قوی ترین شخصیت های شرور مارول

شخصیت های شرور یا خبیث مارول – ویلن های مارول

آخرین بروز رسانی خرداد ۱۲ام, ۱۴۰۰

در این مطلب شخصیت های شرور مارول چه در دنیای سینما و چه در دنیای کامیک را برای شما علاقه مندان به فیلم ارائه کرده ام. ویلن ها و خبیث ترین شخصیت های مارول را نمی توان در قالب یک مقاله منتشر کرد. به همین دلیل قصد دارم که که قوی ترین و بهترین ها را به شما معرفی کنم. در لیست زیر شما را با آنها در دو بخش آشنا می کنم.

شخصیت های شرور یا خبیث حضور یافته در فیلم های مارول

همانطور که می دانید در دنیای سینمایی مارول شخصیت های ابر شرور بسیاری حضور داشته اند و ما تلاش کرده ایم که در لیست زیر قوی ترین خبیث ها را به شما معرفی نمائیم. البته ممکن است نظرات مختلف باشه و افرادی فکر کنند که ضد قهرمان های بهتری هم هستند که باید به لیست ویلن های مارول اضافه شوند.

با این حال، لیست زیر تقریبا در بیشتر وب سایت های انگلیسی زبان و معتبر نیز تکرار شده است. علاوه بر آن نسبت به اکران های جدید مارول به روز رسانی می شوند.

جدید ترین ضد قهرمان مارول

به زودی شاهد شخصیت شرور دیگری در دنیای مارول خواهیم بود که نام او “Taskmaster” است که در فیلم بیوه سیاه – اولین فیلم فاز چهارم مارول تلاش می کند تا ناتاشا رومانوف و اعضای خانواده او را نابود کند.

Taskmaster می تواند با هر کسی که مبارزه می کند، الگو برداری کرده و تمامی مهارت های رزمی حریفش را یاد بگیرد؛ مثل همون کاری که آیرون من تو کاپیتان آمریکا ۳ مقابل استیو راجرز کرد و الگوی مبارزه اون رو متوجه شد تا بتونه بهش ضربه بزنه. تسک‌مستر یکی از جذاب ترین ضد قهرمان های مارول به شمار می‌رود.

به هر حال از تمامی اینها که بگذریم، وقت آن است که با شخصیت های شرور یا خبیث حضور یافته در فیلم های مارول آشنا شوید.

ملکیث – رهبر بی رحم دارک الف ها

ملکیث رهبر دارک الف هاست و منبع قدرت او “ایتر” یا همان سنگ واقعیت است. این شخصیت خبیث را در قسمت دوم فیلم تور مشاهده می کنیم که در ابتدای فیلم با پدر بزرگ تور در حال مبارزه است. وقتی که منبع قدرت از او گرفته می شود، به مدت طولانی ناپدید می شود.

ملکیث به قدری قدرتمند است که به راحتی می تواند با سفینه خود وارد ازگارد شود و هایمدال به سختی متوجه این موضوع می شود. یکی از معدود ویلن های مارول است که توانایی در اختیار داشتن یک سنگ بی نهایت را دارد.

ملکیث شخصیت قوی شرور مارول

ملکیث کسی است که برای به دست آوردن ایتر مادر تور را می کشد. همین باعث می‌شود تور تلاش کند تا انتقام فریگا را بگیرد. “جین فاستر” دوست دختر تور است و در یک مکان ناشناخته روی زمین و به طور اتفاقی ایتر را پیدا می کند و پس از آن دیگر در دیدرس ازگارد نیست.

تور جین را پیدا می کند و مجبور می شود او را به ازگارد ببرد تا متوجه شوند چه مشکلی برایش پیش آمده است. با آزاد شدن ایتر، ملکیث نیز از خواب طولانی بلند می شود و تلاش می کند تا دوباره منبع قدرت خود را بدست آورد. البته تور در انتهای فیلم این شخصیت شرور را شکست می دهد، اما هیچوقت مشخص نشد که او واقعا مرده یا خیر!

تنوس – تایتان دیوانه

تنوس دقیقا همان کسی است که به لوکی قدرت می دهد تا با گروه انتقام جویان وارد مبارزه شود. بدین ترتیب لوکی می خواهد کاری انجام دهد تا نیروهای تنوس وارد زمین شوند و انسان ها را شکست دهند. اما طبق معمول برترین ابر قهرمان های مارول اجازه این کار را نمی دهند.

جالب است که بعد از شکست خوردن لوکی، لبخند را روی چهره تنوس می بینیم! در انتهای قسمت دوم انتقام جویان و زمانی که اولتران نیز مغلوب شده است، این ضد قهرمان قدرتمند مارول از صندلی خود بلند شده و دستکش بی نهایت (The Infinity Gauntlet) را بر می دارد و با صدای جذاب خود می گوید: باشه! خودم انجامش میدم.

تنوس که یکی از قوی ترین شخصیت های شرور مارول است در ابتدای قسمت سوم انتقام جویان، تور و همراهانش را دستگیر می کند تا سنگ بی نهایت را از لوکی بگیرد. او می خواهد که هر شش سنگ را پیدا کند و تنها با بشکن زدن نصف جمعیت دنیا را از بین ببرد!

او و یاران وفادارش (اعضای فرقه سیاه) با گروه انتقام جویان وارد جنگ می شوند. تمامی طرفداران مارول تصور می کردند که تنوس در انتهای فیلم شکست می خورد. اما برای اولین بار در فیلم های استودیو، یک شخصیت شرور پیروز شد و تنوس بشکن زد تا نصف دنیا و بسیاری از قهرمان های مارول پودر شوند! اما داستان اینجا به پایان نمی رسد، چونکه کاپیتان آمریکا و چند نفر دیگه زنده مانده اند و در قسمت چهارم تلاش می کنند تا دوستان خود را برگردانند و به زندگی تنوس پایان دهند.

تنوس - تایتان دیوانه - باهوش ترین شخصیت های خبیث مارول

به دلیل پایان تراژدیک قسمت سوم انتقام جویان، تمامی علاقه مندان فیلم های مارول منتظر انتشار قسمت چهارم انتقام جویان بودند. با اتفاقاتی که تنوس رقم زد و البته داستان بسیار جذاب “پایان بازی“، این فیلم موفق شد که رکورد آواتار را تغییر دهد و به یکی از پرفروش فیلم های تاریخ جهان تبدیل شود. البته باید بدانید که آواتار مجددا به جایگاه خود بازگشت!

مانند تمام شخصیت های شرور، تنوس نیز در انتهای فیلم شکست خورد و اینگونه سرنوشت تایتان دیوانه به پایان رسید.

رونان مدعی و نابود کننده – ضد قهرمان های مارول

اولین بار رونان رو در فیلم نگهبانان کهکشان می بینیم که درباره مشکلاتش با سرزمین زندار صحبت می کند. و این ابر شرور، یکی از فرماندهان ارشد زندار را می کشد.

او به هر ترتیبی که شده می خواهد این سرزمین را نابود کند تا انتقام اجدادش را بگیرد. برای اینکار از “تنوس” یکی از قوی ترین شخصیت های شرور مارول کمک می گیرد. تنوس از رونان می خواهد که یک گوی مخصوص را برای او پیدا کند تا زندار را برایش نابود کند. اما رونان که کاملا فرد مدعی است، متوجه می شود که داخل آن گوی یک سنگ ابدیت وجود دارد.

شخصیت خبیث رونان - ویلن های مارول

رونان سنگ را داخل سلاح خود گذاشته و سپس می خواهد که زندار را نابود کند و به تنوس می گوید که پس از آن تو را نابود می کنم! نگهبانان کهکشان به همراه متحدین خود و نیروهای زندار تلاش می کنند تا این ویلن پرمدعی را متوقف کنند. با حقه ای که “استار لرد” طراحی می کند، نگهبانان موفق می شوند که رونان را شکست دهند.

در سال ۲۰۱۹ و با اکران فیلم کاپیتان مارول، باز هم رونان مشاهده می شود، اما در زمانی که گروه کهکشان ها هنوز به همدیگر نرسیده اند. واقعا مشخص نیست که مارول چه هدفی داشته و ممکن است باز هم رونان را ببینیم.

دورمامو – خدای هرج و مرج

دورمامو شخصیت شرور بسیار قدرتمندی است که در دنیاهای ناشناخته زندگی می کند و در فیلم “دکتر استرنج” معرفی می شود. او به خدمتگذار خود “کایسیلوس” قدرت می دهد تا معبدهای محافظ زمین را نابود کند و فضایی را ایجاد کند تا دورمامو نقاط تحت نظر خود را افزایش دهد.

در این بین استیون استرنج برای درمان خود به کامارتاج آمده و مجبور می شود که با افراد دورمامو درگیر شود تا از زمین محافظت کند. باید بدانید که دورمامو تنها شخصیت خبیثی است که در دنیای سینمایی مارول حضور داشته و متحمل شکست نشده است!

دورمامو - خبیث های مارول

دکتر استرنج با استفاده از سنگ زمان تلاش می کند که دورمامو را خسته کند و با او معامله ای انجام می دهد که دست از زمین بکشد. بدین ترتیب است که یکی از قوی ترین خبیث های مارول بیخیال می شود. وگرنه بعید به نظر می رسد که تنها دکتر استرنج موفق به شکست او شود.

هلا – الهه مرگ

زمانی که تور و لوکی به دنبال پدرشان اودین هستند با دکتر استرنج ملاقات می کنند و بدین ترتیب اودین را پیدا می کنند. اودین لحظات آخر عمر خود را سپری می کند و به پسران خود می گوید که با مرگ من خواهر بزرگتر شما هلا آزاد می شود و مجبور هستید که با او مقابله کنید.

زمانی که الهه مرگ از زندان آزاد می شود با برادران خود مواجه می شود. طبق معمول تور دوست دارد به راحتی او را نابود کند. هلا چکش تور (Mjolnir) را با یک دست می گیرد و آن را نابود می کند! اینجاست که قدرت یکی از جذاب ترین ضد قهرمان های مارول مشخص می‌شود.

با اشتباه لوکی که از هایمدال می خواهد دروازه را برایشان باز کند، هلا به سرزمین خود ازگارد باز می گردد و از بازگشت برادران خود جلوگیری می کند. قدرت های هلا واقعا مثل پدرش اودینه و حاکم مطلق ازگارد میشه. تا اینکه تور با هالک برمیگرده که جلوشو بگیره.

هلا واقعا شخصیت ابر شرور قدرتمندیه و حتی تور که هالک رو شکست میده نمیتونه تو مبارزه تن به تن جلوش دووم بیاره و چشمش رو از دست میده. تنها کسی که می تونه هلا رو شکست بده، سورتوره که لوکی اون رو با آتش مقدس زنده می کنه و اون هلا رو به همراه ازگارد نابود میکنه.

لوکی – خدای شرارت

لوکی توسط مادرش آموزش می‌بیند تا بتواند برای دفاع از خود جادو انجام دهد. اما لوکی از این قابلیت ها برای آسیب رساندن به خانواده خود استفاده می کند و کاری می کند که غول های یخی وارد ازگارد شوند.

در انتهای قسمت اول تور همه فکر می کنند که این ضد قهرمان مارول کشته شده و دیگر برنمیگردد. او به تنوس خدمت می کند و تلاش می کند که زمین را برای او تصرف کند. انتقام جویان با کمک تور جلوی لوکی را می گیرند و او را به ازگارد می فرستند تا توسط اودین محاکمه شود.

لوکی خدای شرارت - باهوش ترین ضد قهرمان های مارول

اما کارهای این شخصیت شرور مارول به همینجا ختم نمی شود و خود را در قالب اودین در می آورد و بر تخت پادشاهی می نشیند. لوکی که خود را به شکل اودین درآورده تور را از ازگارد دور می کند تا تهدیدی برای سلطنت او نباشد. با تمام کارهای شرورانه ای که لوکی انجام داده، اما تلاش می کند که تنوس را بکشد تا تمام کارهای اشتباهش جبران شود.

برخلاف تمام ویلن های مارول، لوکی مانند یک قهرمان می میرد! البته مثل دفعات گذشته این اتفاق خیلی پایدار نبود و با دستکاری زمان توسط قهرمان های مارول، لوکی به همراه سنگ فضا فرار می‌کند.

اولتران – جذاب ترین ضد قهرمان های مارول

اولتران توسط اشتباهات تونی استارک و بروس بنر به وجود می آید و مهمانی انتقام جویان را خراب می کند. اولتران کنترل تمامی ربات های تونی را در اختیار می گیرد و سعی می کند که بشریت را نابود کند.

با گذشت زمان، قدرت این ابرشرور مارول نیز افزایش می یابد و قهرمان هایی مانند کاپیتان آمریکا و آیرون من به سختی می توانند در مقابل اولتران از خود دفاع کنند.

یکی از جذاب ترین و البته قوی ترین شخصیت های خبیث حضور یافته در فیلم های مارول است که حتی تور هم به تنهایی نمی تواند او را شکست دهد.

اولتران - قوی ترین ویلن های مارول

اولتران سعی می کند که یک جسم متفاوت برای خود ایجاد کند که در این مسیر موفق نبوده و قهرمان های مارول چنین اجازه ای را به او نمی دهند. اونجرز با کمک “ویژن” و “واندا ماکسیموف” موفق می‌شوند که اولتران را شکست دهند و بدین ترتیب مردم دنیا از تهدید جدی نجات پیدا می کنند.

رد اسکول – رهبر شرور هایدرا

رد اسکول یکی از اولین شخصیت های خبیث دنیای سینمایی مارول است که با کاپیتان آمریکا مقابله می کند. رد اسکول می خواهد که با تساراکت حاکمیت خود بر دنیا را تثبیت کند که در آن زمان تنها کسی که می تواند جلوی او را بگیرد استیو راجرز است.

در انتهای فیلم می بینیم که او توسط تساراکت نابود می شود. اما این پایان کار رد اسکول نبوده و او نفرین می شود تا راهنمای کسانی باشد که به دنبال سنگ روح آمده اند. او در سومین قسمت انتقام جویان در سرزمین ورمیر به استقبال تنوس می آید تا اطلاعات لازم درباره سنگ بینهایت را به او بدهد.

رد اسکول دشمن کاپیتان آمریکا - یکی از باهوش ترین شخصیت های مارول

Abomination – قدرتی فراتر از هالک!

این شخصیت ضد قهرمان مارول را در دومین قسمت از فیلم هالک مشاهده می کنیم. و یکی از بهترین درگیری های مارول در دهه گذشته نیز در این فیلم رخ می دهد. Abomination قوی تر از هالک است و از او نیز بزرگتر به نظر می رسد. این خبیث توسط انسان ها ساخته شده تا در صورت نیاز از او استفاده کنند و نگذراند هالک آزادانه هر کاری که می خواهد انجام دهد.

abomination دشمن هالک - ضد قهرمان های مارول

در مبارزه تن به تن هیچکس جلودار او خبیث مارول نیست و مسلما هیچ اسلحه ای نمی تواند به او آسیبی بزند. هالک با استفاده از ذهن خود و موقعیت مناسبی که به دست می آورد موفق می شود که جلوی این ویلن را بگیرد و قدرت خود را به همه نشان دهد.

Silver Surfer – موج سوار نقره ای

نمی توان گفت که موج سوار نقره ای یک شخصیت شرور یا خبیث است، اما او توسط اربابش “گالاکتوس” مجبور می شود که به زمین حمله کند و آن را نابود کند.

در دنیای کامیک مارول، Silver Surfer یک قهرمان شناخته می شود که برخلاف تصمیم رئیس خود عمل می کند و با قدرت های فوق العاده تلاش می کند تا در برابر خبیث ها بجنگد. اما در فیلم “۴ شگفت انگیز” اینگونه به نظر نمی رسد و موج سوار دستور دارد که زمین را از بین ببرد، چون هیچ چاره دیگری ندارد.

silver surfer - موج سوار نقره ای - شخصیت های ویلن مارول

مرد موج سوار در انتهای فیلم متوجه می شود که می تواند طور دیگری عمل کند و به ملاقات ارباب خود می رود تا از نابود شدن زمین جلوگیری کند.

این ویلن تمام انرژی خود را جمع می کند و خود را در نزدیکی گالاکتوس نابود می کند تا بتواند او را متوقف کند و مردم زمین را نجات دهد. البته به نظر می رسد که این کار موفقیت آمیز نبوده و احتمالا در آینده ای نزدیک گالاکتوس را در فیلم های مارول خواهیم دید.

سورتور – نابود کننده ازگارد

سورتور شخصیت شروری است که تور را در سیاهچالی زندانی کرده و قصد دارد که ازگارد را نابود کند. سورتور به طور معمول یکی از قوی ترین خبیث های مارول نیست، اما زمانی که منبع قدرت او با شعله ابدی ازگارد تامین می شود موضوع متفاوت شده و سورتور به یک شخصیت کاملا متفاوت تبدیل می‌شود.

با چنین منبع قدرتی او به راحتی می تواند ازگارد را نابود کند و بدین ترتیب “رگناروک” که از قبل پیش بینی شده بود رقم می خورد.

سورتو نابود کننده ازگارد - قدرتمند ترین شخصیت های ویلن مارول

زنبور زرد – کابوس مرد مورچه ای

زنبورد زرد یک لباس مخصوص است که در شرکت هنک پیم ساخته شده و برای کارهای خبیثانه از آن استفاده می شود. یکی از قوی ترین و جذاب ترین شخصیت های شروری است که در فیلم های مارول حضور داشته و قابلیت های جالبی را از خود نشان داده است.

نبرد مرد مورچه ای و زنبور زرد بسیار جالب است، چون این دو شخصیت بسیار کوچک هستند و مقابله آنها با تمام قدرت، در دنیای ما انسان ها جلب توجه نمی کند و کسی متوجه این جنگ نمی شود!

زنبور زرد یکی از شرور های مارول

اما زمانی که در قالب دو انسان در لباس های مخصوص با هم نبرد می کنند موضوع متفاوت بوده و این درگیری خطرناک و ترسناکی است. مرد مورچه ای که نمی تواند زنبور زرد را شکست دهد، مجبور می شود که از کمربند کوانتومی خود استفاده کند تا وارد لباس این ضد قهرمان مارول شده و به این ترتیب سیستم آن را نابود می کند.

ولچر – ضد قهرمان مارول با لباس پیشرفته از جنس کَرکَس

آدریان تومس کسی است که از باقی مانده های جنگ انتقام جویان و نیروهای تنوس استفاده می کند. و قصد دارد که اطلاعات بیشتری از آنها کسب کند.

زمانی که قرارداد او باطل اعلام می شود و جلوی پروژه اش گرفته می شود، کاملا عصبانی می شود و با وسایلی که بدست آورده یک لباس مخصوص می سازد. آدریان یک لباس به شکل کرکس می سازد که به انگلیسی معنی آن ولچر می شود.

ولچر دشمن اسپایدرمن - ویلن ها یا ضد قهرمان های مارول

این شخصیت خبیث مارول به راحتی می تواند اسپایدرمن را شکست دهد و علاوه بر لباس مخصوص از سلاح های فضایی نیز استفاده می کند.

در آخرین نبرد بال های لباس این ابرشرور آسیب می بیند و با وجود کارهای شرورانه ای که انجام داده مرد عنکبوتی تلاش می کند تا جان او را نجات دهد. اما آدریان به حرف او گوش نمی کند. به هر حال پیتر او را نجات می دهد و بدین ترتیب ولچر تحویل ماموران پلیس داده می شود.

اریک کیلمونگر – مدعی تاج و تخت واکاندا

اریک کیلمونگر پسر عموی تچالا (بلک پانتر) است. و زمانی که می فهمد چه اتفاقی برای پدرش افتاده وارد واکاندا شده و ادعا می کند که پادشاه حقیقی آنجاست.

اریک یکی از بهترین و البته قوی ترین شخصیت های خبیث مارول است و در یک مبارزه عادلانه تن به تن بلک پانتر را شکست می دهد و تاج و تخت واکاندا را در اختیار می گیرد. لباس مخصوصی که برای اریک ساخته شده بی نظیر است و حتی کامل تر از لباس پلنگ سیاه به نظر می رسد.

اریک کیلمونگر یکی از بهترین و جذاب ترین شخصیت های شرور مارول

کیلمونگر قصد دارد که ویبرانیوم واکاندا را به فروش برساند، اما تچالا و افرادش سعی می کنند که کار او را متوقف کنند. بلک پانتر تنها راهی که به ذهنش می رسد تا این ضد قهرمان را شکست دهد، این است که با استفاده از تکنولوژی لباس کاملا ویبرانیومی او را از کار بیاندازد، که این کار برای خودش هم اتفاق می افتد و هر دوی آنها بدون محافظ می شوند.

بازیگر شخصیت خبیث اریک کیلمونگر “مایکل بی جردن” است و نقش آفرینی عالی او باعث شده که کیلمونگر یکی از بهترین شخصیت های خبیث مارول شود. با حضور این شخصیت، بلک پانتر در لیست پرفروش ترین فیلم های مارول قرار گرفته است.

قوي ترين شخصيت هاي شرور یا خبیث کاميک مارول

وقتی که وارد دنیای کامیک مارول می شویم قدرت شخصیت های خبیث از فیلم های سینمایی استودیو متفاوت است. “استن لی فقید” و “جک کربی” به همراه تیم خود، دنیای کامیک را خلق کرده اند.

فیلم های سینمایی ساخته شده مارول از همین دنیای گسترده ایجاد می شوند و کارگردان ها سعی می کنند که قابلیت های شخصیت های ضد قهرمان را تغییر ندهند.

برخی از شخصیت های ابر شرور معرفی شده در لیست زیر در فیلم های مارول حضور یافته اند، اما چهره آنها نسبت به دنیای کامیک متفاوت بوده و بعضی از آنها فقط اسمشان مطرح شده است. همانطور که می دانید ویلن های متعددی در کامیک های مارول معرفی شده اند و ما تلاش کرده ایم تا قوی ترین شخصیت های خبیث مارول را انتخاب کنیم.

ایگو – سیاره زنده در قالب انسان

ایگو یک موجود آسمانی، قدرتمند و پدر بیولوژیکی پیتر کوئیل (استار لرد) است. این ضد قهرمان مارول را در دومین قسمت نگهبانان کهکشان ۲۰۱۷ و در قالب یک انسان می‌بینیم. اما چهره کامیک او کاملا متفاوت بوده و مانند یک سیاره ای است که برای زنده ماندن باید از سایر سیاره ها تغذیه کند!

حتی خود ایگو هم نمی داند که منشا قدرت او از کجاست و از زمانی که به یاد می آورد، میلیون ها سال در فضا زندگی کرده است.

ایگو شخصیت شرور دومین قسمت نگهبانان کهکشان - شخصیت های خبیث یا شرور مارول

علیرغم اینکه میلیون ها سال تنها زندگی کرده اما این خبیث یادگرفته که با استفاده از مولکول های اطرافش از خود محافظت کند. ایگو به ساختن لایه های اجزای سیاره ای ادامه داد تا در نهایت به یک سیاره قرمز رنگ تکامل یافت. این سیاره زنده همانند قوی ترین شخصیت شرور کامیک مارول “گالاکتوس” نیاز دارد که از سیاره های دیگر تغذیه کند.

سقوط کرده – اولین ویلن خلق شده توسط گالاکتوس

سقوط کرده در ابتدا خبررسان موجودیت کیهانی گالاکتوس بود و اولین خدمتگذار خلق شده او نیز محسوب می شود. برخلاف سایر خدمتگذار های بعدی، سقوط کرده توسط انرژی تاریک و اشعه کیهانی قدرتمند شد.

با این حال، این شخصیت بسیار شرور و بی رحم بود و سرانجام توسط گالاکتوس زندانی شد. سقوط کرده در دنیای کامیک موفق به فرار شده و بارها به ارباب خود حمله می کند که چیزی جز شکست نسیب او نمی شود.

خبیث سقوط کرده - ویلن های مارول

این شخصیت ویلن مارول می تواند ماهیت تاریکی (حلقه اتصال که توسط آن کهکشان ها مایع می شوند)، را به دست آورد. او می‌تواند از تاریکی برای قدرت، سرعت عمل، دوام، کنترل الکترومغناطیسه، تغییر ماهیت ماده و بسیاری موارد دیگر استفاده کند.

در دنیای کامیک اشاره شده که سقوط کرده قادر به حرکت سریعتر از سرعت نور بوده است. گفته می شود که وی از جانب نیروهای نوا (شهر زندار) به عنوان بزرگترین تهدید شناخته می شود.

مفیستو – قوی ترین شیطان مارول

مفیستو معمولا با نام مفیستوفالیس یا شیطان شناخته می شود. یک سرپرست خبیث از کامیک های مارول است و به عنوان یکی از شرور های اصلی جهان مارول به شمار می رود. مفیستو اکنون بر فضای تاریکی حاکم است که معمولا به آن جهنم گفته می شود و فقط شیاطینی مانند قلب تاریک (پسرش) قادر به چالش کشیدن او در آنجا هستند.

مفیستو بزرگ ترین شیطان مارول - شخصیت های شرور مارول

زمانی که مفیستو از قلمروی خود خارج می شود قدرتش محدود شده، اگرچه باز هم یک جادوگر بی حد و حصر است. این ضد قهرمان اغلب به عنوان قدرتمندترین شیطان در دنیای کامیک مارول شناخته می شود و به طور رسمی عنوان “ارباب جهنم” را در اختیار دارد.

در اصل این عنوانی است که به یک اهریمن قدرتمند و شرور داده می شود. مفیستو از شخصیت هایی همچون فراتر از آن ضعیف تر است، اما شایسته بوده که با گالاکتوس روبرو شود!

آپوکالیپس – استاد فریب کاری و استراتژی

آپوکالیپس یکی از قدرتمندترین شخصیت های شرور یا خبیث مردان ایکس است و در یکی از قسمت های این فیلم مجموعه ای نیز حضور می یابد.

او یکی از قدیمی ترین جهش یافته ها است که به آخرالزمان معروف است. هدف اصلی آپوکالیپس این است که جهان را وارد یک جنگ ژنتیکی وحشتناک کند تا در نهایت جهش یافته ها بر جهان حاکم شوند. او می خواهد اینکار را انجام دهد تا اینکه قوی ترین ضد قهرمانان زنده بمانند.

آپوکالیپس - باهوش ترین شخصیت های خبیث مارول

آخرالزمان در مصر باستان و در زمان ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح متولد شد. و به دلیل داشتن پوست خاکستری و لب های آبی و همچنین علائم نامشخص بر روی صورتش به عنوان نوزاد رها می شود. عشایر بیابانی آپوکالیپس را بزرگ کردند و بهترین روش های بقا را به او آموختند.

آپو یکی از قدرتمندترین جهش یافته ها در جهان مارول است و می تواند هالک را شکست دهد. علاوه بر آن، توانایی ویژه ای در جذب انرژی دارد و از حلمات تله پاتی در امان است. علاوه بر موارد بالا، آپوکالیپس به تکنولوژی های پیشرفته فضایی ها دسترسی دارد و استاد فریب کاری و استراتژی است.

دکتر دووم – ضد قهرمان های اصلی مارول

دکتر ویکتور ون دووم که به عنوان پزشک ساده شناخته می شود یکی از اصلی ترین شخصیت های خبیث دنیای کامیک مارول است. او در فیلم “۴ شگفت انگیز” حضور یافته و با مرد موج سوار نیز درگیر شده که عاقبت خوشی را برای او به همراه نداشت. علاوه بر آن در سال ۲۰۱۵ نیز شاهد حضور دوباره او در فیلم چهار شگفت انگیز بودیم.

دکتر دووم نبوغ فوق العاده ای دارد و یک جادوگر قدرتمند است و از قابلیت های خود استفاده می کند تا حکومت خود بر روی زمین و کهکشان را گسترش دهد. چون او معتقد است که این تنها راه زنده ماندن است.

دکتر دووم باهوش ترین شرور دنیای کامیک - ضد قهرمان های مارول

این ابرشرور مارول با “بارون موردو – معلم تمرینی دکتر استرنج” – “لوکی” – “اولتران” و “اِنچنترس” متحد می شود و نیروهای شیطانی ایجاد می کند تا بتواند قدرتهای خدای نروژی “اودین” را محدود کند. و بر زمین مسلط شود. قدرت دووم در دنیای کامیک کاملا شناخته شده است و فقط از شخصیت های شروری همچون دورمامو و گالاکتوس شکست می خورد.

اما هیچکدام از این دو ویلن مارول به اندازه ویکتور برای قدرت تلاش نکرده اند. قدرت دکتر دووم به حدی زیاد است که در واقع موجودات کیهانی را به سرقت برده و توانایی های آنها را ذخیره کرده است.

مرد مولکولی – ابر شرور خارق العاده دنیای کامیک مارول

مرد مولکولی یکی از قوی ترین شخصیت های ضد قهرمان کامیک مارول است. و همانطور که از نامش پیداست، توانایی شگفت انگیز کنترل واقعیت در سطح ریز اتمی را دارد. اگر او از ذهن خود استفاده کند به یکی از قدرتمندترین موجودات کهکشان تبدیل می شود.

این ویلن هر زمانی که شکست بخورد از قدرت خود استفاده می کند تا مرگ را فریب دهد! مرد مولکولی در بعضی مواقع تمایل به قهرمان بودن داشته است. اگرچه بیشتر تمایل داشته شرور باشد و تهدید کرده که دنیا را نابود می کند.

او به قدری قدرتمند است که در دنیای کامیک برای نابود کردن گروه انتقام جویان، کوه را که گفته می شود هزاران تن وزن دارد بلند کرده تا از آن استفاده کند!

مرد مولکولی - شخصیت های خبیث یا ضد قهرمان مارول

با این حال، هالک موفق به نگه داشتن این کوه شد و به عنوان یکی از بزرگترین نمایش های هالک محسوب می شود. مرد مولکولی با استثنائات بسیار اندک از همه سلسله مراتب کیهانی در مارول پیشی می گیرد.

حتی گالاکتوس اظهار داشته که مرد مولکولی می تواند با یک فکر او را نابود کند. هیچ کس نمی تواند چنین قدرتی را در دنیای کامیک نادیده بگیرد.

فراتر از کهکشان – شخصیت خبیث غیر قابل کنترل

فراتر از آن یک دشمن اصلی در جهان مارول است. او یکی از مرموزترین و قوی ترین شخصیت های شرور کامیک محسوب می شود. مسلم است که این ویلن از یک نژاد مرموز و فراتر از موجودات کیهانی ایجاد شده است.

در داستان اصلی جنگ سِری گفته می شود که شخصیت فراتر از آن، مجموعه ای از یک مولتی متناوب بزرگتر از Multiverse مارول است و به نام فراتر از قلمرو شناخته می شود. قدرت این بُعد به طور اتفاقی توسط یک دانشمند در جهان مارول کشف می شود که در واقع همان مرد مولکولی شرور است.

فارتر از کهکشان - ضد قهرمان های کامیک مارول

فراتر هیچگاه چنین نامی را روی خود نگذاشته و این اسم برای اولین بار توسط گالاکتوس استفاده شد. با این حال، در دنیای کامیک گفته می شود که حتی گالاکتوس نیز نمی تواند فراتر را شکست دهد. بنابراین او به همراه دکتر دووم از قلمرو فراتر تبعید می شوند. ممکن است که سرچشمه این شخصیت ضد قهرمان مارول هرگز توسط هیچ موجود فانی شناخته نشود.

نیروی ققنوس – متولد شده توسط بیگ بنگ!

نیروی ققنوس یکی از قدیمی ترین موجودات کیهانی شناخته شده است و نشانگر زندگی که هنوز به دنیا نیامده و نیروهای ویرانگر می باشد. نیروی ققنوس یک قدرت جاودانه و تغییر ناپذیر از نیروی اصلی جهانی است. این ضد قهرمان کامیک مارول یکی از ترسناکترین موجودات در کل جهان است و داشتن قدرت نابودی کامل کهکشان باعث این لقب می شود.

ققنوس به طور کلی شخصیت شروری نیست، اما او در برابر انگیزه های مخرب و قدرت فوق العاده خود تسلیم شده و تبدیل به نیروی خبیثی با نام ققنوس تاریک می شود.

نیروی ققنوس یکی از قوی ترین ضد قهرمان های مارول

نیروی ققنوس از خلا بین حالات هستی متولد شده و فرزند کهکشان است. در آخرین لحظات نابودی جهان قبلی، این قدرت فوق العاده همه هستی را از نابودی ابدی نجات می دهد. بدین ترتیب جاودانگی را قادر می سازد تا از آفرینش گالاکتوس اطمینان حاصل شود. پس از آن نیروی ققنوس از آتش سوزی کیهانی “بیگ بنگ” متولد شد.

آبراکاس – نابود کننده تمامی کهکشان ها

آبراکاس یک موجود کیهانی خبیث در دنیای کامیک مارول است و هنگامی که به نظر می رسد گالاکتوس در معادن خود نابود شده، آزاد می شود. مخالفان اصلی او چهار شگفت انگیز و همچنین تعدادی از قهرمانان سراسر جهان مارول هستند.

اگرچه به دلیل قدرت وسیع او می توان ادعا کرد که آبراکاس این افتخار را دارد که حریف همه موجودات مارول، چه قهرمان و چه شرور باشد. او جهان مارول و تمام واقعیت های متناوب را نابود می کند و قصد او از بین بردن Multiverse است!

آبراکاس نابود کننده کهکشان - شخصیت های ضد قهرمان یا ویلن مارول

آبراکاس یکی از قوی ترین ضد قهرمان های مارول است و می تواند شاهکارهای بی شماری از قدرت کیهانی انجام دهد. با این حال، برای رسیدن به هدف عظیم و از بین بردن کل Multiverse، به نظر می رسد که به کمک بیشتری نیاز داشته باشد.

وسعت قدرت آبراکاس به حدی است که “رید ریچاردز” برای شکست دادن او مجبور به نابودی و بازسازی کل Multiverse شد. یک شاهکار که حتی در دنیای ابرقهرمانان و افراد شرور نیز قابل احترام است.

گالاکتوس – قوی ترین و قدیمی ترین خبیث مارول

گالاکتوس تنها بازمانده ششمین تجسم Multiverse است. در ابتدا گالاکتوس یک انسان به نام گالان بود که در سیاره تائا به دنیا آمد.

او قوی ترین شخصیت شرور مارول است و مهمترین تهدید ابر قهرمان های مارول محسوب می شود. گالاکتوس که قبلا انسان فانی بوده، اکنون موجود کیهانی است که برای حفظ نیروی حیات خود سیارات را مصرف می کند. و نقش مهمی در دنیای مارول دارد.

گالاکتوس قوی ترین شخصیت شرور مارول

این ضد قهرمان، اولین و قدیمی ترین موجود زنده در جهان است و می تواند به عنوان یک انسان ظاهر شود. با تغذیه کردن از سیارات، گالاکتوس نیرویی زنده از طبیعت را در خود گنجانده است که وجود آن برای اصلاح عدم تعادل بین موجودات مفهومی ضروری است.

از آنجا که گالاکتوس به سیارات با پتانسیل حمایت از زندگی احتیاج دارد، وجود او باعث انقراض کل تمدن های فرازمینی می شود! گفته می شود که زره و کلاه گالاکتوس از انرژی مخصوص او ساخته شده و در دنیای کامیک قوی ترین و مطمئن ترین لباس جنگی است.

حرف آخر

این ها قوی ترین شخصیت های شرور یا خبیث مارول چه در دنیای سینمایی و چه در دنیای کامیک هستند. شکی نیست که گالاکتوس قدرتمندترین ضد قهرمان مارول است؛ اما مشخص نیست چه زمانی در MCU حاضر خواهد شد.

امیدوارم که این مقاله نیاز شما عزیزان و علاقه مندان به سینما رو برطرف کرده باشه. خیلی خوشحال میشم که نظرتون رو درباره ویلن های مارول بدونم. فراموش نکنید که تجربیات و تفکرات خودتون رو هم در قسمت نظرات اعلام کنید.

مطلب جالبی بود؟ با رای خود ما را مطلع کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۵]

به عنوان یک نویسنده همیشه تلاشم این بوده که با ایجاد محتوا بتونم ارزش بالایی به کاربران عزیز ارائه کنم. هدفم در تیپس سنتر هم همین بوده و اطلاعاتم رو بیشتر می‌کنم تا تجربه مناسبی برای خوانندگان ایجاد کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *