پرفروش ترین فیلم های سینمایی دی سی

پرفروش ترین فیلم های سینمایی دی سی

آخرین بروز رسانی خرداد ۱۲ام, ۱۴۰۰

کمپانی وارنر (WB) و استودیو دی سی در سال ۲۰۱۳ رسما پروژه های خود را آغاز کردند. با گذشت ۷ سال از فعالیت این استودیو برخی عناوین پرفروش را ثبت کرده است. البته علاقه مندان به سینما معتقد هستند که دی سی (DC) در سال های آینده فیلم های بهتری می سازد و مسلما درآمد بیشتری از گیشه های جهانی کسب می کند. در ادامه پرفروش ترین فیلم های دی سی را به شما معرفی می‌کنم.

همانطور که می دانید در گذشته فیلم های قهرمانانه کمپانی برادران وارنر با همکاری گسترده (Legendary) ساخته میشد. با جدا شدن این استودیو و مستقل شدنش، وارنر تصمیم گرفت که عناوین بزرگ خود یا به اصطلاح “بلک باستر” ها را با همکاری دی سی بسازد.

تاکنون ۹ فیلم توسط یکی از بهترین شرکت های فیلم سازی آمریکا ساخته شده و باید بدانید که موفق شده فروش بیش از یک میلیارد را نیز بدست بیاورد.

در ادامه اطلاعاتی درباره بهترین و پرفروش ترین فیلم های سینمایی دی سی می‌خوانید.

۹- زن شگفت انگیز ۲ – فیلمی با آرزوهای غیر ممکن

از فروش کم فیلم زن شگفت انگیز ۲ تعجب کنید. به دلیل اینکه جهان با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کرد، این فیلم نتوانست در تمامی سالن های سینما در سراسر دنیا به اکران در بیاید.

زن شگفت انگیز 2 - پرفروش ترین فیلم های دی سی

اتفاقات قسمت دوم زن شگفت انگیز در سال ۱۹۸۴ میلادی رخ می‌دهد. یک شی مرموز پیدا شده که بر این معروف است تا آرزوی افراد را برآورده کند. مکسول لرد شخصیتی است که هر طور شده قصد دارد به این شی دسترسی پیدا کرده تا به خواسته های خود برسد.

داستان زن شگفت انگیز ۲ فوق العاده بود و آن را به یکی از بهترین فیلم های سینمایی دی سی تبدیل می‌کند. این فیلم درگیری خاصی ندارد، اما داستان آن جذاب بوده و توصیه می‌کنم که ببینید.

۸- پرندگان شکاری (Birds of Prey) – ناکامی قهرمان های زن دی سی

  • فروش آمریکا: ۸۴ میلیون دلار
  • سایر کشورها: ۱۱۷ میلیون دلار
  • فروش جهانی: 201 میلیون دلار
  • اطلاعات کامل در سایت باکس آفیس (قبل از وارد شدن به سایت آیپی خود را تغییر دهید)

فیلم پرندگان شکاری در ماه فوریه ۲۰۲۰ اکران خود را در سینماهای آمریکا آغاز کرد و یکی از شکست های دی سی به شمار می رود.

البته این یکی از معدود اثرهایی است که بازیگر محبوب استرالیایی “مارگو رابی” در آن نقش آفرینی کرده و فروش خوبی نداشته است. موضوع این فیلم مربوط به شخصیت “هارلی کوئین” است که در فیلم “جوخه خودکشی” معرفی شده است.

هارلی کوئین - پرندگان شکاری - پرفروش ترین فیلم های دی سی

هارلی با چند شخصیت دیگر یک گروه زنانه را تشکیل داده اند و به یک دختر جوان به نام “کاساندرا کِین” کمک می کنند. کاساندرا از اربابش دزدی کرده و در گروه هارلی پناه گرفته است.

به همین دلیل افرادی به دنبال او می آیند و درگیری هایی بین این دو گروه رخ می دهد. Birs of Prey نتوانست فروش مناسبی را رقم بزند، البته شیوع ویروس کرونا نیز تاثیر بسزایی بر ناکامی قهرمان های زن دی سی گذاشته است.

البته باید بدانید که پرندگان شکاری هزینه ساخت بالایی نداشت و تنها با ۸۴ میلیون دلار ساخته شده است. با توجه به این هزینه ساخت نمی توان گفت که این فیلم شکست خورده، اما به هیچ عنوان نمی توان فروش کم آن را انکار نمود.

۷- شزم! (Shazam) – متفاوت ترین قهرمان دی سی

اگر بخواهیم درباره تفاوت و متمایز بودن یک فیلم قهرمانانه بیاندیشیم، شِزَم نمونه بارزی است که توسط دی سی و “کمپانی وارنر” ساخته شده است.

موضوع آن بسیار جذاب است به طوری که یک پسر بچه مدرسه ای با گفتن کلمه Shazam به یک قهرمان قوی هیکل تبدیل می شود! استایل بدنی و قدرت های این شخصیت تقریبا نزدیک به “سوپر من” است.

شخصیت جالب شزم! - Shazam! - بهترین فیلم های دی سی

بیلی باتسون – کودک ۱۴ ساله فیلم با خواست یک جادوگر باستانی می تواند قدرت های یک قهرمان بزرگسال را تجربه کند. به او چنین قدرتی داده می شود تا بتواند نیروهای خبیث “دکتر تادئوس سیوانا” را شکست دهد.

بیلی یا همان شزم به تنهایی نمی تواند با دشمنان خود مبارزه کند و جادوگر به دوستان او نیز قدرت فوق العاده می دهد تا با کمک همدیگر شرور های نفوذ یافته به شهرشان را نابود کنند.

۶- لیگ عدالت (Justice League) – اتحاد برای بقا!

پروژه لیگ عدالت قرار بود که به یکی از بهترین فیلم های دی سی تبدیل شود. اما برابر نبودن قهرمان ها و شخصیت خبیث فیلم و به درستی معرفی نشدن آنها از دلایل مهم فروش کم آن است.

استفن ولف” اصلی ترین دشمن لیگ عدالت است و به خوبی می تواند با قهرمان ها مقابله کند؛ اما این موضوع زمانی پایان می یابد که “کال ال – سوپرمن” از مرگ بازمی گردد و به قهرمانان لیگ عدالت می پیوندد. تا قبل از بازگشت مرد فولادی، اعضای لیگ عدالت برای بقا و ادامه زندگی زمین با یکدیگر متحد می شوند.

justice league - یکی از فیلم های پرفروش دی سی

استفن ولف حتی نمی تواند یک ضربه به سوپر من بزند، اگرچه بتواند این کار را انجام دهد هیچ چیزی تغییر نمی کند! برای فیلمی که ۳۰۰ میلیون دلار برای برادران وارنر خرج داشته و جزو پرهزینه ترین فیلم های هالیوود محسوب می شود، واقعا این فروش مناسب نیست.

اگر شخصیت خبیث قوی تری برای این فیلم در نظر گرفته می شد، ممکن بود که فروش بیشتری را کسب کند.

۵- مرد فولادی (Man of Steel) – حتی فراتر از فولاد!

مرد فولادی اولین فیلم ساخته شده توسط دنیای سینمایی دی سی است و در سال ۲۰۱۳ ساخته شد. داستان جدیدی برای سوپر من ایجاد شد و “هنری کِیویل” نقش آن را بر عهده گرفت.

موضوع فیلم به این صورت است که در سرزمین مادری سوپرمن “کریپتون” جنگی به وجود می آید و پدر و مادر کال ال او را به زمین می فرستند تا بدین ترتیب بتواند زندگی کند. مرد فولادی در بین انسان ها زندگی می کند و بزرگ می شود.

مرد فولادی - سوپر من - بهترین فیلم های سینمایی dc

مرد فولادی در زمان کودکی سختی زیادی را تحمل می کند، چون بدن او با شرایط آب و هوایی زمین مطابقت نداشته و پس از مشکلات زیادی می تواند با این شرایط کنار بیاید.

او تلاش می کند که از قدرت های خارق العاده خود استفاده کند تا خطری مردم زمین را تهدید نکند. بدون شک سوپر من قوی ترین قهرمان فیلم های دی سی است و می توان گفت که در این زمینه رقیب ندارد.

کال ال زندگی آزامی را تجربه می کند تا زمانی که گروهی از کریپتون به زمین می آیند تا او را دستگیر کنند. سوپر من مجبور می شود با آنها درگیر شود و این کار برای او بسیار سخت است، چون علاوه بر جنگیدن با مردم سرزمینش با قدرت های فوق العاده ای نیز روبرو می شود.

بودجه زیادی (۲۲۵ میلیون دلار) برای ساخت این فیلم در نظر گرفته شد و با این هزینه زیاد نتوانست فروش خیره کننده ای ثبت کند.

۴- جوخه خودکشی (Suicide Squad) – مجرمین در نقش مراقبت از زمین

دولت آمریکا در یک پروژه مخفی سعی می کند که از مجرمین حرفه ای استفاده کند تا در صورتی که قهرمان هایی مانند سوپرمن و … تغییر عقیده بدهند و بخواهند زمین را نابود کنند، دست خالی باقی نماند.

البته این ایده ای است که آنها در نظر گرفتند، وگرنه با این شخصیت ها نمی توان جلوی سوپرمن را گرفت. به هر حال، مبنی بر این دلایل جوخه خودکشی از چندین شخصیت سابقه دار تشکیل شد. کمپانی وارنر و استودیو دی سی با استفاده از بازیگران معروف توانستند درآمد خوبی را با این فیلم کسب کنند.

جوخه خودکشی - یکی از فیلم های پرفروش دی سی

ماموریت گروه این است که با کمک همدیگر از نابود شدن زمین جلوگیری کنند. البته “بتمن” و “جوکر” نیز نقش کوتاهی در فیلم دارند، اما محور اصلی موضوع به آنها مربوط نمی شود. “اِنچنترس” شخصیت منفی فیلم است و قصد دارد که زمین را نابود کند.

قهرمانان جوخه خودکشی که هر کدام از آنها مجرمینی سابقه دار هستند، تلاش می کنند تا انچنترس را نابود کنند و ماموریت شان را با موفقیت به اتمام برسانند. این یکی از پرفروش ترین فیلم های DC به شمار می‌رود.

۳- زن شگفت انگیز (Wonder Woman) – پایان دهنده جنگ جهانی

زن شگفت انگیز برای اولین بار در فیلم “بتمن بر علیه سوپرمن” نقش آفرینی می کند. پس از این معرفی، دی سی و وارنر داستان زندگی او را در فیلم Wonder Woman بازگو کردند.

موضوع آن نیز بسیار جذاب بود و توانست فروش بیش از ۸۰۰ میلیون را در سینماهای جهان به ارمغان آورد. زن شگفت انگیز تا زمان بزرگسالی از قدرت های خود آگاه نیست و مادرش اجازه نمی دهد که او از وجود منبع عظیم قدرت خود خبردار شود.

زن شگفت انگیز - Wonder Woman - فیلم های سینمایی پرفروش dc

سرزمینی که واندرومن در آنجا زندگی می کند “آمازون” است. موضوع این فیلم مربوط به زمان جنگ جهانی است و به صورت اتفاقی سربازی از ارتش آمریکا وارد این سرزمین منحصر بفرد می شود.

او که خبر ندارد وارد چه جایی شده، توسط نیروهای آمازون دستگیر می شود. پس از پرس و جو از آن شخص و اطلاع پیدا کردن از جنگ جهانی، زن شگفت انگیز به این فکر می افتد که از قابلیت های خود استفاده کرده و به مردم زمین کمک کند.

شخصیت معروف “اریس – خدای جنگ” دشمن واندرومن و مردم زمین است و تلاش می کند که ماهیت اصلی خود را نشان ندهد تا به راحتی بتواند جنگ های متعددی را شروع کند.

این یکی از بهترین فیلم های دنیای سینمایی دی سی محسوب می شود و قسمت دوم آن نیز در سینماهای جهان اکران شده است.

۲- بتمن در مقابل سوپرمن (Batman VS Superman)- جنگ دو قهرمان اصلی دی سی

جنگ بین بتمن و سوپرمن یکی از جذاب ترین نبردهای تاریخ سینما به شمار می رود. درسته که بتمن یک انسانه و سوپرمن یک شخصیت فضایی، اما فیلم نامه طوری ایجاد شده که با استفاده از ماده مخصوصی قدرت های فوق العاده سوپرمن تضعیف شوند تا شوالیه تاریکی بتواند خودی نشان دهد.

اولین رویارویی آنها بسیار جذاب است، سوپرمن درهای ماشین بتمن “بت موبیل” را از جا در می آورد و به او توصیه می کند که دفعه بعد که نشان بتمن در آسمان روشن شد، به دنبالش نرود.

این یکی از بهترین و البته پرفروش ترین فیلم های سینمایی DC است.

بتمن در مقابل سوپرمن - Batman VS Superman - بهترین فیلم های سینمایی دی سی

سوپرمن به بتمن می گوید “خفاش مرده، او را دفن کن.” در همین صحنه از فیلم است که بتمن جمله معروف “تو خون ریزی می کنی؟” را به زبان می آورد.

همانطور که از نام فیلم مشخص است، علاقه مندان سینما فکر می کردند که فیلم بتمن در مقابل سوپرمن تنها به نبرد این دو قهرمان می پردازد، اما با حضور “دارکسید” ورق برمی گردد. این دو قهرمان با یکدیگر همکاری می کنند تا بتوانند دشمن قدرتمندشان را شکست دهند.

جالب است بدانید که منبع قدرت دارکسید از “ژنرال زاد – دشمن فیلم سوپرمن” نشات می گیرد و تقریبا این خبیث را به یک کریپتونی جهش یافته تبدیل می نماید. حتی مرد فولادی نمی تواند به تنهایی با این شرور مبارزه کند و در جنگ تن به تن نمی تواند موفق باشد. چون ضربات وارد شده به دارکسید باعث می شود که منبع قدرت او قوی تر از گذشته شود!

۱- آکوامن (Aquaman) – پادشاه مطلق اقیانوس ها

آکوامن پرفروش ترین فیلم دنیای سینمایی دی سی است و البته داستان آن از سایر عناوین جذاب تر است. موضوع آن مربوط به قهرمانی است که می تواند هم در خشکی و هم در دریا زندگی کند.

دنیای زیر آب به زیبایی هرچه تمام تر در فیلم آکوامن به تصویر کشیده شده و یکی از موضوعاتی است که استقبال هواداران را به همراه داشت. “جیسون موموآ” نقش اول را بر عهده دارد و همین نقش آفرینی نیز در فروش فیلم موثر بوده است.

آکوامن - پرفروش ترین فیلم دی سی

به آکوامن خبر داده می شود که برادر ناتنی اش (پادشاه آتلانتا) قصد دارد جنگ گسترده ای شروع کند. بدین ترتیب او تلاش می کند تا نظر خود را اعلام کند و با برادر خود وارد نبرد می شود.

آکوامن نمی تواند برادر خود را شکست دهد و برای نجات جان خود به سراغ “کاراتن” موجود عظیم الجثه می رود تا برای اثبات حرف خود از او کمک بگیرد.

این اولین فیلم ساخته شده در استودیو دی سی است که توانسته فروش میلیاردی را تجربه کند. کمپانی وارنر امیدوار است که دومین قسمت از این فیلم بتواند موفقیت گذشته را تکرار نماید.

بدین ترتیب با محاسبه این یک میلیارد دلار، دنیای سینمایی دی سی در رتبه یازدهم پرفروش ترین فیلم های فرانچایز قرار می گیرد. دی سی با عناوین جدید خود می تواند در آینده جایگاه بهتری را در بین فیلم های فرانچایز یا مجموعه ای کسب کند.

در صورتی که علاقه داشتید بیشتر درباره این قهرمان ها و رقبای آنان بدانید، به شما توصیه می کنیم مقاله قهرمانان دی سی و مارول را بخوانید.

مطلب جالبی بود؟ با رای خود ما را مطلع کنید!
[کل: ۴ میانگین: ۵]

به عنوان یک نویسنده همیشه تلاشم این بوده که با ایجاد محتوا بتونم ارزش بالایی به کاربران عزیز ارائه کنم. هدفم در تیپس سنتر هم همین بوده و اطلاعاتم رو بیشتر می‌کنم تا تجربه مناسبی برای خوانندگان ایجاد کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *