استان انتاریو

درباره استان انتاریو کانادا

آخرین بروز رسانی اسفند ۱۶ام, ۱۳۹۹

انتاریو محبوب ترین مقصد کانادا برای کسانی است که به تازگی وارد کشور شده اند. همچنین پرجمعیت ترین استان این کشور است که بیش از ۱۳,۶۰,۰۰۰ نفر را در خود جای داده است. همچنین از نظر مساحت دومین استان بزرگ کانادا محسوب شده و در مرکز کشور قرار گرفته است.

پایتخت انتاریو “شهر تورنتو” است که بزرگترین شهر کانادا بوده و جمعیت ۶ میلیون نفری آن را به پرجمعیت ترین شهر تبدیل می کند. تورنتو همچنین مرکز مالی کشور و صندلی بورس کالا است. حدود نیمی از مردم ساکن تورنتو در کشورهای دیگر متولد شده اند و گفته می شود که تورنتو چند فرهنگی ترین شهر جهان در نظر گرفته می شود. علاوه بر آن، شهر اتاوا نیز در جنوب شرقی استان انتاریو واقع شده که پایتخت رسمی کانادا می باشد. سایر شهرهای مهم انتاریو شامل لندن (با پایتخت انگلستان اشتباه نگیرید)، تاندر بی، همیلتون، کینگستون، ویندزور و سادبری است.

زیبایی های استان انتاریو

انتاریو علاوه بر اینکه قطب اصلی اقتصادی کانادا است، به دلیل تنوع طبیعی از جمله جنگل های وسیع، پارک های زیبای استانی، چهار دریاچه از پنج دریاچه بزرگ کشور و آبشار معروف نیاگارا شناخته شده است. تکمیل این نوع تنوع طبیعی به دلیل سطح بالای مهاجرت همراه با جامعه ای است که پذیرای چند فرهنگ می باشد.

خواندن مقاله زیر برای شما مفید است:

جاهای دیدنی کرج را بشناسید

شهرهای انتاریو هنرمندان، سرگرم کنندگان و روشنفکران را از سراسر جهان جذب می کنند. تورنتو همچنین دارای ویژگی دیگری می باشد؛ به دلیل اینکه متولدین خارجی بسیاری در این استان زندگی می کنند، بخش بزرگی از فرهنگ جهان را فراهم می کند.

اقتصاد و اشتغال انتاریو

استان انتاریو قلب اقتصادی کاناداست و در نتیجه انواع صنایع کشور در این استان و مهم ترین آنها در تورنتو و سایر مناطق شهری است. علاوه بر یک پایگاه تولیدی قدرتمند، دارای یک سرویس اقتصادی و اطلاعاتی قوی و مدرن می باشد. اتاوا مسند دولت و بیشتر وزارتخانه های فدرال است که به این شهر کمک می کنند تا مشاغل و همچنین سازمان های غیر تجاری با ماهیت بین المللی را جذب کنند.

بخش اصلی تولید بین المللی انتاریو صنعت خودرو است، جایی که شرکت های کانادایی به عنوان خانه رهبرهای سازنده خودرو جهان قرار دارند. پس از یک دوره رکود در صنعت، سالهای اخیر شاهد سرمایه گذاری های عمده تولید کنندگان پیشرو در کارخانه ها و فناوری های جدید بوده ایم.

این استان همچنین دارای صنایع وابسته به منابع طبیعی است. یک معدن طولانی تاسیس شده که شامل نیکل و آهن می باشد. جنگل های گسترده استان باعث رشد صنعت چوب، خمیر و کاغذ بوده و حمایت دولت از منابع طبیعی باعث شده تا شیوه های پایدار تطبیق داده شوند. با توجه به لذت بردن از فعالیت های طبیعی تفریحی متنوعی که محیط طبیعی انتاریو ارائه داده است، گردشگری محیط زیست در حال افزایش است.

نرخ بیکاری در انتاریو با میانگین ملی مطابقت دارد و ۶.۸ درصد است. با داشتن اقتصاد متنوع و پر رونق، فرصت های شغلی در انتاریو طیف گسترده ای از حرفه ها را دارد، از کشاورزی گرفته تا IT (فناوری اطلاعات). سطح اشتغال زایی سال های اخیر استان قوی بوده و انتظار می رود این روند ادامه داشته باشد.

استانداردهای زندگی استان

به طور متوسط، ساکنان انتاریو درآمدی را کسب می کنند که در رده بالاترین درآمد ها در کانادا قرار گرفته است. با این حال، برخی از هزینه های زندگی به ویژه در رابطه با مسکن زیاد می باشد. انتاریو با حداقل دستمزد ۱۱ دلار در هر ساعت، با قلمرو نوناووت یکسان است.

حتی با هزینه زندگی که کمی از میانگین کانادا بالاتر است، درآمد بالای موجود در انتاریو می تواند یک استاندارد زندگی راحتی را ایجاد کند که در بالاترین سطح جهان قرار داشته باشد. متوسط درآمد سالانه خانواده در انتاریو تقریبا ۷۵۰۰۰ دلار است که کمی بالاتر از میانگین ملی است. تورنتو و اتاوا در رده بندی بهترین شهرها برای زندگی قرار گرفته اند که به دلیل ایمنی، پاکیزگی و در دسترس بودن خدمات در مقایسه با سایر شهرها با مساحت مشابه می باشد.

این استاندارد زندگی بالا، انتاریو را به مقصد برتر مهاجران جدید کانادا تبدیل کرده است. از میان بیش از ۲۵۰.۰۰۰ نفری که هر ساله برای دریافت اقامت دائم کانادا به این کشور سفر می کنند، بیش از نیمی از آنها در انتاریو ساکن می شوند.

خانه های مسکونی انتاریو

به دلیل رشد مسمتر و جمعیت، شهرهای بزرگ انتاریو برخی از گران ترین بازارهای مسکن در کانادا را در اختیار دارند. با این حال باید در نظر داشت که درآمد بالاتر در استان برای جبران این هزینه کمک می کند و این روند به همان اندازه برای شهرهای کوچکتر انتاریو اعمال نمی شود.

خانه های مسکونی استان انتاریو

با این وجود، بسیاری از خانواده ها با زندگی در مناطق اطراف شهرهای بزرگ استان انتاریو، کمی از هزینه های خود را کاهش می دهند. به عنوان مثال، قیمت متوسط یک خانه در شهر تورنتو بالای ۶۳۵.۹۰۰ دلار و برای شهر اتاوا این رقم حدود ۴۰۳.۲۰۰ دلار است.

وضعیت تحصیلی

انتاریو محل استقرار موسسات تحقیقاتی پیشرو در جهان است که توسط یک سیستم آموزشی استانی قوی با بودجه عمومی پشتیبانی می شود. برای مهد کودک تا کلاس ۱۲، کودکانی که در انتاریو زندگی می کنند، می توانند با کمک مالیات دهندگان و آموزش برنامه درسی طراحی و نظارت شده توسط دولت انتاریو در مدارس عمومی، کاتولیک و فرانسوی در سراسر استان ثبت نام کنند. مدرسه های کاتولیک جداگانه به عنوان یک حق در قانون اساسی کانادا برای حمایت از اقلیت تاریخی کاتولیک تضمین شده هستند. در بسیاری از مناطق، مدارس جایگزین با بودجه عمومی نیز به عنوان گزینه آموزشی برای کودکان در دسترس است. علاوه بر موارد بالا، انتاریو رهبر برنامه های آموزش ویژه است.

تا سال ۲۰۰۳، انتاریو یک سیستم تحصیلی ۱۳ ساله داشت. یک سال تحصیلی مقدماتی در دانشگاه در سطح استان جایگزین سال آخر دبیرستان شد که شامل دوره هایی است که به دانشجویان اختصاص داده شده و برای دانشگاه ها، دانشکده های فنی و حرفه ای و همچنین کارآموزی تجاری ماهر و ورود مستقیم به محل کار اختصاص می یابد. این برنامه جدید استاندارد، برای اطمینان از عدالت و کیفیت در کلیه مدارس استان طراحی شده است.

سیستم آموزش پس از دبیرستان انتاریو شامل شبکه ای از موسسات با بودجه عمومی است. این موسسات، طیف وسیعی از موضوعات و مشاغل را در خود جای داده اند، با دانشگاه های مشهور تحقیقاتی که توسط دانشکده های هنرهای کاربردی و فناوری، کالج های کشاورزی و سایر برنامه های حرفه ای بی نظیر تکمیل شده اند.

دانشگاه های انتاریو جزو بهترین ها در جهان هستند و در سطح بین الملل شناخته شده اند. استان انتاریو خانه دانشگاه تورنتو، دانشگاه کوئینز، دانشگاه یورک و دانشگاه غربی انتاریو است.

مراقبت های بهداشتی

طبق قانون کانادا، کلیه استانها و قلمروها باید مراقبت های بهداشتی جهانی را با بودجه عمومی به کلیه شهروندان و ساکنان قانونی کانادا ارائه دهند. به عبارت دیگر، بیشترین خدمات بهداشتی و درمانی در کانادا بدون هزینه مستقیم به بیمار ارائه می شود. برخی از خدمات پزشکی (مانند جراحی های زیبایی انتخابی و تعدادی از روش های مراقبت از دندان) تحت این پوشش قرار نمی گیرند، اما لیست خدمات پرداخت شده برای مردم در استان ها و قلمروهای کانادا متفاوت است.

مراقبیت های بهداشتی انتاریو

بهداشت و درمان در انتاریو به طور کلی در دسترس همه ساکنان و بدون هزینه ای برای هر فرد است. برنامه بیمه درمانی انتاریو (OHIP) هزینه کامل کلیه خدمات پزشکی لازم را برای کلیه شهروندان و ساکنان دائمی انتاریو را در بر می گیرد. این پوشش شامل معاینات پزشکی، آزمایش های پزشکی، مراقبت های اورژانس، مراقبت های بیمارستانی و مراقبت های اضطراری دندانپزشکی است.

هم اکنون ۱۴۵ شرکت بیمارستانی عمومی در سطح استان در محل فعالیت می کنند. انتاریو همچنین دارای شش بیمارستان خصوصی است که مراحل انتخابی خاصی را ارائه می دهند و چهار بیمارستان روانپزشکی ویژه در هشت مرکز فعالیت می کنند.

تاریخ انتاریو

انتاریو یکی از چهار استان اصلی برای پیوستن به کنفدراسیون کانادا در سال ۱۸۶۷ بود. نام اصلی این استان “کانادا بالایی” بود (در حالی که “کانادا پایین” مربوط به استان کبک بود). نام این استان از دریاچه انتاریو گرفته شده که از کلمه “دریاچه بزرگ” از زبان هورون آمده است. به عنوان یکی از اولین مناطق در کانادا که صنعتی شده، انتاریو محل زندگی برخی از قدیمی ترین شرکت های کاناداست.

ساختمان های تاریخی انتاریو

تاریخ انتاریو توسط مهاجران شکل گرفته است که با قایق به آنجا آمده اند، سپس توسط قطار و هواپیما این مهاجرت ها رقم خورد. قبل از آنکه کشور کانادا شکل بگیرد، مهاجران برای شروع یک زندگی جدید به انتاریو نقل مکان می کردند و امروز همه مردم انتاریو به غیر از تقریبا ۲ درصد از جمعیت مردمان بومی هستند. با ورود افراد از مناطق مختلف جهان در زمان های متفاوت، آنها نشانه های خود را در منظر فرهنگی استان بر جای گذاشته اند.

فرهنگ استان انتاریو

این استان با اجتماعاتی که از اقصی نقاط جهان برای اسکان در انتاریو آمده اند، از بزرگترین تنوع فرهنگی جهان بهره می برد. با این وجود، حتی در شهرهای بزرگتر مانند اتاوا و تورنتو، انتاریو در قلب خود جامعه ای از اجتماعات دارد. با اجتماعات فرهنگی پر رونق، افراد تازه وارد شده به کشور می توانند در حالی که در محله های اطراف خود ساکن می شوند در خانه احساس راحتی کنند. فضای دوستانه انتاریو شهرت مثبت در سراسر جهان را به دست آورده است.

شهرهای انتاریو برای همه وقایق مهم فرهنگی، دانشگاهی و ورزشی، جایگاه مناسبی را در بین فرهنگ بین الملل بدست آورده اند. به عنوان مثال، جشنواره بین المللی فیلم تورنتو، تمام چهره های مشهور جامعه فیلم را به شهر می آورد، زیرا بهترین فیلمسازان جهان آثار جدید خود را در معرض دید مخاطبان تورنتو قرار می دهند. در حالی که دنیا به انتاریو می آید، این استان به فرهنگ وارداتی متکی نیست. برعکس، بخش های هنری، ورزشی و سرگرمی در جوامع محلی شلوغ رشد و تولید می شوند.

قدرت فرهنگ انتاریو در جوامع مهاجر آن است. عطر و طعم بین المللی شهرهای استان، رویدادهای پرجنب و جوش را به وجود می آورد و محیطی چند فرهنگی ایجاد می کند که هم ساکنان و هم بازدیدکنندگان آن را دوست داشته باشند. به عنوان مثال، جشنواره کاریبانا تورنتو، بزرگترین جشنواره فرهنگی کارائیب در نوع خود در جهان، از ابتکار عمل یک جامعه مهاجر برای شروع فرهنگ خود به نمایش در آمد. کاریبانا از آن زمان به یک جشن تبدیل شده که سالانه بیش از ۱.۲ میلیون نفر را جذب می کند. به همین ترتیب، جوامع سراسر استان عناصری را در فرهنگ ایفا می کنند.

جمعیت استان انتاریو

با بیش از ۱۳.۵ میلیون نفر جمعیت، انتاریو پرجمعیت ترین استان کانادا است. بیش از ۹۰ درصد از جمعیت در بخش جنوبی استان و در فاصله ۲۰۰ کیلومتری مرز آمریکا زندگی می کنند. تعداد زیادی از این افراد در تورنتو و حومه آن زندگی می کنند. علاوه بر این، “Golden Horseshoe” که منطقه تورنتو بزرگ را احاطه کرده است، محل استقرار درصد زیادی از جمعیت استان است.

تورنتو بزرگترین شهر انتاریو است که همچنین مرکز استان و بزرگترین شهر کانادا نیز می باشد. سرشماری CMA که شامل تورنتو است، به ۶ میلیون نفر رسیده و همچنان رو به رشد است. “مارکام” که با بخش شمال شرقی شهر هم مرز است، سریع ترین شهر در حال رشد در کشور می باشد. شهر بزرگ بعدی، اتاوا (پایتخت کانادا) است که بیش از ۱.۳ میلیون نفر جمعیت دارد. سایر شهرهای مهم شامل همیلتون، ویندزور، لندن و کیچنر واترلو در جنوب غربی انتاریو، کینگستون در شرق انتاریو و سادبری در مرکز استان است.

آمار جمعیتی انتاریو توسط قرن ها مهاجرت شکل گرفته تا جامعه ای متنوع و چند فرهنگی ایجاد شود. در حالی که درصد زیادی از انتاریوهایی ها اصلیت انگلیسی یا فرانسوی دارند، این استان از هر گوشه دنیا نماینده ساکنان منحصر بفرد خود را دارد. جمعیت چین در این استان قابل توجه بوده و به سرعت در حال رشد است. انتاریو همچنان محل اجتماع قابل توجهی از آسیای جنوبی است.

از آنجا که کانادا جامعه ای مدارا دارد، از آزادی های دینی محافظت می شود و تنوع مذهبی متنوعی در استان وجود دارد. در حالی که انتاریو رسما یک جامعه سکولار است که تقریبا ۲۰ درصد از ساکنان وابستگی مذهبی ندارند، اما اجتماعات مذهبی پر رونقی از هر نوع دیده می شود. کاتولیک و پروتستان (یکی از سه فرقه اصلی مسیحیت)، در کنار گروه های مسلمان، هندو، یهودی، بودایی و سیک (نوعی مذهب هندی)، هستند.

مهاجرت انتاریو

بیش از نیمی از مهاجران جدید به کانادا تصمیم به اسکان در استان انتاریو را می گیرند، زیرا رشد این استان تقریبا کاملا تحت تاثیر مهاجرت است. انتاریو اخیرا برنامه نامزدی استانی فرصت های خود را به روز کرده است که به آن اجازه می دهد تا برنامه های مهاجرت افرادی را که مهارت های مطابق با نیازهای استان را دارند سریع دنبال کند.

با تعداد زیادی از افراد که هر ساله وارد استان می شوند، انتاریو دارای گروه های غیر انتفاعی و همچنین آژانس های دولتی است که به خوبی برای ارائه خدمات تسویه حساب برای مهاجران جدید مجهز هستند. به علاوه، حضور جوامع دیاسپورا (افراد و گروه هایی که با حفظ ملیت خود در کشور دیگر زندگی می کنند)، می تواند یک عامل بسیار جذاب برای مهاجران جدید باشد.

دولت استان انتاریو

دولت کانادا بر روی یک سیستم فدرال کار می کند، به این معنی است که کنترل برخی از امور متعلق به دولت ملی در اتاوا انجام شده، و دیگر استان ها تحت کنترل دولت هر استان می باشند. انتاریو دارای پارلمان منتخب دموکراتیک خود موسوم به قانون گذاری انتاریو است (همچنین به عنوان پارک ملکه نیز شناخته می شود)، که در مرکز شهر تورنتو یافت می شود. در حالی که اتاوا پایتخت کشور است، اما پایتخت استان انتاریو نیست!

دولت فعلی انتاریو توسط حزب لیبرال رهبری می شود و نخست ویز “کاتلین وین” در راس آن قرار دارد. مانند هر استان کانادا، انتاریو کنترل گسترده ای بر مراقبت های بهداشتی، آموزشی و سایر خدمات خود دارد.

شهرهای مهم

تورنتو

از تورنتو به عنوان “نیویورک که توسط سوئیسی ها اداره می شود” یاد شده است. این شهر با نیویورک مشترک است، زیرا پایتخت اقتصادی کشور و محل دفاتر مرکزی بسیاری از بزرگترین شرکت های کانادایی است. اشاره به “سوئیس” به دلیل پاکیزگی و ایمنی چشمگیر شهر است؛ عواملی که به تورنتو کمک می کنند تا به طور مرتب در بین قابل زندگی ترین شهرهای جهان قرار بگیرد. جاذبه های گردشگری تورنتو باعث شده تا سالانه بازدیدکنندگان زیادی برای دیدن موزه ها و طبیعت این شهر اقدام کنند.

شهر تورنتو - پایتخت استان انتاریو

با این وجود، از بسیاری جهات، تورنتو در نوع خود بسیار بی نظیر است. تورنتو که اغلب به عنوان “یک شهر جهانی” از آن یاد می شود، یکی از متنوع ترین جمعیت های جهان را دارد. بیش از نیمی از جمعیت شهر، اقلیت های قابل مشاهده در نظر گرفته شده اند. در سرتاسر این شهر، محله هایی با جیب مهاجران از هر گوشه دنیا، از شهر یونانی ها تا ایتالیای کوچک و از شهر چینی ها تا پرتغال کوچک و شهر کره ای ها پیدا می شود. همانطور که می دانید، مهاجران زیادی از کشور ما نیز در آنجا ساکن هستند و به محله آنها تهرانتو گفته می شود.

جذابیت عمده تورنتو برای مهاجران، به عنوان فرصت های اقتصادی برای کار در کانادا است. به عنوان بزرگترین شهر کانادا، تورنتو محل زندگی اقتصادی پیشرفته ای است که تقریبا در هر صنعت و زمینه ای فرصت کاری دارد. تورنتو هر ساله بیشترین تعداد مهاجران از هر شهر در کانادا را دریافت می کند، نتیجه این است که یکی از بالاترین درصد ساکنان متولد خارجی در جهان را دارد. این تنوع در کنار استانداردهای بالای زندگی به این شهر کمک کرده است تا در صحنه جهانی از ستایش و شناخت خود بهره ببرد.

اتاوا

اتاوا پایتخت کانادا و در شرق انتاریو در مرز با کبک واقع شده است. در حقیقت، این شهر به طور موثری با منطقه گاتینو (که شامل هال استان کبک است) در آن طرف مرز استان قرار دارد و اغلب از این شهر به عنوان اتاوا-گاتینو یاد می شود. پایتخت کشور حدود ۱.۳ میلیون نفر از ساکنان را در خود جای داده است.

شهر اتاوا - پایتخت کانادا

به عنوان کرسی دولت فدرال، بخش عمومی اشتغال زیادی را در اتاوا تشکیل می دهد. با وجود دولت مستقر در منطقه، بسیاری از شرکت های ملی و چند ملیتی که از نزدیک با دولت یا بخش های دولتی همکاری می کنند، می توانند دفاتر اصلی را در اتاوا مستقر کنند. این شهر همچنین خانه بخش بزرگی از فناوری پیشرفته و رو به رشد است که به کمک تعداد افراد زیادی که مدارک دکترا دریافت کرده اند، کمک حال کانادا می باشد. اتاوا همچنین دارای دو دانشگاه بزرگ به نام های “دانشگاه اتاوا” و “دانشگاه کارلتون” است.

اتاوا مقصد مهمی برای مهاجران به کانادا است. تقریبا ۲۰ درصد از جمعیت این شهر متولدین خارجی هستند. مهاجران، با ترکیبی از فرصت اقتصادی و سطح زندگی بالا و همچنین اجتماعات دوستانه و ایمن، جذب این شهر می شوند.

مطلب جالبی بود؟ با رای خود ما را مطلع کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

به عنوان یک نویسنده همیشه تلاشم این بوده که با ایجاد محتوا بتونم ارزش بالایی به کاربران عزیز ارائه کنم. هدفم در تیپس سنتر هم همین بوده و اطلاعاتم رو بیشتر می‌کنم تا تجربه مناسبی برای خوانندگان ایجاد کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *