پارک های عظیمیه و مهرشهر کرج | فضاهای سبز کرج

پارک های عظیمیه و مهرشهر کرج | فضاهای سبز دیدنی

آخرین بروز رسانی مرداد ۷ام, ۱۴۰۰

شهر کرج از گذشته تابحال فضاهای سبز دیدنی داشته و خوشبختانه با گذشت زمان به تعداد آنها افزوده می‌شود. پارک های عظیمیه و مهرشهر کرج از پربازدیدترین های این فضاها هستند که در ادامه آنها را به شما معرفی می‌کنم.

پارک های عظیمیه کرج

پارک ایران زمین

 • آدرس: عظیمیه، بلوار دکتر شریعتی، نبش میدان استقلال (میدان اسبی)
 • مساحت: ۷ هکتار

اگه ساکن شهر کرج باشید به احتمال زیاد اسم پارک ایران زمین رو شنیدید. پارکی که طبیعت و زیبایی اون باعث شده تا عاشقان و دلباختگان زیادی داشته باشه. دریاچه قرار گرفته در این فضای سبز زیبا باعث میشه تا در هوای تابستان خنک باشه و برای قدم زدن افراد جای راحتی باشه.

پارک ایران زمین عظیمیه کرج

همچنین وجود زمین های بازی مختلف برای بزرگسالان و کودکان باعث می‌شود که مکان مناسبی برای خانواده محسوب شود. بدون شک این یکی از زیباترین پارک های عظیمیه کرج است و یکی از بهترین گزینه ها برای سپری کردن یک شب به یادماندی با اعضای خانواده به شمار می‌رود.

پارک نسیم

 • آدرس: عظیمیه، بلوار طالقانی شمالی، نبش اتاق تعاون البرز
 • مساحت: ۱ هکتار

پارک نسیم از آن مکان های فوق العاده برای ورزش های صبح‌گاهی گروهی یا انفرادی است. فضای سبز فوق العاده این مکان به همراه نیمکت‌های فراوان باعث می‌شود به یکی از بهترین محیط ها برای دورهمی های دوستانه محسوب شود.

پارک نسیم کرج

می‌توان در فضای بسیار بزرگ آن از آخر هفته ها و اوقات فراغت همراه با خانواده بیشترین لذت ممکن را برد. البته در شرایط کرونا بهتر است چنین اتفاقی رخ ندهد، تا شاهد اتفاق های تلخ‌تر نباشیم. به نظرم این یکی از بهترین پارک های کرج برای دویدن و ورزش های صبح‌گاهی به شمار می‌رود.

بوستان مادر

 • آدرس: عظیمیه، بلوار جانبازان، نبش خیابان سرو جنوبی
 • مساحت: ۳۰۰۰۰ متر مربع

بوستان مادر یکی از پارک های کوچک عظیمیه کرج است، اما یکی از زیباترین آنها نیز به شمار می‌رود. با اینکه درختان و گیاهان کوچکی دارد، نحوه تزئین و طراحی آنها باعث شده زیبایی منحصر بفردی داشته باشند. علاوه بر آن، یکی از جاهای دیدنی کرج نیز به شمار می‌رود.

بوستان مادر عظیمیه کرج

همچنین وجود یک حوضچه در وسط این پارک باعث شده تا در گرمای طاقت فرسای تابستان این محیط خنک باشد. علاوه بر آن یک بوفه نیز در این پارک نیازهای بازدیدکنندگان را برطرف کرده تا از لحظات استراحتشان بیشترین لذت را ببرند.

پارک بعثت عظیمیه

 • آدرس: عظیمیه، بلوار بعثت، نبش خیابان سرو شمالی

یکی از طبیعی ترین پارک های کرج به شمار می‌رود که در منطقه عظیمیه قرار گرفته است. درخت های کاج فوق العاده زیبای آن حس آرامش و منحصربفردی به هر شخص می‌دهد. به دلیل اینکه فاصله بسیار نزدیکی با رشته کوه های البرز دارد، خنک تر از سایر پارک های عظیمیه است.

این پارک جون میده واسه دویدن های اول صبح؛ اما در عین حال خیلی پارک مناسبی برای خانواده نیست. در قسمت های کناری آن دو خیابان قرار دارد که محل عبور و مرور بسیاری خودرو است و از همین رو باعث می‌شود جای مناسبی برای بازی بچه ها و وقت گذراندن خانواده محسوب نشود.

پارک رسالت عظیمیه کرج

 • آدرس: عظیمیه، بلوار استقلال، بین خیابان استخر و حقیقی
 • مساحت: تقریبا ۲ هکتار

با هوای تقریبا پاک و خنکی که منطقه عظیمیه کرج دارد، درصد بالای آن به دلیل بزرگترین و زیباترین پارک های این منطقه است. یکی از بهترین گزینه های آنها پارک رسالت است که محیط بزرگ و بسیار جذابی دارد.

بهترین پارک های کرج - پارک رسالت عظیمیه

لذت بردن از طبیعت بکر کرج در این پارک تا حدودی کامل می‌شود. یک رودخانه مصنوعی در این محیط وجود دارد که علاقه مندان بسیاری را مجاب به اینجا می‌کند. همچنین علاوه بر انسان‌ها، پرندگان نیز به حضور در این پارک علاقه زیادی دارند.

همچنین باید بدانید که در این حوضچه کوچک، ماهی هایی نیز نگه داشته می‌شوند. و مردم نیز به آنها غذا می‌دهند.

پارک میخک

 • آدرس: عظیمیه، بالاتر از میدان طالقانی، خیابان میخک

با اینکه می‌توان گفت پارک میخک مساحت خیلی کمی دارد، اما در عین حال یک محیط دنج و خیلی آرام است. درخت های کاج کوچک و بزرگ این پارک باعث می‌شود محیط داخلی آن سایه مناسبی داشته باشد و در روزهای گرم نیز از سایر نقاط خنک تر باشد.

البته باید بدانید محیط مناسبی برای دویدن و ورزش‌های صبحگاهی نیست و با توجه به سابقه‌ای که در این پارک داشتم، می‌توانم بگویم فضای مناسبی برای خانواده نیست.

بوستان کوهسار

 • آدرس: عظیمیه، خیابان سرو شمالی
 • مساحت: ۵ هکتار

خیابان های سرو یکی از خیابان های محبوب منطقه عظیمیه کرج است و در آن پارک های متنوعی قرار گرفته است. یکی از این پارک ها بوستان کوهسار است که جزو مرتفع ترین پارک های کرج به شمار می‌رود.

بوستان کوهسار عظیمیه کرج

یک پارک بسیار بزرگ که در نبش خیابان اصلی سرو قرار گرفته و از آن پارک هایی است که صبح قبل از رفتن به محیط کار، چند نفر را می‌بینید که در حال ورزش کردن هستند. همچنین شب ها نیز مکان مورد علاقه ورزشکاران، به خصوص دوندگان است.

پارک استاد شهریار

 • آدرس: عظیمیه، کوی مدرس، بلوار طالقانی شمالی
 • مساحت: ۱۵ هکتار

پارک استاد شهریار به عنوان مرکزی ترین پارک منطقه عظیمیه کرج شناخته می‌شود. منطقه‌ای زیبا با گل ها و گیاهان بسیار زیبا و سرسبز که علاقه‌مندان زیادی را در این پارک دورهم می‌آورد.

پارک استاد شهریار کرج

استاد شهریار از آن پارک‌هایی است که اگر یک بار ازش دیدن کنید، مجدد به آن سر خواهید زد. وجود درخت های جذابی مانند بید و مجنون سرسبزی این پارک را چندبرابر می‌کند و چراغان بسیار زیاد آن که روشنایی مناسبی می‌دهد تا خانواده‌ها زمان بیشتری در این محیطی طبیعی زیبا دور هم بگذارنند.

پارک های مهرشهر کرج

بوستان شهدای خبرنگار

 • آدرس: مهرشهر، میدان پلیس، بلوار نور، نرسیده به بلوار امیر کبیر

بوستان شهدای خبرنگار فضا و محیط کوچک و بسیار ساده‌ای دارد. این مکان به طور کلی برای پیاده روی و دویدن مناسب است. آنقدر کوچک است که اگر با دوستان‌تان به آنجا بروید، نمی‌توانید همگی در کنار هم قدم بزنید؛ چون فضای کافی برای این کار وجود ندارد.

پارک خبرنگار مهرشهر

وجود درختان و چمن کاری هایی که داخل این بوستان کوچک انجام شده، باعث می‌شود که آپارتمان ها و خانه های دور و اطراف فضای سبز حداقلی داشته باشند.

پارک هامون

 • آدرس: مهرشهر، بلوار ارم
 • مساحت: ۳ هکتار

پارک هامون یکی از زیباترین پارک های کرج است و فاصله زیادی با مرکز شهر دارد. میزها و صندلی هایی که در این پارک قرار گرفته که مخصوص شطرنج بازها و تخته بازهاست. گل های بسیار زیاد و خوش رنگی در دورتادور این پارک کاشته شده که جلوه‌ای خاص به آن بخشیده است.

بهترین پارک های مهرشهر کرج - پارک هامون

محل بازی مخصوصی برای بچه ها درنظر گرفته شده که شامل بازی های مختلف می‌شود. یک دریاچه کوچک در این پارک وجود دارد که جلوه خاص و فوق العاده‌ای به آن داده است. علاوه بر آن، آلاچیق هایی در این محیط وجود دارد که در هوای آفتابی و بارانی مردم از آن استفاده می‌کنند.

پارک مهر

 • آدرس: مهرشهر، میدان پلیس

بدون شک پارک مهر یکی از بهترین پارک های مهرشهر کرج است و امکانات و محیط زیبای آن باعث شده تا افراد بسیاری هر روزه به این فضای سبز سر بزنند. به تازگی ساخته شده و یک دریاچه مصنوعی در آن ایجاد شده تا مردم دلایل بیشتری برای بازدید از آن داشته باشند.

پارک مهر مهرشهر

این پارک انقدر بزرگ و محبوب است که برای آن فضای پارکینگ اختصاصی نیز در نظر گرفته شده است. در محیط خود پارک مهر انواع مختلفی از گل ها و گیاهان کاشته شده و به نوعی تنفس عالی به منطقه مهرشهر اعطا کرده است.

هم برای ورزش فوق العاده‌ است و هم برای گذراندن اوقات فراغت با اعضای خانواده یا دوستان. وضعیت نور شب‌های پارک نیز مناسب است و علاقه مندان به راحتی می‌توانند از این محیط و فضاهای مخصوص استراحت آن استفاده کنند. البته توصیه می‌کنم تا عادی نشدن وضعیت کرونای کشور از این کار خودداری کنید.

پارک فرهنگیان

 • آدرس: مهرشهر، بلوار ارم، نرسیده به خیابان چهارم غربی، نبش بن بست ۸۱۳

یکی از زیباترین فضاهای سبز منطقه مهرشهر کرج است و با اینکه فضای کوچکی دارد، اما بسیار دنج و ایده‌آل است. درختان بسیاری در این فضای کم کاشته شده و سایه آنها باعث می‌شود در فضایی خنک و پاک‌تر از سایر نقاط شهر استراحت کنید.

پارک فرهنگیان مهرشهر کرج

به دلیل این‌که جای بازی مناسبی برای بچه ها ندارد خیلی مناسب خانواده ها نیست. این پارک بیشتر مورد استفاده جوانان و نوجوانان قرار می‌گیرد.

پارک سگ های مهرشهر

 • آدرس: مهرشهر، بلوار شهرداری، خیابان ۲۲۲

یکی از متفاوت ترین پارک های مهرشهر کرج، پارک سگ ها است. اینجا بهترین جایی است که می‌توانیم وفادارترین دوستان خود را به گردش ببریم تا لذت ببرند. هر روزه خیل عظیمی از صاحبان سگ ها، این مکان سرسبز را انتخاب می‌کنند. البته با توجه به جلوگیری از وورد حیوانات به فضاهای سبز کمی وارد شدن با حیوانات خانگی به این مکان دشوار شده است.

البته این محیط تنها برای صاحبان سگ ها مناسب نیست و کسانی که از این حیوان های خونگی بامزه خوششان می‌آید، اما موقعیت نگهداری از آنها را ندارند نیز مناسب است. بدون شک یکی از آرامش بخش ترین مکان های استان البرز به شمار می‌رود.

پارک ۲۰۶

 • آدرس: مهرشهر، بلوار گلستان، خیابان ۲۰۶ شرقی

۲۰۶ یکی از عجیب ترین نام هایی است که می‌توان روی یک پارک گذاشت. البته این نام به دلیل قرار گرفتن این فضای سبز در کوچه ۲۰۶ بلوار گلستان انتخاب شده، اما بازهم از عجیب بودن آن کم نمی‌کند؛ چون نام های بهتری برای انتخاب هم وجود دارد.

چیزی که باید بدانید این است که پارک ۲۰۶ در نقطه ای دنج ساخته شده و به عنوان محیطی آرامش بخش شناخته می‌شود. محیطی مناسب برای بازی کودکان درنظر گرفته شده تا خانواده ها بتوانند اوقات خوشی را سپری کنند.

پارک سایه ها

 • آدرس: مهرشهر، بلوار شهرداری، خیابان ۱۱۲

بوستان سایه ها محیطی جذاب برای قدم زدن و دویدن است که هر روزه افراد زیادی را به خود جذب می‌کند. بوستانی تشکیل شده از درختان متفاوت که باعث می‌شود وقتی در آنجا قرار دارید، آلودگی هوای کمتری استشمام کنید.

بوستان سایه ها مهرشهر

یک حوض کوچک نیز در این پارک وجود دارد که باعث می‌شود جذابیت بیشتری داشته باشد. اگر در محله مهرشهر سکونت دارید یا زیاد به این محله سر می‌زنید، حتما از بوستان سایه ها دیدن کنید.

پارک ورزش

 • آدرس: کیانمهر، میدان سرسبز، بلوار جهان، خیابان ایثار، روبروی کوچه سیاد شیرازی

همانطورکه حدس می‌زنید این مکان برای ورزش کردن بسیار مناسب است و یکی از بهترین پارک های مهرشهر کرج به شمار می‌رود. یکی از محیط های جذاب برای دویدن، دوچرخه سواری و انواع سرگرمی های مختلف است. همچنین محیط کاملا جذاب و تقریبا کاملی برای بازی بچه ها دارد.

علاوه بر آنها، یک حوضچه کوچک در پارک وجود دارد که قایق های پلاستیکی موجود در آن برای خانواده ها جذابیت دارد. محیط بسیار جذابی است و اگر وقت اضافی دارید حتما سعی کنید از پارک ورزش بازدید کنید.

پارک های کرج در سایر مناطق

پارک خانواده

 • آدرس: جهانشهر، نبش تقاطع بلوار بهارستان و مولانا
 • مساحت: ۸۰ هکتار

پارک خانواده یکی از معروف ترین پارک های کرج به شمار می‌رود که همانطور از اسمش مشخص است برای تمامی خانواده‌ها مناسب است. صبح ها به مکانی برای ورزش گروهی تبدیل می‌شود و عموما بعد از ظهرها به پیستی برای دوچرخه سوارها و اسکیت سوارها تغییر می‌یابد.

پارک خانواده کرج واقع در منطقه جهانشهر

این یک پارک بسیار بزرگ است که درختان و گیاهان بسیاری در آن وجود دارد و تزئین های مختلفی نیز برای آنها انجام می‌شود. این پارک برای همه اعضای خانواده یک فضای مناسب دارد. از کودکان گرفته تا بزرگسالان می‌توانند در این محیط سرسبز و پاک سرگرم شوند.

همچنین حوضچه هایی نیز در این پارک وجود دارد که زیبایی این محیط را دوچندان می‌کنند و باعث خنک شدن مردم در تابستان می‌شود.

پارک نبوت

 • آدرس: حسن آباد، بلوار ملاصدرا
 • مساحت: ۴.۴ هکتار

نبوت یکی از معروف ترین پارک های شهر کرج است و یکی از قدیمی ترین فضاهای سبز نیز به شمار می‌رود. در شرایط کرونا بازدید از این پارک توصیه نمی‌شود، چون محیط شلوغی است و بهتر است با خانواده خود برنامه مشاهده از این پارک را نچینید.

پارک های کرج - بوستان معروف نبوت

پارک نبوت محیط بازی کامل و بزرگی برای سرگرم شدن بچه ها دارد و همین امر باعث می‌شود خانواده ها اوقات فراغتشان را در این پارک بگذرانند. جدیدا در این پارک یک آبنما ایجاد کرده‌اند و یک ورزشگاه کوچک نیز احداث شده تا خدمات بهتری به بازدیدکنندگان ارائه شود.

یکی از تمیزترین و زیباترین پارک های شهر کرج است و محیطی عالی برای دوچرخه سواری و اسکیت سواری نیز به شمار می‌رود.

پارک مردم کرج

 • آدرس: شهرک جهان نما، خیابان پاسداران، نرسیده به بلوار جهان نما

پارک مردم یکی از آن فضاهای سبز کرج است که کمتر به آن لطف شده و مردم آشنایی زیادی با آن ندارند. یک پارک زیبا برای دویدن، نشستن، صحبت کردن با دوستان و بسیاری فعالیت های دیگر به شمار می‌رود. آلاچیق هایی در این پارک قرار داده شده تا در شرایط آب و هوای بارانی و آفتاب شدید سرپناه مناسبی برای مردم به شمار رود.

این پارک کوچک در نزدیکی پارک جهان نما قرار گرفته و در مقابل آن فضای شلوغ و بسیار بزرگ، گوشه دنج و باصفایی به شمار می‌رود.

پارک زیتون

 • آدرس: شهرک جهان نما، بلوار جهان نما، خیابان سوم شرقی بنفشه

یکی دیگر از پارک های کوچک شهرک جهان نما که فاصله کمی با پارک مردم دارد. یک فضای کوچک است اما با فضای سبز و محیط بازی که برای کودکان در نظر گرفته شده برای خانواده های بسیاری مناسب به شمار می‌رود.

پارک زیتون کرج

درخت های کاج تزئینی پارک زیتون نمای جذابی به این محیط بخشیده و نشستن روی صندلی ها باعث می‌شود از یکی از زیباترین فضاهای سبز شهر کرج لذت بی‌نظیری ببرید.

باغ فاتح

 • آدرس: بالاتر از میدان سپاه، بلوار جمهوری
 • مساحت: بین ۱۳۰ تا ۳۰۰ هکتار

باغ فاتح یکی از معروف ترین پارک های کرج است که در دل آن درختان بلند و یک پارک تنیس قرار گرفته است. این محیط مکانی فوق العاده برای ورزش به شمار می‌رود و آن قدر بزرگ است که بتوانید به راحتی در آن دورچرخه سواری کنید یا بدوید.

بهترین پارک های کرج - باغ فاتح

مساحت بزرگ آن تقریبا بیش از نصف بلوار جمهوری را شامل می‌شود و آنقدر بزرگ است که ۳ کافه در دل آن وجود دارد. در بین تقاطع های این پارک فواره های سنگی با شکل های متفاوتی کارگذاشته شده که به زیبایی های آن نیز می‌افزاید.

علاوه بر آن، آلاچیق و چمن هایی در دورتادور پارک قرار گرفته تا بازدیدکنندگان بعد از پیاده روی های طولانی بتوانند استراحت کنند. در شرایط کرونا مراجعه به این پارک توصیه نمی‌شود. همچنین به همراه داشتن حیوان نیز ممنوع شده است.

پارک شرافت

 • آدرس: بلوار طالقانی شمالی

پارک شرافت محیط کوچکی دارد. به عنوان فضای سبزی شناخته نمی‌شود که بخواهید با جمع شلوغی از دوستان یا فامیل از آنجا بازدید کنید. البته در حال حاضر یکی از فضاهای مناسب برای بازی بچه ها به شمار می‌رود؛ چون یک بخش برای بازی کودکان در آن قرار گرفته است.

پارک شرافت کرج

بر خلاف آن خیلی جای مناسبی برای خانواده نیست؛ چون افراد حاضر در اینجا عموما در حال سیگار کشیدن هستند یا اینکه صدای موسیقی‌شان را آنقدر زیاد می‌کنند که تقریبا برای هرکسی آزار دهنده است.

پارک نژاد فلاح

 • آدرس: خیابان شهید بهشتی، بعد از خیابان شهید ملک زاده

نژاد فلاح یکی از زیباترین پارک های کرج است که با حوضچه‌های جذاب و درختان بلند و سرسبز جلوه ویژه‌‌ای به شهر بخشیده است. وجود درخت های بید و مجنون در سرزنده بودن این پارک تاثیر بسیار زیادی گذاشته است.

پارک نژاد فلاح کرج

محیط بزرگی برای قدم زدن و دویدن دارد و سنگ فرش های کناری آن باعث شده تا فضای نشستن بسیاری در این پارک وجود داشته باشد. گل ها و گیاهان بسیاری زیبایی در این محیط کاشته شده‌اند و گاهی اوقات ممکن است با درختان میوه مواجه شوید و از آنها نیز استفاده کنید.

در روزهای بارانی شهر کرج این پارک بسیار جذاب می‌شود و برخورد قطرات باران با شاخ و برگ درختان هیجان انگیز است.

پارک بوعلی

 • آدرس: حسن آباد، خیابان بوعلی، نبش کتابخانه بوعلی

یک مکان عالی برای ریلکس کردن و استراحت مغز است و خیلی پارک بزرگی نیست. همچنین برای ورزش نیز مناسب است و صبح ها برای افراد محلی جایی عالی برای ورزش به شمار می‌رود. با توجه به موقعیت مکانی که این پارک قرار گرفته، آب و هوای مناسبی دارد و در فصل بهار و پاییز بسیار خنک است.

پارک پامچال

 • آدرس: شاهین ویلا، ۱۶ متری، خیابان مدرس
 • مساحت: ۴۵۹۹ متر مربع

پامچال یک پارک بسیار زیبا است که محیط بزرگی دارد و برای دوچرخه سواران کاملا ایده آل است. همچنین برای ورزش های صبحگاهی نیز مناسب است و صبح ها گروه های زیادی برای ورزش کردن به این محیط جذاب و سرزنده می‌آیند.

پارک پامچال کرج

واقعا محیط این پارک کرج زیباست و درختان بوته های کاشته شدن در این محیط حس آرامش را به افراد بازدیدکننده منتقل می‌کنند. البته ویروس کرونا از انتقال این حس خوب جلوگیری می‌کند و بهتر است تا عادی شدن شرایط از فضاهای سبز کرج بازدید نکنید.

در فصل زمستان نیز فوق العاده است و ساکنان محلی بعد از بارش هر برف عکس های بسیاری ضبط می‌کنند.

پارک دانشجو کرج

 • آدرس: آزادراه قزوین کرج، بلوار گلستان، بلوار پژوهش

پارک دانشجو یکی از آن پارک هایی است که وجود آن در شهر کرج لازم است. در محیطی قرار گرفته که در نزدیکی آن فضای سبزی وجود ندارد و همین موضوع باعث می‌شود وجود این پارک ضروری باشد. البته باید بدانید که این یک پارک عمومی نیست و در داخل دانشگاه قرار گرفته است. بنابراین تنها دانشجویان اجازه استفاده از این پارک را دارند.

پارک های کرج - بوستان دانشجو

ممکن است به خواندن مقاله زیر نیز علاقه مند باشید:

فضاهای سبز لندن

فست فودها و رستوران های کرج

امیدوارم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید. اگر فکر می‌کنید در این مناطق کرج پارک های دیگری وجود دارند که به آنها اشاره نکردم حتما در بخش نظرات اعلام نمائید.

مطلب جالبی بود؟ با رای خود ما را مطلع کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

به عنوان یک نویسنده همیشه تلاشم این بوده که با ایجاد محتوا بتونم ارزش بالایی به کاربران عزیز ارائه کنم. هدفم در تیپس سنتر هم همین بوده و اطلاعاتم رو بیشتر می‌کنم تا تجربه مناسبی برای خوانندگان ایجاد کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *