بیوه سیاه (Black Widow): شروع فاز چهار مارول

آخرین بروز رسانی آبان ۱۹ام, ۱۳۹۹

{خواندن این مطلب ممکن است حاوی اسپویل باشد}

طرفداران مارول سالهاست که در حال انتظار برای دیدن فیلم مستقل بیوه سیاه (Black Widow) هستند و در نهایت انتظار آنها به پایان رسید. علی رغم اینکه در فیلم سینمایی انتقام جویان: آخر بازی (Avengers Endgame) دیدیم که ناتاشا رومانوف (بیوه سیاه) برای بدست آوردن سنگ روح، جان خود را فدا کرد، باز هم او را در فاز چهار مارول خواهیم دید.

ناتاشا رومانوف - بیوه سیاه

مارول جزئیات زیادی از فیلم بیوه سیاه را مخفی نگه داشته، اما این استودیو برخی از فیلم ها را از طریق تریلرها و تبلیغات تلویزیونی فاش کرده است. تا به اینجا تمام اطلاعاتی که ما درباره بیوه سیاه می دانیم، این است که احتمال زیاد در تاریخ ۱۶ آبان ۹۹ (۲۰۲۰/۱۱/۰۶) پخش خواهد شد. با اکران جهانی بلک ویدو، فاز چهارم استودیو مارول آغاز می شود و پس از آن عناوین بزرگ دیگر مانند “دکتر استرنج ۲” و “تور ۴” نیز روی پرده سینما خواهد رفت.

تاریخ انتشار جدید

در ماه مارچ، شرکت دیزنی مجبور شد تعدادی از فیلم ها (از جمله بیوه سیاه) را به دلیل همه گیر شدن ویروس کرونا به تاخیر بیندازد. اکنون آنها تاریخ انتشار رسمی بیوه سیاه را منتشر کردند که همان ۱۶ آبان است. این تاریخ از قبل برای فیلم جاودانه ها (The Eternals) رزرو شده بوده که با این تغییر ایجاد شده، اکران این فیلم فاز چهارم مارول به تاریخ ۱۲ فوریه ۲۰۲۱ عقب افتاد. با بیشتر شدن مجدد ویروس کرونا ممکن است که باز هم این تاریخ جابه جا شود و حتی این امکان وجود دارد که بلک ویدو اولین فیلم آنلاین مارول باشد.

استودیو مارول پس از اکران دو فیلم بزرگ (Endgame, Infinity War) در کشور آمریکا، اعلام کرده بود که قصد دارد در تاریخ ۱ مِی ۲۰۲۰ اکران بلک ویدو یا بیوه سیاه را آغاز کند که به دلیل ممنوع شدن تجمع ها در کشور آمریکا به دلیل انتشار ویروس کرونا، مجبور شد تاریخ نمایش این فیلم را تغییر دهد.

تصاویر منتشر شده از فیلم بیوه سیاه

با وجود تاخیر در انتشار، تصاویر تبلیغاتی فیلم بیوه سیاه همچنان منتشر می شود. برخی از آنها را با هم مشاهده می کنیم.

بیوه سیاه و یلنا

گذشته ای که برای بیوه سیاه اتفاق افتاده

نبرد بلک ویدو با ارباب وظایف

ناتاشا رومانوف - بیوه سیاه

تریلر ها و پیش نمایش ها

تریلر آخر فیلم Black Widow نگاهی عمیق تر به آینده فیلم را نمایش می دهد. تریلر با صحنه های جدید اکشن پر شده است و هدف اصلی ناتاشا رومانوف با نام مستعار بیوه سیاه را نشان می دهد. خط اصلی فیلم بیان می کند که بیوه سیاه وقتی با توطئه خطرناک با روابط گذشته خود روبرو می شود، با قسمت های تاریکتر زندگی خود مقابله خواهد کرد. تحت تعقیب نیرویی است که برای از بین بردن او از هیچ کاری دریغ نمی کند. ناتاشا باید با گذشته خود به عنوان یک جاسوس کنار بیاید و زندگی کند. (روابط خرابکارانه ای که مدتها قبل از پیوستن به گروه انتقام جویان از وی به جا مانده است).

با توجه به آخرین تریلر پخش شده که به معنی خانواده است، بیوه سیاه با حضور در آگهی تلویزیونی سوپر بال (بازی قهرمانی لیگ فوتبال آمریکایی) در ماه فوریه آینده ای از فیلم را بیان کرد. پیش نمایش ۳۰ ثانیه ای برای مخاطبین از کسانی که قبل از انتقام جویان، آنها را خانواده می نامید.

تریلر های منتشر شده از فیلم علاوه بر اینکه بازگشت اسکارلت جوهانسون (بازیگر نقش ناتاشا رومانوف) را به عنوان ابر قهرمان نشان می دهند، فلورانس پو را به عنوان یلنا بلوا (جاسوسی فوق العاده) معرفی کرد. دیوید هاربور در نقش الکسی شوستاکوف (نگهبان سرخ مستقل) و راشل ویز به عنوان ملینا وستوکف، (دوشیزه آهنین) نیز در این تریلر معرفی شدند. البته پیش نمایش اولین نگاه به (Taskmaster) شخصیت شرور فیلم را ارائه داد.

ظاهر جدید، پوستر جدید، شخصیت های جدید

در جریان نمایشگاه D23 دیزنی در آگست ۲۰۱۹، بیوه سیاه سوژه چندین بروز رسانی فیلم های مارول بود، از جمله پیش نمایش لباس جدید و غیر مشکی ناتاشا که در این فیلم می پوشد. این لباس همچنین در طول رویداد به نمایش درآمد و به حضار نگاهی دقیق از موضوعات تازه جاسوس فوق العاده ارائه داد. گویی این نیز کافی نبوده، به همین دلیل هنرمند اندی پارک پوستر رسمی بیوه سیاه را که برای این فیلم نقاشی کرده بود، فاش کرد.

لباس سفید و زیبای Black Widow

این تصویر ناتاشا را به عنوان نماینده مخفی و بازیگر اصلی فیلم نشان می دهد. اما تصویری از شخصیت شرور یا ویلن فیلم (Taskmaster) در پس زمینه و همچنین اولین نگاه به محافظ قرمز، شخصیتی که توسط دیوید هاربور نقش آفرینی می شود به تصویر کشیده است. با تریلر و اطلاعاتی که تا به اینجا درباره بیوه سیاه منتشر شده، انتظار می رود که این فیلم در زمان اکران خود به یکی از فیلم های پرفروش تاریخ سینمای جهان تبدیل شود.

بازیگران اولین فیلم فاز چهارم مارول

طبیعتا، نقش بیوه سیاه توسط اسکارلت جوهانسون بازیگر معروف سینمای هالیوود اجرا می شود که برای هشتمین بار در این لباس سیاه قرار می گیرد. جوهانسون از سال ۲۰۱۰، زمانی که در فیلم مرد آهنی ۲ شروع به کار کرد، نقش بلک ویدو را بازی کرده است. پس از آن در چهار فیلم انتقام جویان، کاپیتان آمریکا قسمت دوم و سوم در نقش بیوه سیاه ظاهر شده است.

بازی های اسکارلت جوهانسن در نقش بیوه سیاه

فلورانس پو که نقش یِلِنا بلوا را بازی می کند که بیوه سیاه ملحق می شود و همکار دیگر اتاق سرخ ناتاشا به شمار می رود. پو که در فیلم افتادن (The falling) در سال ۲۰۱۴ روی صحنه رفت، یکی از درخشان ترین ستاره های در حال رشد سینمای هالیوود است. این بازیگر جوان به خاطر عملکرد اصلی خود در لِیدی مکبث، نقد های عجیب و غریب دریافت کرد و اخیرا در کمدی (Fighting with My Family Midsommar) ظاهر شد.

یلنا بلوا

علاوه بر آن، دیوید هاربور (رئیس پلیس سریال پر بیننده Stranger Things)، به عنوان نگهبان سرخ مستقل در بیوه سیاه ظاهر می شود. این نقش معادل روسی کاپیتان آمریکا بوده و در کامیک های مارول به عنوان همسر سابق ناتاشا از او یاد می شود.

دیوید هاربور در هنگام بازی کردن نقش هاپر در سریال stranger things

راشل ویز به عنوان ملینا وستوکف، دوشیزه آهنین به همراه (O-T Fagbenle) بازیگری که نقش آن مشخص نشده به فیلم اضافه شده اند.

ملینا مستوکف

اتفاقات احتمالی بیوه سیاه و معرفی شخصیت خبیث فیلم

اگرچه یک سال از معرفی فیلم بیوه سیاه توسط استودیو مارول می گذرد، اما ما هنوز درباره موضوع اصلی آن چیز زیادی نمی دانیم، گرچه می دانیم چه موقعی اکران می شود! در جشنواره کامیک بین المللی فیلم های مارول در سال ۲۰۱۹، آنها تایید کردند که بلک ویدو یک فیلم (prequel) است. به این معنی که اثری است که بخشی از داستان های گذشته را تشکیل می دهد. مارول استودیویی است که به هیچ عنوان اجازه نمی دهد هیچ اطلاعاتی از فیلم هایش به بیرون درز یابد و در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است.

برای کسانی که به یک مرور نیاز دارند، بیوه سیاه پس از کمک کردن به کاپیتان آمریکا و سرباز زمستانی برای فرار کردن از دست نیروهای مرد آهنی و جنگیدن با شخصیت مرد مورچه ای نقشش در این فیلم (کاپیتان آمریکا ۳ جنگ داخلی) پایان یافت. او تا زمان فیلم انتقام جویان جنگ بینهایت مخفی ماند، زمانی که تِنوس (شرور بسیار قدرتمند و معروف مارول) وارد نبرد با انتقام جویان شد، او مجبور شد که ظاهر شود تا به دوستان خود کمک کند.

مارول همچنین اعلام کرد که یکی از شخصیت های خبیث فیلم بیوه سیاه (Taskmaster) است. او کسی است که شرور اصلی بازی ویدیویی منتخب انتقام جویان به شمار می رود. در دنیای کامیک، تسک مستر مزدوری است که می تواند از سبک مبارزه هر حریفی که با آن روبرو می شود، تقلید کند. او یک شمشیر و سپر به همراه خود دارد. این ویلن مهارت بالایی در نبرد بدون سلاح داشته و قابلیت های ویژه او باعث می شود که ناتاشا برای مقابله با او کار بسیار سختی داشته باشد.

جنگ تن به تن بلک ویدو با تسک مستر

ما همچنین می توانیم بر اساس نقش فلورانس پو چند پیش بینی کنیم. در کتاب های کامیک، شخصیت پو (یلنا بلوا)، یکی از افراد آموزش دیده در اتاق قرمز، یک مرکز شستشوی مغزی شوروی است که بیوه های سیاه را آموزش می دهد. (بله، بیش از یک بیوه سیاه وجود دارد). هنگامی که یلنا در سال ۱۹۹۹ شروع به کار می کند، او تبهکاری است که تمام توانایی های ناتاشا را داشت. همه آنها در همان مکان تدریس می شدند تا اینکه ناتاشا جنگنده برتر انتخاب شد و در آن زمان بازنشستگی خود را اعلام کرد.

اتاق سرخ در حال حاضر داخل دنیای سینمایی مارول وجود داشته و در انتقام جویان ۲ (جایی که واندا ماکسیموف وارد ذهن ناتاشا شده و فلش بک به اتاق قرمز را میبینیم)، و سریال مامور کارتر به آن اشاره شده است. انتظار می رود که این اتاق در فیلم بیوه سیاه تاثیر و نقش زیادی داشته باشد. در حقیقت، اگر زمان ناتاشا در دنیای سینمایی مارول بعد از فیلم بیوه سیاه پایان یابد، به تن کردن شنل سیاه توسط یلنا اتفاق غیر قابل پیش بینی نبوده و برای طرفداران تعجب برانگیز نیست.

به هر حال، کاپیتان آمریکا، هاوکی و تور (که البته باز هم او را در قسمت ۴ تور و نگهبانان کهکشان خواهیم دید)، تا به حال توسط دنیای سینمایی مارول بازنشسته شده اند، آیا بازنشسته بعدی مارول در این فیلم مشخص می شود؟

اطلاعاتی درباره سازنده های فیلم بیوه سیاه

فیلم بیوه سیاه به کارگردانی کِیت شورتلند که برای ساخت درام “نازی لور” شناخته شده است. علاوه بر آن در سال ۲۰۱۷، شورتلند فیلم سندرم برلین، یک هیجان روانشناختی را در مورد یک عکاس جوان که اسیر یک غرفه شب است را کارگردانی کرد. شورتلند برای ساخت بلک ویدو، ۷۰ کارگردان دیگر را شکست داد و طبق گزارش ها کارگردان مورد علاقه شخص اسکارلت جوهانسون است.

در همین حال، فیلم نامه توسط جک اِسشَفِر نوشته شده که اعتبار نویسندگی او شامل فیلم Timer and The Shower است؛ فیلمنامه ای که در فهرست سیاه فیلم های معروف هالیوود که در این صنعت گردش می کردند، جایگاه محبوبی کسب کرد. اسشفر همچنین فیلم نامه کمدی Nasty Women را نوشت که بازیگران آن آن هاتاوی، ربل ویلسون و الکس شارپ هستند که هر سه آنها (مخصوصا آن هاتاوی که در فیلم بتمن نیز نقش آفرینی کرده) بازیگران معروفی به شمار می روند.

چک پرداخت فوق العاده برای یک جاسوس فوق العاده!

مارول می داند که بیوه سیاه چه ارزشی در MCU (دنیای سینمایی مارول) دارد و برای نشان دادن ناتاشا به عنوان یک فیلم مجزا مجبور به پرداخت هزینه زیادی بوده است. فیلم بلک ویدو برای بازیگر این نقش (اسکارلت جوهانسون) درآمد ۱۵ میلیون دلاری به همراه داشته و برابر است با آنچه کریس اونز (بازیگر کاپیتان آمریکا) و کریس همسورث (بازیگر تور) برای بازی در شخصیت های خودشان در آخرین فیلم ها (Thor: Ragnarok – Captain America: Civil War) کسب کرده اند.

به خاطر مقایسه، طبق گزارش ها، “چادویک باسمن” ستاره بلک پانتر برای اولین بار بازی کردن در این نقش ۲ میلیون دلار دریافت کرد، در حالی که گفته می شود بری لارسن ۵ میلیون دلار برای بازی کردن در نقش کاپیتان مارول بدست آورده است. همچنین بری ملزم به امضای قرارداد ۷ فیلم شد که بازیگر را مجبور می کند از انجام دادن هفت کار پرهیز کند.

با این حال، جوهانسون فقط برای پول بیوه سیاه را قبول نکرده است، بلکه این یک پروژه شخصی برای او محسوب می شود. در مصاحبه ای با گزارشگر هالیوود، این هنر پیشه زن ادعا کرد که نگران آن است که مارول فیلمی را که او دوست دارد بازی کند را نسازد. پس از آنکه با مارول قرارداد امضاء کرد، رئیس استودیو مارول (کِوین فایگی) پیشنهاد داد که برخی از ایده های اسکارلت در فیلم استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *