Site icon تیپس سنتر

بهترین کمپانی های فیلمسازی جهان | شرکت های فیلم سازی پرطرفدار دنیا

بهترین کمپانی های فیلم سازی جهان - شرکت های فیلم سازی آمریکا

آخرین بروز رسانی خرداد ۲۰ام, ۱۴۰۰

با بهترین کمپانی های فیلمسازی جهان آشنا شوید. این شرکت ها سازنده جذاب ترین انیمیشن ها و فیلم های دنیا هستند.

بعضی از این شرکت ها در آستانه جشن ۱۰۰ سالگی هستند. فعالیت های آنها در شرایط مختلف، از کرونا گرفته تا بحران اقتصادی ادامه داشته است. حتی برخی از آنها توانسته اند که از جنگ جهانی جان سالم به در ببرند!

در ادامه ۱۰ شرکت فیلم سازی آمریکا را به شما عزیزان معرفی می‌کنم. همچنین کمپانی های بزرگ هالیوود را بر اساس فروش تمامی فیلم ها خواهید شناخت.

کمپانی برادران وارنر

در آپریل ۱۹۲۳ یکی از بهترین کمپانی های فیلم سازی جهان افتتاح شد. جَک، سَم، هری و آلبرت چهار برادری هستند که کمپانی برادران وارنر را ایجاد کردند.

در حال حاضر یکی از شرکت های زیر نظر تایم وارنر به شمار می‌رود و دفتر مرکزی آن در ایالت کالیفرنیا قرار دارد. این شرکت سرنوشت طولانی و عجیب و غریبی داشته است. از کشته شدن جک وارنر در جنگ جهانی دوم گرفته تا همکاری با کلمبیا پیکچرز.

پس از اینکه یکی از افتتاح کنندگان کمپانی برادران وارنر به دست سربازان نازی آلمان کشته شد، فیلم های ضد آلمانی زیادی توسط این استودیو ساخته شد.

بعد از گذشت تقریبی یک قرن، کمپانی برادران وارنر به یکی از با ارزش ترین شرکت های فیلم سازی آمریکا تبدیل شده است.

شرکت ها و استودیوهای تحت نظر وارنر

با ارزش ترین فیلم های کمپانی وارنر

فیلم های جذاب و پرطرفداری در شرکت برادران وارنر ساخته شده است. وارنر یکی از کمپانی های فیلم سازی معروف به شمار می‌رود. عموما این عناوین فروش بالایی را کسب کرده اند. دنیای سینمایی دی سی توسط کمپانی وارنر ایجاد شده که جزو عناوین با ارزش این شرکت فیلمسازی هستند. در زیر لیست با ارزش ترین فیلم های کمپانی وارنر را مشاهده می‌کنید:

سونی پیکچرز

جالب است بدانید که این شرکت در سال ۱۹۸۷ به عنوان کلمبیا پیکچرز کار خود را آغاز کرد. تنها چند سال با این نام فعالیت نمود تا اینکه در آگست ۱۹۹۱ به سونی پیکچرز تغییر یافت.

کوکا کولا که در سال ۱۹۸۲‌ بخشی از اعتبار شرکت تبدیل شده به کلمبیا پیکچرز را در اختیار داشت، در سال ۸۷ تصمیم گرفت سرمایه اش را پس بگیرد.

اوایل سال ۱۹۸۸‌ بود که سونی پیکچرز به یکی از محبوب ترین شرکت های فیلم سازی جهان فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. همانطور که از نام آن مشخص است سونی مالک این کمپانیست و در سال ۲۰۱۹ بیش از ۹۵۰۰ کارمند داشته است.

برخی از شرکت های زیر نظر سونی پیکچرز

فیلم های با ارزش سونی پیکچرز

فیلم های با ارزش و بسیار جذابی توسط سونی پیکچرز ساخته شده که بخش عظیم آن مربوط به دو شخصیت جیمز باند و مرد عنکبوتی است. البته این تنها بخشی از عناوین جذاب سونی به شمار می‌رود.

استودیو والت دیزنی

استودیو والت دیزنی یکی از بهترین شرکت های فیلمسازی جهان است که همانند برادران وارنر در سال ۱۹۲۳ افتتاح شد. همانطور که می‌دانید این استودیو یکی از بهترین شرکت های انیمیشن سازی جهان به شمار می‌رود.

اولین پروژه ساخت انیمیشن در استودیو والت دیزنی در سال ۱۹۳۴ آغاز شد. تولید این پروژه سه سال به طول انجامید. این استودیو یکی از بزرگترین زیر مجموعه های کمپانی والت دیزنی است.

در سال ۱۹۸۰ به یکی از اصلی ترین سرکت های فیلم سازی آمریکا تبدیل شد. مدت زمان طولانی است به عنوان یکی از موفق ترین و محبوب ترین استودیوهای جهان تبدیل شده است.

شرکت های زیر نظر استودیو والت دیزنی

پرفروش ترین فیلم های استودیو والت دیزنی

احتمالا می‌دانید که پرفروش ترین فیلم جهان توسط استودیو دیزنی ساخته شده است. موضوعی که کاملا مورد توجه است، با ارزش ترین فیلم های استودیو والت دیزنی با همکاری استودیو مارول ایجاد شده است.  البته به غیر از دنیای سینمایی مارول، عناوین دیگری نیز در بین پرفروش ها قرار دارند.

شما عزیزان می‌توانید پرفروش ترین فیلم های استودیو مارول را در صفحه لینک شده مشاهده نمائید.

یونیورسال پیکچرز – استودیو فیلم سازی قدیمی آمریکا

یونیورسال پیکچرز یکی از قدیمی ترین کمپانی های فیلمسازی جهان است. همچنین به عنوان استودیو یونیورسال نیز شناخته می‌شود.

بیش از ۱۰۰ سال است که از پیدایش کمپانی یونیورسال می‌گذرد. در سال ۱۹۱۲ میلادی و توسط ۹ موسس افتتاح شد. آن زمان با نام کمپانی تولید فیلم یونیورسال شناخته میشد. از سال ۱۹۹۹ تغییر نام دارد و با عنوان یونیورسال پیکچرز شناخته می‌شود.

بدون شک این یکی از بهترین شرکت های فیلم سازی آمریکا به شما می‌رود. یونیورسال برای فعالیت هرچه بیشتر در برخی از کشورهای جهان دفتر تاسیس کرده است.

شرکت های زیر نظر استودیو یونیورسال

پرفروش ترین فیلم های یونیورسال پیکچرز

چند سالی است که فروش های میلیاردی فیلم های یونیورسال به یک امر عادی تبدیل شده است. چند مورد از پرفروش ترین فیلم های فرانچایز توسط استودیو یونیورسال پیکچرز ساخته شده است.

کمپانی قرن بیستم فاکس

در سال ۱۹۳۵ بود که کمپانی فاکس توسط ویلیام فاکس، جوزف شنک و دریل زانوک افتتاح شد. این شرکت از سال ۱۹۸۵ به عنوان یکی از بهترین کمپانی های فیلمسازی جهان تبدیل شد.

در ماه مارچ ۲۰۱۹ دیزنی با قرارداد ۷۱ میلیارد دلاری کمپانی قرن بیستم را به یکی از زیرمجموعه های خود تبدیل کرد. به این ترتیب کمپانی فاکس به مجموعه های زیر والت دیزنی اضافه شد.

در سال ۲۰۱۳‌ قرار بود که کمپانی فاکس قرن ۲۱ نیز به صورت جداگانه تاسیس شود. احتمالا با مدیریت دیزنی نیز این شرکت بدون مشکل تاسیس می‌شود.

شرکت های زیر نظر کمپانی فاکس

با ارزش ترین فیلم های کمپانی قرن بیستم

تا قبل از انتشار انتقام جویان پایان بازی، آواتار با ارزش ترین فیلم جهان محسوب میشد. با توجه به قدمت طولانی این کمپانی فیلم سازی آمریکایی، عناوین گسترده و محبوبی توسط آن ساخته شده است.

کمپانی فیلم سازی پارامنت پیکچرز

سازنده مجموع فیلم های پدرخوانده در بین کمپانی های فیلم سازی آمریکا دارای همین لقب است. به عنوان یکی از پردخوانده های سینمای جهان در سال ۱۹۱۲ کار خود را شروع کرد.

زیر نظر کمپانی viacomCBS فعالیت می‌کند و به بخش های گسترده ای تقسیم شده است. بیش از یک قرن است که در زمینه فیلمسازی کار می‌کند.

عناوین بسیار جذابی توسط پارامنت پیکچرز ساخته شده که به مرور زمان مالکیت انحصاری آنها به سایر شرکت های فیلم سازی فروخته شده است. استودیو پارامنت تورهای ۲ ساعته برای بازدیدکنندگان ارائه می‌کند که برای سرگرم شدن عالی هستند.

شرکت های زیر نظر پارامنت پیکچرز

فیلم های پرفروش پارامنت پیکچرز

پارامنت پیکچرز با بیش از ۱۰۰ سال سابقه در دنیای سینما، فیلم های فوق العاده ای تولید کرده است. می‌توان گفت استارت بزرگترین اکران های جهان توسط این کمپانی رقم خورده، اما اکنون فعالیت آن محدودتر شده است.

استودیو فیلمسازی لاینزگیت

فرانک جیوسترا در سال ۱۹۹۷‌ در کشور کانادا به عنوان بنیان گذار لاینزگیت این شرکت را افتتاح کرد. بعد از گذشت دو‌دهه و فعالیت های بسیار در صنعت فیلم، به عنوان یکی از جدیدترین کمپانی های فیلمسازی شناخته می‌شود.

لاینزگیت با کمپانی سامیت توانسته است شاهکارهایی با نام گرگ و میش را تولید کنند. با تولید این عناوین و بازی های گرسنگی به شرکت های فیلم ساز موفق تبدیل شد.

شرکت های تحت نظر لاینزگیت

با ارزش ترین فیلم های لاینزگیت

همانطور که اشاره کردم، با ارزش ترین فیلم های Lionsgate در چندین قسمت گرگ و میش و بازی های گرسنگی اکران شده اند. اگرچه فیلم های دیگری توسط این استودیو ساخته شده است که در زیر مشاهده می‌کنید.

مترو گلدن مایر

MGM‌ که به مترو گلدن مایر معروف است در اوایل سال ۱۹۲۴ توسط مارکوس لو و لوئیس مایر افتتاح شد. این یکی از معروف ترین کمپانی های فیلمسازی دنیاست.

هلدینگ مترو گلدن مایر عهده دار فعالیت های این شرکت است. MGM بکی از استودیوهای قدیمی است که خیلی دیر فعالیت های صوتی را در استراتژی کاری خود قرار داد.

شرکت های زیر نظر مترو گلدن مایر

فیلم های پرفروش استودیو مترو گلدن مایر

استودیو مترو گلدن مایر به تنهایی فیلم های کمی تولید کرده است. به عنوان یکی از زیرمجموعه های وارنر فعالیت می‌کند و در ساخت بسیاری از فیلم های پرفروش آن شرکت نقش داشته است.

استودیو مارول

همانطور که می‌دانید استودیو مارول یکی از شرکت های بزرگ زیر مجموعه والت دیزنی است. در سال ۱۹۹۳ توسط آوی آراد، توی بیز و مارول اینترتیمنت افتتاح شد. جالب است بدانید که از سال ۹۳ تا ۹۶ به عنوان مارول فیلم شناخته میشد.

مارول یکی از بهترین استودیوهای فیلم سازی جهان است و سال‌هاست که داستان های جذاب کامیک را به فیلم های جذاب تبدیل می‌کند. دیزنی در سال ۲۰۰۹ با مبلغ ۴ میلیارد دلار مارول را خرید. یک دهه بعد با فروش موفق فیلم های این استودیو بیش از ۱۸ میلیارد دلار نصیب دیزنی شد.

فیلم های پرفروش استودیو مارول:

در سال های اخیر فیلم های ساخته شده توسط استودیو مارول در گیشه های جهانی فوق العاده عمل کرده اند. آنقدر فروش این عناوین بالا بوده که مارول قصد ندارد فیلم بلک ویدو را به صورت آنلاین پخش کند. پرفروش ترین فیلم های مارول را ببینید.

استودیو دریم ورکس

استودیو دریم ورکس با نام دریم ورکس انیمیشن نیز شناخته می‌شود. همانطور که بالاتر خواندید این استودیو زیر نظر یونیورسال پیکچرز فعالیت می‌کند.

استیون اسپیلبرگ، جفری کاتزنبرگ و دیوید جفن بنیان گذاران دریم ورکس هستند. در بین جدیدترین کمپانی های انیمیشن سازی جهان قرار دارد و در سال ۱۹۹۴ تاسیس شد. اکنون دریم ورکس با ساخت انیمیشن های جذاب در سراسر جهان شناخته شده است.

انیمیشن های با ارزش dreamworks:

بهترین کمپانی های فیلمسازی از نظر فروش

از هرچه بگذریم، بازهم برخی از علاقه مندان سینما با توجه به فروش گیشه، کمپانی های فیلم سازی را مقایسه می‌کنند. در جدول زیر می‌توانید بهترین شرکت های ساخت فیلم آمریکا از نظر فروش مشاهده کنید.

کمپانی های فیلم سازیجمع فروش فیلم ها
برادران وارنر۴۴ میلیارد و ۵۸۳ میلیون دلار
یونیورسال پیکچرز۴۴ میلیارد و ۱۰۷ میلیون دلار
سونی پیکچرز۴۱ میلیارد و ۹۸۷ میلیون دلار
والت دیزنی پیکچرز۳۸‌ میلیارد و ۹۴۱ میلیون دلار
استودیو مارول۳۳‌ میلیارد و ۷۱۵‌ میلیون دلار
پارامنت پیکچرز۳۰ میلیارد و ۹۷۴ میلیون دلار
قرن بیستم فاکس۲۵ میلیارد و ۸۳۹ میلیون دلار
استودیو دون اینترتیمنت۱۶ میلیارد و ۴۸۴ میلیون دلار
نیو لاین سینما۱۶ میلیارد و ۳۲۶ میلیون دلار
لجندری پیکچرز۱۶ میلیارد و ۱۶۹ میلیون دلار

سوالات متداول

کدام یک از کمپانی های فیلمسازی جهان بیشترین ارزش ممکن را در یک سال دارد؟

۱. دیزنی با بیش از ۳ میلیارد دلار
۲. برادران وارنر با ۱.۹۵ میلیارد دلار
۳. یونیورسال با ۱.۹۴ میلیارد دلار

بهترین کشورهای دنیا از نظر ساخت فیلم کدامند؟

۱. ایالات متحده آمریکا
۲. فرانسه
۳. ایتالیا
۴. بریتانیا
۵. سوئد

قدیمی ترین استودیو در بین شرکت های فیلم سازی کدام است؟

یونیورسال به عنوان قدیمی ترین استودیو در بین شرکت های فیلم سازی شناخته می‌شود. در واقع، مدیر اصلی این استودیو اولین مدیر اجرایی بود که اعتبار صحنه را به بازیگران اعطا کرد.

آیا کمپانی سونی بزرگتر و پولدارتر از دیزنی است؟

ارزش خالص سونی حدود ۳۷ میلیارد دلار است، در حالی که دیزنی ۴ برابر این کمپانی، یعنی حدود ۱۳۰ میلیارد دلار ارزش دارد. تعداد کارکنان سونی نزدیک به ۱۱۰۰۰۰ نفر است، اما دیزنی بیش از ۲۱۰۰۰۰ کارمند دارد.

حرف آخر

این بود بهترین استودیوهای فیلم سازی جهان. امیدوارم که از خواندن این مقاله از وب سایت تیپس سنتر لذت برده باشید. در صورتی که علاقه مند به فیلم و سریال هستید، مقالات من در این زمینه را مطالعه کنید. فراموش نکنید که نظرات خود را در انتهای صفحه اعلام نمائید.

مطلب جالبی بود؟ با رای خود ما را مطلع کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

علی کریمی

به عنوان یک نویسنده همیشه تلاشم این بوده که با ایجاد محتوا بتونم ارزش بالایی به کاربران عزیز ارائه کنم. هدفم در تیپس سنتر هم همین بوده و اطلاعاتم رو بیشتر می‌کنم تا تجربه مناسبی برای خوانندگان ایجاد کنم.

خروج از نسخه موبایل