اساسین کرید والهالا

اساسین کرید والهالا: گیم پلی و هرآنچه که باید بدانید

آخرین بروز رسانی بهمن ۳۰ام, ۱۳۹۹

“برای حمله به برخی از روستاها و فتح سرزمین های جدید آماده شوید.”

بازی اساسین کرید والهالا توسط شرکت معروف (Ubisoft) ساخته شده و از طریق یک لایو دویدیویی فاش شد که طراح گرافیک (BossLogic) برای ایجاد آثار هنری برای بازی بر روی موارد جادویی کار می کند.

همانطور که در شایعات قبلی اشاره شده بود، این قسمت از بازی در زمان وایکینگ ها است. تریلر رسمی منتشر شده نشان دهنده همه چیز بوده و نوید جنگ های خونین زیادی را می دهد. اساسین کرید والهالا توسط (Ubisoft Montreal) و با پشتیبانی ۱۴ استودیوی دیگر در سراسر جهان شناخته می شود.

مشخصات کلی بازی اساسین کرید والهالا

بازی اساسین کرید والهالا در دوره تاریکی انگلیس در قرن ۹ میلادی رخ می دهد و بدون شک یکی از بهترین بازی های سال ۲۰۲۰ است.

به گفته مدیر خلاق سازندگی این بازی “اشرف اسماعیل”، بازیکنان در این قسمت از بازی با چهار پادشاهی بزرگ انگلیسی دیدار می کنند: قلمرو وِسِکس، نورتامبریا، آنجلیا و مرسیا. شهر های خاص شامل لندن، وینچستر، یورک و همچنان شهرهای کوچکتر هستند.

نروژ همچنین پس از جنگ های بی پایان نقش اصلی را برای وطن شما ایفا می کند. بازیکنان قادر به بازگشت به به چهار قلمرو (انگلیس) و نروژ در هر دو کشور خواهند بود.

مشخصات بازی اساسین کرید والهالا

اگرچه نروژ و انگلیس هسته اصلی نقشه بازی اساسین کرید والهالا را تشکیل می دهند، اسماعیل می گوید، جهان سوپرایز هایی دارد که یوبی سافت هنوز به آن نتیجه ها نرسیده است.

داستان بازی اساسین کرید والهالا + شخصیت ها

به عنوان رهبر قبیله، ایوور (مرد یا زن) قبیله خود را از نروژ (غارت کننده کشورها) به سواحل انگلیس و فراتر از آن هدایت می کنید.

در زمان ورود به خاک انگلستان با مقاومت از شاه وسکس “آلفرد” (همچنین به نام آلفرد بزرگ شناخته می شود) و با ساکسون ها، کسانی که هر کاری انجام می دهند تا شما را از سرزمینشان بیرون کنند، مواجه می شوید.

سرانجام ایوور در هنگام سفر با قاتل ها برخورد می کند، بنابراین درگیری بین این دو گروه آغاز می شود. داستان بازی اساسین کرید والهالا به نظر می‌رسد از سایر قسمت های قدیمی جذاب تر بوده و طرفداران بیشتری جذب خواهد کرد.

داستان بازی اساسین کرید والهالا

یوبی سافت از افسانه های نورس (کشورهای اسکاندیناوی یا وایکینگ ها) الهام گرفته، دقیقا مانند قسمت اوریجینز و اودیسه که از افسانه های مصری و یونانی الهام گرفته بود. اما ما هنوز نمی دانیم که خدایان وایکینگ ها (اودین، ثور و …) چه نقشی را ایفا خواهند کرد. ظاهرا از هر آنچه که در اودیسه دیدیم، بهتر و بنیادی تر خواهد بود.

داستان بازی اساسین کرید والهالا تقریبا متفاوت از دو ورژن گذشته می باشد. به نظر می رسد یوبی سافت راهی پیدا کرده “ترکیب امروزه را به نوعی تجربه جدید بازیکنان تبدیل کند”، اما مشخص نکرده که این جمله چه معنی می دهد.

گیم پلی بازی اساسین کرید والهالا

مانند اساسین کرید اودیسه، والهالا به سرزمین RPG مربوط بوده و در آنجا ادامه می یابد. بازیکنان در اساسین کرید والهالا قادر به ایجاد اتحاد های سیاسی (Political Alliances) و انتخاب گزینه های گفتگو هستند که بر داستان تاثیر می گذارند.

سیستم جنگی گیم پلی بازی اساسین کرید والهالا نسبت به قبل پیشرفته تر شده است. اکنون به بازیکنان این امکان را می دهد تا هر گونه سلاح ترکیبی (از جمله دو سپر) را در برابر “انواع بیشتری از دشمنان نسبت به گذشته” در اختیار داشته باشند.

این که آیا شما می خواهید با یک تبر جنگی دشمنان خود را به طرز وحشیانه ای سلاخی کنید یا اینکه با چاقوی پنهان شده روی دست خود آنها را بکشید، انتخاب با شماست. خبر خوب اینه که شمشیر پنهان بازم به بازی اساسین برگشته و در تریلر نیز به طور ویژه به آن اشاره شده است.

از ویژگی های جدید گیم پلی بازی اساسین کرید والهالا می توان به حملات، رشد دهکده سازی و توانایی گسترش قدرت و نفوذ شما اشاره کرد. با استفاده از حملات، می توانید روستاهای دشمن و قلعه هایی را در سراسر انگلیس برای منابع با ارزش به غارت برسانید.

به نظر می رسد که رشد دهکده سازی همان چیزی است که اساسین کرید ۲، قسمت انجمن برادری و (Monteriggioni) روم ارائه دادند، اما در والهالا تا حد زیادی امکانات شما بست یافته و عمق بیشتری یافت می شود. بازیکنان می توانند پادگان ها، آهنگران، سالن های خال کوبی و موارد دیگر را ساخته و به روز رسانی کنند.

گیم پلی بازی اساسین کرید والهالا

یکی از این ساخت و ساز ها به عنوان قطب اصلی بازیکن خواهد بود. آن مرکز به عنوان کوئِست ها یا مرحله های سازنده های بازی و مرکز تصمیماتی است که شما می گیرید. سازندگان می خواهند که بازیکنان عواقب اعمال و کارهای انجام داده خود را ببیند.

اساسین کرید والهالا به عنوان یکی از برترین بازی های گرافیکی جهان به شمار می‌رود.

صحبت های لافری درباره گیم پلی بازی

لافری رهبر سازندگان بازی گفته که این کار واقعا شکل بازی ما را تغییر می دهد.” به جای کاوش در یک قلمرو، می توانید به سمت دیگری حرکت کرده و هیچ دلیلی برای بازگشت نداشته باشید، این کار باعث تغییر ساختار بازی اساسین کرید والهالا می شود.

بنابراین شما به یک ماجراجویی می روید و سپس تشویق می شود که به قلمرو خود بازگردید. لافرری گفت: این روشی را که ما بازی می کنیم تغییر می دهد، حداقل این شرط بندی است که ما انجام داده ایم.

امکانات بازی اساسین کرید والهالا

در ابتدا بازیکنان می توانند یک وایکینگ منحصر بفرد ایجاد کنند و آن را به صورت آنلاین با دوستان خود به اشتراک بگذارند و می توانند در هنگام حملات و یورش های خود از آن استفاده کنند.

پلیرها در بازی اساسین کرید والهالا همچنان قادر خواهند بود که مو، خالکوبی، رنگ جنگی و دنده های شخصیت خود را به صورت دلخواه تنظیم کنند. لوازم یا همان Gear را می توان در طول بازی به روز کرد. به گونه ای که مجموعه ای از سلاح ها که بازی را با آنها شروع می کنید، آنها را تقویت کرده تا احساس قدرتمندی بیشتری داشته باشید.

عکس بازی اساسین کرید والهالا

به جای عقاب، حیوان خانگی که در قسمت های گذشته بازی راهنمای شما بود، در اساسین کرید والهالا (همانند سریال معروف وایکینگ)، یک کلاغ سیاه این نقش را پر خواهد کرد. از این گذشته، کلاغ ها عمدتا با خدای وایکینگ ها “اودین” در ارتباط هستند.

لافرری گفت: ما یک دسته از توانایی های جدید برای کلاغ در نظر گرفته ایم. وی گفت ما از آن به عنوان دلیل برای بررسی مجدد شیوه ای که بازیکنان می توانند جهان را کشف کنند، استفاده کرده تا بازیکنان کمتر به منو و نقشه ها متکی باشند. اگر شما در جایی از بازی متوجه یک حواس پرتی شدید، احتما به این دلیل است که برخی از مطالب مهم در آنجا قرار دارند.

گیم پلی دریایی یک عنصر اصلی بازی خواهد بود، اما انتظار نداشته باشید که (مانند اساسین کرید Blackflag)، اغلب در دریا جنگ کنید.

واکینگ ها به عنوان جنگجویان ترسناک و نترس شناخته می شوند و در بسیاری از نبردها به دلیل مهارتشان در دریانوردی پیروز شده اند، اما طبق انتظار بازیکنان، جنگ های اصلی این بازی در دریا نیست.

کشتی وایکینگ ها نقش مهمی در عبور کردن از قسمت های نقشه بازی را بر عهده داشته و گروه جنگی شما را به جایی که نیاز است هدایت می کند. اسماعیل به سوپرایز های بسیاری را درباره کشتی وایکینگ ها در فروشگاه بازی اشاره کرد، اما او درباره جزئیات توضیحی نداد.

تاریخ انتشار و سیستم مورد نیاز بازی اساسین کرید والهالا

{آپدیت جدید: بالاخره انتظارها به پایان رسید و بازی اساسین کرید والهالا منتشر شد.}

گفته می شود که این بازی در وب سایت رسمی یوبی سافت پیش فروش می شود و کاربران می توانند آن را برای ایکس باکس وان ایکس و نسخه های قبلی آن، پلی استیشن ۴ و کامپیوترهای خانگی درخواست کنند تا بلافاصله پس از انتشار بتوانند از این بازی جذاب لذت ببرند.

احتمال می دهیم که این بازی برای کنسول جدید سونی “پلی استیشن ۵” نیز قابل استفاده باشد. در حال حاضر می‌توانید بازی اساسین کرید والهالا را برای کنسول و کامپیوتر خانگی خود تهیه کنید.

پک دی وی دی پلی استیشن 4 و ایکس باکس اساسین کرید والهالا - تاریخ انتشار بازی اساسین کرید والهالا

برای هر کسی که نگران این است که کدام کنسول مایکروسافت را تهیه کند، اساسین کرید والهالا از تحویل هوشمند ایکس باکس پشتیبانی خواهد کرد، به این معنی که خرید بازی امکان اجرای آن روی هر دو نسخه ایکس باکس (وان و ایکس) را برای شما ممکن می کند.

امیدوارم که از خواندن مقاله بازی اساسین کرید والهالا لذت برده باشید. فراموش نکنید که نظرات خود را درباره این مطلب اعلام کنید.

مطلب جالبی بود؟ با رای خود ما را مطلع کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

به عنوان یک نویسنده همیشه تلاشم این بوده که با ایجاد محتوا بتونم ارزش بالایی به کاربران عزیز ارائه کنم. هدفم در تیپس سنتر هم همین بوده و اطلاعاتم رو بیشتر می‌کنم تا تجربه مناسبی برای خوانندگان ایجاد کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *