فیلم بیوه سیاه - بلک ویدو

فیلم بیوه سیاه (بلک ویدو): شروع فاز چهار مارول

آخرین بروز رسانی فروردین ۲۷ام, ۱۴۰۰

{خواندن این مطلب ممکن است حاوی اسپویل باشد}

طرفداران مارول سال‌هاست که در حال انتظار برای دیدن فیلم بیوه سیاه (Black Widow) هستند. و در نهایت انتظار آنها به پایان رسید. علی رغم اینکه در فیلم سینمایی انتقام جویان: آخر بازی (Avengers Endgame) دیدیم که ناتاشا رومانوف (بیوه سیاه) برای بدست آوردن سنگ روح، جان خود را فدا کرد، باز هم او را در فاز چهار مارول خواهیم دید.

ناتاشا رومانوف - بیوه سیاه

مارول جزئیات زیادی از فیلم بیوه سیاه را مخفی نگه داشته، اما این استودیو برخی از فیلم ها را از طریق تریلرها و تبلیغات تلویزیونی فاش کرده است.

با اکران جهانی بلک ویدو، فاز چهارم استودیو مارول آغاز می شود و پس از آن عناوین بزرگ دیگر مانند “دکتر استرنج ۲” و “تور ۴” نیز روی پرده سینما خواهد رفت.

تاریخ انتشار جدید فیلم بیوه سیاه {آپدیت فروردین ۱۴۰۰}

مارول تلاش کرد تا بتواند در تاریخ از قبل تعیین شده فیلم بیوه سیاه را اکران کند. بیشتر شدن همه گیری کرونا مانع از این اتفاق شد. قرار بود که بلک ویدو در اواخر ماه نوامبر ۲۰۲۰ اکران شود، اما این تاریخ جابجا شد.

طبق مقاله ویکی پدیا: تاریخ جدید فیلم بلک ویدیو مشخص شده و از ماه جولای ۲۰۲۱ در آمریکا منتشر خواهد شد. قرار است در سینماهای IMAX منتشر شود و اولین فیلم فاز چهار مارول است. همچنین از شبکه دیزنی نیز پخش خواهد شد.

این تغییرات در تاریخ انتشار فیلم بیوه سیاه روی سایر عناوین مارول تاثیر گذاشته است. اکران The Eternals به تاریخ ۵ نوامبر ۲۰۲۱ تغییر یافت و این احتمال بسیار زیاد است که فیلم جدید دکتر استرنج به سال ۲۰۲۲ منتقل شود.

با بیشتر شدن مجدد ویروس کرونا ممکن است که باز هم این تاریخ جابه جا شود و حتی این امکان وجود دارد که بلک ویدو اولین فیلم آنلاین مارول باشد.

استودیو مارول پس از اکران دو فیلم بزرگ (Endgame, Infinity War) در کشور آمریکا، اعلام کرده بود که قصد دارد در تاریخ ۱ مِی ۲۰۲۰ اکران بلک ویدو یا بیوه سیاه را آغاز کند که به دلیل ممنوع شدن تجمع ها در کشور آمریکا مجبور شد تاریخ نمایش این فیلم را ۲ بار تغییر دهد.

تصاویر منتشر شده از فیلم بیوه سیاه

با وجود تاخیر در انتشار، تصاویر تبلیغاتی فیلم بیوه سیاه همچنان منتشر می شود. برخی از آنها را با هم مشاهده می کنیم.

بیوه سیاه و یلنا - عکس های جدید فیلم بلک ویدو

گذشته ای که برای بیوه سیاه اتفاق افتاده

نبرد بلک ویدو با ارباب وظایف

بلک ویدو (ناتاشا رومانوف)

اولین فیلم مستقل بیوه سیاه (ناتاشا رومانوف)

جالبه بدونید که بعد از این همه مدت که بیوه سیاه (ناتاشا رومانوف) را می‌بینیم، اما این اولین فیلم مستقل این شخصیت است. عموما پیش می‌آید که قهرمان های مارول در یکی از فیلم ها حضور می‌یابند و بعد از آن داستان منحصر بفرد آنها منتشر می‌شود. مثل بلک پانتر.

ناتاشا برای اولین بار در دومین فیلم آیرون من به هواداران مارول معرفی شد. این شخصیتی است که توسط دو اسطوره به نام های استن لی و ریکو دان خلق شده است. همانطور که می‌دانید بازیگر شخصیت ناتاشا رومانوف اسکارلت جوهانسون است. او ستاره اول فیلم بیوه سیاه به شمار می‌رود.

تریلر ها و پیش نمایش های بلک ویدو

تریلر آخر فیلم بلک ویدو نگاهی عمیق تر به آینده آن را نمایش می دهد. تریلر با صحنه های جدید اکشن پر شده و هدف اصلی ناتاشا رومانوف با نام مستعار بیوه سیاه را نشان می دهد.

خط اصلی فیلم بیان می کند که بیوه سیاه وقتی با توطئه خطرناک با روابط گذشته خود روبرو می شود، با قسمت های تاریک‌تر زندگی خود مقابله خواهد کرد. تحت تعقیب نیرویی است که برای از بین بردن او از هیچ راهی دریغ نمی کند.

ناتاشا باید با گذشته خود به عنوان یک جاسوس کنار بیاید و زندگی کند. (روابط خرابکارانه ای که مدتها قبل از پیوستن به گروه انتقام جویان از وی به جا مانده است).

با توجه به آخرین تریلر پخش شده که به معنی خانواده است، بیوه سیاه با حضور در آگهی تلویزیونی سوپر بال (بازی قهرمانی لیگ فوتبال آمریکایی) در ماه فوریه آینده ای از فیلم را بیان کرد. پیش نمایش ۳۰ ثانیه ای برای مخاطبین از کسانی که قبل از انتقام جویان، آنها را خانواده می نامید.

تریلر های منتشر شده از فیلم علاوه بر اینکه بازگشت اسکارلت جوهانسون (بازیگر نقش ناتاشا رومانوف) را به عنوان ابر قهرمان نشان می دهند، فلورانس پو را به عنوان یلنا بلوا (جاسوسی فوق العاده) معرفی کرد.

دیوید هاربور در نقش الکسی شوستاکوف (نگهبان سرخ مستقل) و راشل ویز به عنوان ملینا وستوکف، (دوشیزه آهنین) نیز در این تریلر معرفی شدند. البته پیش نمایش اولین نگاه به (Taskmaster) شخصیت شرور فیلم را ارائه داد.

در تاریخ ۳ آپریل ۲۰۲۱ آخرین تریلر فیلم بیوه سیاه منتشر شد که برخی از اتفاقات فیلم را در دسترس بینندگان علاقه مند قرار داد. شما می‌توانید این تریلر را با کیفیت بالا به همراه زیرنویس فارسی در تیپس سنتر مشاهده کنید.

ظاهر جدید، پوستر جدید، شخصیت های جدید

در جریان نمایشگاه D23 دیزنی در آگست ۲۰۱۹، بیوه سیاه سوژه چندین بروز رسانی فیلم های مارول بود، از جمله پیش نمایش لباس جدید و غیر مشکی ناتاشا که در این فیلم می پوشد.

این لباس همچنین در طول رویداد به نمایش درآمد و به حضار نگاهی دقیق از موضوعات تازه جاسوس فوق العاده ارائه داد. گویی این نیز کافی نبوده، به همین دلیل هنرمند اندی پارک پوستر رسمی بیوه سیاه را که برای این فیلم نقاشی کرده بود، فاش کرد.

لباس سفید و زیبای بیوه سیاه - نقاشی بیوه سیاه

این تصویر ناتاشا را به عنوان نماینده مخفی و بازیگر اصلی فیلم بلک ویدو نشان می دهد. اما تصویری از شخصیت شرور یا ویلن فیلم (Taskmaster) در پس زمینه و همچنین اولین نگاه به محافظ قرمز، شخصیتی که توسط دیوید هاربور نقش آفرینی می شود به تصویر کشیده است.

با تریلر و اطلاعاتی که تا به اینجا درباره فیلم بیوه سیاه منتشر شده، انتظار می رود که این فیلم در زمان اکران خود به یکی از فیلم های پرفروش تاریخ سینمای جهان تبدیل شود.

بازیگران فیلم بیوه سیاه

همانطور که می‌دانید نقش بیوه سیاه توسط اسکارلت جوهانسون بازیگر معروف سینمای هالیوود اجرا می شود که برای هشتمین بار در این لباس سیاه قرار می گیرد.

جوهانسون از سال ۲۰۱۰، زمانی که در فیلم مرد آهنی ۲ شروع به کار کرد، نقش بلک ویدو را بازی کرده است. پس از آن در چهار فیلم انتقام جویان، کاپیتان آمریکا قسمت دوم و سوم در نقش بیوه سیاه ظاهر شده است.

بازی های اسکارلت جوهانسن در نقش بیوه سیاه

فلورانس پو که نقش یِلِنا بلوا را بازی می کند، به بیوه سیاه ملحق می شود. همکار دیگر اتاق سرخ ناتاشا به شمار می رود. پو که در فیلم افتادن (The falling) در سال ۲۰۱۴ روی صحنه رفت، یکی از درخشان ترین ستاره های در حال رشد سینمای هالیوود است.

این بازیگر جوان به خاطر عملکرد اصلی خود در لِیدی مکبث، نقد های عجیب و غریب دریافت کرد و اخیرا در کمدی (Fighting with My Family Midsommar) ظاهر شد.

فلورانس پو بازیگر نقش یِلِنا بلوا در فیلم بلک ویدو

علاوه بر آن، دیوید هاربور (رئیس پلیس سریال پر بیننده Stranger Things)، به عنوان نگهبان سرخ مستقل در فیلم بیوه سیاه ظاهر می شود. این نقش معادل روسی کاپیتان آمریکا بوده و در کامیک های مارول به عنوان همسر سابق ناتاشا از او یاد می شود.

دیوید هارپور بازیگر فیلم بیوه سیاه به عنوان نگهبان سرخ

راشل ویز به عنوان ملینا وستوکف، دوشیزه آهنین به همراه O-T Fagbenle که به عنوان Taskmaster شخصیت منفی بلک ویدو نقش آفرینی می‌کند به ستاره های اصلی فیلم اضافه شده اند.

O-T Fagbenle به عنوان بازیگر Taskmaster - شخصیت منفی فیلم بلک ویدو

راشل ویز به عنوان بازیگر نقش ملینا وستوکف

اتفاقات احتمالی بیوه سیاه و معرفی شخصیت خبیث فیلم

اگرچه یک سال از معرفی فیلم بیوه سیاه توسط استودیو مارول می گذرد، اما ما هنوز درباره موضوع اصلی آن چیز زیادی نمی دانیم، گرچه می دانیم چه موقعی اکران می شود!

در جشنواره کامیک بین المللی فیلم های مارول در سال ۲۰۱۹، آنها تایید کردند که بلک ویدو یک فیلم (prequel) است. به این معنی که اثری است که بخشی از داستان های گذشته را مشخص می‌کند. مارول استودیویی است که به هیچ عنوان اجازه نمی دهد هیچ اطلاعاتی از فیلم هایش به بیرون درز یابد و در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است.

برای کسانی که به یک مرور نیاز دارند، بیوه سیاه پس از کمک کردن به کاپیتان آمریکا و سرباز زمستانی برای فرار کردن از دست نیروهای مرد آهنی و جنگیدن با شخصیت مرد مورچه ای نقشش در این فیلم (کاپیتان آمریکا ۳ جنگ داخلی) پایان یافت.

او تا زمان فیلم انتقام جویان جنگ بینهایت مخفی ماند، زمانی که تِنوس (شرور بسیار قدرتمند و معروف مارول) وارد نبرد با انتقام جویان شد، او مجبور شد که ظاهر شود تا به دوستان خود کمک کند.

شخصیت منفی فیلم بلک ویدو کیست؟

مارول همچنین اعلام کرد که یکی از شخصیت های خبیث فیلم بیوه سیاه (Taskmaster) است. او کسی است که شرور اصلی بازی ویدیویی منتخب انتقام جویان به شمار می رود.

در دنیای کامیک، تسک‌مستر مزدوری است که می تواند از سبک مبارزه هر حریفی که با آن روبرو می شود، تقلید کند. او یک شمشیر و سپر به همراه خود دارد. این ویلن مهارت بالایی در نبرد بدون سلاح داشته و قابلیت های ویژه او باعث می شود که ناتاشا برای مقابله با او کار بسیار سختی داشته باشد.

جنگ تن به تن بلک ویدو با تسک مستر

اتاق سرخ – مقر آموزش دهنده بیوه های سیاه

ما همچنین می توانیم بر اساس نقش فلورانس پو چند پیش بینی کنیم. در کتاب های کامیک، شخصیت پو (یلنا بلوا)، یکی از افراد آموزش دیده در اتاق قرمز، یک مرکز شستشوی مغزی شوروی است که بیوه های سیاه را آموزش می دهد. (بله، بیش از یک بیوه سیاه وجود دارد).

اتاق قرمز - مرکز آموزش بیوه های سیاه

هنگامی که یلنا در سال ۱۹۹۹ شروع به کار می کند، او تبهکاری است که تمام توانایی های ناتاشا را دارد. همه آنها در همان مکان آموزش می‌دیدند تا اینکه ناتاشا رومانوف به عنوان جنگنده برتر انتخاب شد و در آن زمان بازنشستگی خود را اعلام کرد.

اتاق سرخ در حال حاضر داخل دنیای سینمایی مارول وجود داشته و در انتقام جویان ۲ (جایی که اسکارلت ویچ وارد ذهن ناتاشا شده و فلش بک به اتاق قرمز را میبینیم). در سریال مامور کارتر که به عنوان یکی از بهترین سریال های جهان است نیز به آن اشاره شده است.

احتمالات و انتظارات از فیلم بلک ویدو

انتظار می رود که این اتاق در فیلم بیوه سیاه تاثیر و نقش زیادی داشته باشد. در حقیقت، اگر زمان ناتاشا در دنیای سینمایی مارول بعد از فیلم بیوه سیاه پایان یابد، به تن کردن شنل سیاه توسط یلنا اتفاق غیر قابل پیش بینی نبوده و برای طرفداران تعجب برانگیز نیست.

به هر حال، کاپیتان آمریکا، هاوکی و تور (که البته باز هم او را در قسمت ۴ تور و نگهبانان کهکشان خواهیم دید)، تا به حال توسط دنیای سینمایی مارول بازنشسته شده اند، آیا بازنشسته بعدی مارول در این فیلم مشخص می شود؟

بلک ویدو به عنوان یکی از بهترین فیلم های سال ۲۰۲۱ محسوب می‌شود که باید آن را ببینید.

سازنده های فیلم بیوه سیاه چه کسانی هستند؟

فیلم بیوه سیاه به کارگردانی کِیت شورتلند که برای ساخت درام “نازی لور” شناخته شده است، ساخته می‌شود. علاوه بر آن در سال ۲۰۱۷، شورتلند فیلم سندرم برلین، یک هیجان روانشناختی را در مورد یک عکاس جوان که اسیر یک غرفه شب است را کارگردانی کرد.

پشت صحنه های ساخت فیلم بیوه سیاه

شورتلند برای ساخت بلک ویدو، ۷۰ کارگردان دیگر را شکست داد و طبق گزارش ها کارگردان مورد علاقه شخص اسکارلت جوهانسون است.

در همین حال، فیلم نامه توسط جک اِسشَفِر نوشته شده که اعتبار نویسندگی او شامل فیلم Timer and The Shower است. فیلمنامه ای که در فهرست سیاه فیلم های معروف هالیوود که در این صنعت گردش می کردند، جایگاه محبوبی کسب کرد.

اسشفر همچنین فیلم نامه کمدی Nasty Women را نوشت که بازیگران آن ستارگانی همچون آن هاتاوی، ربل ویلسون و الکس شارپ هستند. هر سه آنها (مخصوصا آن هاتاوی که در فیلم بتمن نیز نقش آفرینی کرده)، بازیگران معروفی به شمار می روند.

چک پرداخت فوق العاده برای یک جاسوس فوق العاده!

مارول می داند که بیوه سیاه چه ارزشی در MCU (دنیای سینمایی مارول) دارد. برای نشان دادن ناتاشا رومانوف به عنوان یک فیلم مجزا مجبور به پرداخت هزینه زیادی بوده است.

فیلم بلک ویدو برای بازیگر نقش بلک ویدو (اسکارلت جوهانسون) درآمد ۱۵ میلیون دلاری به همراه داشته است. این دستمزد برابر است با آنچه کریس اونز (بازیگر کاپیتان آمریکا) و کریس همسورث (بازیگر تور) برای بازی در شخصیت های خودشان در آخرین فیلم های (Thor: Ragnarok – Captain America: Civil War) کسب کرده اند.

به خاطر مقایسه، طبق گزارش ها، “چادویک باسمن – ستاره فقید مارول” بازیگر بلک پانتر برای اولین بار بازی کردن در این نقش ۲ میلیون دلار دریافت کرد.

در حالی که گفته می شود بری لارسن ۵ میلیون دلار برای بازی کردن در نقش کاپیتان مارول بدست آورده است. همچنین بری ملزم به امضای قرارداد ۷ فیلم شد که بازیگر را مجبور می کند از انجام دادن هفت کار پرهیز کند.

با این حال، جوهانسون فقط برای پول بیوه سیاه را قبول نکرده است، بلکه این یک پروژه شخصی برای او محسوب می شود.

اسکارلت جوهانسون در مصاحبه ای با گزارشگر هالیوود ادعا کرد که نگران آن است، مارول فیلمی را بسازد که او دوست نداشته باشد نقش اول آن باشد.

پس از آنکه با مارول قرارداد امضاء کرد، رئیس استودیو مارول (کِوین فایگی) پیشنهاد داد که برخی از ایده های اسکارلت در ساخت فیلم بیوه سیاه استفاده شود.

امیدوارم که از خواندن این مقاله تیپس سنتر لذت برده باشید. بسیار خوشحال می‌شوم که نظر خود را درباره فیلم بلک ویدو در انتهای صفحه اعلام نمائید.

مطلب جالبی بود؟ با رای خود ما را مطلع کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۵]

به عنوان یک نویسنده همیشه تلاشم این بوده که با ایجاد محتوا بتونم ارزش بالایی به کاربران عزیز ارائه کنم. هدفم در تیپس سنتر هم همین بوده و اطلاعاتم رو بیشتر می‌کنم تا تجربه مناسبی برای خوانندگان ایجاد کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *