قهرمان های مارول و دی سی

قوی ترین شخصیت ها و ابر قهرمان های دنیای مارول و دی سی

آخرین بروز رسانی خرداد ۳۰ام, ۱۴۰۰

دنیای مارول و دی سی در تمامی جهان از محبوبیت ویژه ای برخوردار هستند. برخی از ابر قهرمان های آنها بسیار شناخته شده  و برخی دیگر که به تازگی وارد دنیای سینمایی شده , شاید به اندازه کافی معروف نشده اند. ما در این مطلب به معرفی قوی ترین شخصیت های دی سی و مارول می‌پردازیم.

بهترین قهرمان های دنیای مارول

همانطور که می دانید دنیای مارول قهرمان های متعددی را به جهانیان معرفی کرده است. البته قوی ترین شخصیت های مارول در دنیای کامیک نیز وجود دارند که هنوز معرفی نشده اند. ما در ادامه مطلب قصد داریم بهترین و قوی ترین قهرمان های استودیو مارول را به شما معرفی کنیم.

با من همراه باشید تا شخصیتهای ابر قهرمان را به شما معرفی کنم.

کاپیتان آمریکا – سرباز وفادار و خستگی ناپذیر

 • نقاط قوت: مهارت های رزمی فوق العاده – سپر ویبرانیومی – خستگی ناپذیری
 • نقاط ضعف: انسان فانی – احساسات عاطفی

استیو راجرز که با لقب کاپیتان آمریکا شناخته می شود، در ابتدای کار یک جوان بسیار کوچک و ریز اندام است. او در یک آزمایش مخفیانه ارتش شرکت می کند و مواد وارد شده به بدن او باعث می شود به یکی از محبوب ترین قهرمان های مارول تبدیل شود. استیو در جنگ جهانی رهبری ارتش آمریکا را بر عهده می گیرد و طی عملیاتی برای نابودی رهبر هایدرا به خواب ۷۰ ساله می رود.

کاپیتان آمریکا یکی از ابرقهرمانان برتر مارول

کاپیتان آمریکا یکی از سر سخت ترین شخصیت ها به شمار می رود و جمله معروف او “I Can Do This All Day” است. در انتقام جویان ۴، با هرج و مرج در زمان او در مقابل خود قرار می گیرد و جمله ای را که بارها تکرار کرده می شنود. استیو راجرز به قدری لایق قهرمان بودن است که می تواند چکش تور را بلند کند!

در بین قوی ترین قهرمان های مارول و دی سی می‌توان گفت کاپیتان آمریکا با اخلاق ترین شخصیت به شمار می‌رود.

آیرون من – انسان در قالب ربات!

 • نقاط قوت: هوش – لباس فوق العاده – ثروت
 • نقاط ضعف: غرور – نیازمند به شارژ

درسته که آیرون من یک انسان معمولی است و بدون لباس آهنیش هیچ قدرتی ندارد؛ اما هوش فوق العاده او و ثروت تمام نشدنی اش چنین قهرمانی را به وجود آورده است. او برای هر مشکلی یک راه حل پیدا می کند و بارها توانسته زمین و ساکنین آن را نجات دهد. اولین بار این کار را در انتقام جویان ۱ انجام داد.

مرد آهنین - Iron Man

با این حال، آیرون من همیشه یک قهرمان مطلق نبوده و برخی اوقات غرور او باعث شده تا مشکلات عمده ای برای سایر شخصیت ها به وجود بیاید. این شخصیت در پایان سفر خود در دنیای سینمایی مارول، توانست ۶ سنگ بی نهایت را از تنوس بدزدد و با آنها بشکن بزند. با انجام این کار زندگی خود را فدای جهان کرد و یک میراث از خود به جای گذاشت.

هالک – شگفت انگیز و قدرتمند

 • نقاط قوت: قدرت فوق العاده – هوش بروس بنر – مقاومت شگفت انگیز
 • نقاط ضعف: از دست رفتن هوش در زمان تبدیل شدن – گاز

در زمان گذشته (حدود ۱۰ سال پیش)، بدون هیچ گونه شک و تردیدی هالک قوی ترین قهرمان مارول به شمار میرفت. هنوز هم گفته می شود که در دنیای کامیک، هالک قدرتمندترین شناخته می شود؛ اما با تغییر عقیده مدیران و خالقان استودیو مارول، هالک جای خود را به شخصیت های جدید اهدا کرد.

هالک یکی از شخصیت های شگفت انگیز مارول

زمانی که بروس بنر عصبانی می شود، غولی سبز رنگ هدایت او را بر عهده می گیرد که این اتفاق ممکن است خرابی های بسیاری را به بار آورد. به طور مطلق نمی توان گفت که هالک یک ابرقهرمان است، چون زمانی که بروس بنر تبدیل به هالک می شود دیگر کنترلی روی حرکات خود ندارد. اما این شخصیت سبز رنگ نشان داده که با مردم زمین مشکلی ندارد.

زمانی هالک قوی ترین ابرقهرمان مارول به شمار می‌رفت، اما زمان زیادی از آن روزها گذشته است.

تور – خدای رعد و برق

 • نقاط قوت: سلاح فوق العاده – قدرت خدایانه – خستگی ناپذیر
 • نقاط ضعف: ندارد!

در افسانه های نورس که برای کشورهای اسکاندیناوی است، تور به عنوان یک خدا شناخته می شود. تمام قدرت فوق العاده این شخصیت مربوط به چکش او می باشد. حتما دیده اید که در فیلم تور ۱، زمانی که اودین چکش را از تور می گیرد، او به یک انسان معمولی تبدیل می شود و دیگر قدرت خدایانه ندارد.

تور یکی از قوی ترین ابرقهرمانان مارول

تور حتی بدون چکش خود از هالک قوی تر است و در سومین قسمت از داستان Thor، این موضوع به طور کامل مشخص شد. به نظر نمی رسد که تور هیچوقت دچار آسیب دیدگی و ضعف شدید شود؛ در تمام جنگ هایی که از این شخصیت دیده ایم، هیچگاه در جنگ ها ضعیف نشده است. حتی زمانی که هلا چشم تور را کور می کند، او بدون اینکه ضعفی نشان دهد بازهم به مبارزه ادامه می دهد و خستگی برای این قهرمان معنایی ندارد.

دکتر استرنج – استاد هنرهای مرموز

 • نقاط قوت: هوش فوق العاده – جادو – سرعت عمل – استعداد یادگیری
 • نقاط ضعف: ترس از شکست جنگ بی نهایت (تحویل دادن سنگ زمان به تنوس برای نمردن آیرون من)

استیفن استرنج، دکتری فوق العاده و معروف در منطقه منهتن نیویورک است. او در بیمارستان زندگی معمول و آرامی را تجربه می کند، تا اینکه یک صانحه رانندگی باعث می شود کنترل دست های خود را از دست بدهد. او که کاملا ناامید شده، به یک محل مرموز به اسم “کامارتاج” می رود و با استاد آن مکان نخستین باستانی (Ancient One) آشنا می شود. فیلم دکتر استرنج در بین پرفروش ترین فیلم های مارول قرار گرفته است.

دکتر استرنج جادوگری ماهر و قدرتمند

دکتر استرنج یکباره از انسانی معمولی به استاد هنرهای مرموز تبدیل می شود. البته با این تغییر عظیم، اثر او در نجات انسان ها بیشتر می شود، چون در زمان دکتر بودن نیز به صورت متعدد این کار را انجام داده است. استرنج یکی از محبوب ترین شخصیت های دنیای سینمایی مارول است و البته این امر به دلیل نقش آفرینی “بندیکت کامبربچ” نیز می باشد.

کاپیتان مارول – ترکیب انرژی و هوش

 • نقاط قوت: جذب انرژی – پرواز – زندگی در فضا – سیستم ایمنی باورنکردنی
 • نقاط ضعف: ذهن آسیب پذیر – فرسودگی انرژی – تحت تاثیر احساسات انسانی

کارول دنورس که یک خلبان آمریکایی است که در یک صانحه باعث انرژی خالصی وارد بدن او شود. بدین ترتیب یکی از قوی ترین قهرمانان مارول به وجود می آید. با این قابلیت های فوق العاده او توانست در یک نبرد تن به تن با “تنوس” که ۶ سنگ را در اختیار داشت، مقاومت کند. کاپیتان مارول، علاوه بر قدرت ایده آلی که دارد از هوش شگفت انگیزی برخوردار است.

کاپیتان مارول یکی از بهترین ابرقهرمانان مارول

کاپیتان مارول در دنیای مارول تقریبا مانند “سوپرمن” است و قدرت این دو قهرمان تقریبا شبیه به هم می باشد. می توان گفت که کارول یکی از اولین قهرمان های مارول است و نیک فیوری از وجود او محافظت کرده است. در فیلم کاپیتان مارول دیدیم که نیک و کارول چگونه با هم آشنا می شوند و چه ماموریت هایی را در کنار هم تکمیل می کنند.

اسکارلت ویچ – قوی ترین شخصیت قهرمان مارول

 • نقاط قوت: ذهن خارق العاده – قدرت بی نظیر – جهش یافته
 • نقاط ضعف: عدم اعتماد به نفس

واندا ماکسیماف یا همان اسکارلت ویچ، قوی ترین شخصیت مارول است. کوین فایگی رئیس استودیو مارول در آکادمی فیلم نیویورک تائید کرد که اسکارلت ویچ از تمامی قهرمان های این دنیا قوی تر است. البته نیازی به این کار نبود، چون واندا در فیلم پایان بازی با شکست دادن تنوس در جنگ تن به تن نشان داد که کاملا لایق این عنوان می باشد.

واندا ماکسیموف - قوی ترین ابر قهرمان دنیای مارول

قدرت این قهرمان کاملا ذهنی است و نمی توان پیش بینی کرد چه قابلیت هایی دارد. او با ذهن قدرتمند خود توانست تیم انتقام جویان را با یکدیگر درگیر کند. این اتفاق در دومین قسمت از انتام جویان رخ داد. اسکارلت یکی از قوی ترین جهش یافته های دنیای مارول است. در دنیای کامیک گفته می شود که واندا دختر “مگنتو” شخصیت جهش یافته مردان ایکس می باشد.

بهترین قهرمان های دی سی

دنیای سینمایی دی سی به طور رسمی با همکاری کمپانی برادران وارنر شروع به ساخت فیلم های ابرقهرمانانه نمود. در این سال ها شخصیت های قدرتمندی را به علاقه مندان سینما معرفی کرده است. در ادامه توضیحات مفیدی درباره هر کدام از آنها در اختیار شما قرار می دهیم.

فلش – سریع ترین قهرمان دی سی

 • نقاط قوت: سرعت فوق العاده
 • نقاط ضعف: هوای سرد!

اولین بار فلش را در دنیای سینمایی دی سی و در فیلم لیگ عدالت مشاهده کردیم. اما دوستاران کمپانی مارول و سریال های CW حتما با شخصیت فلش آشنا شده اند. “بری آلن” و “الیور کوئین – شخصیت اصلی سریال Arrow” به همراه یکدیگر روی یک پرونده کار می‌کنند که صاعقه ای به او برخورد می کند. این اتفاق باعث می‌شود که قهرمانی به نام فلش ایجاد شود.

فلش - لیست تمام قهرمان های دی سی

بتمن از بری می خواهد به لیگ عدالت بپیوندد تا در زمان تهدید زمین بتوانند از کمک او استفاده کنند. فلش می تواند در مدت زمان ۱ ساعت حدود ۴۰۷۴ کیلومتر را طی کند! سرعت این قهرمان دی سی همانند سرعت نور است و می تواند سریع تر از تیر پرتاب شده از کمان باشد. جالب است بدانید فلش با این سرعت فوق العاده، هیچ وقت نتوانسته در دنیای کامیک از سوپرمن سریعتر باشد و رقابت آنها همواره مساوی شده است.

جالب تر اینکه در بین شخصیت های این مطلب، فلش در بین ضعیف ترین ابرقهرمانان قرار گرفته است.

گرین لنترن – دارنده ارباب حلقه ها!

 • نقاط قوت: رینگ افسانه ای – پرواز – قابلیت های ابر انسانی
 • نقاط ضعف: قدرت اراده

نام گرین لنترن به چندین قهرمان فوق العاده دی سی اشاره دارد که همه آنها قدرت خود را از یک حلقه بیگانه بدست آورده اند. دارنده این حلقه سبز رنگ می تواند اشیای واقعی بسازد. زمان ساخت این قهرمان به سال ۱۹۴۰ میلادی باز می گردد.

گرین لنترن

بازیگر شخصیت گرین لنترن “رایان رینولدز” است که در فیلم های سینمایی مارول با ایفای نقش ددپول فعالیت داشته است. حلقه گرین لنترن می تواند ساختارهای انرژی را تشکیل دهد. هر کس که این حلقه را در اختیار داشته باشد، می تواند با اراده داشتن یک سلاح، آن را به شکل واقعی در اختیار بگیرد!

آکوامن – حاکم اقیانوس ها

 • نقاط قوت: دید در شب – قدرت تلپاتی – پرش های فوق العاده – قدرت شفا بخشی
 • نقاط ضعف: نیازمند به آب دریا!

قهرمانی که می تواند هم در خشکی و هم در دریا به راحتی زندگی کند. او حکم ران اقیانوس ها و پادشاه مطلق آتلانتیس است. او همراه با پدرش در یک دهکده کوچک زندگی می کند و همانند فلش برای اولین بار در لیگ عدالت او را دیده ایم. پدر و مادر آکوامن هر کدام از دنیای مختلف (زمین و دریا) هستند. “آتلانتا” مادر “آرتور” مجبور می شود به دنیای اقیانوس ها برگردد و نمی تواند بزرگ شدن پسرش را ببیند.

آکوامن - پرفروش ترین فیلم دی سی

آکوامن یکی از پرفروش ترین فیلم های دی سی است و داستان جذاب آن چنین موفقیتی را رقم زده است. این ابرقهرمان به سرزمین اصلی خود باز میگردد تا با پادشاه آتلانتیس (برادرش) مبارزه کند. او در یک چالش تن به تن جذاب در زیر آب در مقابل برادرش می ایستد و قصد دارد که تاج پادشاهی را مال خود کند.

واندر وومن – زن شگفت انگیز

 • نقاط قوت: پرواز – مقاومت در برابر جادو – قدرت فوق العاده – شفا دادن
 • نقاط ضعف: گلوله تفنگ!

اگر فیلم بتمن در مقابل سوپرمن را دیده باشید، پس حتما می دانید که واندر وومن یا زن شگفت انگیز چه قدرت استثنایی دارد. “پرنسس دیانا” یک نیمه خدا و فرزند زئوس، خدای یونانی است. به دلیل پیوند او با خدایان الیمپوس، واندر وومن یکی از قوی ترین قهرمانان دی سی محسوب می شود. گفته می شود که او حتی از هرکول نیز قدرتمندتر است.

زن شگفت انگیز - Wonder Woman

یکی از ویژگی های اصلی زن شگفت انگیز، واکنش های او در مقابل چندین تهدید است و گفته می شود در این زمینه از سوپرمن برتری دارد. سرزمینی که دایانا در آن زندگی می کند “آمازون” نام دارد و این پرنسس قوی ترین جنگجوی آن مکان است. علاوه بر آن، یکی از شخصیت های محبوب دی سی است و فیلم جدید او نیز به زودی روی پرده سینماها می رود.

بتمن – شوالیه تاریکی

 • نقاط قوت: مهارت های رزمی فوق العاده – هوش – ثروت – سلاح های منحصر بفرد
 • نقاط ضعف: انسان فانی

می توان گفت بتمن الگوی کودکی بسیاری از افراد ۲۰ تا ۴۰ ساله است. قدرت اصلی این قهرمان به هوش فوق العاده و البته سلاح های شگفت انگیز مرتبط می باشد. اولین فیلم بتمن در سال ۱۹۸۹ ساخته شده و در طول تمامی این سال ها بازیگران و کارگردانان متعددی روی این پروژه کار کرده اند.

بتمن

با این حال، ۳ قسمتی که توسط کارگردان معروف “کریستوفر نولان” ساخته شده اوج قدرت بتمن را نشان می دهد. علاوه بر لباس و خودرو جذاب بتمن، سبک زندگی “بروس وین” نیز در محبوبیت این قهرمان فوق العاده تاثیر گذار است. همچنین بتمن یکی از معروف ترین فیلم های مجموعه ای است و در بین لیست پرفروش ترین فیلم های فرانچایز دیده می شود.

سوپرمن – قوی ترین ابرقهرمان دنیا

 • نقاط قوت: پرواز – قدرت – چشم های لیزری – خستگی ناپذیری – مقاومت در برابر هر سلاحی (حتی اتم!)
 • نقاط ضعف: کریپتونیت

بدون شک سوپرمن قوی ترین قهرمان دی سی است و حتی گفته می شود او از تمام ابرقهرمانان جهان قراتر است. این شخصیت کریپتونی زمانی که نوزاد است توسط پدر و مادرش به زمین فرستاده می شود تا شانس زنده ماندن داشته باشد. سوپرمن مقاومت فوق العاده ای در برابر ضربات دارد. اما این قهرمان نیز مانند باقی شخصیت ها نقطه ضعف دارد و این ماده “Kryptonite” نام دارد.

سوپرمن - قوی ترین ابر قهرمان دنیا

اما نقطه عطف قدرت سوپرمن در چشم های لیزری است که قدرتی برابر با ۲۷۷۷۷۷۶۰ درجه سلیسیوس را انتقال می دهند!  این ویژگی سخت ترین فولاد، مواد و زره ها را نابود می کند. در دنیای کامیک گفته می شود که سوپرمن می تواند نزدیک به ۲ میلیارد تن را بلند کند! ساختمان “امپایر استیت نیویورک” تنها ۳۶۵۰۰۰ تن وزن دارد! مرد فولادی قدرتمندترین قهرمانی است که تاکنون وجود داشته است.

قهرمانان جدید مارول

در ادامه درباره قهرمانان جدید مارول صحبت می‌کنم. شاید برخی از آنها به نظر شما عجیب باشند، اما اینها بهترین شخصیت هایی هستند که در این استودیو پرفروش حضور داشته اند.

ونوم – قهرمان یا ویلن؟

شاید به نظر برسد که شخصیت ونوم یک قهرمان نباشد، اما در کل باید بدانید که اینطور است و “ادی-تام هاردی” کاری می کند که این شخصیت خطرناک کارهای خبیثانه خود را کنار بگذارد.

فیلم ونوم با حضور تام هاردی در مارول - قهرمانان جدید مارول

همین امر باعث می شود که ونوم به عنوان یک قهرمان جذاب و عجیب و غریب به نظر برسد. او همیشه گشنه است و دوست دارد که از انسان ها تغذیه کند.

ادی همیشه با این کار مخالفت می کند و تلاش او مستمر است تا جلوی این شخصیت فضایی را بگیرد. گاهی اوقات پیش می‌آید که برای ترساندن افراد زورگو به ونوم تبدیل می شود. اما این کار او فقط برای ترساندن افراد است.

ددپول – قهرمان جذاب دنیای مارول

به نظر من جالب تر و جذاب تر از ددپول بین قهرمان های جدید مارول وجود نداره. البته همونجور که می‌دونید خودش اشاره می‌کنه که قدرت های فوق العاده دارد، اما قهرمان نیست!

ددپول 2

این شخصیت در انحصار کمپانی فاکس قرار داشت و این امکان وجود نداشت که با سایر دوستانش در مارول همبازی شود. اما پس از اینکه دیزنی و فاکس قراردادی عظیم را امضاء کردند، حال اعضای استودیو مارول می توانند از این شخصیت در فیلم های مرتبط‌شان استفاده کنند.

به هر حال یکی از بهترین قهرمان های جدید مارول است که از سال ۲۰۱۴ کار خود را با این استودیو آغاز کرد. به نظر می‌رسد که این همکاری در سال های آینده نیز ادامه داشته باشد؛ اگرچه هیچوقت نمی توان پیش بینی کرد که استودیو مارول چه تفکراتی دارد.

مرد عنکبوتی جدید

مرد عنکبوتی قهرمان جدید مارول به شمار نمی‌آید، اما چون دیزنی یکی از بهترین کمپانی های فیلم سازی جهان حق انتشار آن را خرید، بازیگر مورد علاقه اش را انتخاب کرد. همچنین داستان این شخصیت تغییرات جزئی داشت و به شکل دیگری در فیلم کاپیتان آمریکا ۳ بیان شد.

مرد عنکبوتی دور از خانه - قهرمانان جدید مارول

پس از آن داستان های پیتر پارکر به شکل متفاوتی ادامه یافت. تفاوت آن به این دلیل بود که رشته داستان آن به فیلم های پیوسته مارول گره خورد.

گفته می شود که در قسمت جدید مرد عنکبوتی، دکتر استرنج نیز حضور دارد. موضوع جذاب دیگر این است که “جیمی فاکس” که در قسمت های گذشته نقش “الکترو” را بازی می‌کرد در سال ۲۰۲۱ با این قهرمان مارول نبرد دیگری را شروع می کند.

جدیدترین اسپایدرمن در بین بهترین فیلم های سال ۲۰۲۱ قرار گرفته است.

آنت من یا مرد مورچه ای

همانطور که مارک روفالو بازیگر هالک در فیلم پایان بازی تعجب می‌کند، در بین قهرمان های جدید مارول هم آنت من و هم اسپایدرمن حضور دارند.

مرد مورچه ای

مرد مورچه ای توسط رئیس استودیو مارول “کوین فایگی” خلق شده و به عقیده من و خیلی از طرفداران این استودیو پرطرفدار یکی از بهترین قهرمان های جدید مارول است.

گفته می شود که ساخت فیلم جدید آنت من در سال ۲۰۲۱ شروع می شود و هواداران می توانند به زودی منتظر تماشای سومین قسمت از این شخصیت باشند.

بیوه سیاه یا بلک ویدو

اگر بخواهیم به طور معمول دنیای سینمایی مارول را بررسی کنیم، بیوه سیاه یکی از قدیمی ترین قهرمان های این استودیو معروف به شمار می رود.

لباس سفید و زیبای بیوه سیاه

اما این در صورتی است که ناتاشا رومانوف در نبرد پایان بازی زنده می‌ماند. پس از اینکه این قهرمان زن جان خود را فدا کرد تا جلوی نابودی نیمی از جمعیت زمین گرفته شود، مجددا در فیلم بیوه سیاه حضور می‌یابد.

حالا به نظر می‌رسد که قهرمان جدیدی مهمان خانه های ما می شود که کاملا برای هواداران آشنا است. همانطور که در تریلر ها مشخص شده داستان جدیدی را شاهد هستیم و دور از انتظار نیست که در انتهای فیلم شخصیت بیوه سیاه جدیدی توسط مارول معرفی شود.

قهرمانان جدید دی سی

کمپانی دی سی نیز در سال های اخیر با رقیب سنتی خود در حال خلق شخصیت های جدید است که در ادامه برخی از قهرمانان جدید دی سی را به شما عزیزان معرفی می‌کنم.

شزم!

شخصیتی که یک قهرمان نیست، بلکه همزمان دو قهرمان است. البته این شخصیت به عنوان یک کودک، قهرمانی بزرگ شناخته می شود.

شخصیت جالب شزم! - قهرمانان جدید دی سی

زمانی که با یک جادوگر مواجه می شود، قدرت های فوق العاده ای در اختیار می‌گیرد و با گفتن کلمه شزم به یک شخصیت قدرتمند مانند سوپرمن تبدیل می شود!

به تازگی اطلاعاتی منتشر شده که این قهرمان جدید دی سی در سال ۲۰۲۲ مجددا به سینماهای جهان برمی‌گردد. گفته می شود که در این قسمت او روبروی سوپرمن قرار می‌گیرد، اما هنوز این مساله به طور رسمی مشخص نشده است.

کاپیتان مارول جونیور

جالب است بدانید که دنیای سینمایی دی سی یک قهرمان جدید به نام کاپیتان مارول جونیور دارد که در فیلم شزم نقش آفرینی می کند.

کاپیتان مارول جونیور - قهرمان های جدید دنیای دی سی

این کاپیتان دوست صمیمی شزم است و با درخواست این قهرمان از جادوگر، به یک شخصیت قدرتمند تبدیل می شود و انتظار می رود که در قسمت دوم فیلم نیز حضور داشته باشد.

از دیدگاه هواداران شخصیت های حضور یافته در فیلم شزم بهتر از قهرمانان جدید دی سی که در فیلم لیگ عدالت معرفی شدند بهتر هستند. من امیدوارم که در آینده بیشتر درباره این بچه های جذاب ببینم.

هارلی کوئین

هارلی یکی از جدیدترین قهرمان های دی سی است که در فیلم جوخه خودکشی به عنوان یک خلافکار معرفی شد. این شخصیت نیز داستانی همانند ددپول دارد و در قسمت دوم به زنی قهرمان تبدیل شد.

هارلی کوئین - جدیدترین قهرمانان دی سی

بعد از اینکه ارتباط خود با جوکر را برهم می‌زند، عده زیادی قصد دارند که او را نابود کند و هارلی کوئین کاملا تنها می شود. همین اتفاق باعث می شود که آسیب پذیر و ضعیف شود.

او مجبور می شود که برای “ماسک سیاه” یک شخصیت خبیث کار کند. در این بین هارلی با گروهی از زنان همانند خودش متحد شده و تلاش می کند به عنوان یک قهرمان ظاهر شود.

سایبورگ

در فیلم لیگ عدالت با چند مورد از قهرمانان جدید دی سی آشنا شدیم که یکی از آنها سایبورگ است. برخلاف اغلب فیلم های ابرقهرمانانه سینما، این شخصیت محبوبیت چندانی ندارد.

سایبورگ - یکی از جدیدترین قهرمان های دی سی

لباس او خیلی معمولی است و ویژگی خاصی برایش تعیین نشده است. البته این اتفاق ها مربوط به بازیگر و داستانی که درباره او ایجاد کرده اند نیز مربوط می شود.

ممکن است که سایبورگ ویژگی خاصی نداشته باشد، اما در فیلم لیگ عدالت دیدیم که قدرت مناسبی در اختیار دارد و در بین آن قهرمان های معروف حرفی برای گفتن ندارد.

حرف آخر

امیدوارم که از مقاله قهرمان های مارول و دی سی لذت برده باشید و تونسته باشم نیاز شمارو برطرف کنم.

با انتشار فیلم های جدید این مطلب رو ویرایش می‌کنم و حتما قهرمان های جدیدی هم به آنها اضافه خواهم کرد.

به نظر شما چه شخصیت هایی می تونن تو این مقاله باشن؟ شما فکر می‌کنید که این لیست می‌تونه مناسب باشه؟

با اعلام نظرتون در انتهای این صفحه من و دیگر علاقه مندان به سینما را با خبر کنید.

مطلب جالبی بود؟ با رای خود ما را مطلع کنید!
[کل: ۷ میانگین: ۴.۳]

به عنوان یک نویسنده همیشه تلاشم این بوده که با ایجاد محتوا بتونم ارزش بالایی به کاربران عزیز ارائه کنم. هدفم در تیپس سنتر هم همین بوده و اطلاعاتم رو بیشتر می‌کنم تا تجربه مناسبی برای خوانندگان ایجاد کنم.

16 Replies to “قوی ترین شخصیت ها و ابر قهرمان های دنیای مارول و دی سی”

 1. اشتباه سایت های ایرانی و ایرانی ها این هست که فکر میکنن سوپر من بهترینه خود دی سی گفته بتمن بهترین ابرقهرمان دنیای من هست تازه وقتی کل لیگ عدالت رو کشت چرا سوپرمن اوله این مقاله غلطه

  1. سلام دوست عزیز. نظرتون کاملا برای بنده محترمه، اما من هیچ منبع موثقی پیدا نکردم که بتمن رو به عنوان قوی ترین ابرقهرمان دی سی معرفی کنم. البته از نظر من، برای انسانی که هیچ قدرت ماورالطبیعه نداره قطعا قوی ترین قهرمان شناخته میشه.
   ممنون از اینکه نظرتون رو اعلام کردید.

   1. فلش سرعتش ۱۴۰۰ برابر نوره و واسه الیور کویین کار نمیکنه باهم دوستن که تو سریالشم مشخصه نمیدونم اینارو از کجا در آوردین دوست عزیز ولی فلش نتنها سرعت فوق العاده داره میتونه از اجسام رد بشه. گردباد درست کنه.پرواز کنه(باهمون گرد باد).در زمان سفر کنه.آینده رو پیشبینی کنه بیشترین سرعتی که باهاش رفته ۱۶ تریلیون برابر سرعت نور بود
    برخی منابع که فکر میکنید درستن میتونن توسط هرکسی دست کاری بشن

    1. ممنون از ارائه اطلاعات مفیدتون.
     متاسفم دوست عزیز اشتباه از من بود که فکر می‌کردم بری برای الیور کار می‌کرد. متشکرم از اینکه اطلاع رسانی کردید. متن مقاله اصلاح شد.

 2. شما توی مقالتون نوشتید که هارلی کوئین قهرمان جدیده دی سیه و برای اولین بار توی فیلم جوخه انتحار بوده ولی این درست نیست . هارلی کوئینچند وقت بعد از اینکه بتمن رو بوجود اوردن بوجودش اوردن و توی خیلی از فیلم ها بوده و فقط توی آخرین فیلم تبدیل به یک ابر قهرمان شده

 3. شما توی مقالتون درباره ی کاپیتان مارول جونیور نوشتید که او از جادوگر درخواست کرد که بهش قدرت بده ولی نه اینطور نیست تو فیام شزم ، شزم وقتی دید که داره شکست می خوره تصمیم گرفت قدرتاشو بین خواهر و برادر های ناتنینش تقسیم کنه و کاپیتان مارول جونیور برادر خوندشه

 4. ببخشید شما توی مقالتون راجع به فلش ( بری آلن ) اشتباه نوشتید . شما گفتید که داشت با الیور کویین ( گرین ارو ) روی یک پرونده کار می کرد و صاعقه ای به بری بر می خورد و او تبدیل به فلش می شود ولی این درست نیست . فلش یک دانشمند جرم شناس است که وقتی تان ( فلش معکوس ) آزمایشی انجام داد و صاعقه ی بزرگی کل شهر سنترال سیتی رو فرا گرفت ، صاعقه به چند نفر برخورد کرد که یکی از آنها بری بود و قدرت گرفت . بعد ها با گرین ارو آشنا شد و آنها با هم سره چند پرونده کار کردند .
  اگه فکر می کنید دارم اشتباه می گم ، لطفا برید سریال فلش رو ببینید .

 5. شما توی مقالتون راجع به زن شگفت انگیز ( واندر وومن ، دایانا پرینس ) نوشتید که او اهل جزیره ی آمازون است ولی این درست نیست . دایانا در جزیره ی بهشت زندگی می کند و قبیله ای که در اون هست اسمش آمازونه .

  1. در واقع صحیحش جزیره Themyscira هست. عملا تو دنیای فیلم ها به عنوان آمازونی شناخته میشه و خیلی از جزیره ای که توش بزرگ شده صحبتی نمیشه. ممنون از اینکه اطلاعاتتون رو به اشتراک گذاشتید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *