Site icon تیپس سنتر

لیست فیلم های مارول به ترتیب فروش

پرفروش ترین فیلم های مارول به ترتیب + هزینه ساخت

آخرین بروز رسانی مرداد ۱۳ام, ۱۴۰۰

استودیو فیلم سازی مارول تا به امروز فیلم های متعدد و فوق العاده ای را ایجاد کرده و در این مقاله آنها را به شما معرفی خواهیم کرد. در این مقاله لیست فیلم های مارول به ترتیب فروش و البته اطلاعات دیگر مانند سال انتشار را به شما معرفی می‌کنم.

لیست پرفروش ترین فیلم های مارول را در ادامه مشاهده خواهید کرد که موارد دیگر همچون هزینه ساخت، فروش در آمریکا و سایر کشورها را شامل می شود. لازم است بدانید که استودیو مارول در برخی از این فیلم ها همکاری کوچکی با کمپانی های فیلم سازی آمریکا داشته است.

بیایید لیست فیلم های مارول را با یکدیگر بررسی کنیم.

آنچه در این مقاله می‌خوانید

لیست فیلم های مارول به ترتیب منتشر شدن

قبل از اینکه پرفروش ترین فیلم های مارول را ببینید، می‌خواهم به سریع ترین شکل لیست فیلم های مارول به ترتیب دیدن را به شما معرفی کنم.

 1. بلید – ۱۹۹۸
 2. مردان ایکس – ۲۰۰۰
 3. بلید ۲ – ۲۰۰۲
 4. مرد عنکبوتی – ۲۰۰۲
 5. دیردویل – ۲۰۰۳
 6. مردان ایکس ۲ – ۲۰۰۳
 7. هالک – ۲۰۰۳
 8. بلید ۳ – ۲۰۰۴
 9. پانیشر – ۲۰۰۴
 10. مرد عنکبوتی ۲ – ۲۰۰۴
 11. الکترا – ۲۰۰۵
 12. چهار شگفت انگیز – ۲۰۰۵
 13. اولتراوایولت – ۲۰۰۶
 14. ایکس من آخرین مقاومت – ۲۰۰۶
 15. روح سوار – ۲۰۰۷
 16. چهار شگفت انگیز ۲ – ۲۰۰۷
 17. مرد عنکبوتی ۳ – ۲۰۰۷
 18. مرد آهنی – ۲۰۰۸
 19. کاپیتان مارول – ۲۰۱۹
 20. پانیشر ۲ – ۲۰۰۸
 21. هالک شگفت انگیز – ۲۰۰۸
 22. مردان ایکس ولورین – ۲۰۰۹
 23. مرد آهنین ۲ – ۲۰۱۰
 24. کاپیتان آمریکا ۱ – ۲۰۱۱
 25. تور ۱ – ۲۰۱۱
 26. ایکس من کلاس اول – ۲۰۱۱
 27. روح سوار ۲ – ۲۰۱۲
 28. مرد عنکبوتی شگفت انگیز – ۲۰۱۲
 29. انتقام جویان – ۲۰۱۲
 30. ولورین – ۲۰۱۳
 31. تور ۲ – ۲۰۱۳
 32. مرد آهنین ۳ – ۲۰۱۳
 33. کاپیتان آمریکا ۲ – ۲۰۱۴
 34. محافظان کهکشان – ۲۰۱۴
 35. ایکس من روزهای گذشته – ۲۰۱۴
 36. مرد عنکبوتی شگفت انگیز ۲ – ۲۰۱۴
 37. چهار شگفت انگیز – ۲۰۱۵
 38. مرد مورچه ای – ۲۰۱۵
 39. انتقام جویان ۲ – ۲۰۱۵
 40. ددپول – ۲۰۱۶
 41. دکتر استرنج – ۲۰۱۶
 42. ایکس من آپوکالیپس – ۲۰۱۶
 43. کاپیتان آمریکا ۳ – ۲۰۱۶
 44. لوگان – ۲۰۱۷
 45. محافظان کهکشان ۲- ۲۰۱۷
 46. تور ۳ – ۲۰۱۷
 47. مرد عنکبوتی بازگشت به خانه – ۲۰۱۷
 48. پلنگ سیاه – ۲۰۱۸
 49. ددپول ۲ – ۲۰۱۸
 50. انیمیشن مرد عنکبوتی – ۲۰۱۸
 51. مرد مورچه ای – ۲۰۱۸
 52. ونوم – ۲۰۱۸
 53. انتقام جویان جنگ بی نهایت – ۲۰۱۸
 54. مردان ایکس – ققنوس سیاه – ۲۰۱۹
 55. انتقام جویان پایان بازی – ۲۰۱۹
 56. مرد عنکبوتی دور از خانه – ۲۰۱۹

۵۶- پانیشر ۲

اولین گزینه از لیست فیلم های مارول به ترتیب فروش پانیشر است. فرانک کسل، با نام مستعار پانیشر، خیابان های شهر نیویورک را به رنگ قرمز تبدیل می کند؛ چون علیه افرادی که در کشته شدن خانواده اش نقش داشته اند، می جنگد.

با کمک “میکروچیپ” یار وفادار خود تقریبا “بیلی روسوتی” را به قتل می رساند و او را در همان وضعیت رها می کند. بیلی نام خود را به “Jigsaw” تغییر می دهد و مجرمان هر گوشه از شهر را جمع می کند تا با فرانک بجنگد.

۵۵- اولتراوایولت

موضوع فیلم اولتراوایولت در اواخر قرن بیست و یکم رخ می‌دهد. یک بیماری خون آشامی برخی افراد را اصلاح می کند و هر یک از آنها قدرت، هوش و سرعت فوق بشری بدست می آورند. زمانی که مردم از سوی هم نوعان جهش یافته خود احساس خطر می کنند، خواستار نابودی این گروه می شوند.

اولتراوایولت یکی از قدیمی ترین عناوین در تمام فیلم های مارول به شمار می‌رود.

۵۴- پانیشر

این فیلم اکشن که بر اساس کامیک بوک ساخته شده، مربوط به “فرانک کسل” مامور FBI است که پس از کشته شدن خانواده اش (همسر و فرزندش) به پانیشر انتقام جو تبدیل می شود.

فرانک در حمله دولت آمریکا برای سو قصد خانواده‌اش به شدت زخمی شده و همه گمان می کنند که مرده است. کسل برای انتقام گرفتن به هیچ عنوان متوقف نمی شود و امپراطوری عالم اموات خود را برپا می کند.

۵۳- الکترا

“جنیفر گارنر” برای یک سازمان بین المللی مرموز به نام “Hand” کار می کند و بدون سوال، اهداف خود را به قتل می رساند. وقتی که Hand از الکترا درخواست می کند، “گوران ویسنیک” و دخترش را در زمان تعطیلات‌شان بکشد؛ او اینبار تصمیم می گیرد به جای نابود کردن اهدافش از آنها محافظت کند! البته، هَند نیز نسبت به این تصمیم واکنش نشان می دهد.

۵۲- بِلِید ۱

یک انسان نیمه فانی، نیمه جاودانه برای انتقام مرگ مادرش و خلاص کردن مردم جهان از خون آشام ها دست به اقدام می زند.

خون آشام های پیشرفته ای که او در پی آنهاست، در جستجوی خونی هستند که برای احضار خدای شیطانی نیاز دارند تا نژاد بشر را نابود کنند. بلید یکی از قدیمی ترین گزینه های در لیست فیلم های مارول است که فروش خوبی را در آن زمان به ثبت رسانده است.

۵۱- بلید ۳

جنگ بین انسان ها و خون آشام ها ادامه دارد، اما بهترین امید انسان ها “وسلی اسنیپس – بلید” به دلیل کشتار بیش از حد، عقاید عمومی خود را فراموش کرده است.

رهبر خون آشام ها “پارکر پوزی” مسئول اصلی تغییر عقیده وسلی است تا بتواند سرانجام هموطنان خونخوار خود را به سمت پیروزی هدایت کند. اکنون برای نجات بشریت، بلید مجبور است با شکارچیان خون آشام “رایان رینولدز – جسیکا بیل” همکاری کند.

۵۰- روح سوار ۲

موتور سوار نفرین شده جانی بلیز همانند گذشته مجبور است با شیاطین زندگی خود مبارزه کند؛ اما اینبار جنگ متفاوتی دارد. او سعی می کند از تبدیل شدن به روح سوار خودداری کند و به عنوان یک انسان نرمال به زندگی اش ادامه دهد. موضوع این قسمت خیلی قوی نبود و به همین دلیل در رتبه مناسبی از فیلم های پرفروش مارول قرار نگرفته است.

روح سوار قبل از اکران خود یکی از بهترین فیلم های مارول به شمار میرفت، اما بعد از اکران آن با داستان ضعیف طرفداران را ناامید کرد.

۴۹- بلید ۲

موضوع بلید ۲ به قسمت اول این فیلم مربوط می شود. این قهرمان قصد دارد که از طلسم تولد خود خلاص شود و انسان ها را از یک آرماگدون خون آلود نجات دهد. تفاوت این قسمت در این است که “وسلی اسنیپس” برای نابودی نوع جدیدی از هیولا که هر دو نژاد (انسان و خون آشام) را تهدید می کند، مجبور است با خون آشام هایی که از آنها متنفر است هم گروه شود.

۴۸- چهار شگفت انگیز ۲۰۱۵

یکی از ضعیف ترین فیلم های جدیدی است که استودیو مارول در ساخت آن نقش داشته است. موضوع تکراری و انتخاب داستان ضعیف نسبت به قسمت های ۴ شگفت انگیز باعث چنین فروش کمی شد.

البته بودن یکی از قوی ترین شخصیت های خبیث مارول (دکتر دووم) کمی به جذابیت های فیلم افزود. اما این اتفاق به قدری نبود تا بتواند تماشاگران را کاملا به خود جذب کند.

۴۷- دیردویل – قهرمان نابینا

مت مرداک “بن افلک” یک شخصیت نابینا است؛ اما چهار حواس دیگر او عملکرد فوق بشری دارد. در حضور خورشید، مرداک نماینده روند نزولی است.

در شب، او در نقش دیردویل یک نقاب دارد و به عنوان انتقام جوی عدالت ظاهر می شود. هنگامی که Bullseye برای قتل دیردویل استخدام می شود، مرداک باید به حواس فوق العاده خود تکیه کند و توطعه گران علیه عدالت را پیدا کند که ممکن است شامل دوست دختر او، “الکترا” نیز باشد.

۴۶- روح سوار – انسان طلسم شده

یکی از جذاب ترین فیلم های مارول همین روح سوار است؛ با این که خیلی پرفروش نیست، اما موضوع آن جذاب است. روح سوار از آن فیلم هایی است که علاقه مندان سینما حتما چند بار دیدنش.

موضوع مربوط به جانی بلیز یک موتور سوار حرفه ای است که مجبور می شود با شخص شیطان معامله ای کند و به دلیل طلسم شدن، تلاش می کند تا شیطان و نیروهای خبیثش را برای همیشه نابود کند.

۴۵- هالک – ظهور یک شخصیت مقتدر و عظیم

به عقیده من هالک نیاز به معرفی ندارد و هر کسی که فیلم های ابر قهرمانانه را دیده باشد، این شخصیت را می شناسد. اریک بانا به عنوان دانشمند “بروس بنر” شناخته می شود، که شیاطین داخلی او در نتیجه یک آزمایش فاجعه بار تغییر می یابند.

نبوغ علمی “جنیفر کانلی بتی راس” به صورت ناخواسته باعث آزادی هالک می شود. نیک نولت در نقش پدر درخشان بنر ظاهر می شود که میراث غم انگیزی را به پسرش “هالک” منتقل می کند.

هالک به عنوان یکی از پرفروش ترین فیلم های مارول در سال ۲۰۰۳ محسوب می‌شود.

۴۴- مردان ایکس – ققنوس سیاه

موضوع این فیلم مربوط به تیره و تاریک شدن افکار “جین گری – ققنوس” است و پروفسور ایکس از رقم خوردن چنین اتفاقی حراس دارد. این یکی از بهترین نمایش ها در بین لیست فیلم های مارول به شمار می‌رود.

زمانی که جین با پدر خود ملاقات می کند این اتفاق صورت می پذیرد. گروه ایکس تلاش می کند که ققنوس را آرام کنند، اما جین کاملا عصبانی است و در یک اتفاق ناخواسته یکی از اعضای این گروه کشته می شود. پس از آن، جین تلاش می کند و روی ذهن خود کار می کند تا دیگر آسیبی به عزیزان خود نرساند.

۴۳- هالک شگفت انگیز – نبرد جذاب دو هالک

بروس بنر دانشمند، ناامیدانه به دنبال درمانی برای اشعه های گاما است که سلول های او را آلوده کرده و باعث تبدیل شدنش به هالک می شود.

او مجبور می شود از عشق واقعی خود “بتی راس” جدا شود تا از ژنرال به دور باشد. اما بنر با یک دشمن شگفت انگیز و معروف به نام The Abomination روبرو می شود. نبرد این دو شخصیت بسیار محبوب است و یکی از بهترین جنگ های فیلم های استودیو مارول به شمار می رود.

۴۲- مردان ایکس ۱

هر کدام از شخصیت های مردان ایکس با یک جهش ژنتیکی منحصر بفرد متولد شده اند که قدرتهای خارق العاده آنها در دوران بلوغ نشان داده می شود.

در دنیای مملو از نفرت و تعصب، آنها از ترس کسانی که نمی توانند تفاوت های خود را بپذیرند، وحشت دارند. مردان ایکس به رهبری “خاویر – پروفسور” برای محافظت از جهانی که باعث وحشت آنهاست مبارزه می کنند. آنها با “مگنتو” می جنگند که معتقد است انسان ها و جهش یافته ها هرگز نباید در کنار یکدیگر باشند.

۴۱- چهار شگفت انگیز ۲

۴ فضانورد در یک حادثه قدرت های ماورالطبیعه به دست می آورند و از این قابلیت ها برای محافظت از جهان استفاده می کنند. چهار شگفت انگیز ۲ یکی از بهترین داستان ها در بین لیست فیلم های مارول را در اختیار دارد.

علاوه بر حضور دکتر دووم در این قسمت، موج سوار نیز از سوی “گالاکتوس – قوی ترین خبیث مارول” ماموریت دارد تا زمین را برای خورده شدن آماده کند! اما سیلور سورفر یا همان موج سوار تصمیم می گیرد بر خلاف دستور ارباب خود عمل کند و تلاش می کند تا گالاکتوس را نابود کند.

۴۰- چهار شگفت انگیز ۱

یک گروه از فضانوردان پس از قرار گرفتن در معرض تابش کیهانی، قدرت های فرازمینی به دست می آورند. این ۴ شخصیت شگفت انگیز از ابر قدرت های خود در مقابل دشمن زمین “Doctor Doom” استفاده می کنند تا جلوی این خبیث را بگیرند.

آقای شگفت انگیز، زن نامرئی، مشعل انسانی و Thing القاب شخصیت های این گروه جذاب است. یکی از فیلم های منحصر بفرد مارول است و فروش آن نیز نشان دهنده استقبال هواداران می باشد.

۳۹- ایکس من – کلاس اول

در اوایل دهه ۱۹۶۰، در اوج جنگ سرد، جهش یافته ای به نام چارلز خاویر (پروفسور ایکس) با یک جهش یافته به نام “اریک لنشر – مگنتو” ملاقات می کند.

پیش زمینه این دو بسیار متفاوت است. چارلز با یک خانواده ثروتمند بزرگ شده، در حالی که اریک والدینش را در کودکی از دست داده و این دو به دوستان صمیمی تبدیل می شوند. وقتی جهان در آستانه جنگ هسته ای قرار می گیرد، چارلز و اریک به سایر جهش یافته ها می پیوندند تا بشریت را از این خطر نجات دهند.

۳۸- کاپیتان آمریکا ۱ – سرباز وفادار و خستگی ناپذیر

بهتره که از اول داستان زندگی این قهرمان خستگی ناپذیر را بدانید. “استیو راجرز” یا همان کپ جسه خیلی کوچکی دارد، اما با توجه به اراده اش به نیروهای جنگ می پیوندد.

در آنجا با دکتری آشنا می شود که به همراه هاوارد استارک پدر آیرون من روی استیو آزمایش مخفیانه ارتش را انجام می دهند. اینگونه استیو به کاپیتان آمریکا تبدیل می شود. این یکی از فیلم های مارول است که فروش موفقی نداشت، اما در ادامه این شخصیت “کریس اونس” به یکی از پولساز ترین بازیگران مارول تبدیل شد.

توجه کنید که اگر می‌خواهید ترتیب فیلم های مارول برای تماشا را در نظر بگیرید، این یکی از اولین فیلم هایی است که باید ببینید.

۳۷- مردان ایکس اصیل: ولورین

هیو جکمن که به عنوان ولورین معروف است به دنبال آرامش از گذشته تاریک خود می باشد. به نظر می رسد که عاشق “کایلا سیلورفوکس” شده است.

وقتی که ویکتور کرید برادر شرور او، کایلا را به طرز وحشیانه ای می کشد، وجود صلح آمیز لوگان از هم پاشیده می شود. عطش انتقام جویانه لوگان او را به برنامه Weapon X سوق می دهد، جایی که استخوان های خود را با “آدامانتیوم – ماده چنگ های او” تحت عمل جراحی دردناکی قرار می گیرد.

۳۶- انیمیشن مرد عنکبوتی

“مایلز مورالز” که در کامیک بوک به عنوان اسپایدرمن شناخته می شود، نوجوان ساکن بروکلین نیویورک است که توسط یک عنکبوت رادیواکتیو در مترو گزیده می شود. این انیمه توسط سونی پیکچرز ساخته شده که یکی از بهترین استودیوهای انیمیشن سازی جهان به شمار می‌رود.

ناگهان قدرت های اسرار آمیز او نمایان می شوند. وقتی با پیتر پارکر ملاقات می کند، خیلی زود متوجه می شود که بسیاری قهرمان های دیگر هستند که استعداد های ویژه و پرواز او را در اختیار دارند. یکی از اولین انیمیشن های بزرگ ساخته شده توسط مارول است که توانست فروش خوبی را به ثبت کند.

۳۵- مردان ایکس ۲

“استریکر” یک فرمانده سابق شرور ارتش، کلید گذشته و آینده ولورین “هیو جکمن” را در اختیار دارد. این تهدیدی برای جهش یافته ها محسوب می شود. استریکر یک حمله تمام عیار به مدرسه مردان ایکس آغاز می کند. “مگنتو” که از زندان خود آزاد شده، به پروفسور و مردان ایکس برای مقابله با این دشمن نیرومند پیشنهادی را ارائه می کند.

۳۴- ولورین – قوی و مقتدر مثل همیشه

ولورین برای دیدار با دوست قدیمی خود که سالها پیش زندگی او را نجات داد، به ژاپن می رود و در یک توطئه مربوط به یاکوزا و جهش یافته ها وارد می شود. ولورین یکی از جالب ترین جلوه های ویژه را در بین لیست فیلم های مارول دارد.

او مجبور است با “تائو اوکاموتو” دختر یک کارخانه دار فرار کند و برای اولین بار با چشم انداز مرگ روبرو می شود. در حالی که تلاش می کند، قهرمان درون خود را پیدا کند، باید با دشمنان قدرتمند و ارواح گذشته خود دست و پنجه نرم کند.

۳۳- تور ۱ – ظهور خدای رعد و برق

یکی از جالب ترین معرفی ها در دنیای مارول، آشنا شدن با خدای رعد و برق است. بدون شک جنگ او با غول های یخی یوتنهایم را به یاد دارید که چه قدرت های فوق العاده ای دارد.

اما زمانی که این توانایی ها توسط اودین از او گرفته می شود، زندگی سخت و البته آموزنده ای را تجربه می کند. استقبال خوبی از اولین قسمت تور به عمل آمد و توانست فروش خوبی در‌جهان رقم بزند.

تور ۱ یکی از قشنگ ترین فیلم های ساخته شده توسط استودیو مارول به شمار می‌رود.

۳۲- ایکس من – آخرین مقاومت

بیست سال قبل، چارلز خاویر (پروفسور ایکس) و اریک لنشر (مگنتو) با یک دختر جوان به نام “جین گِرِی” را در خانه اش ملاقات می کنند تا او را برای پیوستن به مدرسه خود، یعنی X-Mansion دعوت کنند.

جین گری یک جهش یافته بسیار قدرتمند است که قدرت های آن با مگنتو برابری می کند. انسان ها یک درمان برای جهش یافته ها پیدا می کنند، اما این کار باعث می شود جین به یک شخصیت غیر قابل کنترل به نام “ققنوس” تبدیل شده و با مگنتو متحد شود.

۳۱- مرد مورچه ای

به عقیده من ایده ساخت مرد مورچه ای از زمان ساخته شدن اسپایدرمن در ذهن استن لی و سایر خالقان مارول نقش بسته بود. تفاوت آنت من این است که گاز گرفتن مورچه باعث تبدیل شدن او نشده است.

“اسکات لنگ” یک سابقه دار است که هنک پیم پروفسور معروف به سراغش می رود تا لباس مخصوص مورچه ای را به او بدهد. مرد مورچه ای مجبور می شود با شاگرد هنک پیم که یک لباس زنبور فوق العاده ساخته روبرو شود و در این تلاش وارد دنیای کوانتوم هم می شود.

۳۰- ایکس من آپوکالیپس – قدیمی ترین جهش یافته جهان

آپوکالیپس جاودانه به عنوان یک خدا پرستش می شود و اولین و قدرتمندترین جهش یافته شناخته می شود. پس از هزاران سال از خواب خود بیدار شده و مگنتو ناامید و سایر جهش یافتگان را برای ایجاد دنیای جدید فرا می خواند. پروفسور ایکس هدایت تیمی از مردان ایکس جوان را برای جلوگیری از آپوکالیپس و جلوگیری از نابودی بشریت فرا می خواند.

۲۹- مرد آهنین ۱ – ظهور یک مخترع میلیاردر

تونی استارک (رابرت داونی جونیور) یک سرمایه گذاری میلیاردر صنعت و مخترع نابغه و آزمایشاتی روی اسلحه انجام می دهد؛ اما تروریست ها او را می ربایند تا یک سلاح ویرانگر برایشان بسازد.

در عوض، او یک لباس آهنی برای خود می سازد و دزدان را نابود می کند. استارک با بازگشت به آمریکا لباس خود را اصلاح کرده و از آن برای مبارزه با جرم و تروریسم استفاده می کند. آیرون من ۱، اولین فیلم از دنیای سینمایی مارول به شمار می رود.

۲۸- لوگان – پایان حضور هیو جکمن در مردان ایکس

لوگان “هیو جکمن” در یک پاسگاه از راه دور در مکزیک از پروفسور ایکس مراقبت می کند. او برنامه دارد که از جهان پنهان شود و این اتفاق تا زمانی ادامه دارد است که او با یک جهش یافته جهان “دافنه کین” آشنا می شود.

لوگان اکنون باید از این دختر جوان محافظت کند و با نیروهای خبیثی که می خواهند او را اسیر کنند، بجنگد. این آخرین حضور هیو جکمن به عنوان ولورین در فیلم های مارول به شمار می رود.

۲۷- مرد مورچه ای و زنبور

مرد مورچه ای پس از شرایطی که تجربه می کند، مجبور می شود مدت طولانی را در حبس خانگی سر کند. به همین دلیل اسکات آماده ترین و البته موفق ترین فرد برای دوران قرنطینه کرونا است! تنها چند روز به پایان زمان حبس او مانده که دختر هنک پیم در جلوی درب خانه او ظاهر می شود.

او را ناخواسته از خانه خارج می کند تا به همراه او به پروفوسور پیم کمک‌ کند. بد شانسی او به آنجایی می رسد که در زمان نجات همسر هنک در دنیای کوانتوم حبس می شود، چون تنوس ۶ سنگ ابدیت را جمع کرده و بشکن او باعث می شود، کسی باقی نماند تا اسکات را نجات دهد!

۲۶- مرد آهنین ۲ – نبرد موشک و الکتریسیته

با توجه به اینکه جهان می داند تونی استارک مرد آهنین است، میلیاردر مخترع از جانب همه برای به اشتراک گذاری فن آوری خود با ارتش مواجه می شود.

تونی از ترس اینکه اطلاعات به دست افراد نادرست بیفتد، مایل نیست اسرار لباس آهنی خود را فاش کند. با کمک “پپر پاتس – دوست دخترش” و “رودی رودز”، استارک باید اتحادهای جدید را به وجود آورد و با دشمن قدرتمند برقی خود مقابله کند.

۲۵- تور ۲ – دنیای تیره

دومین قسمت از فیلم تور که به عقیده من با بی اقبالی در بین رتبه های برتر پرفروش ترین فیلم های مارول قرار نگرفت. هواداران مارول در این فیلم با “ایتر” یکی از سنگ های بی نهایت آشنا شدند، اما قدرت ‌واقعی آن را ندیدند!

حضور ملکیث‌ جذابیت خاصی به فیلم داده بود، چون به نظر می رسید که تور در حد و اندازه های او نیست. ملکیث کسی از است که مادر تور را در حضور او به قتل رساند و جان سالم به در برد.

۲۴- دکتر استرنج – ماهرترین جادوگر مارول

“دکتر استیون استرنج” یک جراح فوق تخصص در نیویورک است و در معالجات خاص تبهر دارد. او در یک صانحه رانندگی عصب های انگشتان خود را از دست می دهد. داستان دکتر استرنج را می‌توان در بین لیست فیلم های مارول متفاوت تر از باقی فیلم ها دانست.

مداواهای متعدد، بهبودی برای او ایجاد نمی کند؛ اما فردی که معجزه‌ای را تجربه کرده کامارتاژ را به او معرفی می کند. در همین مکان است که او با هنرهای باستانی آشنا شده و به یکی از قوی ترین قهرمان های مارول تبدیل می شود.

۲۳- مرد عنکبوتی شگفت انگیز ۲

پیتر پارکر با اعتماد به نفس به عنوان اسپایدرمن خود را یک قهرمان قابل می داند و در میان محافظت از شهر نیویورک زمانی را هم با “گوئن استیسی – دوست دخترش” می گذارند. با این حال، بزرگ ترین نبرد او آغاز شده است. با ظهور “الکترو” (جیمی فاکس) پیتر باید با حریفی به مراتب قدرتمند تر از خودش مقابله کند.

هنگامی که دوست قدیمی وی “هری آسبورن” بر می گردد، پیتر متوجه می شود که همه دشمنان او یک وجه مشترک دارند و آن هم شرکت Oscorp است. مرد عنکبوتی یکی از پرفروش ترین فیلم های فرانچایز به شمار می رود.

۲۲- کاپیتان آمریکا – سرباز زمستانی

پیشرفت فوق العاده کاپیتان آمریکا نسبت به قسمت اول همراه با نفوذ گسترده هایدرا به قلب شیلد بوده است. الکساندر پیرس رهبر این گروه بوده و مدت هاست که همراه با نیک فیوری بالاترین مقام را در شیلد دارند. اول از همه تلاش می کنند نیک را حذف کنند و سپس به سراغ کپ می روند که اطلاعات محرمانه ای در اختیار دارد.

یکی از دلایل فروش خوب این فیلم حضور باکی بارنز یا سرباز زمستانه است که استیو فکر می کرده او در جنگ با رد اسکول کشته شده است. کاپیتان آمریکا یکی از پرفروش ترین فیلم های مارول به شمار می رود.

۲۱- ایکس من – روزهای گذشته

“دکتر بولیوار ترسک” عقیده دارد که جهش یافته ها تهدید برای بشریت محسوب می شوند. به همین دلیل سلاح های عظیم رباتیک ایجاد می کند که می تواند ژن یک جهش یافته را تشخیص دهد.

در قرن بیست و یکم، نگهبانان به ماشین های کشتار بسیار کارآمد تبدیل شده اند. ولورین داوطلب می شود که با جهش یافته هایی که اکنون در معرض انقراض قرار گرفته اند، با این تهدید مقابله کنند و آینده خود را نجات دهند. فیلم های مجموعه ای مردان ایکس جزو پرفروش ترین فیلم های مارول هستند.

۲۰- مرد عنکبوتی شگفت انگیز

مرد عنکبوتی شگفت انگیز یکی از فیلم های پرفروش استودیو مارول محسوب می شود. پیتر پارکر (اندرو گارفیلد) که توسط پدر و مادر خود رها شده توسط عمه و دایی خود بزرگ شده است.

او در تلاش است تا بفهمد دقیقا چه کسی است و چه احساساتی نسبت به “گوئن استیسی” (اما استون) دارد. هنگامی که پیتر کیفی اسرار آمیر را پیدا می کند که متعلق به پدرش بوده، تلاش می کند دلیل ناپدید شدن والدینش را متوجه شود. جستجوی پیتر به آزمایشگاه دکتر کورت کانورز ختم می یابد و او را با یک مارمولک فوق العاده قدرتمند روبرو می کند.

۱۹- محافظان کهکشان ۱ – جنگ همه جانبه برای گوی ابدیت!

این گروه را می توان سارقان حرفه ای نامید، چون هر کدام از آنها برای هدفی دزدی می کنند. استار لرد که از یک مکان مرموز، گویی را می دزدد و با نیروهای “رونان” روبرو می شود.

او خبر ندارد این گوی چه قدرتی دارد و چه کسانی به دنبال آن هستند. تنوس به دنبال این گوی است و به رونان دستور داده تا آن را به او تحویل دهد. جنگ برای تساحب گوی بین استار لرد، نبولا، راکون و گروت باعث تشکیل این گروه در زندان می شود و درکس نیز به جمع آنها اضافه می شود.

۱۸- ددپول ۱ – قدرتمند، اما بدون عمل قهرمانانه!

“ویل ویلسون” یک خلافکار حرفه ای است که زندگی خود را با تهدید دیگران به جلو می برد. او با یک زن زیبا آشنا می شود و زندگی خوشحالی را تشکیل می دهد، تا زمانی که متوجه می شود یک بیماری کشنده دارد.

ویل که از زندگی ناامید شده، توسط یک گروه برای شرکت در آزمایشاتی انتخاب می شود. همین اتفاق باعث شده که او جاودانه شود، اما باعث می شود که چهره او تغییر کند. پس از آن سعی می کند که از متصدیان این اتفاق انتقام بگیرد.

۱۷- ددپول ۲ – تبدیل شدن به قهرمان

در صورتی که علاقه مندان سینما فکر می کردند قسمت دوم ددپول به احتمال زیاد میلیاردی می شود، اما این اتفاق به دلیل داستان معمولی آن رخ نداد. ددپول که به گروه مردان ایکس پیوسته، در یک ماموریت پسر بچه جهش یافته ای را به شکل عجیبی دستگیر می کند.

البته همین کار باعث می شود به همراه همان پسر به یکی از امنیتی ترین زندان ها منتقل شود. دشمن آنها “کیبل” است که از آینده می آید و قصد دارد قبل از اینکه خانوادش به دست این پسر کشته شوند، او را نابود کند.

البته ددپول تلاش می کند تا جلوی این اتفاق را بگیرد. “رایان راینولدز – ددپول” یکی از بازیگرانی است که به عنوان قهرمان های مارول و دی سی نقش آفرینی کرده است.

۱۶- مرد عنکبوتی ۲ – جنگ با انسان ماشین نما

پیتر با یکی از سرسخت ترین دشمنان خود به اسم “دکتر اکتاویوس” روبرو می شود. او که به سختی می تواند با این شرور قدرتمند و باهوش مقابله کند، اما بازهم تلاش می کند تا از نابود شدن او جلوگیری کند.

این شخصیت خبیث در ابتدا به نظر می رسد برای پول کار می کند، اما هدف دیگری در ذهن دارد. او با دوست صمیمی مرد عنکبوتی همکاری می کند تا این قهرمان را به او تحویل دهد.

۱۵- مرد عنکبوتی ۱ – ظهور قهرمان با نیش عنکبوت

پیتر پارکر که همراه با هم کلاسی های خود برای یادگیری دروس به آزمایشگاه می رود، توسط یک عنکبوت نیش می خورد و اینگونه به اسپایدرمن تبدیل می شود. او که سن کمی دارد تلاش می کند که دنیا را از دست شروران نجات دهد و در همین راستا بدون اطلاع باعث کشته شدن پدر صمیمی ترین دوستش می شود.

البته این موضوع برای او عاقبت خوشی ندارد. اولین قسمت از فیلم مرد عنکبوتی یکی از پرفروش ترین فیلم های مارول است و در سال ۲۰۰۲ درآمد فوق العاده ای برای استودیو به همراه داشته است.

۱۴- تور ۳ – جنگ خانوادگی ازگارد

در سومین قسمت از این فیلم مارول اودین گم شده و لوکی خود را به شکل او درآورده و با نبود تور به راحتی در ازگارد حکومت می کند. با بازگشت تور این راز برملا می شود و این دو برادر در شهر نیویورک به دنبال پدرشان می گردند که دکتر استرنج با آنها روبرو می شود.

دکتر آنها را به اودین می رساند، اما عمر او رو به پایان است و به پسرانش می گوید بعد از مرگ او “هلا خواهر بزرگترشان” آزاد می شود و باید با او مقابله کنند.

نبردهای فوق العاده ای در قسمت سوم تور رخ می‌دهد که از جذاب ترین جنگ ها در بین فیلم های مارول به شمار می‌رود.

۱۳- ونوم – انگل در بدن انسان

“تام هاردی” بالاخره وارد استودیو مارول شد و مثل همیشه نقش جذابی را بازی کرد. با اینکه در سال های قبل با ونوم در مرد عنکبوتی آشنا شدیم، اما این شخصیت هیچگاه به جذابی الان نبوده است.

یک میلیاردر می خواهد از این موجودات عجیب و غریب استفاده کند تا شرکت خود را در دنیا زبان زد عام و خاص کند. به صورت اتفاقی ونوم وارد بدن تام هاردی می شود و با او سازگاری دارد! اما این موجود همیشه گرسنه است و دوست دارد که از انسانها تغذیه کند.

۱۲- محافظان کهکشان ۲ – مقاومت در برابر جهان خوار

دومین قسمت از محافظان کهکشان مربوط به خانواده استار لرد می باشد و او برای اولین بار پدرش را ملاقات می کند. پدر او یک شخصیت خبیث است و مانند گالاکتوس از سیاره های دیگر تغذیه می کند تا زنده بماند.

او فرزند خود و گروه محافظان را اسیر می کند تا از قدرت آنها استفاده کند. یکی از فیلم های مارول است که فروش مناسب خود را مدیون موضوع عالی قسمت اول است.

۱۱- مرد عنکبوتی بازگشت به خانه

بعد از اینکه اسپایدرمن به دیزنی پیوست، هواداران تفکر می کردند که مجبورند بازهم ماجراهای نیش خوردن را بگذرانند. اما چنین موضوعی رخ نداد و البته یکی از جذاب ترین قسمت های اسپایدرمن نیز رقم خورد.

پیتر به تازگی با دختری آشنا شده و متوجه می شود پدر او دشمنش است. پیتر سعی می کند جلوی ولچر و گروهش را از کارهای خبیثانه بگیرد و در این راه به آیرون من دروغ می گوید و همین موضوع باعث می شود که تونی استارک لباس مخصوص او را بگیرد.

۱۰- مرد عنکبوتی ۳ – جنگ بین تاریکی و روشنایی

در ابتدای فیلم با یک شخصیت جذاب آشنا می شویم که در یک اتفاق عجیب تبدیل به مرد شنی می شود. او که به تازگی از زندان فرار کرده، با این قدرتی که بدست آورده تلاش می کند تا دزدی های خود را انجام دهد.

در این حال، پیتر که در حال لذت بردن از زندگی خود است، با ونوم آشنا می شود و همین اتفاق باعث تغییر رفتار او می شود. او تصمیم می گیرد که از ونوم خلاص شود، اما همین اتفاق یک دشمن دیگر برای او می تراشد.

۹- کاپیتان مارول – نیمه انسان، نیمه کریپتون

کارول دنورس یک خلبان آمریکایی است و در یک اتفاق انرژی فوق العاده ای وارد او می شود. او برای ماموریتی به زمین می آید و با نیک فیوری آشنا می شود. کاپیتان مارول نیم انسان و نیم کریپتون است.

با کمک نیک فیوری، کاپیتان مارول سعی می کند از اسرار گذشته خود پرده برداری کند؛ در حالی که ابر قدرتهای ویژه خود را به کار می برد تا جنگ را با Skrull های شیطانی به پایان برساند. کاپیتان مارول توانست خود را وارد فیلم های میلیاردی کند و بین پرفروش ترین فیلم های مارول قرار گرفت.

۸- مرد عنکبوتی دور از خانه

تعطیلات آرامش بخش پیتر پارکر در ایتالیا هنگامی پایان می یابد که نیک فیوری در اتاق هتل او ظاهر می شود. فیوری پیتر را برای یک ماموریت استخدام می کند. جهان توسط چهار موجود عظیم عنصری (آب، هوا، آتش و زمین) در معرض خطر قرار گرفته است.

پارکر به سرعت خود را در لباس مرد عنکبوتی پیدا می کند تا به نیک فیوری و “Mysterio” کمک کند تا شخصیت های شرور را از ویران کردن جهان متوقف کند. مرد عنکبوتی دور از خانه پرفروش ترین قسمت از این مجموعه جذاب مارول به شمار می رود.

۷- کاپیتان آمریکا – جنگ داخلی قهرمان های مارول

نبردهایی که گروه انتقام جویان در آنها حضور داشته اند، ناخواسته باعث کشته شدن مردم بیگناه بسیاری شده است. این اتفاق با نجات دادن کاپیتان آمریکا توسط “اسکارلت ویچ” تکمیل می یابد.

دولت آمریکا از گروه انتقام جویان می خواهد یک قراردادی را امضا کنند تا عملیات آنها در اختیار ارتش باشد. کاپیتان آمریکا این قرارداد را قبول نمی کند و قصد دارد دوست خود “باکی بارنز” را از اتهامات غیر حقیقی نجات دهد. همین موضوع باعث جنگ داخلی بین قهرمانان مارول می شود.

۶- مرد آهنین ۳ – اهمیت تونی به لباس های آهنی!

آیرون من ۳ یکی از فیلم های مارول است که در هفته اول اکران خود فروش بیش از نیم میلیارد دلاری را تجربه کرد. تونی استارک از زمان نجات نیویورک، گرفتار نگرانی و بی خوابی است و بیشتر به لباس های آهنی خود اهمیت می دهد.

این موضوع تا جایی ادامه دارد که ارتباط او با “پپر پاتس” تحت تاثیر قرار می گیرد. پس از آنکه تونی توسط یک دشمن بدخواه به اسم “ماندارین” مورد حمله قرار می گیرد، بر غریزه و نبوغ خود تکیه می کند تا از ضررهای بیشتر جلوگیری کند و از افرادی که دوست دارد، محافظت کند.

۵- پلنگ سیاه – نبرد دو پادشاه متفاوت

“تچالا” پس از مرگ پدرش به خانه خود واکاندا باز می گردد تا جایگاه خود را به عنوان پادشاه بگیرد. یک دشمن قدرتمند به طور ناگهانی در سرزمین پلنگ سیاه ظاهر می شود و تچالا را به چالش می کشد. پس از شکست پلنگ سیاه، “اریک کلیمونگر” خود را پادشاه واکاندا اعلام می کند و با فروش ویبرانیوم کل جهان را در معرض خطر قرار می دهد.

تچالا متحدان خود را جمع می کند و از تمام قدرت پلنگ سیاه برای شکست دشمنان و آزادی مردم خود استفاده می کند. اولین قسمت از بلک پانتر در بین فیلم های تک شخصیتی مارول پرفروش ترین محسوب می شود و از شخصیت هایی همچون آیرون من، اسپایدر من، هر دو کپ بالاتر قرار گرفته است.

۴- انتقام جویان عصر اولتران – ظهور ربات ها

تونی قصد دارد محافظت از جهان را به شکل رباتیک انجام دهد و لباس های آهنی بسیاری برای این کار ایجاد کرده است. او تصمیم می گیرد که یک رهبر برای این گروه بسازد و از بروس بنر نیز برای تکمیل این کار کمک می گیرد.

آنها فکر می کنند که پروژه شان شکست خورده و مشغول برگزاری مهمانی می شوند که “اولتران” فعال شده و تمام اطلاعات مورد نیاز را از “جارویس” دستیار تونی استارک دریافت می کند. پس از آن اولتران کنترل تمام ربات های ساخته شده را در اختیار می گیرد و قصد دارد که زمین را نابود کند. عصر اولتران یکی از پرهزینه ترین فیلم های هالیوود محسوب می شود.

۳- انتقام جویان – همه در برابر لوکی!

زمانی که “لوکی” به یکی از پایگاه های مخفی شیلد حمله می کند و تساراکت دزدیده می شود، نیک فیوری به این فکر می افتد که باید از چند قهرمان کمک بگیرد. او آیرون من، کپ، ناتاشا رومانوف و هالک را برای ماموریت فرا می خواند. آنها به برلین می روند و لوکی را دستگیر می کنند.

تور که به دنبال برادر خود می گردد به زمین آمده و لوکی را از هواپیمای انتقام جویان می رباید و این چنین قهرمان های زمین با تور آشنا می شوند. لوکی از زندان فرار کرده و با نیروهای “تنوس” قصد نابودی زمین را دارد. اولین قسمت انتقام جویان به یکی از پرفروش ترین فیلم های سینمای جهان تبدیل شد.

۲- انتقام جویان جنگ بی نهایت – قدرت بی وصف تنوس

بعد از اینکه اولتران توسط گروه انتقام جویان شکست می خورد، تنوس را میبینیم که دستکش بی نهایت خود را برداشته و اینبار خودش می خواهد به زمین حمله کند. وقتی که او به تور و مردم ازگارد حمله می کند، سنگ قدرت را در اختیار دارد و زندار را نابود کرده است.

او سنگ دوم “تساراکت” را از لوکی می گیرد و افرادش را به زمین می فرستد تا “دکتر استرنج” و “ویژن” را نابود کرده و دو سنگ دیگر را بدست آورند.

در این حال، تنوس خودش به دنبال دو سنگ دیگر می رود و در انتهای فیلم هر ۶ سنگ بی نهایت را بدست می آورد و نیمی از جمعیت جهان را تنها با بشکن خود نابود می کند. این اولین فیلم مارول بوده که توانست به فروش ۲ میلیاردی دست پیدا کند.

۱- انتقام جویان پایان بازی – پرفروش ترین فیلم جهان

بعد از اینکه تنوس نیمی از جهان را نابود می کند، دنیا تقریبا از بین رفته و قهرمان های مارول نیز دیگری امیدی به شکست این خبیث ندارند. اما زمانی که کاپیتان مارول از سطح فضا آیرون من را نجات می دهد و به ساختمان انتقام جویان می‌آورد، اونجرز با اصرار ناتاشا رومانوف و کپ قصد دارند که به تنوس حمله کنند.

آنها متوجه می شوند که تنوس هر ۶ سنگ را نابود کرده تا دیگر راهی برای بازگشت وجود نداشته باشد. پایان بازی دومین فیلم پرفروش جهان است. برای مدتی این فیلم رکورد آواتار را جابجا کرد، اما این اتفاق خیلی زود تغییر کرد و با اکران شدن مجدد آواتار در سال ۲۰۲۱ مجددا این جایگاه بین این دو فیلم بزرگ جابجا شد.

حرف پایانی درباره لیست پرفروش ترین فیلم های مارول

احتمالا با خواندن مقاله متوجه شدید که فیلم های مارول در چند سال اخیر فروش بسیار جذابی بدست آورده اند. استودیو در اوایل آغاز کار خود عناوین پرفروشی را نداشت؛ اما اکنون کمتر فیلمی از مارول منتشر می‌شود که فروش میلیاردی نداشته باشد.

علاوه بر آن، در ابتدای مقاله نیز ترتیب فیلم های مارول را مشاهده کردید.

امیدوارم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید و لیست پرفروش ترین فیلم های مارول را به خوبی شناخته باشید. با انتشار عناوین جدید این مقاله آپدیت خواهد شد.

ممنون می‌شوم اگر نظر خود را درباره این نوشتار اعلام نمائید.

مطلب جالبی بود؟ با رای خود ما را مطلع کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۳.۵]

علی کریمی

به عنوان یک نویسنده همیشه تلاشم این بوده که با ایجاد محتوا بتونم ارزش بالایی به کاربران عزیز ارائه کنم. هدفم در تیپس سنتر هم همین بوده و اطلاعاتم رو بیشتر می‌کنم تا تجربه مناسبی برای خوانندگان ایجاد کنم.

خروج از نسخه موبایل