Site icon تیپس سنتر

اسکارلت ویچ کیست و چه قدرت هایی در اختیار دارد؟

اسکارلت ویچ یا واندا ماکسیموف کیست؟

آخرین بروز رسانی خرداد ۱۲ام, ۱۴۰۰

واندا ماکسیموف ملقب به اسکارلت ویچ یکی از مهم ترین شخصیت های مارول به شمار می‌رود. عملا او قهرمانی است که توانسته در نبردهای تن به تن، قهرمان ها و ویلن های متعددی را شکست دهد.

اسکارلت در ابتدا یکی از شخصیت های منفی دنیای مارول به شمار می‌رفت، اما با وجود قهرمان هایی همچون کاپیتان آمریکا، ویژن، بلک ویدو و هاوکی، این دختر جهش یافته سرنوشت خود را تغییر داد. البته او توسط کوین فایگی (رئیس استودیو مارول) به عنوان قوی ترین قهرمان مارول معرفی شد.

درست شنیدید، واندا قوی ترین شخصیت در بین تمامی قهرمان های این استودیو به شمار می‌رود. حتی مهارت های او از دکتر استرنج و قدرت های کاپیتان مارول نیز بیشتر است. گفته می‌شود که واندا، دختر مگنیتو است که در فیلم های ایکس من درباره او و قابلیت هایش زیاد شنیده ایم.

باید بدانید که نام بازیگر اسکارلت ویچ الیزابت السن Elizabeth Olsen” است و یکی از جذاب ترین ستاره های هالیوود به شمار می‌رود.

معرفی اسکارلت ویچ در دنیای کامیک

در ادامه به معرفی اسکارلت ویچ در دنیای کامیک می‌پردازیم تا از تاریخچه زندگی این ابرقهرمان و قابلیت های او آگاه شوید.

تاریخچه زندگی واندا ماکسیموف

واندا و برادر کوچکش پیترو، فرزندان مگدا و مگنیتو (اریک، شخصیت خبیث دنیای ایکس من) هستند. زمانی که فرزندان مگدا به دنیا می‌آیند، مگنیتو برای در امان ماندن از دشمنان خود در آنجا حضور ندارد. “چتون” (خدای قدیمی) به واندا قدرت های خارق العاده‌ای می‌دهد تا یک جهش یافته شناخته شود و بتواند از جادو استفاده کند.

مگدا از اینکه مگنیتو از به دنیا آمدن فرزندانش باخبر شود می‌ترسد و سرزمین ترنسیا را ترک می‌کند. در دنیای کامیک گفته شده که مگدا در این اتفاقات کشته شده است؛ اما ممکن است چنین اتفاقی رخ نداده باشد.

پس از این اتفاق، اسکارلت ویچ به همراه برادرش به کوه های وانداگور می‌روند و با جانگو و ماریا ماکسیموف زندگی می‌کنند. به مدت ۴ سال این خواهر و برادر فکر می‌کنند که دختر و پسر حقیقی آنها هستند. (نام خانوادگی ماکسیموف نیز به همین دلیل است).

به دلیل اینکه جانگو برای سیر کردن خانواده اش مجبور به دزدی نان می‌شود، همسر او را می‌کشند و خانه‌اش را به آتش می‌کشند! واندا و پیترو از این اتفاق جان سالم به در می‌برند و به اروپا مهاجرت می‌کنند.

واندا توسط آگاتا هارکنس آموزش می‌بیند تا به یکی از قوی ترین جادوگرهای زمین تبدیل شود. ماجراهای این دو جادوگر قدرتمند را می‌توانید در سریال واندا و ویژن مشاهده کنید. در ادامه نیز درباره نبرد آنها صحبت می‌کنم.

علاوه بر آن، اسکارلت ویچ و برادرش به انجمن جهش یافتگان شرور می‌پیوندند که رهبری آن به عهده پدرشان مگنیتو است. اما مگنیتو از اینکه بچه هایش با او همکاری می‌کنند هیچ اطلاعی ندارد.

قدرت ها و قابلیت های اسکارلت ویچ‌ چیست؟

اسکارلت ویچ این قابلیت‌ را دارد تا با ذهن خود هر کاری را انجام دهد. ژن های فوق انسانی او اجازه می‌دهد تا دسترسی به جادوی قدرتمند و البته عجیب و غریبی را داشته باشد.

مهارت های اسکارلت ویچ آن‌قدر زیاد هستند که نمی‌توان تمامی آنها را شمرد یا به آنها اشاره کرد. توانایی هایی همچون سحر و جادو، دستکاری توانایی درک، پرواز کردن، دستکاری زمان، تغییر واقعیت، ارتباط از راه دور (تله‌پاتی) و بسیاری قابلیت های دیگر.

او با قابلیت های ذهنی خود می‌تواند به یک شهر هشدار تخلیه اعلام کند. علاوه بر آن، فراموش نکنیم که واندا این قابلیت را دارد تا بتواند یکی از سنگ های بی‌نهایت (Infinity Stones) را نابود کند.

هشدار اسپویل: در سریال وانداویژن نیز همه ما را مات و مبهوت کرد. من به شخصه بدون دیدن این برنامه تلویزیونی نمی‌دونستم واندا می‌تونه انقدر انرژی و قدرت در اختیار داشته باشه. قهرمانی که می‌تونه یه شهر خیالی برای خودش درست کنه و حتی اجازه نده کسی وارد اون بشه! این قابلیت ها فوق العادست.

جادوی هرج و مرج – قابلیت نفوذ به ذهن افراد

همانطور که می‌دانید واندا در ابتدا با جادوی هرج و مرج خود شناخته شد. جادوی هرج و مرج او این است که واقعیت های زندگی را با انرژی خود تغییر می‌دهد. اسکارلت ویچ توسط خدای هرج و مرج (چِتون) در زمان به دنیا آمدنش این موهبت های بزرگ را در اختیار گرفته است.

در واقع این قدرت ها به این دلیل در اختیار واندا قرار گرفته اند تا چتون بتواند از او به عنوان یک پرتال برای ورود به زمین استفاده کند. با این حال، این جادو به اسکارلت ویچ کمک می‌کند تا بتواند با هر دشمنی مقابله کند و بزرگ‌ترین ترس هایش را همانند دنیای واقعی برای او ایجاد کند.

قابلیت دستکاری جادو

واندا همچنین توانایی دستکاری جادو را دارد. او این قابلیت را از مادرش به ارث برده که اسکارلت ویچ اصلی به شمار می‌رود. جادوگران بسیاری به مگدا (مادر واندا) احترام می‌گذارند که باعث می‌شود واندا به عنوان یک انسان که قابلیت کنترل جادو را دارد به دنیا آمده باشد.

هشدار اسپویل: با این مهارت ها، اسکارلت به عنوان یکی از قدرتمندترین جادوگران کره زمین شناخته می‌شود. همچنین با انتشار سریال وانداویژن که یکی از بهترین سریال های ۲۰۲۱ به شمار می‌رود مشخص شد که یکی از اصلی ترین نامزدها برای عنوان رهبر جادوگران (Supreme Sorcerer) انتخاب شده است.

مهم ترین مهارت های واندا ماکسیموف که ممکن است ندانید

قابلیت های اسکارلت ویچ تنها به این گزینه ها محدود نمی‌شود. در واقع، بسیاری از مهم ترین قابلیت های این زن قهرمان را در ادامه برای شما علاقه مندان لیست کرده ام:

تکمیل کننده تمام قابلیت ها و مهارت های اسکارلت ویچ، قابلیت مبارزه با دورمامو (Durmammu) در بعد تاریکی او است که همراه با گروه اونجرز در دنیای کامیک اتفاق افتاده است. البته این کار با ایجاد اختلال در انرژی دورمامو و Avalon’s Evil Eye به صورت غیر مستقیم انجام شده است.

واندا ماکسیموف تا به حال چه شخصیت هایی را شکست داده است؟

واندا تا به حال با شخصیت های متعددی در دنیای سینمایی مارول روبرو شده است. عموما این اتفاق رخ نمی‌دهد که اسکارلت ویچ در زمان مقابله با شخصیتی متحمل شکست شده باشد، اما باید بدانید که چنین صحنه ای در فیلم های اونجرز اتفاق افتاده است.

در ادامه بزرگ‌ترین نبردهایی که واندا ماکسیموف در دنیای مارول داشته است را به شما ارائه می‌کنم. (البته مطمئنم که بسیاری از این نبردهای هیجان انگیز را دیده اید).

نبردهای اسکارلت ویچ با گروه اونجرز

حتما ابتدایی ترین نبرد واندا را در دنیای سینمایی مارول به یاد دارید. گروه انتقام‌ جویان اولین دشمنان اسکارلت ویچ به شمار می‌آمدند. با قدرت ذهنی که این قهرمان دارد، توانست گروه انتقام جویان را ویران کند.

ابتدایی ترین ضربه اسکارلت به کاپیتان آمریکا است که اجازه نمی‌دهد به مقر فرماندهی هایدرا نفوذ کند. سپس به سراغ آیرون من می‌رود و آن صحنه های دل‌خراش را که همه به یاد داریم در ذهن او ایجاد می‌کند.

بعد از آن، ذهن تور، کاپیتان آمریکا، هالک، بلک ویدو از قدرت های اسکارلت در امان نمی‌ماند. نکته جالب این است که کلینت (هاوکی) آن‌قدر باهوش است که از حمله واندا آگاه می‌شود و جلوی این اتفاق را می‌گیرد. این اتفاق یکی از معدود دفعاتی است که واندا نتوانسته در نبردهای تن به تن پیروز شود.

نبرد با اولتران

اولتران یک ربات خبیث است که با گروه اونجرز وارد نبرد می‌شود و ضربات سنگینی نیز به آنها وارد می‌کند. البته واندا در ابتدا نسبت به اهداف اولتران علاقه مند بود، اما بعد از اینکه خواسته های کامل او را متوجه می‌شود سعی در مقابله با او دارد.

در آن فیلم دیدیم که تور، کاپیتان آمریکا و آیرون من با کمک یکدیگر نتوانستند اولتران را شکست دهند، اما اسکارلت ویچ در انتهای فیلم توانست به راحتی او‌ را شکست دهد.

شکست آیرون من و جبهه او در جنگ داخلی

در جنگ داخلی با اشتباهی که واندا انجام می‌دهد، تمام گروه اونجرز مورد بازخواست قرار می‌گیرند. البته این اشتباه به معنای نجات جان کاپیتان آمریکا بود.

به هر حال این اتفاق رخ‌ داد و واندا باعث کشته شدن مردم بی‌گناه شد. در جنگ داخلی کپ از او ‌می‌خواهد کمکش کند تا از صد آیرون من و‌ گروهش بگذرد.

در این درگیری اسکارلت ویچ با آیرون من روبرو می‌شود و با قدرت ذهنی که در اختیار دارد به راحتی از صد این قهرمان می‌گذرد. همچنین سایر اعضای تیم او مانند بلک ویدو، پلنگ سیاه، ماشین جنگی (War Machine) را به راحتی شکست می‌دهد.

نبرد با نیروهای تنوس (Black Order یا فرقه سیاه)

واندا و ویژن اولین قهرمان هایی هستند که مورد حمله نیروهای تنوس (فرقه سیاه) قرار می‌گیرند. نه به این خاطر که قوی ترین شخصیت های قهرمان اونجرز هستند، بلکه به دلیل سنگ بی‌نهایت.

کورووس گلیو (Corvus glaive) به همراه  همسرش پراکسیما میدنایت (proxima midnight) به ویژن و واندا حمله می‌کنند. واندا ماکسیموف تقریبا موفق می‌شود این دو خبیث را شکست دهد، اما تلاش او کافی نیست و بدون کمک کپ آنها نمی‌توانستند پیروز شوند.

در انتهای فیلم پایان بازی که یکی از پرفروش ترین فیلم های جهان است، مجدد با پروکسیما درگیر شده که این بار کار او برای شکست دادنش راحت‌تر است.

درگیری آخر با یکی از قوی ترین ویلن های مارول (تنوس) است که قصد دارد سنگ ذهن (Mind Stone) را از اختیار ویژن خارج کند. واندا در این درگیری تنها تنوس را معطل می‌کند تا فرصت برای نابود کردن عشق زندگیش و سنگ ذهن داشته باشد.

بازگشت از مرگ و جنگ با تنوس

زمانی که واندا مثل تقریبا همه قهرمان های مارول به زندگی بازمی‌گردد، تنها یک هدف دارد. نابود کردن تنوس.

او مثل تور تقریبا همه کسانی که در زندگی‌اش می‌شناخته توسط تنوس نابود شدند و مانند او به دنبال گرفتن انتقام است. اما به دلیل قابلیت های فوق العاده این قهرمان، عصبانیت او با تور متفاوت است.

واندا تنها کسی است که در نبرد تن به تن با تنوس توانسته سربلند از درگیری بیرون بیاید. تنوس در این درگیری نتوانست حرف زیادی برای گفتن داشته باشد.

فراموش نکنیم که واندا توانست شمشیر قدرتمند تنوس را نابود کند. صلاحی که باعث شکسته شدن شیلد‌ کاپیتان آمریکا شد. اگر تنوس دستور آتش سفینه هایش را نداده بود، قطعا واندا می‌توانست در آن درگیری تایتان دیوانه را نابود کند.

 

نبرد جذاب و دیدنی واندا و اگنس

هشدار اسپویل: شاید این نبرد برای برخی از شما که این مقاله را می‌خوانید کمی ناآشنا باشد. به همین دلیل بود که در ابتدای مقاله هشدار “اسپویل” را اضافه کردم.

اگنس زنی است که در سریال وانداویژن همسایه واندا است و تقریبا بهترین دوست او در این سریال به شمار می‌رود. در قسمت های انتهایی سریال مشخص می‌شود که اگنس یک جادوگر بسیار قدرتمند است که مهارت های او باعث می‌شود واندا نتواند از قدرت های ذهنی خود استفاده کند.

قابلیت های این جادوگر مانند یک آهنربا کار می‌کند و منبع قدرت افراد دیگر را در اختیار می‌گیرد. بنابراین واندا امکان استفاده از قدرت های فوق العاده اش را ندارد و اگر این کار را بکند، عملا خودش را ضعیف تر کرده است.

 

به همین خاطر نبرد این دو شخصیت بسیار دیدنی و جذاب است. اما در انتهای کار اسکارلت ویچ با استفاده از ذهن فوق العاده خود می‌تواند این جادوگر خبیث را شکست دهد. علاوه بر آن، تمامی قدرت جادوگر را نیز به منبع قدرت خود اضافه می‌کند.

واندا ماکسیموف چه نقاط ضعفی دارد؟

پس از انتشار سریال وانداویژن به نظر می‌رسد که واندا کنترل کاملی روی ذهن خود را دارد. اما ثبات روحی او هنوز جای سوال دارد. واندا دچار شکست های ذهنی، دوره های بیماری روانی و افسردگی شدید خودکشی در رابطه با قدرت و آسیب های شخصی خود شده است. با این حال، واندا اعتراف کرده که سلامت روان او اکنون بهتر از همیشه است.

با اینکه واندا دقت بسیار بالایی برای اجرای طلسم های گوناگون را دارد، اما همیشه اجرای صحیح طلسم های او تضمین شده نیست. مخصوصا اگر فشار بسیار زیادی روی خود بیاورد. اگر در این شرایط بیش از حد تلاش کند، ممکن است طلسم های او معکوس عمل کنند؛ و این باعث می‌شود طلسم ها خلاف میل اسکارلت ویچ عمل کنند یا طلسم های قبلی خنثی شوند.

حقایقی درباره واندا که شاید بی اهمیت باشند

فیلم هایی که اسکارلت ویچ یا واندا ماکسیموف در آنها حضور داشته است

واندا و برادرش چگونه به نیروهای هایدرا می رسند؟

از زمان کودکی واندا و برادرش بدون پدر و مادر (مگنیتو و مگدا) زندگی می‌کنند. آنها در روستایی ساکن بودند که برای برطرف کردن نیاز اولیه‌شان خانه روستایی آنها را آتش زدند. پس از این اتفاق، پیترو و واندا به اروپا می‌روند. مگنیتو که نمی‌داند با آنها نسبت دارد، این برادر و خواهر را وارد انجمن جهش یافتگان شرور می‌کند.

حرف آخر

بدون شک اسکارلت ویچ یکی از جذاب ترین قهرمان های مارول به شمار می‌رود. کارهایی که او با ذهن فوق العاده‌اش می‌تواند انجام دهید همیشه ما را به وجد آورده است. به شخصه منتظر فیلم های جدید مارول هستم تا ببینم واندا چه سورپرایزهایی برامون داره.

امیدوارم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید. سوالی که من از شما عزیزان دارم این است که معتقدید واندا قوی ترین قهرمان دنیای مارول هست؟ فراموش نکنید که نظرات خود را در انتهای صفحه اعلام نمائید.

مطلب جالبی بود؟ با رای خود ما را مطلع کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۳]

علی کریمی

به عنوان یک نویسنده همیشه تلاشم این بوده که با ایجاد محتوا بتونم ارزش بالایی به کاربران عزیز ارائه کنم. هدفم در تیپس سنتر هم همین بوده و اطلاعاتم رو بیشتر می‌کنم تا تجربه مناسبی برای خوانندگان ایجاد کنم.

خروج از نسخه موبایل