سریال ارباب حلقه ها

سریال ارباب حلقه ها: تعداد قسمت ها، هزینه و تاریخ انتشار

آخرین بروز رسانی خرداد ۱ام, ۱۴۰۰

ماجراجویی های ارباب حلقه ها مجددا مهمان خانه های ما می شوند؛ اما اینبار در قالب سریال و البته بدون کارگردانی پیتر جکسون!

کمپانی آمازون پروژه سنگین و پرهزینه سریال ارباب حلقه ها را منتشر خواهد کرد. بعد از تماشای “سه گانه های جذاب” با نام های Lord of the ring و The Hobbit، که آخرین قسمت آن در دسامبر ۲۰۱۳ منتشر شد؛ علاقه مندان سینما انتظار داشتند که بازهم پروژه ای سنگین جدید از پیتر جکسون (کارگردان این دو مجموعه) ببینند.

اما خبری از ساخت فیلم های جدید منتشر نشد. با انتشار اخبار درباره تولید برنامه تلویزیونی ارباب حلقه ها، من به شخصه خوشحالم که بازهم می تونم ماجراجویی های هابیت ها، دورف ها، الف ها، اُرک ها و … رو در قالب سریال ببینم.

خوبی منتشر شدن این نمایش در قالب سریال اینه که میشه داستان جذابش رو با جزئیات کامل ببینیم. حتی سال ها درگیر ماجراجویی های آن باشیم. شاید مهم‌ترین خبر برای علاقه مندان به ماجراهای حلقه جادویی این باشد که چه هنرمندانی در این برنامه تلویزیونی آمازون نقش آفرینی می کنند.

سریال ارباب حلقه ها در چند فصل ساخته می شود؟

به نظر می رسد که آمازون خیلی نسبت به سریال ارباب حلقه ها مطمئن است. “Jennifer Salke” رئیس استودیو آمازون ساخت فصل دوم سریال Lord of the Ring را تائید کرده است. این در حالی است که فصل اول این برنامه تلویزیونی در حال ساخت بوده و هنوز تکمیل نشده.

سریال ارباب حلقه ها در چند فصل ساخته می شود؟

البته برای این کار حق هم دارند. برنامه تلویزیونی ارباب حلقه ها مانند سایر برنامه های دیگر نیست که کسی آنها را نشناسد. طرفداران این ماجراجویی جذاب بسیار زیاد هستند و هر روز انتظار منتشر شدن این سریال را می‌کشند.

طبق اطلاعاتی که در وب سایت Indiewire منتشر شده، آمازون قصد دارد سریال ارباب حلقه ها را در ۵ فصل بسازداین خبر برای علاقه مندان به سریال جذاب است؛ چون می‌توانیم یک داستان کامل از این برنامه تلویزیونی ببینیم.

آمازون، نتفیلیکس و HBO برای دریافت حق ساخت ارباب حلقه ها با یکدیگر رقابت کردند، اما در انتها استودیو آمازون این حق ساخت را در اختیار گرفت. استودیو آمازون این مجموعه را با همکاری Talkin State، استودیو New Line Cinema (بخشی از کمپانی برادران وارنر، که فیلم های اصلی برنده اسکار را با همکاری پیتر جسکوسن ساخته اند)، تولید می کند.

نام هایی که شنیدید جزو بهترین کمپانی های فیلم سازی آمریکا هستند.

داستان سریال ارباب حلقه ها

به نظر می رسد که داستان جدیدی برای سریال ارباب حلقه ها در راه است. طبق گفته ویکی پدیا:

این مجموعه تلویزیونی مقدمه ای بر ارباب حلقه ها است که به عنوان “داستان های تعریف نشده” بر اساس آثار تالکین توصیف شده است.

داستان سریال ارباب حلقه ها

آمازون تاکید کرده که داستان برنامه تلویزیونی ارباب حلقه ها در عصر Numenor (عصر دوم) رخ می دهد. اشاره ای به سال ۳۴۴۱ و اتفاقات The Fellowship of The Ring (قسمت اول) فیلم نیز شده است. این اطلاعات با توجه به تصویر نقشه ای که آمازون در توییتر ارسال کرده، این موارد قابل تائید هستند.

طبق اطلاعات جدیدی که منتشر شده، داستان سریال ارباب حلقه ها به قبل از ماجرای هابیت بازمی‌گردد. به احتمال زیاد موارد زیادی درباره رویدادهای پیش آمده در سریال خواهیم دید.

نقشه سریال ارباب حلقه ها
نقشه منتشر شده از سریال ارباب حلقه ها

این اتفاقات نوید می‌دهد به دورانی برمی‌گردیم که قدرتهای بزرگ معروف شده‌اند، پادشاهی ها به شکوه و ویرانی رسیده‌اند، قهرمانان آزمایش می‌شوند، امیدها توسط تهدیدها آزمایش می‌شوند. همچنین بزرگ‌ترین شروری که از قلم نویسندگان دنیای تالکین به وجود آمده قصد دارد دنیا را در تاریکی فرو ببرد.

از تاریک ترین نقاط کوه های مرموز گرفته تا جنگل های با شکوه پایتخت الف ها (لیندون)، و از پادشاهی جزیره نومنور گرفته تا دورترین نقاط نقشه، این مناطق پادشاهی و شخصیت های آنها بعد از اینکه دیدم از بین رفته‌اند، به زندگی باز خواهند گشت.

بسیاری از علاقه مندان مثل من دوست دارند که اتفاقات قبل از فیلم رو ببینن و بدونن که اصلا “سارون” چگونه به قدرت رسید. حتی امکان دارد که ما چگونگی ساخت حلقه جادویی را ببینیم که در سال ۱۶۰۰ – در دوره دوم ۳۴۴۱ سال به طول انجامید.

اما مانند تمام سریال های بزرگ امید نداشته باشید که این داستان لو برود. چون هیچ کس جز عوامل و دست‌اندرکاران از آن خبر ندارند.

بودجه ساخت برنامه تلویزیونی ارباب حلقه ها

بودجه ای که آمازون برای برنامه تلویزیونی ارباب حلقه ها درنظر گرفته، سخاوتمندانه است. این کمپانی تنها برای خرید حق پخش دنیای تالکین ۲۵۰ میلیون دلار هزینه پرداخت کرده است. برای ساخت سریال Lord of the Rings نیز هزینه ای حدود ۴۶۵ میلیون دلار درنظر گرفته شده و تائید شده این هزینه تنها برای فصل اول است!

این یکی از پرهزینه ترین سریال های دنیاست.

بودجه سریال ارباب حلقه ها

جالب است بدانید که برای ساخت فیلم “کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی” ۲۵۰ میلیون دلار هزینه شده. این بودجه برای پرداخت دستمزدهای بالا به بازیگران و جلوه های ویژه متعدد در نظر گرفته شده است. این پرهزینه ترین سریالی است که تا به حال یک کمپانی برای ساخت آن اقدام کرده است.

جالب است بدانید که هزینه ساخت ۳ فیلم هابیت روی هم به ۲۸۱ میلیون دلار رسیده است. یعنی این سریال به تنهایی هزینه ای به اندازه سه قسمت هابیت با جلوه های ویژه جذاب خواهد داشت.

اما می توانید حدس بزنید که سریال ارباب حلقه ها مانند این فیلم معروف دنیای سینمایی مارول جلوه های ویژه جذاب دارد؟ هیچ کس نمی داند و باید منتظر ماند و دید چه ماجراجویی منتشر می شود.

هم اکنون که شما در حال خواندن این مقاله هستید، تیم آمازون در حال ساخت برنامه تلویزیونی ارباب حلقه ها است. با این هزینه سنگینی که به این برنامه تلویزیونی اختصاص داده شده، باید انتظار داشت که یک نمایش فوق العاده را ببینیم.

تاریخ انتشار و پخش سریال ارباب حلقه ها

داستان های سرزمین موردور و حلقه ای که بر سایر حلقه ها حکومت می کند را بشناسید. بدون شک در سال ۲۰۲۱ توجه بخش عمده ای از پخش تلویزیونی سراسر جهان را به خود جلب می کند. این آمار بر اساس یک جستجوی ساده در موتور جستجوی گوگل بدست می‌آید.

طرفداران ماجراهای حلقه جادویی (ارباب حلقه ها و هابیت) پس از گذشت ۹ سال از اکران آخرین قسمت این فیلم فرانچایز، منتظر شروع این سریال فوق العاده هستند.

فیلم برداری این برنامه تلویزیونی فوق العاده در “نیوزیلند” انجام می شود. جایی که آمار ویروس کرونا کمتر از سایر کشورها ثبت شده است. این موضوع رسما توسط کارگردان تائید شده است.

در وب سایت Gamesradar اشاره شده که آمازون قصد دارد در ماه دسامبر ۲۰۲۱ اولین قسمت سریال ارباب حلقه ها را منتشر کند؛ البته با توجه به شیوع یا توقف ویروس، ممکن است این تاریخ برنامه ریزی شده تغییر کند. اما بازهم مشخص نیست که سرزمین میانه چه زمانی برای پخش تلویزیونی آماده می شود.

سریال ارباب حلقه ها چند قسمت است؟

به گفته “تام شیپی” دانشمند تالکین، فصل اول سریال ارباب حلقه ها ۲۰ قسمت خواهد بود. شیپی در این مصاحبه حاضر نشده که محل فیلم برداری را فاش کند، اما او فاش کرد که قسمت های زیادی برای فصل اول سریال Lord of the Rings در نظر گرفته شده است. او گفت:

منطق حکم می کند که شما تمام صحنه هایی را که در یک مکان اتفاق می افتد جمع بندی کرده و از آنها فیلم بگیرید تا دیگر مجبور نباشید چندین بار به آن مکان برگردید. اما این نشان می دهد که در آغاز فیلم‌برداری همه چیز باید مشخص باشد و شما باید پایان آن را بدانید. قرار است برای فصل اول ۲۰ قسمت ساخته شود. بنابراین تا زمانی که آنها تصمیم نگیرند که پایان چه خواهد بود، نمی توانند فیلمبرداری کنند.

برای آنهایی که می‌پرسند ارباب حلقه ها چند قسمت است، باید بدانید که آمازون منتشر کرده که فصل اول با ۲۰ قسمت به پایان می‌رسد. برای کسایی مثل من می‌تونه خیلی جالب باشه، چون می‌دونیم که کلی داستان جذاب می‌بینیم.

لیست رسمی بازیگران سریال ارباب حلقه ها

همانطور که می دانید اخبار زیادی درباره حضور بازیگران اصلی فیلم در مجموعه تلویزیونی ارباب حلقه ها منتشر شده است. به عنوان مثال، بازیگر نقش “گاندلف- آیان مک کلن” علاقه دارد که همین نقش را در سریال نیز داشته باشد. آیان، علاوه بر ایفای نقش در ارباب حلقه ها و هابیت، در فیلم هایی همچون مردان ایکس، دیو و دلبر نیز تجربه بازیگری دارد.

همچنین شایعاتی درباره حضور اورلاندو بلوم که نقش “لگولاس” را در هابیت و ارباب حلقه ها را بر عهده داشت منتشر شد؛ اما به نظر نمی رسد که اورلاندو قصد داشته باشد این نقش را بپذیرد. اورلاندو به سوال اینکه حاضر است در سریال بازی کند، چنین پاسخ داد:

سازندگان سریال باید به دنبال بازیگران جوان برای ایفای چنین نقشی باشند.

البته او در حال حاضر اصلی ترین ستاره سریال دیگر آمازون به نام “Carnival Row” بوده که برای فصل دوم نیز تمدید شده است.

بر اساس آماری که وب سایت مطرح IMDB منتشر کرده، لیست رسمی بازیگران سریال ارباب حلقه ها مشخص شده اند.

ستاره های برنامه تلویزیونی ارباب حلقه ها

رابرت آرامایو (Robert Aramayo): نقش آفرینی در فیلم های Nocturnal Animals – Lost in Florence – Galveston. رابرت در سریال بازی تاج و تخت هم حضور داشته است.

اوین آرتور (Owain Arthur): آرتور در فیلم های White Island – The Patrol و Mr Nice نقش آفرینی داشته است. همچنین او در سریال های Babylon و Hard Sun نیز حضور دارد.

نازنین بنیادی (Nazanin Boniadi): نازنین در فیلم های زیادی حضور نداشته، اما بیشتر عناوینی که در کارنامه او دیده می شوند، فیلم های معروفی هستند. او در فیلم Iron Man 1 – Ben-hur – Bombshell – Passenger حضور یافته است. کارنامه سریالی این بازیگر نیز چشمگیر است. او در عناوینی همچون Homeland – How i Meet Your Mother و برخی از سریال های دیگر نقش آفرینی کرده است.

جوزف ماول (Josep Mawle): جوزف در سریال Game of Thrones نقش آفرینی کرده و علاقه مندان سینما او را با نام “بنجن استارک” (برادر ادارد استارک) می شناسند. علاوه بر آن ماول در سریال Troy نیز سابقه بازیگری دارد. کارنامه جوزف فوق العاده است و فیلم های In The Heart of the Sea – Abraham Lincoln – The Hallow و بسیاری عناوین دیگر در این لیست مشاهده می شوند.

لیست بازیگران سریال ارباب حلقه ها 2021

بازیگران دیگری همچون Tom Budge – Morfydd Clark و Ismael Cruz Cordova و بسیاری دیگر در سریال ارباب حلقه ها نقش آفرینی می کنند. لیست کامل را در IMDB ببینید.

تریلر سریال ارباب حلقه ها منتشر شده؟

تا زمان انتشار این مقاله هیچ ویدیویی با عنوان تریلر برنامه تلویزیونی ارباب حلقه ها منتشر نشده، و به نظر نمی رسد به زودی شاهد انتشار آن باشیم.

با تجربه ای که از فیلم ها و سریال ها داریم، به نظر نمی رسد در چند ماه آینده تریلر این مجموعه جذاب رو ببینیم. اما ممکن است این اتفاق بیفتد؛ واقعا هیچ کس از این موضوع مطلع نیست. من که نمی تونم برای انتشارش صبر کنم!

در صورت انتشار تیزر یا تریلر سریال ارباب حلقه ها، آن را در همین صفحه و در کانال آپارات آپلود می کنم.

نویسندگان و سازندگان سریال ارباب حلقه ها چه کسانی هستند؟

پاتریک مک‌کی و جی‌دی پین نقش مهمی در نویسندگی داستان سریال ارباب حلقه ها بر عهده دارند. آنها گفته اند:

ما مثل فرودو احساس می کنیم، ایجاد یک داستان از سرزمین شایر، با یک مسئولیت بزرگ. این آغاز ماجراجویی یک عمر است.

بریان کوگمن به عنوان مشاور به آنها ملحق شده که برای دستیار بودن در نویسندگی داستان بازی تاج و تخت و برخی سریال های تخیلی HBO مشهور است.

همچنین اعلام شده که برای نوشتن قسمت های برنامه تلویزیونی ارباب حلقه ها، جنیفر هاچینسون (Breaking Bad)، هلن شانگ (هانیبال)، جاستین دُهله (نویسنده سریال Stranger Things) و استفانی فلسوم (داستان اسباب بازی ۴) با یکدیگر همکاری می کنند.

بخش جالب اینجاست که کارگردان فیلم دنیای ژوراسیک ۲ (J.A Bayona) سکان هدایت دو قسمت اول را برعهده خواهد داشت. آمازون یک قرار داد پنج ساله با او امضا کرده که برای ساخت حداقل ۴ فصل از سریال Lord of the Rings زمان کافی به شمار می رود. همچنین بایونا به عنوان تهیه کننده اجرایی نیز فعالیت خواهد کرد.

اگر عاشق سریال های بزرگ باشید، حتما متوجه شده اید که تمامی قسمت های آنها توسط یک کارگردان ساخته نمی شود. احتمال می رود که برنامه تلویزیونی Lord of the rings نیز همین روند را ادامه دهد و برخی از اپیزودهای آن به وسیله کارگردانان دیگر ساخته شود.

افراد جذاب و شناخته شده دیگری نیز پشت دوربین این پروژه تلویزیونی عظیم حضور خواهند داشت که “کیت هاولی” طراح لباس (Edge of Tomorrow – Suicide Squad)، “ریک هینریچس” طراح تولید (Sleepy Hollow – Star Wars: The Last Jedi)، و “جیسون اسمیت” سرپرست جلوه های ویژه (Super 8 – Avengers) معروف ترین آنها هستند.

آیا پیتر جسکون در پروژه ساخت برنامه تلویزیونی ارباب حلقه ها نقش دارد؟

پیتر جکسون (کارگردان سه گانه های ارباب حلقه ها و هابیت) در یک مصاحبه ای به این شایعه برای همیشه پایان بخشید. پیتر گفته: من هیچگونه دخالتی در ساخت سریال ارباب حلقه ها ندارم و درک می کنم که چرا به اسم من اشاره ای شده؛ اما این پروژه هیچ ارتباطی به من ندارد.

خبر منتشر شده از سریال Lord of The Rings

تنها یک خبر رسمی از ساخت سریال Lord of The Rings توسط کارگردان این برنامه تلویزیونی J.A Bayona در اینستاگرام منتشر شده است. تصویری از پشت صحنه ساخت سریال خبر داد که مربوط به جلوه ویژه از یک درخت است.

اخبار منتشر شده از سریال ارباب حلقه ها

بایونا در پست اینستاگرامی خود گفت:

نور مجموعه ما به طور تصادفی بالای درخت افتاد و آن اتفاق را به عنوان یک ابر عجیبی از یک فیلم، نام گذاری کرد.

سوالات متداول

آیا گاندولف در سریال ارباب حلقه های آمازون حضور خواهد داشت؟

به نظر می‌رسد که شاهد حضور گاندولف قهوه ای نباشیم، چون این سریال در عصر دوم Middle-earth رخ می‌دهد. هزار سال پس از عصر سوم بود که گاندولف و دیگر جادوگران به سرزمین میانه فرستاده شدند. اما این موضوع قطعی نیست و ممکن است این شخصیت محبوب را ببینیم.

هزینه ساخت سریال Lord of The Rings چقدر است؟

کمپانی آمازون تنها برای خرید حق پخش دنیای تالکین ۲۵۰ میلیون دلار خرج کرده است. علاوه بر آن، تنها برای ساخت فصل اول این برنامه تلویزیونی بیش از ۴۵۰ میلیون دلار هزینه شده که رقمی سرسام آور است. این بودجه حداقل ۴ برابر یک فصل گیم آف ترونز است.

ارباب حلقه ها در چند قسمت منتشر می شود؟

این احتمال بسیار زیاد است که سریال ارباب حلقه ها بیش از ۵ فصل داشته باشد. در حال حاضر تائید شده است که فصل اول ۲۰ قسمت خواهد داشت.

سریال ارباب حلقه ها چه زمانی منتشر می‌شود؟

گفته می‌شود فصل اول در اواخر ماه دسامبر ۲۰۲۱ منتشر شود و امیدواریم که این تاریخ بدون تغییر باقی بماند. طرفداران، دیگر نمی‌توانند انتظار بیشتری برای دیدن این سریال داشته باشند.

حرف آخر

این تمام اطلاعاتی بود که من از سریال ارباب حلقه ها داشتم. با انتشار اتفاقات جدید این مقاله را به روز رسانی می‌کنم تا از اخبار مربوط به این برنامه تلویزیونی مطلع شوید.

موضوعی که میشه به اون کاملا اعتماد داشت، جذاب بودن داستان برنامه تلویزیونی Lord of the Rings است. کمپانی آمازون به قدری نسبت به این ماجرا مطمئن است که ۲۵۰ میلیون دلار برای ساخت آن هزینه می‌کند. بدون شک به یکی از موفق ترین سریال های ساخته شده تبدیل خواهد شد.

من یک مطلب کامل درباره بهترین سریال های خارجی نوشتم و تقریبا بیش از ۱۰۰ برنامه تلویزیونی جذاب رو معرفی کردم. فکر می‌کنم براتون جالب باشه که این عناوین رو بخونید. حتما به صفحه لینک شده وارد بشید و تمامی سریال های محبوب رو بشناسید.

اگر به قسمت مهمی اشاره نشده، لطفا آن را در قسمت نظرات مطرح کنید تا به صفحه اضافه شود. ممنون از اینکه زمان گذاشتید و این مقاله را خواندید. امیدوارم اطلاعات مفیدی بدست آورده باشید.

مطلب جالبی بود؟ با رای خود ما را مطلع کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۵]

به عنوان یک نویسنده همیشه تلاشم این بوده که با ایجاد محتوا بتونم ارزش بالایی به کاربران عزیز ارائه کنم. هدفم در تیپس سنتر هم همین بوده و اطلاعاتم رو بیشتر می‌کنم تا تجربه مناسبی برای خوانندگان ایجاد کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *