جیمز کامرون می گوید در انتشار آواتار 2 تاخیری نمی افتد

جیمز کامرون می گوید آواتار ۲ بدون تاخیر اکران می شود

آخرین بروز رسانی بهمن ۳۰ام, ۱۳۹۹

طرفداران فیلم آواتار انتظار طولانی را از سال ۲۰۰۹ تا به حال تحمل کرده اند و در حال حاضر اکران جهانی این فیلم در ماه دسامبر ۲۰۲۱ برنامه ریزی شده است. با این حال، مانند بسیاری از فیلم های تولید شده و دنباله فیلم های دیگر، آواتار نیز که قسمت های پایانی آن در حال فیلم برداری قرار دارد، به دلیل نگرانی های جهانی در مورد سلامتی افراد مجبور به توقف شد. با این وجود، علیرغم منتشر شدن این ویروس، کاگردان “جیمز کامرون” خوشبین است که آواتار ۲ در تاریخ برنامه ریزی شده به روی پرده های سینما برود.

در طی مصاحبه اخیر، جیمز کامرون خاطر نشان کرده که چگونه قصد دارد برای تصویر برداری بخشی از صحنه های آواتار به نیوزیلند سفر کند، این اتفاق قرار بود در ماه مارچ رخ دهد، هنگامی که کشور به حالت تعطیل و قرنطینه درآمد؛ و اکنون نیز او هنوز قادر به سفر به آن کشور نیست. گفته می شود، کامرون تحت تاثیر نحوه برخورد نیوزیلند با بحران بهداشتی مداوم قرار داشته و اطمینان دارد که او و تیمش می توانند به زودی به کار خود بازگردند. به این ترتیب آنها امکان انتشار فیلم در تاریخ هدف را خواهند داشت. همانطور که کامرون بیان کرد:

در بهترین حالت، به نظر می رسد نیوزیلند در کنترل ویروس بسیار موفق بوده و هدف آنها ریشه کن کردن آن است. آنها معتقدند که می توانند با ردیابی و آزمایش این کار را انجام دهند. بنابراین یک فرصت بسیار خوب وجود دارد که ممکن است ضبط بخش های فیلم تا چند ماه به تاخیر بیفتد، اما من و تیمم معتقدیم که می توانیم در موعد مقرر فیلمبرداری را تمام کنیم. پس این یک خبر خوب است.

فیلم برداری صحنه های آواتار 2

جیمز کامرون با خبرهای هفته گذشته در مورد چگونگی تنظیم دولت نیوزیلند برای پروتکل های تولید بهداشت و ایمنی برای فیلم و برنامه های تلویزیونی، با برخی از تصاویر ضبط شده خبررسانی کرد. بنابراین در واقع ممکن است که دنباله های آواتار و سایر پروژه های مشهور (مانند سریال ارباب حلقه ها از شبکه آمازون)، بتوانند فیلمبرداری های خود را از هفته ها و ماه های آینده از سر بگیرند.

به این معنی نیست که کار در مورد فیلم آواتار ۲ به طور کلی متوقف شده است، در حالی که جیمز کامرون نیز در مصاحبه خود با Empire (وب سایت خبری سینمای جهان) گفت:

“همه ما در وتا دیجیتال و لایت استورم تا آنجایی که ممکن است، داریم از خانه کار می کنیم. اما کار من در دوربین های مجازی و غیره است، بنابراین می توانم کمی ویرایش انجام دهد؛ اما برای من عالی نیست.

برای فیلمی مانند آواتار، کار VFX بدون شک یک پارچه است، بنابراین خوب است بدانید که هنوز پیشرفت هایی در این جبهه برای آواتار ۲ و پیگیری های آن وجود دارد. هنوز هیچ امکانی وجود ندارد که فیلمبرداری روی یک صحنه واقعی انجام شود، بنابراین می توان درک کرد که جیمز کامرون مایل است در اسرع وقت به آن جنبه فیلم سازی برگردد.

عکس هایی از فیلم آواتار 2

فقط باید صبر کنیم و ببینیم آواتار ۲ به سال ۲۰۲۲ یا فراتر از آن موکول می شود یا خیر. به خاطر داشته باشید که حتی اگر آواتار ۲ به دلیل نگرانی های فزاینده در سلامتی به تاخیر نیفتد، با توجه به همه فیلم هایی که با وجود (ویروس کرونا) به تعویق اتفاده اند، اما ممکن است که قسمت دوم آواتار پس از پایان تقویم سال ۲۰۲۱ اکران شود، به دلیل اینکه تقویم تقریبا پر شده و برخی از اکران های ۲۰۲۲ نیز در حال تغییر است.

اتفاقات فیلم آواتار ۲ و بازیگران

با گذشت بیش از یک دهه از وقایع آواتار، آواتار ۲ درباره جیک سولی، نیریتی و خانواده آنها بوده که دنبال کاوش در گوشه های جدید پاندورا خواهند رفت و خود را با قبیله متکایینا در برابر بازگشت RDA (همان گروه انسانی که در قسمت اول به دنبال  منافع خودشان و نابودی درخت بودند)، باز می گردند تا کار خود را به پایان برسانند. همراه با چهره های زیادی که منتظر بازگشت آنها بودید، از جمله سَم وورتینگتون (بازیگر جیک سولی)، زوئی سالدانا (نیریتی)، استفن لانگ (شخصیت منفی قسمت اول) و سیگورنی ویور، بازیگران آواتار ۲ شامل کیت وینسلت (بازیگر فیلم های تایتانیک، دایورجنت و اینسرجنت)، دیوید تئولیس (بازیگر فیلم های واندر وومن، ۷ سال بردگی و هری پاتر)، میشل یو (بازیگر فیلم های پولداران دیوانه آسیایی و مومیایی)، و وین دیزل (که دیگه نیازی به معرفی نداره – بازیگر فیلم های مجموعه ای سریع و خشن، نگهبانان کهکشان و آخرین شکارچی )، هستند.

طبق آخرین اعلام ها تا زمان انتشار این مطلب، آواتار ۲ در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱ به روی پرده سینماها می رود و هر سه فیلم ادامه آن در ماه دسامبر سالهای آینده هر قسمت قرار است که اکران شوند. این را در نظر داشته باشید که آواتار ۲ قطعا به یکی از ۲۰ فیلم پرفروش سینمای جهان تبدیل خواهد شد.

مطلب جالبی بود؟ با رای خود ما را مطلع کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

به عنوان یک نویسنده همیشه تلاشم این بوده که با ایجاد محتوا بتونم ارزش بالایی به کاربران عزیز ارائه کنم. هدفم در تیپس سنتر هم همین بوده و اطلاعاتم رو بیشتر می‌کنم تا تجربه مناسبی برای خوانندگان ایجاد کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *