک حریف قدرتمندی برای خدای رعد و برق نیست.

هالک - لیست 10 ابر قهرمان برتر مارول

بروس بنر در قسمت های اولیه کنترلی بر تبدیل شدن خود به هالک را نداشت و از همین رو گروه اونجرز از بیوه سیاه استفاده می‌کردند تا در شرایط تبدیل شدن، بتوانند هالک را کنترل کنند.

ذهن نخبه بروس بنر و هالک باعث شده تا این ابر قهرمان قدرت فوق العاده ای در اختیار داشته باشد که البته در فیلم های چند سال اخیر استودیو مارول این قدرت کاهش یافته است.

۴- تور Thor

استودیو مارول یکی از بهترین کمپانی های فیلم ساز آمریکا در سال ۲۰۱۱ تور را به طرفداران پرشور خود معرفی کرد. تقریبا هر کسی او را می‌شناسد و از قدرتش آگاه است.

تور در بین ده قهرمان برتر مارول از محبوبیت خاصی برخوردار است؛ هم به خاطر شخصیت جالبش و هم به خاطر بازیگر فوق العاده اش!

همه قدرت تور در چکش اوست که توسط پدرش “اودین” ساخته شده و به او اعطا شده است. زمانی که توسط اودین چکش از تور گرفته می شود، او کاملا به یک فرد معمولی تبدیل می شود، اما هیچ کس نمی تواند چکش را بلند کند؛ چونکه اودین به چکش دستور می دهد هر کس که لایق باشد، قدرت تور به او داده شود.

تور یکی از قوی ترین ابرقهرمانان مارول - ده قهرمان برتر مارول
صحنه روبرو شدن تور با تنوس در فیلم اونجرز ۴ پایان بازی

تور به عنوان یک خدا شناخته می‌شود و حتی می‌تواند در مبارزه تن به تن هالک را شکست دهد!

در قسمت اول انتقام جویان نیز مشاهده می‌کنیم که تور در مبارزه با مرد آهنین شکست ناپذیر بوده و به نظر من اگر کاپیتان آمریکا دخالت نمی‌کرد، تور می‌توانست آیرون من را شکست دهد.

تور در جنگ بی نهایت نیز موفق شد تنوس را زخمی کند، که البته مشخص شد که تنوس برای مسخره کردن تور چنین اجازه ای را به او داده است!

۳- دکتر استرنج Doctor Strange

استیو استرنج یک دکتر فوق متخصص در منطقه منهتن نیویورک است. او در کار خود کاملا حرفه ای بوده و هیچوقت به فکرش خطور نمی‌کند که بتواند یکی از ۱۰ ابر قهرمان برتر مارول باشد.

او پس از تصادف سخت با ماشین به سختی زنده می‌ماند و قدرت کنترل دست های خود را از دست می‌دهد. پس از نا امیدی، استیو استرنج به کامار تاج می‌رود و با جادوگر اعظم آن محل آشنا می شود.

دکتر استرنج جادوگری ماهر و قدرتمند - ابرقهرمانان مارول

به این ترتیب مهارت های خاصی را یاد می‌گیرد و با استعداد یادگیری، او به بزرگترین جادوگر تبدیل می‌شود.

دکتر استرنج با استفاده از سنگ زمان می‌تواند با شخصیت خبیث “دورمامو” مبارزه کند. علاوه بر قدرت های جادویی که استرنج دارد، یک شنل جادویی نیز به او خدمت کرده و برخی از تهدیدات را متوقف می‌کند.

استیون استرنج یکی دیگر از قهرمانان جدید مارول به شمار می‌آید.

۲- کاپیتان مارول Captain Marvel

کارول دنورز یک خلبان آمریکایی است که در یک صانحه، انرژی ناتمامی وارد بدن او شده و همین امر باعث می‌شود که او یکی از قدرتمند ترین ابر قهرمان های حال حاضر استودیو مارول شود.

این ابرقهرمان به قدری انرژی دارد که در زمان حمله به دشمنان خود، یک لایه آتش تشکیل شده از انرژی خالص از او محافظت می‌کند.

کاپیتان مارول را می‌توان با سوپر من دنیای سینمایی دی سی مقایسه کرد و حتی افرادی فکر می‌کنند که حتی از او نیز قوی تر است.

کاپیتان مارول یکی از بهترین ابرقهرمانان مارول

کاپیتان مارول کسی است که سفینه قدرتمند تنوس را به راحتی نابود می‌کند و تقریبا می‌تواند این شخصیت خبیث را با شش سنگ ابدیت شکست دهد، که فقط به خاطر هوش تنوس موفق به انجام این کار نشد.

بدون شک کارول به عنوان یکی از بهترین ابر قهرمانان مارول شناخته می‌شود.

۱- واندا ماکسیموف Wanda Maximoff – قوی ترین ابرقهرمان مارول

واندا قوی ترین قهرمان مارول است. این جمله را کوین فایگی، رئیس استودیو مارول به زبان آورده است.

اولین بار واندا ماکسیموف را در فیلم انتقام جویان ۲ مشاهده می‌کنیم که همراه با برادرش به هایدرا خدمت می‌کند.

قدرت ذهنی او می‌تواند ذهن افراد دیگر را مختل کند و حتی کاری کند که آنها متوجه نشوند چه اتفاقی در حال رخ دادن است.

این اتفاق را زمانی مشاهده می‌کنیم که او ذهن هالک را مشغول می‌کند و باعث می‌شود که او با گروه انتقام جویان مبارزه کند. پس از آن اتفاق، او به گروه اونجرز کمک می‌کند و به راحتی می‌تواند اولتران را شکست دهد.

واندا ماکسیموف - قوی ترین ابرقهرمان مارول

علاوه بر آن، واندا تنها کسی است که توانسته در مقابله با تنوس پیروز باشد!

پس از اینکه تنوس، دوست صمیمی واندا را برای گرفتن سنگ ابدیت کشت، باعث شد تا واندا خشم بی وصفی را نسبت به تایتان دیوانه داشته باشد و تقریبا توانست تنوس را در مبارزه رو در رو شکست دهد.

من و بسیاری از طرفداران مارول معتقدیم که اگر به خاطر سفینه فضایی تنوس نبود، او می‌توانست این شخصیت خبیث را به تنهایی متوقف کند.

حرف آخر

در این مقاله به شما ۱۰ قهرمان مارول رو معرفی کردم و امیدوارم که این لیست براتون قابل قبول بوده باشد. البته می‌دونم که گزینه های دیگه ای برای اضافه شدن به این لیست بودن، اما به نظرم اینها قوی ترین ابرقهرمان های مارول هستند.

انتخاب من به عنوان قدرتمندترین قهرمان، کاپیتان مارول بود؛ اما با توجه به اینکه رئیس استودیو مارول اعلام کرد که واندا ماکسیموف از تمامی شخصیت های معرفی شده قوی تر است، دیگر چاره ای جز تغییر رتبه بندی لیست نبود.

اگر علاقه مند به آثار استودیو مارول هستید، توصیه می‌کنم مقاله من درباره لیست فیلم های مارول به ترتیب فروش را مطالعه نمائید.

در صورتی که فکر می‌کنید شخصیت دیگری باید به لیست ده قهرمان برتر مارول اضافه شود، حتما در قسمت نظرات اعلام کنید. علاوه بر آن، بسیار خوشحال می‌شوم که نظرات شما را درباره این نوشتار بدانم.

مطلب جالبی بود؟ با رای خود ما را مطلع کنید!
[کل: ۴ میانگین: ۵]

به عنوان یک نویسنده همیشه تلاشم این بوده که با ایجاد محتوا بتونم ارزش بالایی به کاربران عزیز ارائه کنم. هدفم در تیپس سنتر هم همین بوده و اطلاعاتم رو بیشتر می‌کنم تا تجربه مناسبی برای خوانندگان ایجاد کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *