گوشی های موبایل آینده چه ویژگی هایی دارند؟

گوشی های موبایل آینده چه ویژگی هایی دارند؟

آخرین بروز رسانی خرداد ۱۲ام, ۱۴۰۰

پیش بینی می شود تکنولوژی های آینده موبایل هر روزه نقش بیشتری در زندگی ما انسان ها ایفا کنند. اما سوال اصلی این است که گوشی های آینده چه ویژگی هایی دارند؟

برخی افراد معتقدند که تلفن های همراه پیشرفته در آینده ای نه چندان دور به صورت ریموت کنترل می‌شوند. اما برخی دیگر بر این اعتقادند که گوشی های موبایل کم کم از زندگی ما خارج می‌شوند.

یک چیز را با اطمینان می‌توان گفت: تکنولوژی در تلفن های هوشمند و شبکه های آنها در طی چند سال گذشته به سرعت درگیر شده است.

موبایل های آینده چه تغییراتی می کنند؟

گوشی های کانسپت یا مفهومی مسیر تغییرات آینده را به ما نشان می دهند. در اینجا پیش بینی از تغییرات احتمالی گوشی های موبایل آینده گفته شده است.

صفحه نمایش هولوگرافیک

اگر به فیلم و سینما علاقه داشته باشید، حتما صفحه نمایش های هولوگرافیکی را در فیلم های “جنگ ستارگان” و “مرد آهنین” دیده اید. اما اکنون چقدر به این ویژگی تاچ آزاد در گوشی های هوشمند نزدیک شده ایم؟

گوشی هولوگرافیکی فیلم مرد آهنین - موبایل های آینده چه تغییراتی می کنند

اگر به سال ۲۰۱۴ بازگردیم، شایعاتی مطرح شده بود که آیفون ۶ با هولوگرام عرضه می شود و امکان استفاده به صورت مجازی را خواهد داشت. همانطور که می‌دانید این شایعات حقیقت نداشت و آیفون این تکنولوژی را نتوانست ایجاد کند. حتی در آیفون ۷ نیز چنین چیزی دیده نشد و قبل از انتشار آیفون ۸ اصلا خبری از شایعات درباره عملکرد هولوگرامی وجود نداشت.

کانسپت هولوگرامی آیفون 6

گوشی های هولوگرافیکی یک روزی به واقعیت تبدیل می‌شوند؛ همانطور که خیلی از تکنولوژی های غیر ممکن توسط انسان ممکن شده اند. چه کسی فکرش را می کرد که روزی انسان بتواند در کمتر از ۲۴ ساعت از زمین به فضا برود. اما “ایلان ماسک” این رویا را به واقعیت تبدیل کرد.

احتمال توسعه گوشی های موبایل آینده به ویژگی هولوگرافیکی زمانی افزایش یافته که تحقیق کنندگان دانشگاه کوئین کانادا روی محصولی به نام “هولوفلکس” کار می‌کنند. اما باید بدانید که به عنوان اولین گوشی هولوگرافیکی دنیا، هولوفلکس هنوز در دست توسعه است و به زودی در دسترس نخواهد بود.

فریم های قابل انعطاف

مدتهاست که شرکت های توسعه دهنده موبایل از ایجاد تلفن هوشمند قدرتمندی صحبت می‌کنند که در واقع می‌تواند قابلیت های کاربر را دو برابر کند.

گوشی های انعطاف پذیر - موبایل های آینده

یکی از این دیدگاه ها، تلفن The Morph نوکیا بود که در سال ۲۰۰۸ به نمایش درآمد. و قول داد “تجربه کاربر” را تغییر خواهد داد.

این موبایل هوشمند توسط رئیس سابق تحقیقات نوکیا در کمبریج طراحی شد. The Morph قابلیت تا شدن، خم شدن و تغییر حالت را با توجه به احتیاج کاربر دارد.

تلفن هوشمند the morph - تغییرات آینده موبایل های هوشمند

همچنین می‌توان Morph را از هم جدا کرد و در ماژول های اضافی قرار داد تا روش استفاده از تلفن تغییر یابد.

The Morph به حالتی تبدیل می‌شود تا بتوان آن را دور مچ دست قرار داد. برای پیاده روش و ورزش های سخت بسیار کارآمد بوده و مجهز به GPS است. همچنین به عنوان یک صفحه صاف برای تماشای فیلم استفاده می شود.

تکنولوژی آینده انعطاف پذیری گوشی

به طور مشابه، سامسونگ سالهاست که گوشی های آینده انعطاف پذیر کانسپت خود را به نمایش می‌گذارد. اما تاکنون نزدیکترین محصولی که برای معرفی این فناوری به بازار آمده است، تلفن هوشمند Galaxy Round بوده است.

ابزارهای آموزشی

برخی از متخصصین بر این باورند که در آینده ای نه چندان دور، گوشی های موبایل آینده شیوه یادگیری و آموزش ما را تغییر می‌دهند. شیوع ویروس کرونا نیز بر سرعت ایجاد شدن این ویژگی تاثیر بسزایی ایفا می کند.

ابزارهای آموزشی گوشی های هوشمند آینده - تغییرات احتمالی موبایل های آینده

امروزه تقریبا تمامی بچه ها تلفن همراه دارند. و در آینده ای نزدیک شاهد خواهیم بود که دوربین ها و ضبط کننده های صدا، به وسیله ای برای آموزش و یادگیری تبدیل می‌شوند.

ما قبلا شاهد بودیم که برخی از مسئولان آموزش و پرورش از متونی استفاده کنند تا والدین نسبت به حقایق و حتی اطلاع رسانی به دانش آموزان از تغییر در کلاس ها مطلع شوند.

استفاده از ویژگی موبایل های آینده به عنوان کمک های یادگیری و آموزش می‌تواند به طور فزاینده ای متداول باشد. به خصوص زمانی که دوربین های گوشی های هوشمند با کیفیت بالا و عریض تر از گذشته در دسترس قرار می‌گیرند.

پیش بینی می‌شود که دوربین های گوشی بتوانند عکس های ذخیره شده را به متن تبدیل کنند. این کار به منظور ایجاد رویکرد فعال تر به یادگیری انجام می شود.

گوشی های موبایل آینده سازگار با محیط زیست

کمپانی ها همواره به دنبال این هستند تا محصولات خود را سازگار برای محیط زیست طراحی کنند. سازندگان گوشی نیز از مواد اولیه قابل تجزیه زیستی و انرژی پاک برای شارژ موبایل های آینده استفاده می کنند.

می‌توان گفت اپل با انتشار شارژر آیفون ۱۲ به نوعی استارت این کار را زده است.

موبایل های سازگار با محیط زیست

در نمایشگاه تجاری کنگره جهانی موبایل در سال ۲۰۱۶، Kyocera یک نمونه اولیه از انرژی خورشیدی را به نمایش گذاشت. اما با اعتراف خودشان، این تکنولوژی به زودی نیاز به شارژرهای برقی را جایگزین نمی‌کند.

این موبایل هوشمند در درجه اول برای افرادی که در بیرون از خانه کار می‌کنند طراحی شده است. و همچنین برای هر کسی که احتمالا برای مدت طولانی از خانه، اردوگاه و منبع تغذیه دور باشد. البته که بهترین پاوربانک ها این کار را انجام می‌دهند، اما این نوع شارژ شدن یک تکنولوژی جدید محسوب می‌شود.

گوشی Kyocera - موبایل های آینده چه تغییراتی می کنند

با این حال، این شرکت ادعا می‌کند که تابش سه دقیقه آفتاب به گوشی، امکان برقراری تماس تلفنی یک دقیقه ای را به شما می‌دهد. اگر تلفن دور از خانه و منبع تغذیه باشد، می‌تواند گزینه شارژ اضطراری را در اختیار کاربران قرار دهد.

موبایل آینده دیگر که نوید جایگزین سبز برای شارژ الکتریکی را دارد، نمونه اولیه موبایل مکانیکال سال ۲۰۰۹ است که توسط “میخائیل استاوسکی” طراحی شد. بر خلاف نمونه های اولیه خورشیدی، موبایل مکانیکال با انرژی جنبشی کار می‌کند.

ایده طراحی این است که شما آن را دور انگشت خود می‌چرخانید تا آن را شارژ کنید! مزیت بارز این تغییر در موبایل های آینده علاوه بر کمک به محیط زیست، این است که می‌توانید این گوشی هوشمند را تقریبا در هر جایی شارژ کنید.

با این حال، مشخص نشده که چه مقدار جنبش نیاز است تا باتری به طور قابل ملاحظه ای شارژ شود. این ایده در صورتی که به واقعیت تبدیل شود، می‌تواند به تحرک بیشتر انسان ها کمک بسزایی کند.

پیش بینی می‌شود این ایده قبل از قرار گرفتن روی گوشی های آینده نیاز به توضیحات بیشتری داشته باشد.

گوشی های آینده – بهترین دوست جدید شما

اگر عاشق موسیقی های امروزی باشید، حتما متوجه شده اید که منظور بیشتر خواننده ها به کسی که دوستش دارند مربوط می‌شود.

گوشی های آینده بهترین دوست جدید شما

این احساسات برای اکثر ما در تلفن های هوشمند آینده صدق می‌کند. از تنظیمات زنگ هشدار و یادآوری گرفته تا بررسی اینستاگرام، انجام خرید آنلان و مدیریت امور مالی، ما به محض اینکه بیدار می‌شویم تلفن خود را چک می‌کنیم؛ و تا زمانی که آماده خواب نباشیم آنها را خاموش نمی‌کنیم.

هرچه فناوری گوشی های آینده درک کننده تر می‌شوند، ما به طور فزاینده ای به تلفن های همراه خود وابسته می‌شویم. بنابراین، چرا تلفنی نداشته باشیم که امکان ارتباط در یک سطح کاملا جدید در اختیار ما قرار دهد؟

به سال ۲۰۱۱ بازمیگردیم، “جولیوس تارنگ” توانست Modai را طراحی کند. یک گوشی دارای قسمت های کوچک با هدف تبدیل تلفن هوشمند به بهترین دوست شما.

تلفن همراه هوشمند modai - تغییرات احتمالی در گوشی های آینده

این وسیله همراه با الهام از رفتارهای انسانی ساخته شده و به منظور کمک به کاربران در ارتباط جسمی و عاطفی طراحی شده است.

گوشی موبایل Modai می‌تواند صبح زود به شما سلام کند و هنگام شب ساکت باشد! و همانطور که انسان بخواهد با موقعیت های مختلف سازگار شود.

بنابراین اگر برای حضور در محل کار خواب مانده باشید، با استفاده از GPS مسیر سریعتری برای شما پیدا می‌کند. یا اگر شما از محل جدیدی بازدید می‌کنید، مواردی را به شما توصیه می‌کند.

گوشی هوشمند مودای همچنین یک آواتار ویژه برای نشان دادن خلق و خوی انسان داشت که باعث می‌شد از Emoji ها بسیار هیجان انگیز تر به نظر برسد.

یکی دیگر از ویژگی‌های جالب Modai این بود که شامل دو نمونه متفاوت است که به شما در حفظ زندگی کار و زندگی اجتماعی کمک می‌کند.

Prodai برنامه های کاری، ایمیل و پروژه های شما را نمایش می‌دهد؛ در حالی که Fundai همه چیز در مورد رسانه های اجتماعی، SMS و بازی ها است و نیاز به تلفن کاری جداگانه را برطرف می‌کند.

در آینده ای نه چندان دور می‌توان انتظار توسعه Modai با سخت افزار جدید و پیشرفته را داشت. مواردی مانند باتری و دوربین بهتر. بنابراین modai می تواند به عنوان یک گوشی موبایل آینده در اختیارتان قرار گیرد.

۵G و ۶G محبوب می شوند؟

اینترنت ۵G در حال حاضر در برخی از کشورها قابل استفاده است. این تکنولوژی در گوشی گلکسی اس ۲۰ سامسونگ وجود دارد. در حال حاضر گوشی های متعددی از این تکنولوژی استفاده می‌کنند.

سرعت فوق العاده ای در برخی مناطق جهان ثبت کرده و در برخی مناطق همانند ۴G عمل کرده است.

شبکه 5G و 6G - تغییراتی که در گوشی های آینده ایجاد می‌شود

به طور کلی پیش بینی می شود که در آینده ای نزدیک ۵G در تمامی گوشی های موبایل آینده دیده شود. پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۳۰ مردم دنیا بتوانند از اینترنت ۶G نیز بهره مند شوند. (دونالد ترامپ هم اکنون این تکنولوژی را درخواست کرده است).

این دو شبکه یکی از قابل پیش بینی ترین تغییرات احتمالی در موبایل های آینده محسوب می‌شوند.

اما سازندگان و توسعه دهندگان نیاز دارند که تعامل افراد با اینترنت ۵G را زیر نظر بگیرند. در صورتی که نیازی به سرعت بیشتر باشد، این امکان را روی گوشی های هوشمند آینده ایجاد کنند.

خداحافظی با پورت های گوشی

همانطور که می‌دانید بسیاری از گوشی های امروزی فعالیت هایی برای حذف کردن پورت های اضافی انجام داده اند؛ و پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۳۰ گوشی های محدودی دارای پورت باشند.

همانطور که در بالاتر اشاره شد، ایده های متفاوتی برای شارژ گوشی های آینده بدون نیاز به منبع تغذیه برقی در حال توسعه است. بنابراین به نظر می‌رسد که در آینده موبایل چیزی به نام پورت وجود نداشته باشد.

در آینده موبایل پورت وجود ندارد

گوش کردن به موسیقی نیز از قبل ساده تر شده و با هدست های بی سیم و هندزفری های بلوتوثی این امکان به راحتی در اختیار کاربران قرار گرفته است. ایر پاد پرو اپل و سایر هندزفری های بدون سیم این ویژگی را فراهم نموده اند.

به احتمال زیاد اتصال موبایل های آینده به کامپیوتر و لپ تاپ با بلوتوث انجام شود؛ اما امکان آن هست که تکنولوژی جدید رونمایی شود.

دوربین های عقب بیشتر؟

آیفون ۱۱ پرو مکس و سامسونگ گلکسی اس ۲۰ اولترا با استفاده از چند دوربین در قسمت پشت گوشی این شایعه را بیشتر از قبل امکان پذیر کرده اند. شاید روزی برسد که قسمت پشت موبایل های هوشمند تنها مخصوص قرار گرفتن دوربین ها باشد. همچنین ممکن است که بخش پشت گوشی های آینده دیگر جای دوربین ها نباشد!

دوربین های عقب بیشتر در گوشی های موبایل آینده

همانطور که می دانید برخی از گوشی های موبایل می‌توانند تصاویری ۱۰۸ مگاپیکسلی ثبت کنند. پیش بینی می شود تا سال ۲۰۳۰ این رقم به طور چشمگیری تغییر کند. دانشمندان تخمین زده اند که چشم انسان تقریبا ۵۷۶ مگاپیکسل می بیند، و به احتمال بسیار توسعه دهندگان قصد دارند دوربین های خود را به این عدد نزدیک کنند.

نتیجه گیری

آینده موبایل های هوشمند بخش گسترده ای از زندگی انسان ها را در بر خواهند گرفت. تلفن هایی که در ۱۰ سال بعد منتشر می شوند، کار ما انسان ها را راحت تر از گذشته می‌کنند. علاوه بر آن، جذابیت زندگی ما را نیز افزایش می‌دهند.

برخی از فناوری های منتشر شده سلفی اسلوموشن آیفون ۱۱ بوده و همچنین تماس تصویری همزمان چند نفر در گوشی های سامسونگ. اینها فقط بخشی از پیشرفت تکنولوژی هستند و حتما موارد جذاب تر و بیشتری را در گوشی های موبایل آینده خواهیم دید.

حتی این موضوع پیش بینی می‌شود که انسان بتواند تنها با استفاده از ذهن خود گوشی را کنترل کند؛ و دیگر نیازی به استفاده از تاچ نباشد! همچنین به دور از ذهن نیست که بتوانیم رنگ گوشی خود را تنها با فکر کردن تغییر دهیم.

کسی چه می داند، ممکن است هر ویژگی جدیدی در تلفن های همراه سال های آینده دیده شود.

به نظر شما موبایل های آینده چه تغییراتی می‌کنند؟

منبع: وب سایت Uswitch

مطلب جالبی بود؟ با رای خود ما را مطلع کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

به عنوان یک نویسنده همیشه تلاشم این بوده که با ایجاد محتوا بتونم ارزش بالایی به کاربران عزیز ارائه کنم. هدفم در تیپس سنتر هم همین بوده و اطلاعاتم رو بیشتر می‌کنم تا تجربه مناسبی برای خوانندگان ایجاد کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *