بررسی مشخصات آیفون ۱۲ مینی، پرو و‌ پرو مکس

بررسی مشخصات آیفون ۱۲ مینی، پرو و‌ پرو مکس

آخرین بروز رسانی خرداد ۸ام, ۱۴۰۰

Follow my blog with Bloglovin
در این مقاله از وبلاگ تیپس سنتر، مشخصات آیفون ۱۲، مینی، پرو و پرو مکس را مورد بررسی قرار داده ام.

مثل همیشه انتظار بر این بود که سالن مخصوص معرفی تلفن های آیفون مملو از جمعیت باشد. شیوع ویروس کرونا باعث شده تا از این دورهمی و بسیاری دورهمی های دیگر جلوگیری شود.

به همین خاطر، این اولین گوشی هوشمند شرکت اپل است که معرفی آن توسط ویدیو کنفرانس انجام شد.

رویدادی که اپل برای معرفی تمام مدل های آیفون ۱۲ در نظر گرفت، Hi Speed نام داشت. این نام واقعا برازنده سرعت محصولات این کمپانی به شمار می‌رود.

ویژگی های متفاوتی برای افراد وجود دارد که عاشق آیفون باشند. مانند سرعت بالای آن در پردازش یا میزان راحتی آن در زمان استفاده. مشخصات دیگری برای علاقه به محصولات اپل وجود دارد که بسیاری از آنها جدید هستند.

در این مقاله قصد دارم همه چیز درباره مشخصات آیفون ۱۲ را معرفی کنم. منظورم از خانواده این است که هر ۴ مدل منتشر شده با نام های ایفون ۱۲، مینی، پرو و پرو مکس نیز بخشی از این نوشتار هستند.

بیایید با ویژگی های این تلفن هوشمند فوق العاده آشنا شویم.

۵G – برای اولین بار در آیفون

تیم کوک” مدیر عامل اپل، این‌چنین درباره آیفون ۱۲ صحبت می‌کند:

در هر دهه یک تکنولوژی جدید منتشر می‌شود. اکنون دهه جدید برای آیفون آغاز شده است. از این پس، ۵G به آیفون اضافه می‌شود.

همانطور که از قبل اطلاع دارید، شبکه ۵G برای گوشی های سامسونگ گلکسی S20 منتشر شده است. این شبکه، عملکرد فوق العاده ای را برای دانلود و آپلود فراهم می‌کند. البته این اینترنت پرسرعت برای عاشقان بازی نیز ایده آل است.

5G - برای اولین بار در آیفون

در واقع این شبکه برای همه افراد مناسب است.

برای بسیاری از استفاده کننده ها و توسعه دهندگان، ۵G امکانات فوق العاده ای را فراهم می‌کند:

 • سرعت بسیار بالا
 • پیشرفت بیشتر
 • امن و خصوصی
 • نوآوری دستیابی به موفقیت (تغییر نحوه تعامل مشتریان با بازار یا صنعت)

باید بدانید که ۵G، فناوری نیست که به سادگی توسط مردم جهان تائید شود. عقیده اشتباهی هم نیست؛ چون این شبکه هنوز در همه جای جهان قابل استفاده نیست. از جمله ایران!

مدیر شرکت Verizon که یکی از همکارهای اپل برای ارائه این شبکه است، اعتقاد دارد شبکه ۵G این شرکت، در جهان سریع‌ترین محسوب می‌شود.

مشکلات تاخیر که در بسیاری از بازی ها دیده می‌شود، با شبکه جهانی ۵G برطرف خواهد شد. این شبکه اینترنتی برای ۴ مدل آیفون ۱۲ طراحی شده است.

بررسی مشخصات آیفون ۱۲

آیفون ۱۲ یکی از زیباترین تولیدات شرکت اپل به شمار می‌رود. بدنه آن نسبت به تلفن های سال قبل، تغییرات گسترده ای داشته است. در واقع این یکی از زیباترین ساخته های شرکت اپل به شمار می‌رود.

ویژگی های جدیدی به این گوشی اضافه شده تا مصرف کنندگان امکانات بیشتری نسبت به قبل داشته باشند. مانند بیشتر شدن قدرت بدنه که ضعف اپل نسبت به سایر سازندگان گوشی های هوشمند به شمار می‌رود.

در ادامه به بررسی مشخصات آیفون ۱۲ می‌پردازم. لازم است بدانید که ویژگی های اعلام شده زیر، در مشخصات ۳ مدل دیگر نیز وجود دارند.

طراحی آیفون ۱۲

طرح کلی آیفون ۱۲ نسبت به قبل تغییر کرده و جذابیت بیشتری نسبت به قبل دارد. کاملا صاف است و با گوشه های تخت، امکان درخشیدن به آلومینیوم استفاده شده در بخش جلو و عقب بدنه را می‌دهد.

طراحی آیفون 12

این طراحی، یکنواختی خاصی به این تلفن هوشمند داده است. بخش های داخلی و بیرونی آن مجددا طراحی شده اند تا تکنولوژی های جدید را در فرم کوچکتری قرار دهد.

حتما می‌دانید که اپل یکی از بهترین شرکت ها در زمینه طراحی شناخته می‌شود. هر ساله محصولات شرکت اپل با طرح و ایده های خاص وارد بازار می‌شوند.

طراحی ویژه آیفون ۱۲ با استفاده از ۵ رنگ جدید زیباتر نیز شده است.

مشخصات رنگ های آیفون ۱۲

رنگ های آیفون ۱۲ با استفاده از ۵ نوع جذاب طراحی شده است. مشکی، سفید، قرمز، سبز و آبی که بسیار جذاب به نظر می‌رسد. نسبت به قبل، تغییرات عمده ای در رنگ های این گوشی ایجاد شده است.

مشخصات رنگ های آیفون 12

اپل از فناوری های ویژه خود استفاده کرده تا تقریبا در تمامی شرایط، این رنگ های جدید بدرخشند.

رنگ آبی اپل ایفون ۱۲ با مدل هایی که قبلا منتشر شده اند، تفاوت دارد. از بهترین مواد خام برای تهیه این رنگ ها استفاده شده است. در ادامه بیشتر درباره این رنگ ها می‌خوانید.

بررسی مشخصات ابعاد آیفون ۱۲

با اضافه شدن ویژگی های جدید به آیفون ۱۲، بررسی مشخصات صفحه نمایش آن که از نظر ابعاد با آیفون ۱۱ برابر است، فضای بیشتری برای نمایش در اختیار دارد. این موضوع به دلیل حذف شدن ابعاد بخش های کناری بدنه گوشی امکان پذیر شده است.

در قیاس با آیفون ۱۱، مشخصات ابعاد آیفون ۱۲ حدود ۱۱ درصد نازکتر به نظر می‌رسد. گزینه های کم و زیاد کردن صدا ۱۵ درصد نسبت به قبل نازکتر شده اند.

کوچکتر شدن جزئی صفحه نمایش و کاهش فضای قابل تاچ، تنها در بهترین تکنولوژی تصویری آیفون ۱۲ امکان پذیر است. نام آن Super Retina XDR است.

ویژگی های Super Retina XDR آیفون ۱۲

همانطور که می‌دانید نحوه نمایش گوشی های اپل از LCD به OLED تغییر کرده است. این فناوری، مزیت های بسیاری را به همراه دارد. هر پیکسل OLED نور منحصر بفرد خود را داشته که می‌تواند به طور جداگانه کنترل شود.

صفحه نمایش فوق العاده آیفون 12

Super Retina XDR کنترل دقت پیکسل بالایی دارد. رنگ های غنی بیشتر و نسبت خروجی جذاب ۲ میلیون در ۱ را به ارمغان آورده است. با این شرایط، رنگ ها در بازی، فیلم، عکس و در ویژگی Dark Mode سیستم عامل iOS 14 شگفت انگیز است.

صفحه نمایش OLED جدید همچنین وضوحیت تصویر بالاتری را نسبت به نسخه های قبل ارائه می‌دهد. دقیقا دو برابر بیشتر از پیکسل های آیفون ۱۱ است. در حال حاضر ۴۶۰ پیکسل برای هر اینچ ایجاد شده است.

بنابراین نوشته ها روشن تر هستند و خواندن آنها ساده تر می‌شود.

همچنین عکس های ذخیره شده با جزئیات بیشتر، محدوده داینامیکی و رنگ دقیق بهتر دیده می‌شوند. اپل تلاش کرده تا صفحه نمایش را بی عیب و نقص به مصرف کنندگان تحویل دهد.

باید بدونید که از بهترین روش های ممکن برای محافظت از صفحه نمایش گوشی استفاده می‌شود. در پاراگراف بعدی متوجه این موضوع خواهید شد.

افزایش دوام آیفون ۱۲

گلس محافظ اصلی صفحه آیفون ۱۱ به عنوان سرسخت ترین در صنعت تلفن های هوشمند شناخته میشد. این تا زمانی بود که آیفون ۱۲ منتشر شود. این گوشی با ویژگی بهتر، جهشی رو به جلو برداشته است.

به این ویژگی جدید اپل Ceramic Shield یا محافظ سرامیکی گفته می‌شود. شیلد سرامیکی بهتر از گلس عمل می‌کند. این کار با بلورسازی در درجه بالا صورت گرفته تا نانوسرامیک های کریستالی با گلس ماتریکس ترکیب شوند.

این کار باعث می‌شود که میزان دوام ایفون ۱۲ افزایش یابد.

برای ساخت این مواد خام که هم بادوام باشد و از نظر نوری بدرخشد، اپل به نوع کریستال و درجه بلور آنها، کنترل داشته است. این راز دستیابی اپل برای ساخت سرامیک شیلد آیفون است.

طبق گفته این شرکت:

سرامیک شیلد از گلس های استفاده شده در گوشی های هوشمند مقاوم تر است. می‌تواند شانس آسیب ندیدن گوشی را ۴ برابر افزایش دهد. به این معنی است که اگر آیفون ۱۲ ناگهانی بیفتد، محافظ سرامیکی ۴ برابر شانس شما را برای آسیب ندیدن تلفن افزایش می‌دهد.

وجود این تکنولوژی در اپل آیفون ۱۲ و طراحی بی نظیر آن، باعث شده تا این گوشی بادوام تر از همیشه باشد. این بزرگ‌ترین اطمینانی است که تا به حال نسبت به یک گوشی اپل در نظر گرفته شده است.

این ویژگی برای تمامی مدل های دیگر مانند مینی، پرو و پرو مکس ایجاد شده است.

قابلیت های ۵G در آیفون ۱۲

برای ایجاد بهترین تجربه ممکن در ۵G، به یکپارچه سازی بی نقص سخت افزار و نرم افزار نیاز است. همچنین لازم است با حامل های این شبکه مانند Verizon همکاری شود.

در بخش سخت افزاری آیفون ۱۲، طراحی های خاص ۵G در آنتن و بخش های رادیو انجام شده است. به این صورت است که استفاده از ۵G در گوشی های اپل بهتر از رقبا محسوب می‌شود.

اپل می‌تواند فضای بسیار کارآمدی برای این شبکه جدید ایجاد کند. همچنین می‌تواند مهم ترین ۵G Band را در یک گوشی اضافه کند. اینگونه ۵G در گوشی های اپل و مخصوصا آیفون ۱۲ می‌تواند کارآمد تر از هر گوشی هوشمند دیگر باشد.

کار دیگری که اپل کرده، قابلیت مهندسی یک سیستم یکپارچه از سیلیکون به نرم افزار بوده است. ضرب آهنگ کل سیستم نرم افزار از اپلیکیشن تا سیستم عامل آنالیز شده تا از نهایت سرعت ۵G استفاده شود.

مثلا، اگر بخواهید از برنامه ای با ۵G استفاده کنید، فریم ورک های iOS باعث می‌شوند بدون استفاده از قدرت بیشتر این کار انجام شود. همانطور که قبلا هم گفتم، ۵G باعث شده آیفون سریع تر شود.

مهندسی های گسترده ای انجام شده تا اگر شما به سرعت ۵G نیاز نداشته باشید، آیفون ۱۲ به صورت اتوماتیک به حالت LTE تغییر کند. این‌چنین باتری بیشتری برای استفاده ذخیره خواهد شد.

بررسی های مختلفی روی مشخصات این شبکه جدید انجام شده و کیفیت تماس ها و قابلیت ذخیره باتری کاملا بهبود یافته است. همچنین آنالیزهای مختلف دانلودی، در شرایط ایده آل رقم ۳.۵ گیگابایت در ثانیه را نشان می‌دهد!

بررسی مشخصات هسته اصلی قدرت آیفون ۱۲ – A14 Bionic

می‌دانید که تراشه A13 در آیفون ۱۱ به عنوان سریع ترین پردازنده گوشی های هوشمند شناخته می‌شود. با انتشار نسخه جدید، این عنوان جابجا شده است. پردازنده جدید اپل، این عنوان را مال خود کرده است.

تراشه A14 Bionic اپل

A14 Bionic سریع ترین تراشه قرار گرفته در گوشی های هوشمند به شمار می‌رود.

هر ساله آیفون استانداردهای عملکرد موبایل را تغییر می‌دهد. A14 اولین تراشه گوشی های هوشمند است که با آخرین پروسه فناوری ۵ نانومتر ساخته شده است.

ابعاد ترانزیستور کوچک تر شده و اجازه فعال شدن ویژگی های جدید و بیشتر شدن عملکرد را ایجاد می‌کند. همه این موارد در کنار کم مصرف شدن انرژی انجام می‌شود.

طبق گفته مدیر مهندسی اپل “هوپ گیلس”:

حدود ۱۱.۸ میلیارد ترانزیتور در A14 Bionic، و افزایش ۴۰ درصدی عملکرد نسبت به A13 ایجاد شده است.

این پردازنده جدید بهره وری و عملکرد تمامی پردازنده را بهبود می‌دهد.

CPU جدید ۶ هسته ای A14، سریع ترین سی‌پی‌یو در هر گوشی هوشمند به شمار می‌رود. به طور دقیق، ۵۰ درصد از سایر CPUها سریع تر عمل می‌کند.

A14 Bionic از آخرین ویژگی جی‌پی‌یو ۴ هسته ای بهره مند شده است. باعث می‌شود کیفیت تصاویر افزایش یابد و به طور کلی میزان بهره وری را افزایش می‌دهد. بنابراین آیفون ۱۲ در اجرای بازی ها و سایر برنامه ها بهتر عمل می‌کند.

این سریع ترین GPU قرار گرفته در گوشی های هوشمند است. همچنین گرافیک مورد نیاز را ۵۰ درصد سریع تر ارائه می‌کند. این ویژگی یکی از جذاب ترین مشخصات آیفون ۱۲ به شمار می‌رود.

مهندسی های قابل توجهی روی A14 انجام شده که محدودیت های پروسه ML (یادگیری ماشینی) را افزایش می‌دهد. طراحی های زیادی انجام شده تا تجربه های جدیدی فعال شود. عملکرد موتور عصبی آیفون به طور چشم گیری افزایش یافته و از ۸ به ۱۶ هسته تغییر یافته است.

این تغییر باعث می‌شود سرعت عملکرد ارائه یادگیری ماشینی تا ۸۰ درصد افزایش یابد. این موتور عصبی توانایی انجام ۱۱ تیلیارد عملیات در هر ثانیه را دارد!

تجربه بازی ها

با طراحی ها و تغییراتی که در تراشه A14 انجام شده و سرعت سریع‌ شبکه ۵G، بازی های چند نفره بهتر از قبل در آیفون ۱۲ اجرا می‌شود. تائید شده بازی League of Legends به آیفون ۱۲ می‌آید. با این قابلیت های جدید، بازی ها با جذابیت بیش از پیش اجرا می‌شوند.

تجربه بازی با آیفون 12

همانطور که احتمالا می‌دانید بازی LOL یکی از محبوب ترین بازی های کامپیوتری جهان است. اما حالا با قدرت فوق العاده آیفون ۱۲، توسعه دهندگان بازی معتقدند که زمان مناسبی است تا لیگ افسانه ها را به iOS منتقل کنند.

در شلوغ ترین فضاهای بازی شما بدون هیچ گونه تاخیر، بیشترین عملکرد گرافیکی را تجربه می‌کنید. گیم پلی آیفون ۱۲ همیشه پاسخگو و به طور باورنکردنی فوق العاده است.

بررسی مشخصات و ویژگی های دوربین آیفون ۱۲

همانند گوشی هایی که در گذشته توسط اپل منتشر شده، قدرت پردازنده با دوربین و نرم افزار آن یکی می‌شود. این باعث می‌شود دوربین دوجانبه جدید آیفون ۱۲ عملکرد فوق العاده ای داشته باشد.

در ادامه به بررسی مشخصات دوربین جدید آیفون ۱۲ می‌پردازم.

 • ۱۲ مگاپیکسل فوق وسیع
 • ۲/۴ دیافراگم
 • لنزهای ۵ المان
 • فاصله کانونی ۱۳ میلی متر
 • میزان دید ۱۲۰ درجه

با این قابلیت های جذاب، عکس های فوق وسیع بهتر از قبل ثبت می‌شوند. این امکانات جدید، کاملا برای علاقه مندان به استفاده از دوربین های عکس‌برداری جذاب است.

عکس ضبط شده با دوربین آیفون 12

به عقیده اپل، این دوربین ها قابلیت بیشتری نسبت به غول های موجود در بازار دارند. با دوربین جدید وسیع یا Wide آشنا شوید:

 • ۱۲ مگاپیکسل وسیع
 • ۱/۶ دیافراگم
 • لنزهای ۷ المان
 • فاصله کانونی ۲۶ میلی متر
 • تثبیت نوری تصاویر
 • ۱۰۰ درصد تمرکز پیکسل

این ویژگی باعث می‌شود نور بیشتری برای ضبط هر تصویر با سنسور تماس داشته باشد. همراه با دیافراگم وسیع‌تر، اپل اولین دوربین ۷ المان خود را طراحی کرد. این کار برای حفظ جذابیت عکس از گوشه به گوشه آن انجام می‌شود.

این ویژگی باعث می‌شود که در نور کم، بهبود عملکرد تا ۲۷ درصد ایجاد شود. بنابراین تصاویر و ویدیوها نویز کمتری دارند و نتایج واضح تری ضبط خواهد شد.

حالت مخصوص شب (Night Mode) در آیفون ۱۲ کاملا بهتر از مدل های گذشته شده است. بهبودهای ویژه ای برای حالت بسیار وسیع و True Depth دوربین جلو انجام شده است.

در یک جمله کوتاه، دوربین های ایفون ۱۲ فوق العاده هستند.

ضبط ویدیو

بهبودهای ویژه ای برای ضبط ویدیو در نورهای ضعیف انجام شده است. Time-Lapse به حالت شب ضبط ویدیو اضافه شده و فریم های روشن تر را ثبت می‌کند.

تثبیت های نوری که در دوربین های آیفون ۱۲ ایجاد شده، باعث می‌شود تا ضبط فیلم بهتر از همیشه به نظر برسد. مهندسی انجام شده روی دوربین های جدید، باعث شده تا برخی از کارگردانان سینما در ساخت ویدیوهای خود از این گوشی استفاده کنند.

شارژ بدون سیم – معرفی MagSafe

اگر از شارژرهای بدون سیم اپل استفاده کرده باشید، آگاهید که حتما باید گوشی وسط آن قرار بگیرد تا شارژ انجام شود. تغییرات جذابی برای بهبود این شرایط در آیفون ۱۲ انجام شده است.

Magsafe یک سیستم کاملا پیشرفته است. کار خودش را با بهبود تجربه شارژ بدون سیم آغاز می‌کند. هسته بی سیم اپل که در این زمینه منحصربفرد است، با آهنربا و سازگاری با شارژرهای Qi موجود، تجربه بهتری را رقم می‌زند.

شارژر جدید اپل - Magsafe

آهنربا برای هم ترازی و بهره وری بهینه سازی شده اند. همچنین اپل یک محافظ مخصوص برای این کار طراحی کرده است. این طراحی جدید اجازه می‌دهد تا استفاده از شارژرهای ۱۵ وات و قوی تر نیز برای این گوشی امن باشند.

اپل از ویژگی نانوکریستالی شخصی سازی شده محافظ استفاده می‌کند تا شار مغناطیسی را دریافت کند. این به آیفون ۱۲ اجازه می‌دهد با شارژ بدون سیم همخوانی بهتری داشته و تجربه بهتری با اکسسوری های مختلف بدهد.

هرکدام از اکسسوری های Magsafe به قسمت پشت آیفون می‌چسبد. این ویژگی با تمام کاورهای جدید آیفون ۱۲ همخوانی دارد. با قاب های سیلیکنی، چرم و مدل های دیگر به راحتی همخوانی دارد. می‌توانید از شارژر Magsafe برای گوشی و اپل واچ ۶ نیز استفاده کنید.

این اکسسوری جذاب برای استفاده در سفرها بسیار ایده آل است.

کابل لایتنینگ به تایپ C

در حال حاضر آیفون ۱۲ با قابلیت های برجسته کابل لایتنینگ به تایپ C قدرت بیشتری دارد. این کابل برای هر آداپتور استاندارد تایپ C و پورت کامپیوتر قابل استفاده است.

همچنین باید بدانید که تایپ C، شارژری با قابلیت های شارژ سریع است.

در کارتن تمامی ۴ مدل آیفون ۱۲، هیچ آداپتوری ارائه نمی‌شود. به این معنی است که اگر تا به حال گوشی ایفون نداشته باشید، مجبور هستید یک آداپتور تهیه کرده یا از طریق روش های دیگر مثل شارژ بی سیم، و پورت های USB کامپیوتر استفاده کنید.

روش آخر امنیت کمتری دارد و توصیه نمی‌شود.

آیفون ۱۲ مینی

شرکت اپل بازهم مشتریان خود و سایر علاقه مندان را شگفت زده کرد. به عقیده من طراحی آیفون ۱۲ مینی فقط توسط این شرکت قابل اجرایی شدن است.

بررسی مشخصات آیفون 12 مینی

در صورتی که مصرف کننده گوشی های بزرگ اپل (نسخه های پلاس یا پرو) باشید، می‌دانید که استفاده از آن با یک دست کمی دشوار است. علاوه بر آن، آنها وزن بالایی دارند.

من خودم چنین تجربه ای دارم و می‌دانم انتشار مدل مینی چقدر می‌تونه کمک کننده باشه.

مشخصات آیفون ۱۲ مینی واقعا فوق العاده است و به خوبی در دست جای می‌گیرد. البته این تلفن هنوز هم ویژگی جدید صفحه نمایش Super Retina XDR را دارد.

جالبه بدونید که از آیفون ۸ با صفحه ۴.۷ اینچی کوچکتر است، اما روشنایی بسیار بیشتری دارد. در عین حال، صفحه نمایش مینی ۵.۴ اینچ است. این رقم از صفحه نمایش آیفون ۸ فاصله زیادی دارد.

به همین دلیل است که اپل از این طراحی خود برای تمامی آیفون های ۱۲ استفاده کرده است. ابعاد کوچک‌تر، صفحه نمایش بزرگ‌تر!

مشخصات و ویژگی های آیفون ۱۲ مینی

زمانی که در حالت مقایسه با مشخصات آیفون ۱۲ قرار می‌گیرد، دقیقا تمامی شرایط آن را دارد. به طور خلاصه مینی دارای:

 • شبکه جهانی ۵G
 • صفحه نمایش Super Retina XDR
 • تراشه A14 Bionic
 • سیستم دو دوربینه جدید
 • ویژگی Magsafe برای شارژ بدون سیم
 • ۵ رنگ جدید
 • محافظ سرامیکی
 • طراحی آلومینیومی جدید
 • و … است

با این مشخصاتی که خواندید، یک گوشی کاملا یکسان با تفاوت در سایز برای خرید در اختیار دارید. البته از نظر قیمتی، آیفون ۱۲ مینی به صرفه تر است. اما اگر طرفدار گوشی های بزرگ هستید، گزینه مناسبی برای شما نیست.

طبق گفته اپل، آیفون مینی کوچکترین، نازکترین و سبک ترین گوشی دارای شبکه ۵G در جهان است. با صفحه نمایش کوچک و ابعاد فشرده، پیش بینی می‌شود به یکی از محبوب ترین تلفن های اپل تبدیل شود.

توصیه می‌کنم به طور خلاصه تمام امکاناتی که آیفون ۱۲ و مینی قابلیت انجام آن را دارند، در ویدیو زیر ببینید.

قیمت آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ مینی

اپل از چند سال پیش که مدل SE را معرفی کرد، نیتش برای ارزان بودن محصولاتش را نشان داد. اکنون با طراحی مدل مینی کاری کرده تا کاربران رضایت بالایی داشته باشند و هزینه کمتری برای تلفن هوشمند بپردازند.

قیمت آیفون 12 و آیفون 12 مینی

قیمت آیفون ۱۲ از ۷۹۹ دلار آغاز می‌شود. قیمت آیفون ۱۲ مینی ۱۰۰ دلار کمتر بوده و با ۶۹۹ دلار فروخته می‌شود.

پیشنهادهای جذابی توسط اپل برای خرید جدیدترین محصولاتش ارائه می‌شود. به عنوان مثال، اگر شما یک آیفون X یا بالاتر به این شرکت ارائه کنید، می‌توانید به مدت ۲۴ ماه با پرداخت ۱۵ دلار یک آیفون ۱۲ دریافت کنید. این یعنی با قیمت ۳۶۰ دلار این گوشی را بدست می‌آورید.

همچنین این پیشنهاد برای مینی فعال بوده و به مدت ۲۴ ماه با پرداخت ۱۲ دلار تهیه کنید. یعنی با ۲۸۸ دلار!

بررسی قابلیت های آیفون ۱۲ پرو

به گفته Joz Joswiak از شرکت اپل:

آیفون ۱۲ پرو برای کاربرانی که بیشترین استفاده ممکن از گوشی را نیاز دارند طراحی شده است.

همچنین طراحی جدید این مدل، با مواد اولیه با کیفیت بهتر می‌شود. طراحی آیفون ۱۲ پرو بادوام بوده و بدنه آن ضد زنگ است. گلس پشتی آن به دقت در کارخانه مورد بررسی قرار گرفته تا بهترین عملکرد را داشته باشد.

رنگ های آیفون ۱۲ پرو

رنگ های آیفون ۱۲ پرو نسبت به دو نسخه معمولی متفاوت بوده و تنها ۴ نوع هستند.

 1. نقره ای باظرافت
 2. گرافیت عمیق غنی
 3. طلایی خیره کننده
 4. آبی اقیانوسی

همه این رنگ ها با پروسه ای که PVD نام دارد مهندسی شده اند. ویژگی pvd امکان درخشش بیشتر را می‌دهد. مدل طلایی از مگنترون پرقدرت استفاده می‌کند که به فولاد ضد زنگ درخشش فوق العاده طلایی می‌دهد.

تمامی رنگ های آیفون 12 پرو

همچنین آیفون ۱۲ پرو از ویژگی جدید محافظ سرامیکی بادوام اپل (Ceramic Shield) استفاده می‌کند. مانند دو نسخه معمولی و مینی، نسبت به ضربات وارد شده ۴ برابر دوام بیشتری دارد.

مقاومت در برابر آب و گرد و خاک بهتر از همیشه شده است. با قابلیت IP68، در عمق ۶ متری آب، توان تحمل ۳۰ دقیقه ای را خواهد داشت.

آیفون ۱۲ پرو با اکسسوری های جدید Magsafe کارآمدتر از همیشه به نظر می‌رسد. این توانایی شارژ سریع‌تر را به این گوشی هوشمند ارائه می‌کند.

مشخصات و ویژگی های صفحه نمایش پرو

قدرت اپل در صنعت صفحه نمایش تلفن های همراه حرف اول را می‌زند. با طراحی Super Retina XDR، موقعیت خود در این جایگاه را حفظ کرد.

صفحه نمایش جذاب آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس

اپل توانست از صفحه نمایش ۵.۸ اینچی به صفحه ای بزرگتر با ۶.۱ اینچ دست یابد. مشخصات آیفون ۱۲ پرو فراتر از این ارقام رفته و دارای صفحه نمایشی با ویژگی ۶.۷ اینچ است.

ویژگی های صفحه نمایش جدید را به صورت خلاصه ببینید:

 • نسبت کنتراست ۲ میلیون در ۱ (۲۰۰۰۰۰۰:۱)
 • ۲۷۷۸ در ۱۲۸۴ پیکسل
 • ۱۲۰۰ نیت اوج روشنایی
 • ۴۵۸ پیکسل در هر اینچ

این بزرگترین صفحه نمایش ایجاد شده تا به حال در گوشی های اپل است. با رزولوشن بالا، ویژگی نزدیک به ۳.۵ میلیون پیکسل.

پردازنده A14 Bionic در آیفون ۱۲ پرو

تراشه ای که نقش مهمی در تمایز اپل نسبت به رقبا ایجاد می‌کند. با سی‌پی‌یو ۶ هسته ای و جی‌پی‌یو ۴ هسته ای، با پردازنده سیگنالی تصویر، قابلیت فوق العاده ای برای تجربه دوربین ایجاد می‌کند.

به گفته اپل، این ویژگی ها در دوربین های سنتی قابل دسترسی نیستند. مثلا، ویژگی Deep Fusion دوربین اپل از یادگیری ماشینی هسته های عصبی استفاده می‌کند تا پیکسل به پیکسل هر عکس را پردازش کند.

دوربین اپل قادر است چندین تصویر بگیرد و آنها را در پردازنده سیگنالی تصویر پردازش کند. پروسه آن به صورت زیر است:

 1. ابتدا سی‌پی‌یو، تراز فریم را محاسبه می‌کند.
 2. جی‌پی‌یو، پروسه پیش پردازی تصویر را قبل از اینکه توسط موتور عصبی اجرا شود انجام می‌دهد.
 3. و فعالیتی پس از پردازش توسط GPU انجام شده تا تصویر کامل دیده شود.

بررسی مشخصات دوربین آیفون ۱۲ پرو

طبق گفته اپل، با مهندسی فوق العاده ای که انجام شده، مشخصات دوربین آیفون ۱۲ پرو مانند هیچ دستگاه هوشمند دیگری نیست. این تلفن از ویژگی جذاب دوربین بسیار وسیع استفاده می‌کند. ویژگی های آن به صورت زیر است:

 • ۱۲ مگاپیکسل بسیار وسیع
 • ۲/۴ دیافراگم
 • لنز ۵ المان
 • فاصله کانونی ۱۳ میلی متر
 • قابلیت دید ۱۲۰ درجه

همچنین دوربین جدید وسیع اپل در آیفون ۱۲ پرو نیز موجود است.

 • ۱۲ مگاپیکسل وسیع
 • دیافراگم ۱/۶ جدید
 • لنز ۷ المان
 • فاصله کانونی ۲۶ میلی متر
 • بهبود ۲۷ درصدی برای تصاویر با نور کم محیطی
 • تثبیت کننده نوری تصویر
 • تمرکز ۱۰۰ درصدی پیکسل

همچنین این گوشی از ویژگی جدید دوربین تلفوتو نیز بهره می‌برد. این دوربین اجازه می‌دهد تصاویر پُرتریت بهتر از همیشه ایجاد شوند.

 • ۱۲ مگاپیکسل تلفوتو
 • لنز ۶ المان
 • فاصله کانونی ۵۲ میلی متر
 • محدوده بزرگ‌نمایی نوری ۴ برابر
 • تثبیت کننده نوری تصویر
 • تمرکز پیکسلی

با این ویژگی های جدید  آیفون ۱۲ پرو قادر است تصاویر فوق العاده ای ایجاد کند. همچنین باید بدانید که مدل پرو مکس، امکانات بیشتری نسبت به این تلفن در اختیار مصرف کننده قرار می‌دهد.

عکس ثبت شده با آیفون 12 پرو

آیفون ۱۲ پرو به شما این امکان را می‌دهد تا تصاویر خارق العاده ای بگیرید.

فیلم برداری پرو

هر ساله اپل بهترین تجربه ممکن برای ضبط فیلم را ایجاد می‌کند. حرفه ای ها در زمینه ساخت فیلم از آیفون ۱۲ پرو استفاده می‌کنند. همچنین برای استفاده خبرنگاران نیز رایج است. البته با پایه های مخصوص!

برای اولین بار اپل توانست ضبط ویدیو HDR را به آیفون اضافه کند. مصرف کنندگان اکنون می‌توانند با محدوده داینامیک ۱۰ بیت فیلم ضبط کنند. این به معنای دریافت ۷۰۰ میلیون رنگ است. ذخیره رنگ، اکنون ۶۰ برابر نسبت به قبل افرایش داشته است.

مشخصات دوربین آیفون ۱۲ پرو به اولین دستگاه ذخیره نوع Dolby HDR شده است. برای اجرای این کار، هر فریم ۱۰ بیت ویدیو از طریق پردازنده سیگنالی تصویر اجرا می‌شود و هیستوگرامی ایجاد می‌کند تا به آیفون اجازه دهد هر فریم مدل Dolby را ایجاد کند. این کار به صورت لایو انجام می‌شود.

همچنین این ویژگی در حالت ۴K و ۶۰ فریم بر ثانیه صورت پذیر است. چنین نتایج فوق العاده ای، تنها با سنسورهای جدید و البته قدرت A14 Bionic امکان پذیر است.

اسکنر Lidar – ویژگی جدید دوربین اپل

این اسکنر در دوربین های آیفون ۱۲ پرو و پرو مکس قرار گرفته است. اجازه می‌دهد که میزان زمان مشاهده رنگ محیط تا نتیجه محاسبه شود. این تکنولوژی در آیفون، با iOS 14 و عمق فریم‌ورک یادگیری ماشینی همراه می‌شود.

ویژگی جدید اپل به نام Lidar

به این ترتیب آیفون محیط اطراف شما را شناسایی کرده و یک نقشه اسکن با عمق دقیق ایجاد می‌کند. اجازه اسکن افکت های اتاق، عکس و ویدیو را ایجاد می‌کند و با دقت بسیار بالا آنها را به عنوان شی ایجاد می‌کند.

LiDAR، آیفون ۱۲ پرو را به یک گوشی بسیار قدرتمند تبدیل می‌کند. به این دلیل که اجازه ارائه AR فوری و موقعیت های ناپایان برنامه را ایجاد می‌کند. علاوه بر آن، سیستم دوربین پرو را به سطح جدیدی وارد می‌کند.

با قابلیت های Lidar در محیط تاریک، از آن استفاده شده تا تمرکز خودکار در نور ضعیف بهبود یابد و مدت زمان انجام ضبط را کاهش می‌دهد. این ویژگی، سرعت تمرکز خودکار را کاملا بهبود داده و در حالت های عکس و فیلم فعال است.

بررسی مشخصات آیفون ۱۲ پرو مکس

جدیدترین ویژگی های ساخته شده اپل روی این تلفن هوشمند قرار گرفته است. بدون شک مشخصات آیفون ۱۲ پرو مکس از قدرت بیشتری نسبت به ۳ مدل دیگر برخوردار است.

ویژگی های این گوشی را به طور خلاصه بخوانید:

 • دوربین های کاملا جدید
 • صفحه نمایش بزرگ‌تر
 • طراحی آلومینیومی فوق العاده
 • ۴ رنگ جذاب (نقره ای، گرافیت، طلایی، آبی)
 • ویژگی جدید Apple ProRaw
 • اسکنر جدید LiDAR
 • محافط سرامیکی
 • و بسیاری ویژگی دیگر که در تمام خانواده آیفون ۱۲ قرار دارد.

دوربین های جدید آیفون ۱۲ پرو مکس

دوربین آیفون ۱۲ پرو مکس حتی از مدل پرو هم بهتر است. مدل جدید تلفوتو توسط اپل ایجاد شده است.

 • ۱۲ مگاپیکسل تلفوتو
 • ۲/۲ دیافراگم
 • لنز ۶ المان
 • فاصله کانونی ۶۵ میلی متر
 • زوم نوری ۲.۵ برابر
 • تثبیت کننده نوری تصویر
 • تمرکز پیکسلی

با این دوربین جدید می‌توان عکس های پرتریت را با زوم بیشتر ثبت کرد. دوربین وسیع نیز ویژگی های جدیدی نسبت به پرو در اختیار دارد.

 • ۱۲ مگاپیکسل وسیع
 • فاصله کانونی ۶۵ میلی متر
 • لنز جدید ۷ المان
 • سنسور پیکسل ۱.۷ جدید
 • تثبیت کننده نوری تصویر جدید
 • ۱۰۰ درصد تمرکز پیکسل

این دوربین با پیکسل میکرونی ۱.۷، بزرگ ترین دوربین ساخته شده اپل تا حال است. دوربین بزرگتر اجازه دیاگرافم سریعتری را می‌دهد. آیفون ۱۲ پرو مکس در نور کم، ۸۷ درصد تصاویر بهتری ایجاد می‌کند.

عکس ضبط شده با آیفون 12 پرو مکس

همچنین تثبیت کننده جدید نوری تصویر، ویژگی های جذابی را ارائه می‌کند. مثل تغییر سنسور. این ویژگی پایداری را به تمامی سنسورهای دوربین اضافه می‌کند. اینگونه حرکات لنز با دقت بالایی انجام می‌شود تا میزان وضوح تصاویر ضعیف نشود.

به زبان ساده تر، در سخت ترین شرایط ممکن، کمترین لغزش توسط دوربین ایجاد شده تا تصاویر با کیفیت و مناسبی بگیرید.

همچنین اپل یک ویژگی کاملا جدید را برای دوربین آیفون ۱۲ پرو و پرو مکس ارائه کرد.

با Apple ProRAW آشنا شوید

این فناوری، قابلیت های جدیدی به آیفون ۱۲ پرو اضافه می‌کند و در اپلیکیشن دوربین آیفون در دسترس است. Apple ProRAW تنها برای آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس فعال شده است.

مزایایی از چندین فریم پردازش تصویر ایجاد می‌کند و از قابلیت عکس برداری محاسباتی مانند Deep Fusion و Smart HDR استفاده کرده و آنها را با انعطاف پذیری و عمق فرمت RAW ترکیب می‌کند.

برای ایجاد چنین ویژگی از سی‌پی‌یو، جی‌پی‌یو، پردازنده سیگنالی تصویر و موتور عصبی استفاده می‌شود. تمامی نتایج این سخت افزارها، یک فایل تصویری عمیق را ایجاد می‌کنند.

مواردی مانند برجسته شدن عکس و میزان بالانسی سفیدی به جای اینکه در تصاویر ایجاد شوند، به یک ساختار تبدیل شده اند. Apple ProRAW کنترل خلاقانه کاملی در رنگ و محدوده داینامیک به ارمغان می‌آورد.

این یکی از بهترین ویژگی های ایجاد شده توسط اپل است. انعطاف پذیری RAW همراه با ضبط تصاویر محاسباتی اپل.

قیمت آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس

همانند همیشه اپل سعی کرده تا حتی با اضافه شدن ویژگی های جدید، قیمت گوشی های خود را ثابت نگه دارد. همانطور که در این مقاله خواندید، بسیاری ویژگی جدید به گوشی های آیفون ۱۲، مخصوصا به پرو و پرو مکس اضافه شده است.

قیمت آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس به همراه چند گوشی دیگر اپل

قیمت آنها نسبت به نسخه های قبل هیچ تغییر نداشته. آیفون ۱۲ پرو با قیمت پایه ۹۹۹ دلار و با ظرفیت های ۱۲۸، ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایت عرضه می‌شود. آیفون ۱۲ پرو مکس با قیمت پایه ۱۰۹۹ دلار منتشر شده است.

جمع بندی

اکنون تمامی مدل های آیفون ۱۲ از شبکه جهانی ۵G پشتیبانی می‌کنند. این ویژگی برای تمامی مصرف کنندگان ایده آل است. همچنین با انتشار پردازنده A14، قدرت خارق العاده ای به این تلفن های هوشمند اضافه شده است.

صفحه نمایش Super Retina XDR و محافظ سرامیکی را فراموش نکنیم که در عین فوق العاده بودن، دوام مناسبی به تمامی مدل های آیفون ۱۲ ارائه کرده اند.

همچنین قیمت هایی که تغییری نسبت به قبل نداشته است؛ و مدل مینی که برای علاقه مندان گوشی های کوچک و استیو جابز فقید ایجاد شده تا تعداد بیشتری عاشق گوشی های اپل شوند.

موضوع جالب توجه، رنگ ها و طراحی فوق العاده تمامی مدل هاست. رنگ های ایجاد شده و نور تلفن نسبت به سال قبل بسیار پیشرفت کرده اند و کاملا جذاب تر شده اند.

امیدوارم که با انتشار این مقاله، فضایی برای شناخت بیشتر شما نسبت به مشخصات آیفون ۱۲، مینی، پرو و پرو مکس ایجاد کرده باشم.

خوشحال میشم که نظر شما درباره این مقاله را بدانم.

مطلب جالبی بود؟ با رای خود ما را مطلع کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

به عنوان یک نویسنده همیشه تلاشم این بوده که با ایجاد محتوا بتونم ارزش بالایی به کاربران عزیز ارائه کنم. هدفم در تیپس سنتر هم همین بوده و اطلاعاتم رو بیشتر می‌کنم تا تجربه مناسبی برای خوانندگان ایجاد کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *